Činčilí puberta ?

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mathyass

Činčilí puberta ?

Příspěvekod Mathyass » Út Ún 22, 2005 22:29

Ahoj mam na Vás malej dotaz

mají činčily neco jako pubertu ? Šoténovi je ted 8 mesicu a uz asi mesic je agresor. Predtim se dal normalne "bez problemu", bez vetsich problemu :D pohladit v kleci, ale ted je jako vymenenej. DOst casto prska a pelasi jak o zivot. Chytit ho je nadliskej vykon. Jakmile si ho vsak nevsimam tak to mi okusuje palce... skace mi po nohach leze na klin ale jak se na nej podivam nebo bych se ho chtel dotknout v mziku zmizi a za chvili otravuje zas. Prijde mi ze je jak starej morous. Nevzpominam si ze bychom mu neco extra provedli - takoveto ze ho clovek chytne i semtam proti jeho vuli to je normalni to sme ho cas od casu skadlili porad, ale ted mi proste prijde ze v 90% jak je v kleci a jen ji otevru tak bude rychle zmizi nez vubec bych stacil k nemu natahnout ruku a nebo prska jak o zivot.

Priojde mi to jakoby mel nejake naladove obdobi. Rozhodne si nemyslim z eby byl nejak nemocny apod. Na to rozhodne nevypada.

Ted me napada ze bych navstivil cinciliho psychologa ? neznate nekdo nejakeho :D ????

Mathyass

Disable adblock

Janiczka.001

Příspěvekod Janiczka.001 » Stř Ún 23, 2005 10:23

mám činčilího chlapečka zhruba ve stejném věku jako ty, a před měsícem jsem se potýkala s úplně stejným problémem.podle mého názoru činčilky prostě pubertu mají, asi jako každý, takže hodně trpělivosti a vytrvej!!! :D

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Ún 23, 2005 16:04

Tak to vám oběma pěkně děkuju :lol: :lol: Mrňousovi je 6 měsíců a už teď je to záškodník a tyran. To jsem zvědavá, co mne ještě čeká :lol:
Nějaký psycholog pro chovatele činčilích puberťáků by nebyl? Že bych si k němu chodila pobrečet :lol:

petra.sarrah

činčilý puberta

Příspěvekod petra.sarrah » Stř Ún 23, 2005 17:24

ahoj.já si nemůžu stězovat Arči je milionovej ,je sice problem ho lapit ,ale kdyz uz ho lapim sedí ani neduta a aniu se nesnazí kousat či cokoliv jiného,zato Sára čumí jak nejrychleji vzít roha a pak tradá uz ji nelapim ani ona neprská jen občas kousne.Prská a vzteká se na mého přítele-nesnáší jeho hlubokej hlas a taky si pamatuje jak ji strašil!

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Ún 23, 2005 18:13

Mrňous dosud terorizoval hlavně Lumpíka, ale poslední zhruba týden neskutečně prudí a cloumá dvířky klece. Klidně i v poledne, ale nejraději od páté ráno :twisted:
Jinak je v pohodě a spolupracuje, pokud ho ovšem nechci vzít do ruky. To mám pak smůlu a venčení se protáhne do jedné, druhé hodiny noční, protože mne přesvědčuje, že pánem situace je on :evil:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Ún 23, 2005 20:44

to já jsem už chytání vzdala, od doby co máme Bonýska... ten se chytit nenechá ani náhodou, a ještě si ze mně dělá srandu! :evil: v klidu si hopsá kolem mě, dělá jako že už půjde do klece, pak se obrátí a zmizí, a vzápětí znova... od tý doby co takhle udělal deset koleček tak jsem to vzdala a zavedla jsem bezstresovou výchovu - hrozně mě stresuje jak si ze mě utahuje... takže je nechám běhat i když jdu spát, spím s nimi v pokoji, takže mi sem tam přeběhnou po zádech, kousnou mě do ucha a tak... a když se v noci vzbudim a zjistim že už šli oba domu tak je teprv zavřu a dám jim nějakou tu odměnu... občas jsou doma už v jednu, aje jindy běhaj třeba do čtyř!! myslím že jsou docela spokojený... pouštím je tak v šest až v sedm večer... ale kdybyste viděli ten bordel :D

Andrea

Příspěvekod Andrea » Čt Ún 24, 2005 22:05

To čo popisuješ, Mathyass, sme tiež prekonali s našou Tinkou. Zmizne hneď akonáhle natiahnem ruku a keď sa robím, že ju nevidím, obhrýza mi papuče, palce aj ponožky. A zasa zmizne. A chytanie? Ja som to vzdala už na začiatku. Chytám ju tak, že jej dám do klietky kúpeľničku s pieskom a ona si pekne sama vôjde dovnútra. Robím to už dlho a obe sme spokojné. Možno si uvedomila že to pre ňu bude lepšie ako nahánky po izbe. :lol: :lol:

Hanka G.

Příspěvekod Hanka G. » Pá Ún 25, 2005 7:58

Já jen jak čtu, že necháváte činči běhat celou noc, tak pozor na kytky. Jeden známej to tak taky dělal, až jednou činčilák ožral nějakou jedovatou kytku a byl konec!

Mathyass

S tim behanim v noci po byte

Příspěvekod Mathyass » Pá Ún 25, 2005 9:36

No ja nevim tedy, ja jsem zkusil 1x spat ve stejnem pokoji jako Šotén a jsem rad ze uz nemusim vice. Nechal jsem ho pusteneho s takovym tim naivnim snem ze mi treba sedne na zada a bude chrnet se mnou a houby. Parkrat po me probehnul ale to bylo same chrup chrup tam zral skrinku ...tam okusoval nbohu stolu .... tam rozsypal nejake veci....

a k ranu (cca ve 3h) zacal moncicakovat. Prislo mi to tak jakoby sem mu tam vadil a kricel na me vypadni pryc. Jak jsem promluvil tak prestal ....a jak jsem zacal usina tak znova.... Vzdy nasel presne tu chvilku kdy uz jsem uz uz mel upadnout do hlubokeho spanku a smitec. Rozhodne to delal naschval. Nedokazu si predstavit s nim takto bydlet porad. Mame ho ve vedlejsim pokoji a i tak je obcas slyset nejaka rana jak se odrazi od dvirek apod. ALe to je v klidu.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Re: S tim behanim v noci po byte

Příspěvekod Iva » Pá Ún 25, 2005 14:55

Mathyass napsal:No ja nevim tedy, ja jsem zkusil 1x spat ve stejnem pokoji jako Šotén a jsem rad ze uz nemusim vice. Nechal jsem ho pusteneho s takovym tim naivnim snem ze mi treba sedne na zada a bude chrnet se mnou a houby. Parkrat po me probehnul ale to bylo same chrup chrup tam zral skrinku ...tam okusoval nbohu stolu .... tam rozsypal nejake veci....

Všechny moje činči zásadně a s oblibou sedaly v noci na obličej. Naštěstí je to jen zlomyslnost a když se mnou spal nemocný Lumpík loni v posteli, tak si tuto libůstku odpustil. Ale jinak vždy, když se mi činča v noci otevřela, vždy zamířila bezpečně k mé hlavě a hups těma šíleně ledovejma nožičkama rovnou na obličej :evil: Asi si umíte představit, co to s člověkem udělá :lol:
Ale mají po ptákách, petličky na nové kleci si neotevřou :lol:

petra.sarrah

čičnčilý puberta

Příspěvekod petra.sarrah » Pá Ún 25, 2005 17:12

Já to vyřešila jinak..Naučila jsem je na slovo Domů .musím to sice říct tak 3x a důrazně hlavně Sáře...ale jdou oba domu.Arčimu trvá dýl než vyleze z klece ..o to víc to protahuje kdyz má frčet domů .jinak kdyz jsou pustěnýdýl jak hodinu tak vesměs zalezou sami a nikdo je nemusí nahánět :wink: :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Ún 25, 2005 18:27

Hanka G. napsal:Já jen jak čtu, že necháváte činči běhat celou noc, tak pozor na kytky. Jeden známej to tak taky dělal, až jednou činčilák ožral nějakou jedovatou kytku a byl konec!


neboj, o to jsem se u sebe už postarala, jediná kytka kterou v pokoji mám je pověšená na okně, tam nedosáhnou :D ..
a co se týče toho že je mám ve vlastním pokoji, tak to jde jen o zvyk. od těch devíti nebo deseti, odkdy činči mám, jsem měla dost času si na ně zvyknout, a spíš jsem nervózní a nemůžu usnout někde jinde nebo když jsou v klidu a nedělaj rámus.. akorát s přítelem to byl ze začátku boj, nechtěl u mě vůbec spát :D . ale teď už si taky zvyk a spí jak mimino. A když jsem je teď začala nechávat běhat i na noc, tak vždycky když po mě přeběhnou když usínám tak je to hrozně příjemný, taková jemná masáž :wink: . a ještě se mi nestalo, že by zůstali venku celou noc, kolem druhý hodiny už jsou většinou doma... a vzhledem k tomu že se párkrát za noc probudím (závislost na čokoládě :oops: ) tak je prostě zavřu a je klid... vím jistě že až se přestěhuju do vlastního bytu, tak činči budou bydlet zase se mnou v ložnici, jinak to nejde :D

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Ún 25, 2005 19:09

Janča napsal:a co se týče toho že je mám ve vlastním pokoji, tak to jde jen o zvyk. od těch devíti nebo deseti, odkdy činči mám, jsem měla dost času si na ně zvyknout, a spíš jsem nervózní a nemůžu usnout někde jinde nebo když jsou v klidu a nedělaj rámus.. akorát s přítelem to byl ze začátku boj, nechtěl u mě vůbec spát :D . ale teď už si taky zvyk a spí jak mimino. A když jsem je teď začala nechávat běhat i na noc, tak vždycky když po mě přeběhnou když usínám tak je to hrozně příjemný, taková jemná masáž :wink: . a ještě se mi nestalo, že by zůstali venku celou noc, kolem druhý hodiny už jsou většinou doma... a vzhledem k tomu že se párkrát za noc probudím (závislost na čokoládě :oops: ) tak je prostě zavřu a je klid... vím jistě že až se přestěhuju do vlastního bytu, tak činči budou bydlet zase se mnou v ložnici, jinak to nejde :D


Jsem na tom úplně stejně. Když jsou náhodou kluci v noci hodní a je ticho, tak se probudím a musím je jít omrknout, jestli jsou v pořádku. Klec (vlastně teď už "skříň") mám těsně vedle postele a nemám se spaním problém. A když ještě Lumpík spal se mnou v posteli, tak to bylo úplně nejlepší. Teď už to nejde :cry:

XXX

Příspěvekod XXX » Pá Ún 25, 2005 23:10

vymazane.
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 19:49, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Ún 26, 2005 0:19

možná je to vážně tím že s nima spím od malička, zvykla jsem si... :D

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Ún 26, 2005 8:16

Valkyrien napsal:To vas pbdivujem, ja mam skvely sluch a v noci ma kadeco zobudi a neviem si predstavit mat vsetky svoje chincily v spalni.Nevyspala by som sa.JA ich mam v obyvacke a velakrat si musim dat na noc stuple do usi lebo mi ten hluk vadi.


Vzbudím se při sebemenším zvuku, krom běžného činčilího. Jejich hopsání mne nevzbudí. Ale stačí nějaký nový zvuk a hned jsem vzhůru. Třeba nový způsob šoupání mističkou :lol: Možná, že se mozek naučí to nějak přefiltrovat, trénuju ho desátý rok :lol:

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » So Ún 26, 2005 12:06

Já mám v noci klec vzdálenou od polštáře asi metr a půl. Rozárka mě vůbec nebudí taky hlavně proto, že se můj denní režim dost posunul. Chodím spát jen o pár hodin dříve než činčila :?
Je 12:05 a já vstal. I rozárka si trochu obrátila řežim. Asi tak za čtyři hodiny se vzbudí. Jinak ji poučtím každý den tak na 4-6 hodin a to se pak do klece vrátí sama a zbytek noci už jenom sedí a asi přemýšlí.

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » So Ún 26, 2005 14:10

Ja mam klec s cincilou hned za dvermi sve loznice. Nase cincilina v noci zadnej ramus nedela, ale stonasobne si to vynahradi, kdyz v noci "breci". Dela to cas od casu, pripada mi, jako by mela nekdy takovy obdobi. Nevim, proc breci. Behat nechce, a kdyz si ji vezmu do pokoje, tak mi zaleze pod perinu (je to jeji oblibeny misto) a zacne tam jecet taky. Minule jsem ji takhle mela pod perinou v noci asi od tri do ctyr do rana, a kdyz porad brecela, tak jsem ji proste i s kleci odnesla do spodniho patra naseho bytu. Nevim, jestli se takhle dozaduje pozornosti... Nekdy breci ze spani, ale to hned prestane, ale nekdy me pripada, jako by se v noci snad nudila.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Re: Činčilí puberta ?

Příspěvekod Ina » So Ún 26, 2005 20:03

Mathyass napsal:Ahoj mam na Vás malej dotaz

mají činčily neco jako pubertu ? Šoténovi je ted 8 mesicu a uz asi mesic je agresor. Predtim se dal normalne "bez problemu", bez vetsich problemu :D pohladit v kleci, ale ted je jako vymenenej. DOst casto prska a pelasi jak o zivot. Chytit ho je nadliskej vykon. Jakmile si ho vsak nevsimam tak to mi okusuje palce... skace mi po nohach leze na klin ale jak se na nej podivam nebo bych se ho chtel dotknout v mziku zmizi a za chvili otravuje zas. Prijde mi ze je jak starej morous. Nevzpominam si ze bychom mu neco extra provedli - takoveto ze ho clovek chytne i semtam proti jeho vuli to je normalni to sme ho cas od casu skadlili porad, ale ted mi proste prijde ze v 90% jak je v kleci a jen ji otevru tak bude rychle zmizi nez vubec bych stacil k nemu natahnout ruku a nebo prska jak o zivot.
Je to jasny. Je nadrzenej, dospel v chlapa a ma touhy:-)

Priojde mi to jakoby mel nejake naladove obdobi. Rozhodne si nemyslim z eby byl nejak nemocny apod. Na to rozhodne nevypada.

Ted me napada ze bych navstivil cinciliho psychologa ? neznate nekdo nejakeho :D ????

Mathyass

Pavla STEJSKALOVÁ

Činčilky

Příspěvekod Pavla STEJSKALOVÁ » Pá Dub 22, 2005 14:06

Činčilky vyžadujou společnost a snaží se na sebe upoutat a stýská se jí po vás proto breči děláto i moje Beruška proto ji scháním kamaráda abi si mohli spolu hrát.To jak ste psali že vás budí je tím že chce bít svámi opravdu nechtěj být sami proto je lepší mít dvě činčili a taky to dělají že chtějí pustit běda jak je jednou pustíte sklece ven vyžadují to potom pořád mě například vyhazuje věci s klece apřevracími misku z jídlem když ji zapomenu pustit.Proto já mám proni místnost kde ji mohu bez problému puštěnou celou noc anižby cokoli zničila a když jsme sní necháváme ji puštěnopu po celém bytě.Samohřejmě se musí schovávat všechny kabeli!Přesto ji ráno zavírám jinak by nespala, protože by chtěla bít snámi.Činčilky jsou ve směs velmi zvědavé a proto je dobré abi měli prostor pro poznávání a velmi milujou prolejzačky a různé schovky.Abi činčilky zůstali zdravé je za potřebí abi měli dost pohybu a nezůstávali zavřené pro jejich udržení kondyce je to velmi potřeba je to jako u lidí když necvičí ochabuje jim svalstvo a nemohou se pak tolik pohybovat a chřadnou jim kosti, nejsou pak tak čilé je také zapotřebí ji dodávat vitamíny a dostatek vápníku v přírodě tohle činčilky si sami obstarají, ale držené vzajetí jim to musíme sehnat mi ,činčilky dobře udržované v zajetí se mohou dožít až 20let normálně ve volné přírodě se dožívají 15let.Je také zapotřebí je moc nepřekrmovat pamlsky ty jsou jen za odměnu. Nejlépe je krmit jen granulemi já Berušce kupuji z vitamínama a přidávat(a míchat s)obilím.A další důle žitou složkou pro činčilky je seno .Já abych se přiznala taky ji dopřeju zelený a pamlsky,ale né výckrát než 2krát do týdne ale musí se přitom hlídat abi nedostala průjem jinak okamžitě nasadit sušenou stravu. Činčilkám nejvíc chutná to co správně nemohou, v malé míře to neškodí nesmí to však být pořád!Některé činčilky mohou mít už i vrozenou vadu Kostí zadních končetin dále i jaterni vadu a tím více musíme dbát abi měli dostatek vitamínů a pohybu mohou to ale také dostat z chlorované vody proto je lepší vodu převařovat . Nebo aspoň NECHAT VODU ODSTÁT , ale tady hlavně v letním období vznikajíryziko bakterií a řas do vody se dá sehnat také hodně stabilizátorů chlóru ,ale zas nedoporučuji je to chemie. Nejlepší je deštová voda,pramenitá voda i ze studny.Všechny věci čerpám z knížek od veterynářů, internetu a z vlastních skušeností.S nažím se titiž o to abi vaše činčilky a moje Beruška byla snámi co nejdéle. :wink:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Pro 28, 2005 12:16

Já mám 1.5 roku starého samečka a taky mně už několikrát napadlo, jestli on není náhodou v pubertě! Je šíleně náladovej, někdy vzteklej, jindy nezvykle milej. Jednou běhá a skáče hodiny, jindy kníká a otravuje, že už chce zpět do boudičky po 10 minutách, jednou žere granule, jindy je vyháže a počůrá... no někdy opravdu jeho hormony asi řádí naplno! :x

Kdy to přejde??? :shock:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”