Místnost jen pro činčily

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Místnost jen pro činčily

Příspěvekod Lenca » Stř Pro 29, 2010 12:11

Zajímalo by mě,co říkáte na to,kdyby se pro činčilky udělala celá místnost jako velká voliera,nebyli by v klecích,měli by tam prolézačky,domečky a nic,co by vadilo ke zničení. Spolužačka jednu dobu měla takhle fretky volně v místnosti,ale měla jich 10 pohromadě a byli strašně divoké,ta volnost z nich udělala smečku. Nakonec do té mistnosti musela dat voliery a zklidnili se a jsou tulivější. Myslíte,že by činčily(neplánovala bych jich tam mít hodne pohromadě,třeba jen 2 páry,nebo jeden pár) také takhle zdivočeli a byli by moc plaché? Nebo to vidíte,jako dobrý nápad.Ikdyž na druhou stranu si zase říkám,že je hezký je mít u sebe třeba v obýváku,kde na ně můžu celý večer mluvit a běhají kolem mě a provokují mě svým zlobením a lezením,kam nemají.

Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Stř Pro 29, 2010 12:41

Pravděpodobně by se napadali,samci mezi sebou - a mohlo by to dopadnout blbě.Samec nesnese jiného samce v přítomnosti samice.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Pro 29, 2010 15:19

No a kdyby tam byl jen jeden pár? Jde mi o to,jestli by "zdivočeli"

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Stř Pro 29, 2010 17:41

Zajimalo by mě jak by se to čistilo :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Pro 29, 2010 18:38

Tak nad tim jsem se taky pozastavila :D tak když jsou schopní se naučit chodit do rohu klece,tak proc ne do rohu mistnosti,kde by meli zachody s podestylkou a bobky by se zametaly každý den,stejně jako to dělám u voliery.Ale je pravda,že uklidit volieru a uklidit mistnost je rozdíl :D ale tak nemuseli by mít místnost o rozměrech 5x5m :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Pro 29, 2010 19:32

A jak to vyřešíš s poličkama?Až budou miminka a spadnou z velké výšky zlomí si vaz.A přes celou místnost těžko uděláš několik pater.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Místnost jen pro činčily

Příspěvekod Wulfina » Stř Pro 29, 2010 21:35

Ahojky, teď budujem s manželem činčilárnu. Je to místnost, kde budou 4 skříně (voliéry - 1m X 0,9m X 2,00m), pro 4 rodinky (každá rodinka jednu) + porodnička + odchovnička. Všechen "bordel" od činčilek bude jen v místnosti a nikde jinde po baráku. :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Pro 29, 2010 23:00

Asi to tak také naplánuji,že tam budou mít velikánské voliery.Bude to asi bezpečnější,než je tam nechat úplně na volno.Ikdyž mám stále před očima,jak otevřu ty dveře a ted uvidím jak tam mohou řádit po celé místnosti s různéma prolézačkama,žebříkama,mostama :D ty voliery budou reálnější a jednodušší :lol: jen mě ta místnost tak napadla :) já si jen tak ráda sním :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Pro 30, 2010 8:18

LenkaKarlovyVary napsal:Asi to tak také naplánuji,že tam budou mít velikánské voliery.Bude to asi bezpečnější,než je tam nechat úplně na volno.Ikdyž mám stále před očima,jak otevřu ty dveře a ted uvidím jak tam mohou řádit po celé místnosti s různéma prolézačkama,žebříkama,mostama :D ty voliery budou reálnější a jednodušší :lol: jen mě ta místnost tak napadla :) já si jen tak ráda sním :roll:


Určo je jednodušší mít je po rodinkách, aspoń víš, kdo s kým a jak často... takhle, když budou jen tak běhat, tak pomalu nezjistíš nic a je tu velké riziko napadnutí... nebo i smrt zvířete...

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Čt Pro 30, 2010 8:25

Taky jsem přemýšlela nad tím,udělat jim místnost se skálami a pod.,přiblížit je přirozenému životu,ale po poradě jsem to vzdala.Určitě by zdivočeli,navíc by se zhoršila kontrola jejich zdravotního stavu a uklízení si představit neumím.Už se vidím,jak přetahuju každý týden kupu šutrů a vysávám pod nimi.Určitě je udržování čistoty v dostatečně velké voliéře lehčí,odchytávání činčilek snadnější.Taky se snadněji kontrolují bobky a kolik toho zbaští.Při výběhu jsou pod kontrolou.Pro nás je to takhle snadnější.Ráno vstanu,zkontroluju co snědli,vypili,jestli se nepoprali a jsou celí a v pohodě.Pohladím každou z nich a jdou chrnět.Neumím si představit,jak bych tohle dělala,kdyby byli na volno.Ale z pohledu činčily by se jim to určitě líbilo víc,než být zavřený v kleci.Jenomže jde hlavně o tu bezpečnost.A tu jim můžem dát,jen když budou pod neustálou kontrolou a ani tak se občas nevyhneme nechtěnému úrazu nebo nemoci

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Čt Pro 30, 2010 9:44

Mě to nikdy ani nelákalo....jsem ráda když mám nad nimi přehled a můžu je pustit běhat celej večer pak si stejně zalezou,lehnou a spěj....přez den by tam taky jen tak spali a na tu noc to hold musí vydržet.....a stím večerním proběhnutím si myslím že se špatně nemají..+ to zdraví a ostatní důležitý věci jsou určitě rozhodujicí věci. A voliéry když jsou dosti velké a pro činčilky zjímavě řešené si myslim že je to to pravé :-)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Pro 30, 2010 9:58

LenkaKarlovyVary napsal:Asi to tak také naplánuji,že tam budou mít velikánské voliery.Bude to asi bezpečnější,než je tam nechat úplně na volno.Ikdyž mám stále před očima,jak otevřu ty dveře a ted uvidím jak tam mohou řádit po celé místnosti s různéma prolézačkama,žebříkama,mostama :D ty voliery budou reálnější a jednodušší :lol: jen mě ta místnost tak napadla :) já si jen tak ráda sním :roll:


to můžeš mít i tak já je po rodinkách taky pouštím po místnosti a oni až už je to nebaví zalezou z5 do klece

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Pro 30, 2010 10:54

Me se cincily drive naucily chodit curat jen na plinu, kterou jsem dala v mistnosti, kde mely vybeh do jedne z krabic.Vzdy chodila curat jen tam.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Pro 30, 2010 21:27

Jo takhle mi chodi samec na malej polštařek na gauči :evil: :D a ještě na mě u toho kouká :evil: takže když začne tupě koukat a zvedat ocasek,tak rychle vyhanim :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Pro 30, 2010 23:05

Jo, podle zvedani ocasku se pozna, ze chce curat a jeste u toho nejdriv, jakoby porad couva dozadu:-)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”