Dají se ještě někdy dokupy???

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Dají se ještě někdy dokupy???

Příspěvekod Poorubacka » Stř Srp 19, 2009 9:00

Ahojte všichni, mám takový dotaz. Už asi měsíc mám doma dvouletou činčilí dámu, kterou se pokouším sblížit se svým 5 měsíčním samečkem. Posledních 10 dní byli spolu v jedné skříni oddělení pletivem. Včera večer při úklidu mi, ale Timmy zdrhnul za svou nastávající a ta ho řádně kousla nad čumáček. Chudáčkovi ukápka i kapička krve... Od té doby se jí bojí a k pletivu se nepřiblíží ani na centimetr... Dokonce jsem dneska musela dát domeček i jeho seník (který byl u pletiva) na druhou stranu, protože se k němu ani nepřiblížil...Myslíte, že z nich bude ještě někdy pár??? Mám ji ze skříně vyndat a nebo ji tam nechat??? Prosím poraďí mi někdo??? Děkuji

Disable adblock

1victoria1
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: Stř Dub 15, 2009 13:18
Místo/Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 1victoria1 » Stř Srp 19, 2009 10:11

Možná za nějakou dobu ano. Asi si holčina potřebuje více času na zvyknutí. Jestli ty dva roky žila jen sama, tak není zvyklá na společnost další činčilky.

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Stř Srp 19, 2009 10:28

a nebo pak časem zkusit klecovou metodu, do menší dát dominantní dámu a do té větší, která bude okolo dát samečka...

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Stř Srp 19, 2009 11:17

ma podobnej problém.. ale vydží spolu v krabici třeba půl dne aniž by si něco dělali.Ve velké klecy problém samička si hlídá svůj domek a zřídka kdy tam samečka pustí. Jinak se občas "ohlodávají" a mazlí ale oba sou celkem lekavý tak se to většinou změní v nějakou honičku. Nevím jestli mám pokračovat v krabicové metodě. Ješte teda uvidím co budou dělat ve velké skříni kterou právě dodělávám. Spíš mám pocit jakože že jeden od druhýho neví co čekat a tak se bojí.

Disable adblock

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Stř Srp 19, 2009 14:27

Tak byly holky v pohodě, když byly v malý krabici, ale ve velký se servaly. Chtělo to jen čas.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Stř Srp 19, 2009 14:47

no u nas stačí z krabice do klece a když nejsou v těsně vedle sebe. Snad se to srovná nejdou po sobě ale Bára je hodně plachá už od mala a sameček z ní má respekt jelikož už od ní dostal..takže většinou se mazlení po jakýmkoliv prudším pohybu jednoho z nich změní v čůrání :-(
Ale pravda je, že si samička vyhlídla místo kam ho nechce pustit byť byla klec vyčištěná a předělená a nastěhovala se do fungl nového domečku kterej sem udělal a ten je teď její...
Naposledy upravil(a) cz_mara dne Čt Srp 20, 2009 13:31, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod Poorubacka » Stř Srp 19, 2009 18:44

1victoria1 napsal:Možná za nějakou dobu ano. Asi si holčina potřebuje více času na zvyknutí. Jestli ty dva roky žila jen sama, tak není zvyklá na společnost další činčilky.



Ne,ne...Samička už má za sebou i několik mrňat...

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Čt Srp 20, 2009 11:29

5ti měsíční sameček je na ní ještě malý - považuje ho za "otravného" puberŤáka :lol:

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Čt Srp 20, 2009 13:29

a kolik měsíců by měl ten sameček cca mít? dneska ráno se pěkně tulili a snídali spolu tak nevím samečka máme tak cca měsíc a mohl mít tak cca 4měsíce tak nevím jestli taky není mladej na naši lejdy která je starší.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Stř Srp 26, 2009 21:40

tak už dneska spaly celý den spolu v domečku. Během předchozích pár dnů několikrát taky spaly spolu, ale dneska celej den úplně v klidu. A co se nestalo, když sem je dneska vypustil malej běhá vrtí vocasem popískává nějaký skřeky který sem u něho ještě neslyšel a najednou skáče po Báře jak divej ta ho chvilkama zahání, ale vesměs se nechá. Celkem srandovní podívaná na tuto soulož - jestli je to soulož, když přitom samička samečka odnese půl druhýho metru přes chodbu .-) ale jsem rád že jim to klape, teď jen nevím jaká je šance, že otěhotní...víte to někdo?

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”