Výstavy činčil

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 10:27

- na další výstavu určitě plánuju přijet. Chci vzít posoudit svoje činčilky. Ale raději na výstavu Zo což je pro mě profesionálnější výstava a dělá lepší dojem. Ani mě neodradí to hanění, protože to píšete jen Vy a Martej a konkurence. Ostatní co mi psali raději SZ jsou spokojený a doporučují mi to, to je pro mě hlavní. Už se těším až všechny poznám :P
- v zahraničí na výstavách také přece posuzují předně kožku! Což je i vidět z fotek a videa! Tam to nevadí a zde ano?????? Nic špatného na tom nevidím. Spíše dobře že se hledí předně na kvalitu, která má v chovu zůstat a ne na barvu. Barva není vše.
- výstava činčilího klubu byla jaká? Máte foto jako u ostatních?
- když se podívám čí činčily vyhráli nic mi to nedá. Opakují se stejná jména a podle fotek zde moc činčil a vystavovatelů nebylo tak žádná konkurence. Z mého pohledu to není výstava nepřipadá mi to objektivní hodnocení

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 21, 2012 10:31

Fakt za každou cenu rýpat, paní která posuzovala co jsem pochopila byla velmi zkušená a rozumí tomu, co dělá. Jinak a co, že nemá papír od nějaké organizace, že je posuzovatel? Co je dneska prosím oficiální?? Nekteří začínáte přehánět a měli by jste se zamyslet nad sebou, protože co je moc to je moc.

Dora to vystihla, posuzovatele nedělá papír, ale to co umí.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 10:44

minlub napsal:
katerina.kat napsal:Podle zveřejněných výsledků vidím na boleslavské 3 kategorie na ZO 5 kategorií plus šampion .......tak v čem je rozdíl :shock: moc nechápu jak to že se posuzuje dle mutací tam kde jsou 3 kategorie :shock:

Na jarní výstavě ZO sice bylo 5 kategorií, ale na podzimní bude 6. Standard, Standard junior, tmavé, bílé, světlé (béžové) a barevné (violet, safír, BD). Plus Šampion výstavy.
V kategorie kde je více mutací se mutace posuzují postupně (zvlášť). Např. světlé byli rozděleny na béžové, vybrány 1. tř, pak totéž violet a safír, pak spolu posouzeni BD. Z těchto 1. tř. se pak vybírali vítězové. Takže neposuzujeme vše se vším :wink:

Supr konečně díky za normální vysvětlení [-o< Takže úplně stejný princip jako na ostatních výstavách :roll: jen to někdo raději nepřizná :roll: kolik tak bývá na výstavě činčil? vystavovatelů? co jsem viděla fotky ze zahraničních výstav byla obrovská účast.....jak často jsou výstavy v ČR?
Reňaaaa vždyť nikdo nerýpe. Nechápu proč hanit jednu stranu a vyzdvyhovat druhou jen proto že nemám dotyčného ráda. Pokud tu nemá být můj příspěvek nemá tu být ani Dory a Martej. Každá výstava má přece něco proč je tu taková móda všechno pohanit a vyzvyhnout jen to moje nebo toho s kým sympatizuju? na žádné výstavě činčil jsem ještě nebyla ale jiných zvířat ano a jako čitatele mě to fakt nebaví :roll: proč nepochválit všechny výstavy? činčily se tam nemučí nezachází se s nima ošklivě, chovatelé se sejdou.....mi to tu připadá jako přetahovaná #-o

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 21, 2012 10:52

Já byla na výstavě činčil ve Vojkovicích bylo to tam fajn byla to první výstava jela bych i na další co byla ve Srchu, ale to je už problém s dopravou, jinak s nikým nesympatizuji a ani proti nikomu nic nemám, ale nelíbí se mi jak odsuzujete snahu od někoho, kdo se snaží...prostě srazit ho za každou cenu a hledat sebemenší chyby.

Jasně je lepší sedět za PC a kritizovat vše co se dá :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 10:55

katerina.kat...chválím, že se pojedete dívat na výstavu, možná jste to měla udělat jako první, než někoho soudit :-)
ostatní co tu piši jsou totíž členy ZO, proto vám to doporučují :wink:
Neříkám že výstava ZO je špatná, jen za mě, mi to nic nového nedalo a ani mě nepřesvědčilo proč bych se měla příští učastnit.
Fotky a videa co jste viděla, nebyly ze zahraničních výstav, ale z Polské vystavy kožkařů!!!!Takže nezobecňujte to.
V Polsku jsou velkochovy, které vyváží kožky na kožichy, je to uzavřená společnost kožkařu s jedinným cílem.
Dánsko, Holandsko, Belgie, Nemecko má posuzovatelé na barevné mutace a zabývá se chovem barevných mutací a pořádá výstavy barevných mutací.
Takže jak tu radíte Vy všem, si ověřte informace.
k Vaší poznamce k Reňi bych jen dodala, že si přečtěte napřed své příspěvky, kdo tu co prosazuje a kdo haní. Já jen piši nazor, že se nedá něco odsoudit aniž by jste to viděla!!!!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 21, 2012 10:56

Reňaaa: když bys z Ostravy dorazila do Práglu, tak do Srchu bych tě svezla... :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 21, 2012 11:01

Wulfi tak on byl celkem problém dostat se do Vojkovic :lol: Auto mi nikdo nepůjčí a já bych si ani tak daleko netroufla. Možná kdyby jel někdo z Ostravy tak se připojím, Pardubice nejsou zase tak daleko :)

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 11:03

Reňaaa napsal:Já byla na výstavě činčil ve Vojkovicích bylo to tam fajn byla to první výstava jela bych i na další co byla ve Srchu, ale to je už problém s dopravou, jinak s nikým nesympatizuji a ani proti nikomu nic nemám, ale nelíbí se mi jak odsuzujete snahu od někoho, kdo se snaží...prostě srazit ho za každou cenu a hledat sebemenší chyby.

Jasně je lepší sedět za PC a kritizovat vše co se dá :wink:



Souhlasím, výstava ve Vojkovicích byla nejlepší :-) škoda že už taková nebude :(
2 posuzovatelé na barevné mutace a 1 posuzovatel ze zahraničí na kožku..... super kombinace, taky se mi líbilo že komentovali co hodnotí a proč kterou činčilu vyřazují, tak z toho měli hodně nových poznatků a zkušeností i samotní chovatelé...
Když by se ještě sešli tito posuzovatelé po hromadě, tak je mi osobně jedno jestli to pořádá třeba svatý Petr :-) o to přece nejde...

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 11:04

ostatní co tu piši jsou totíž členy ZO, proto vám to doporučují :wink:

a jsme zase zpět. to už jsem tu párkrát slyšela jak jsou špatný. ne nepsali mi jen členové zo. je logické že zo výstavu pořádá tak se tu o nich občas musíme bavit ale proč pořád a všude se ktomu vracet :roll: ptala jsme se teď se na výstavy obecně :evil:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 21, 2012 11:12

Ja, kdyz uz bych jela na nejakou vystavu, tak urcite ne, kde posuzuji kozkari, to video mi uplne stacilo a nebyla jsem urcite sama.Kozkari posuzuji hlavne kozesinu, sama jste to zde napsala a ze je to dulezitejsi, nez barva atd.Tak v tom nemuzu souhlasit.U kozkaru jde pouze o kvalitu kozesiny, nebo je to to hodne dulezite, ale u zajmovych chovatelu a mazlickaru si myslim, ze urcite ne.Tam by melo jit o stavbu tela, pokud bude uchovnena,celkovy vzhled, barvu a casto i povahu.
Zarazi me, ze tak nejak se snazite obhajovat to zachazeni s cincilama z videa.To nemuze zadny chovatel, ktery ma sve cincilky, jako mazliky hlavne pochopit a ja tez ne.
Pokud budu mit moznost volby, podivat s ena vystavu, kde budou kozkari, nebo pouze zajmoví chovatele, jako zde, tak nemam o cem vubec premyslet a volba je u me jasna.
Na teto vystave dle fotek byly nadherne cincilky, ktere s klidnym svedomim muzou byt uchovnene a ti lide, kteri je vystavovali takove kvalitni cincily maji, to je i zname.
Videla bych to, ze je kazdeho vec, na jakou vystavu si pojede, zde jednoznacne byly cincilky opravdu nadherne, nektere az velmi roztomile, jak treba spinkaly, nebo se ksichtily srandovne:-)

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 11:16

katerina.kat napsal:
ostatní co tu piši jsou totíž členy ZO, proto vám to doporučují :wink:

a jsme zase zpět. to už jsem tu párkrát slyšela jak jsou špatný. ne nepsali mi jen členové zo. je logické že zo výstavu pořádá tak se tu o nich občas musíme bavit ale proč pořád a všude se ktomu vracet :roll: ptala jsme se teď se na výstavy obecně :evil:



nikdo tu nepíše že jsou špatní!!!!!!
Jen někdy zkuste taky vyslechnout názor někoho jiného.
A ještě lépe Vám radím udělejte si napřed názor sama tím, že poznáte osobně ostatní chovatelé, pobavíte se s nimi a podíváte se osobně na několik výstav!!
Do té doby je to diskuze o ničem.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 21, 2012 11:19

Lidi a nechcete toho už nechat? :roll:
Každá výstava má své + a -. A je to tak všude! Bohužel je to tak... Jsou výstavy kde bych nevytkla vůbec nic a jsou výstavy, ze kterých jsem zklamaná... Nic není dokonalé a nic není 100%.
A posuzovat výstavu jen podle toho s kým zrovna táhnu za jeden provaz mi přijde opravdu dost zcestné...

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 11:21

To na tom videu přece nikdo neobhajuje. Tak nevím jestli jsem to nepochopila špatně :oops: ale to že posuzuje kožkař neznamená že se k nim chová jako na videu ne? Pochopila jsme že na výstavách v čr se nesmí z klece vůbec vytáhnout a tohle mají všechny výstavy shodné. nebo ne?
:arrow: Dora dobře udělám, pak dám vědět

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 11:24

jasmin napsal:Ja, kdyz uz bych jela na nejakou vystavu, tak urcite ne, kde posuzuji kozkari, to video mi uplne stacilo a nebyla jsem urcite sama.Kozkari posuzuji hlavne kozesinu, sama jste to zde napsala a ze je to dulezitejsi, nez barva atd.Tak v tom nemuzu souhlasit.U kozkaru jde pouze o kvalitu kozesiny, nebo je to to hodne dulezite, ale u zajmovych chovatelu a mazlickaru si myslim, ze urcite ne.Tam by melo jit o stavbu tela, pokud bude uchovnena,celkovy vzhled, barvu a casto i povahu.
Zarazi me, ze tak nejak se snazite obhajovat to zachazeni s cincilama z videa.To nemuze zadny chovatel, ktery ma sve cincilky, jako mazliky hlavne pochopit a ja tez ne.
Pokud budu mit moznost volby, podivat s ena vystavu, kde budou kozkari, nebo pouze zajmoví chovatele, jako zde, tak nemam o cem vubec premyslet a volba je u me jasna.
Na teto vystave dle fotek byly nadherne cincilky, ktere s klidnym svedomim muzou byt uchovnene a ti lide, kteri je vystavovali takove kvalitni cincily maji, to je i zname.
Videla bych to, ze je kazdeho vec, na jakou vystavu si pojede, zde jednoznacne byly cincilky opravdu nadherne, nektere az velmi roztomile, jak treba spinkaly, nebo se ksichtily srandovne:-)


Video bylo z Polska, u nás i na výstavě ZO ač posuzují kožkaři se posuzuje zvíře v kleci a zachází se s nim opatrně, to se neboj zvířatka jsou ok :-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 21, 2012 11:25

na žádné výstavě činčil jsem ještě nebyla ale jiných zvířat ano a jako čitatele mě to fakt nebaví :roll: proč nepochválit všechny výstavy? činčily se tam nemučí nezachází se s nima ošklivě, chovatelé se sejdou.....mi to tu připadá jako přetahovaná #-o[/quote][/quote]

Tak to se opravdu neshodnem.Kazda vystava neni stejna, alepson co se tyce z hlediska cincily.A ze se na nekterych nezachazi s cincilama spatne?Uz jsem o tom psala a co ta na tom videu, to Vam prislo jako setrne zachazeni?Me teda ani omylem.Napadne Vas treba, ze takovymto trepanim se ji muze i ublizit?Kdybyste byla tou cincilou, urcite by se Vam to nelibylo tez.A to, ze tam pry byly nektere nevyhovujici ihned jeste ke vsemu zabite a zkozkovane mluvi za vse.Na takovou vystavu by si myslim asi zadny opravdovy milovnik cincil nejel.To muze obhajovat snad jen pouze ten, kdo chova jen hlavne pro zisk, prestiz, nebo tu kozku.A je zajimave, ze uz rada evropskych zemi ma zakaz chovu zvirat na kozesinu a prodeje kozesin, vcetne Bulharska,Chorvatska a dalsich, ale zde se to jeste toleruje, coz nikdy nepochopim.Nemam kozesinove chovatele rada a zvlast u cincil nikdy nepochopim, jak nekdo muze tak karsne a roztomile zvire zabit pro nejakou kozesinu jen pro snobskou paradu.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 21, 2012 11:25

katerina.kat napsal:To na tom videu přece nikdo neobhajuje. Tak nevím jestli jsem to nepochopila špatně :oops: ale to že posuzuje kožkař neznamená že se k nim chová jako na videu ne? Pochopila jsme že na výstavách v čr se nesmí z klece vůbec vytáhnout a tohle mají všechny výstavy shodné. nebo ne?
:arrow: Dora dobře udělám, pak dám vědět


Na ČR výstavách se činčily posuzují ve výstavních klecích. A je jen a jen na majiteli/chovateli činčily, zda povolí ji z klece vyndat nebo ne. :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 21, 2012 11:28

jasmin napsal:na žádné výstavě činčil jsem ještě nebyla ale jiných zvířat ano a jako čitatele mě to fakt nebaví :roll: proč nepochválit všechny výstavy? činčily se tam nemučí nezachází se s nima ošklivě, chovatelé se sejdou.....mi to tu připadá jako přetahovaná #-o
[/quote]

Tak to se opravdu neshodnem.Kazda vystava neni stejna, alepson co se tyce z hlediska cincily.A ze se na nekterych nezachazi s cincilama spatne?Uz jsem o tom psala a co ta na tom videu, to Vam prislo jako setrne zachazeni?Me teda ani omylem.Napadne Vas treba, ze takovymto trepanim se ji muze i ublizit?Kdybyste byla tou cincilou, urcite by se Vam to nelibylo tez.A to, ze tam pry byly nektere nevyhovujici ihned jeste ke vsemu zabite a zkozkovane mluvi za vse.Na takovou vystavu by si myslim asi zadny opravdovy milovnik cincil nejel.To muze obhajovat snad jen pouze ten, kdo chova jen hlavne pro zisk, prestiz, nebo tu kozku.A je zajimave, ze uz rada evropskych zemi ma zakaz chovu zvirat na kozesinu a prodeje kozesin, vcetne Bulharska,Chorvatska a dalsich, ale zde se to jeste toleruje, coz nikdy nepochopim.Nemam kozesinove chovatele rada a zvlast u cincil nikdy nepochopim, jak nekdo muze tak karsne a roztomile zvire zabit pro nejakou kozesinu jen pro snobskou paradu.[/quote]

Jasmin nemůžeš srovnávat ČR výstavy a zahraniční výstavy (polsko). [-X A nikdy na žádné výstavě se posuzovatelé nesmějí chovatel ke zvířeti tak, aby mu ublížili... To,c o posuzovatele dělají se zvířetem musí dovolit chovatel/majitel zvířete. :wink:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Dora » Po Kvě 21, 2012 11:31

Wufi v pohodě, jen diskutujem, myslím že tu nikdo nikoho nenapadá :-)

V ČR si myslím že v chování k činčilám je to shodné na všech výstavách, zvířata se nevytahují, každý majitel si je hlídá a má k nim přístup po celý den.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 21, 2012 11:35

Ja netvrim, ze se to deje u nas, ale ze nechapu, jak muze na takovou vystavu, kde je tohle k videni a jako bonus zabiti a zkozkovani jet nekdo, kdo ma cincily rad a jako mazliky.To nejde dohromady prece.Nebo to tak neni a cincilky rad nema, jak tvrdi, nebo nevim.
A tim jsem vlastne odpovidala Katerine, kdyz psala, ze na zadne vystave nikde se cincilam neublizuje a nedeje nic spatneho a jednalo se i o cizi vystavy.
Ja tak nejak z principu, ponevadz nemam kozkare rada a asi tez nebudu sama bych proste nemohla byt nekde, kde budou tez.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 21, 2012 11:40

Jasmin nemůžeš srovnávat ČR výstavy a zahraniční výstavy (polsko). [-X A nikdy na žádné výstavě se posuzovatelé nesmějí chovatel ke zvířeti tak, aby mu ublížili... To,c o posuzovatele dělají se zvířetem musí dovolit chovatel/majitel zvířete. :wink:[/quote]

Ale jo, to jsem pochopila,ze to nebylo u nas.:-).Ale Katarina psala vseobecne, ze nikde na zadne vystave, ani zahranicni se cincilam nedeje nic spatneho a nikdo jim neublizuje, tak jsem pouzila tohle srovnani.
Vytahovani z klece by asi bylo to posledni, co by me vadilo, kdyby bylo setrne a spis to udelal chovatel sam, ale to z te zahranicni vystavy bylo absolutne neprijatelne pro me a sokujici.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod jasmin » Po Kvě 21, 2012 11:41

A byly tam v sobotu take nejake cincilky na prodej?
Uprimne, kdybych si mela vybrat, tak si nevyberu zadnou, ponevadz bych nevedela kterou, jak byly nadherne vsechny:-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 21, 2012 11:42

To by si jasmin potom musela všechny koupit :lol: :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod Wulfina » Po Kvě 21, 2012 11:48

jasmin napsal:Jasmin nemůžeš srovnávat ČR výstavy a zahraniční výstavy (polsko). [-X A nikdy na žádné výstavě se posuzovatelé nesmějí chovatel ke zvířeti tak, aby mu ublížili... To,c o posuzovatele dělají se zvířetem musí dovolit chovatel/majitel zvířete. :wink:


Ale jo, to jsem pochopila,ze to nebylo u nas.:-).Ale Katarina psala vseobecne, ze nikde na zadne vystave, ani zahranicni se cincilam nedeje nic spatneho a nikdo jim neublizuje, tak jsem pouzila tohle srovnani.
Vytahovani z klece by asi bylo to posledni, co by me vadilo, kdyby bylo setrne a spis to udelal chovatel sam, ale to z te zahranicni vystavy bylo absolutne neprijatelne pro me a sokujici.[/quote]

Vidíš a pro poláky je to prostě normální :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod martej » Po Kvě 21, 2012 12:00

To opravdu všichni nemůžete myslet vážně [-X To, že se někomu líbí tato výstava v Mladé Boleslavy, tak automaticky je proti výstavám ZO a proti organizaci ??? To už tu nikdo nemůže napsat něco jiného a jakmile někdo napíše, že se mu líbí více něco jiného než ZO, tak je hned špatný a je proti ZO a nebo se mu smažou příspěvky ?? To jsme se opravdu dostali daleko ? :roll:

Nikdo tu z chovatelů nepsal a ani já !!!, že by výstava v ZO byla špatná, jen jsme napsali poznatky, které se nám líbili z této výstavy. A opravdu nechápu, na co si tu všichni hrajete. Mě osobně výstavy v ZO nevadí, i když ho posuzují kožkaři a velkochoatelé a posuzují u barev jen kvalitu kožky, Sám pan Pytlík přímo na výstavě v Srchu říkal, že se na barvy nespecializuje. Tak nechápu, proč tu kolem toho děláte takové divadlo. Mě osobně to nevadí. Ráda pojedu do Srchu, ale vím, že budu brát jen základní mutace, protože jiné budou ohodnoceny špatně, protože jim bude vadit, že například tan mutace ma tmavé břicho atd. Každý si na každé výstavě najde to své a to, že paní Weingartová neposuzovala jen kožku, ale i barvu a tvar těla, atd. neznamená, že všichni teď budou chtít jet jenom na tuto výstavu.

A opravdu si myslím to a samé o napsala tarja v Michalově tématu. Každý tu mluvíte, jak se musíme tolerovat a nerýpat, ale skutek utek a nejvíc mě vadí, že tady slečna kateřina tu mluví, jak bychom neměli rýpat a sama rýpe ze všech nejvíc, píše, jak jsou všichni hloupý, ale schovává se za přezdívku. Ale asi si budeme muset na to zvyknout.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Výstavy činčil

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 21, 2012 12:13

jasmin napsal:na žádné výstavě činčil jsem ještě nebyla ale jiných zvířat ano a jako čitatele mě to fakt nebaví :roll: proč nepochválit všechny výstavy? činčily se tam nemučí nezachází se s nima ošklivě, chovatelé se sejdou.....mi to tu připadá jako přetahovaná #-o
[/quote]

Tak to se opravdu neshodnem.Kazda vystava neni stejna, alepson co se tyce z hlediska cincily.A ze se na nekterych nezachazi s cincilama spatne?Uz jsem o tom psala a co ta na tom videu, to Vam prislo jako setrne zachazeni?Me teda ani omylem.Napadne Vas treba, ze takovymto trepanim se ji muze i ublizit?Kdybyste byla tou cincilou, urcite by se Vam to nelibylo tez.A to, ze tam pry byly nektere nevyhovujici ihned jeste ke vsemu zabite a zkozkovane mluvi za vse.Na takovou vystavu by si myslim asi zadny opravdovy milovnik cincil nejel.To muze obhajovat snad jen pouze ten, kdo chova jen hlavne pro zisk, prestiz, nebo tu kozku.A je zajimave, ze uz rada evropskych zemi ma zakaz chovu zvirat na kozesinu a prodeje kozesin, vcetne Bulharska,Chorvatska a dalsich, ale zde se to jeste toleruje, coz nikdy nepochopim.Nemam kozesinove chovatele rada a zvlast u cincil nikdy nepochopim, jak nekdo muze tak karsne a roztomile zvire zabit pro nejakou kozesinu jen pro snobskou paradu.[/quote]
To jste mě asi špatně pochopila. tímhle jsem myslela jsem výstavy v čr ne v zahraničí.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”