Dredy v kožíšku

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Tery

Dredy v kožíšku

Příspěvekod Tery » Út Lis 08, 2005 21:28

Ahojky, mám takový problém. Jak se zbavit "dredů" v činčilím kožíšku vzniklých zanedbanou péčí? Vyčesávání mi přijde docela agresivní, je rozumný použít nůžky? Za odpověď předem velmi děkuji.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Lis 08, 2005 21:36

Asi podle toho, o jak velkou část kožíšku se jedná. Aby činčilce po "ostříhání" nebyla zima a neprochladla, to je dost nebezpečné. Jedná se jen o pár míst nebo celkově zanedbaný kožíšek?

Tery

dredy podruhé

Příspěvekod Tery » Út Lis 08, 2005 21:40

Je to místy po celém kožíšku, hlavně vzadu.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Lis 08, 2005 21:49

Místa s ostříhaným kožíškem dorostou až v době změny celého kožíšku, alespoň si to myslím. Podle mých kluků bych tipovala, že toto období teprv přijde. To by sice bylo dobře, ale ostříhat činču a spoléhat na to by asi nebylo nejlepší. Prochladnutí je opravdu hodně nebezpečné. Zkus ještě počkat na názory dalších činčilářů, třeba Alice.

Jinak stav kožíšku souvisí nejen s možností koupat se v písku, ale i se stravou. Často mají problémy s kožíškem činčilky, které byly krmeny směskami pochybného složení. Proto bych doporučila i prověřit, zda činčilka baští zdravě nebo nedostává granulky se zbytečně vysokým podílem tuků.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Lis 09, 2005 8:36

To je opravdu zajímavé. Jak se to mohlo vytvořit? To se činčilka nekoupala? V tom případě má i mastný kožíšek. Já bych navrhovala podobné řešení, ale je trochu drastičtější, protože to činčilku tahá. Navrhovala bych začít činčilce kožíšek rozčesávat, ony se ty cucky posunou na konec chlupů, no a potom bych to odstřihla. Ušetřilo by se tím kousek jinak odstřižené srsti. A s tím zastříháváním bych to dělala asi postupně, ne hned po celém těle. Opravdu by se mohlo stát, že by činča prochladla.

Ještě jeden nápad...začít rozčesávat, a pak počkat, až stará srst vypadne. Ono často stačí zatáhnout a někdy se srst pustí časem sama.

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Stř Lis 09, 2005 17:06

Taky to chvilema resim. Amalka byla ve stare kleci cunatko a klidne si ocurala vic mist a pak si do toho lehla, protoze podestylka byla po celem dne. A na jednom boku, az skoro u zadku, se ji vytvoril maly cucek chlupu, ale neni to ani videt. Ale vzala jsem ten cucek vzdycky do prstu a snaila jsem se to od sebe oddelit a je fakt, ze mi nektery chlupy uz zustaly v ruce a Amala ani neprotestovala. Jeste toho tam trochu ma, ale snazim se s tim pohnout. Ted uz neni cunatko, ma novou klec a jinak podestylku. Tak ja radim taky to zkusit vycesavat...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Lis 09, 2005 17:49

len maloktora cincila je pri cesani pokojna. Ja by som to skusila rozcesat a ako to nejde tak ostrihat.respektive mozes vytrhat jemne tie postihnute miesta.ked tahas cincilu za srst ona ju v sebeobrane pusti.Mozes skusit jemne potahovat za tie dredy a dufat ze ich uvolni dobrovolne.To zviera neboli pokial tahas opatrne.Piesok musi mat denne a zmenila by som znacku.Skus niektoru tu na fore spominanu.Dbaj na to aby nebol v izbe prievan a teplota neklesla pod 20.C Ja som mala cincilu ktorej som vyholila kompletne cely kozuch mojim starym el.holiacin strojcekom na nohy :lol: Srst krasne dorastla.Srst dorasta neustale.nezalezi na rocnom obdobi.vela stastia :D

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 09, 2005 18:05

Alice napsal:Ja som mala cincilu ktorej som vyholila kompletne cely kozuch mojim starym el.holiacin strojcekom na nohy :lol: Srst krasne dorastla.Srst dorasta neustale.nezalezi na rocnom obdobi.vela stastia :D

a proč jsi to udělala???? :P :?: :D musela vypadat úchvatně!!! :oops: :lol:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Lis 09, 2005 18:14

Jeho srst bola uplne plesniva.Fotku ako vyzeral po oholeni nemam, chudacik.Ale tu kde vidno plesnivu srst som tu uz raz ukazovala.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 09, 2005 18:17

Alice napsal:Jeho srst bola uplne plesniva.Fotku ako vyzeral po oholeni nemam, chudacik.Ale tu kde vidno plesnivu srst som tu uz raz ukazovala.

plesnivá?!!! :shock: :shock: :shock:
tak to si vůbec nedokážu představit!!!!! :roll: :shock:

Tery

Díky!

Příspěvekod Tery » Stř Lis 09, 2005 18:59

Ahoj lidičky, moc děkuju za typy, vyzkouším.. Máma se před pár lety před kamarády neprozřetelně zmínila, že se jí líbí činčily a hned dostala páreček k narozeninám. Společně zplodili 5 činčilek, které ve většině případech skončily ve zverimexu. Snad neskončili někde v chovu na kožichy. . (Jaké s tímto máte zkušenosti?) Myška před asi třemi roky umřela a myšák zůstal sám. Možná i proto začala péče trochu upadat. Já teď studuju mimo domov, máma pracuje taky jinde a brácha není schopnej mu dát pomalu ani nažrat natož ho pouštět. Takže teď a tady slibuju, že se postarám, aby se alespoň o víkendu proběhl a zajistím mu nejen kadeřnickou péči.. Doufám, že mě za výše uvedené neodsoudíte..

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 09, 2005 19:56

tady tě nikdo za toto neodsoudí! sice to není "to pravé", ale pokud bys byla činčiláčkovi schopna zajistit velkou klícku(nevím jak ji má velkou)tak by se tam alepoň trochu vyřádil(a mohl by tam být i písek) a nebyly by následky tak strašné!(neříkám, že teď jsou!)
moje kamarádka má činčilku, ktrou nepouští, protože na to není zvyklá, jelikož ji má ze zverimexu, tak prý moc neběhala a ona ji pouštěla...jenže ta činča běhala jen chvilku a pak si vlítla zpět do klícky...skončilo to tak, že nechtěla ven už vůbec...nevěděla co s ní a tak ji zařídila velkou klícku! teď je tam spokojená a má kamarádku! ani nevím čím to bylo způsobeno! když jsem si ji brala do ruk tak byla normální...no...nevím!

Mia

Plíseň

Příspěvekod Mia » Čt Lis 10, 2005 16:12

Alice napsal:Jeho srst bola uplne plesniva.Fotku ako vyzeral po oholeni nemam, chudacik.Ale tu kde vidno plesnivu srst som tu uz raz ukazovala.



>>PLESNIVÁ??? a jak vypadá taková plíseň na činčilím kožíšku???a jak se to stane že ji činča má???

LídaK

Re: Plíseň

Příspěvekod LídaK » Pá Lis 11, 2005 14:12

Mia napsal:
Alice napsal:Jeho srst bola uplne plesniva.Fotku ako vyzeral po oholeni nemam, chudacik.Ale tu kde vidno plesnivu srst som tu uz raz ukazovala.



>>PLESNIVÁ??? a jak vypadá taková plíseň na činčilím kožíšku???a jak se to stane že ji činča má???


Páni Alice to muselo být... Já ale myslela, že plíseň je onemocnění kůže a srsti se netýká? Nebo jsi kvůli té srsti nemohla plikovat léky? A za jak dlouho se zotavila a za jak dlouho zase srst dorostla?
dík

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň

Příspěvekod Alice » Pá Lis 11, 2005 17:30

LídaK napsal:
Páni Alice to muselo být... Já ale myslela, že plíseň je onemocnění kůže a srsti se netýká? Nebo jsi kvůli té srsti nemohla plikovat léky? A za jak dlouho se zotavila a za jak dlouho zase srst dorostla?
dík


ano plesen je choroba koze ale tu hovorim o plesni ako takej.Ako plesnivy chleb alebo plesnive seno.Taku mal v kozusku.Kedze mu navlhol a bol neustale vo vlhku plesen sa rozsiri aj na srst a vyzera to ako zhnite.Lieky sa dali aplikovat ale srst sa musel aodstranit lebo hrozila infecia.A takto liecba trvala ovela kratsie.Behom 5 mesiacov mu dorastla srst a po 8 mesiacoch bola perfektna ako na vystavu. :D

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”