3 miminka, jedno s nižší váhou

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Dub 06, 2012 14:31

Miminko jsme neoddělili, jen ho po 2 - 3 hod. dokrmujeme. Teď mělo "už" po dvou krmeních 31g :) To očičko mu mírně otvíráme pokaždé, když ho máme v ruce, ale nevěděla jsem, jaká jsou rizika - JAKOU MASTIČKU MU TAM MÁME DÁT ??? A ty kapky JAKÉ? Mám doma jen fyziologický roztok (na čočky), ale to asi ne, že? Prosím, to mi napište co nejdříve, ať mu to očičko neodumře! To mě celkem vyděsilo!
Tu možnost, že mu něco může být i mimo to, že je maličké, nedovyvinuté a proto slabší, samozřejmě chápeme. To je něco, co my neovlivníme a pokud to tak má být, tak to tak bude, ale jak jsem psala, myslím, že by mělo mít šanci jako statní. Jinak ještě včera v noci jsme jeho sourozence dali zase ven a nic, ale možná nemělo tak hlad. Jsem ochotná jednou to risknout a nedat mu krmení a sourozence zase oddělat a pozorovat, zda bude pít od maminky. Zrovna je čas na krmení, tak ho ještě chvilku nechám a pak to zkusíme. Jinak myslím, že od ní pije, když se tam probojuje. Věřím, že pokud je jinak zdravé, tak až zesílí, tak se prosadí. Teď jak už začíná vydávat víc zvuky, tak o něho mamča víc pečuje. Když nad tím přemýšlím, tak to určitě není tím, že by Ájinka nechtěla, ale to jsou asi pudy - v přírodě je určitě výhodnější věnovat se těm silnějším, protože mají větší šanci přežít.

Až teď čtu odpověď od paní Věry Novotné - moc děkuji, přesně tak to uděláme, zkusíme ten fyz.roztok a váhu už má o jeden gram větší :) Jen nevím, jakou tu mastičku.


Edit. upozornění na psaní CapsLockem, prosím přečti si pravidla viewtopic.php?f=4&t=4317

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Pá Dub 06, 2012 14:45

Jde mu to očíčko otevřít aspoň trochu nebo je celé slepené? Mastičkou bych to dělala opravdu jen malinko, až když se otevře, aby nebylo ulepené a nechytali se mu na očíčko nečistoty. Mě vždy pomohlo očistit očíčko převařenou vodou, opatrně, ne násilím otvírat a pak kápnout Ophtalmoseptonex.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Pá Dub 06, 2012 14:51

já bych asi roztok na čočky nedávala. Je fakt, že si to pak strkáte do oka, ale nejsem si tak jista, jestli je to pravy:-) Já jim to kapu opthalmo septonexem (http://www.lekarna.cz/ophthalmo-septone ... ky-roztok/) , ale můžete použít i visin (http://www.lekarna.cz/visine-classic-1x ... ky-roztok/) nebo jaké koli kapky pro každodenní použití a jako mastičku můžete použít opthalmo azulen http://www.lekarna.cz/ophthalmo-azulen- ... 5gm-7-5mg/ a nebo opthalmoseptonex ( http://www.lekarna.cz/ophthalmo-septone ... 1x5gm-5mg/ ). Takže bych očičko namočila, otevřela, vykapla kapkama a dala mastičku, aby se opět nezalepilo :-))

Miminko nemusíte držet o hladu, ale když je čas krmení, tak vyndejte sourozence s klece a počkejte tak 30-60 minut a poté zkuste mimčo nakrmit, jestli bude mít chuť k jidlu nebo ne. Když bude mít plný bříško, tak mlíčko už chtít nebude :-))

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Dub 06, 2012 14:52

Není úplně zalepené. Jak jsem psala, vždy po krmení ho malinko zkouším otevřít a jde to, jen se mu slepuje. Ale to jsem nevěděla, že se to tak má dělat, tak teď se na to zaměřím a kapky koupíme.
Děkuji martej :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Pá Dub 06, 2012 14:57

Nz. :)Zkuste mu to když tak prokápnout převařenou vodou než seženete kapky :-) Někdy stačí pouze to očíčko omýt a ono se pak nezalepuje :)) Ale kapky a mastičku určitě kupte, sem tam se hodí a neztratí se:-)) Ono se i dospělým jednou za čas dostane něco do očíčka, třeba písek a nebo když jsou jemnější hobliny a kapky pomůžou :))

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Pá Dub 06, 2012 15:02

Omlouvám se za neuvedený název očních kapek a mast : jmenují se Ophthalmo-Septonex a ředit v poměru 1:1 s převařenou vodou a mast je stejného názvu s použitím vatového tampónu. Určitě ji máte doma v lékárničce pro sebe a toto doporučení mám od veterináře jako první pomoc. Ten fyziologický roztok pro čočky raději ne, má jiné složení! Nechtěla jsem Vás děsit, jen to byl nejhorší konec příkladu neošetřeného očička. Maličký vše dožene růstem, když mu nebylo dáno v mámině bříšku všeho stejně jako oběma sourozencům. Po otevření mamča mu stejně očko pořádně olíže, její sliny mají taky léčitelné schopnosti. :wink:

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Dub 06, 2012 15:07

Jsme z Brna, takže přítel už pro to jede :)
Barunce jsme vypočítali den porodu na 4.4. (111 dní) - viděli jsme zádku, takže by to mělo být snad dost přesně to zabřeznutí.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Pá Dub 06, 2012 15:16

Takto je dobrý, myslela jsem odněkud z Moravy nebo z Čech, jsme vlastně sousedé! :lol:
Takže se druhá březí mamima Barča připravuje a mimča se ještě činčají! :wink: Když to nebude teď o Velikonocích, tak určitě po nich. =D>

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Dub 06, 2012 15:20

:D Teď jsem zkontrolovala malého a on má to očičko otevřené !!! Hurá :D !!! V noci ještě nebylo. To se mi ulevilo! Kapky ale pro jistotu stejně koupíme. Jinak jsme teď oddělali ostatní 2 zbojníky a malý je u mamči, tak pokud má pít, tak bude. Uvidím, zda bude chtít pak dokrmování.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Pá Dub 06, 2012 15:33

Tak to je dobrá zpráva:-)) Teď jen, aby se napilo od mamky a budete mít vyhráno :-))

Věro, můžu se zeptat, proč se mají ředit kapky do oči? Já jsem je nikdy neředila, tak nevím, jestli je to v pořádku, ale nikdy sem si nevšimla špatné reakce. Diky :-)

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Pá Dub 06, 2012 16:03

3x sláva =D> , telepatie funguje. :lol: Správně, nechat mrňouska u maminy samotného, ať ho hlad donutí kňučet a cucat. Pak se uvidí, kolik ještě do něho vleze dokrmovaného mlíčka. :wink:

Martej, tuto radu mám z veterin.kliniky z celkem prostého důvodu : kapky se sice prodávají naředěné, ale pro dospělé, které nějaké to podráždění vydrží. Ale dětem do 1 roku je doporučeno je ředit z důvodu větší citlivosti a tak je to stejné i u zvířat, zvláště u mláďat, která jsou také ve vývinu a mnohem citlivější než malé dítě. Takto poučena, to dělám taky v tomto případě. Možná právě proto citlivější a vnímavější mláďata taky neradi veterináři operují nebo do nich zasahují větším zákrokem než co by vydrželo dospělé zvíře, nevím...myslím si to #-o .

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod žanda » Pá Dub 06, 2012 16:18

Já sem nikdy mláděti nepomáhala kapičkami rozlepovat očíčka, vždy do 4 dnů začalo koukat samo a nikdy mi neosleplo. Přijde mi to zbytečné. Něco jiného by bylo, kdyby oko bylo nateklé nebo hnisavé...

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Dub 06, 2012 16:52

žanda - já jsem hlavně šťastná, že se to vyřešilo samo :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Pá Dub 06, 2012 17:11

Věro, děkuji:-) Logiku to má :-))
Myrrha1: A co miminko? Pije?

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Dub 06, 2012 17:28

No, miminko od mamky asi moc nepije :( ale budeme to pořád zkoušet.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Pá Dub 06, 2012 19:13

Není zač, Martej... :wink:

Žanda, taky nechávám vše na přírodě, ale jen když se jedná průměrně velké mládě, o kterého se matka úplně postará sama se zájmem. :) V tomto případě se jedná menší a ještě ne zcela dozrálé mimino oproti svým sourozencům, které mohlo mít slepené oční víčko :( (např.od plodové vody smíchanou s krví od porodu) a mohla zahnívat a se vstřebávat očním koutkem nebo sliznicí do víček a dál do vnitřního oka a pak jestliže mamina do dneška od porodu malé neolízala, tak je jediná pomoc závisí na chovateli. :( Nikdy bych nemohla chodit tak dlouho kolem takového malého "jednookého Žižky" a nesnažila se mu pomoci. :roll:

Myrrha 1, zkoušejte dále...musí být kojeno do 8 týdne života, ideálně do 10 týdne života, ovšem pokud mu to čilejší sourozenci nevycucají. :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod saskie » Pá Dub 06, 2012 21:25

Jen k těm kapkám, já raději používám borovou vodu, právě že není tak silná. Doktorka Lietavcová mi ji též pro činčily doporučila, když šlo jen o výplach od nečistot nebo maličký výtok.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » So Dub 07, 2012 7:33


vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » So Dub 07, 2012 12:34

Ta jsou už krásně kulaťoučká :P a jakou mají chuť k životu, jen tak dál! =D>

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » So Dub 07, 2012 14:21

Při předchozím krmení to vypadalo, že malý nechce, tak snad byl napapaný, ale teď snědl hodně. Jak jsem ho dala zpět do domečku k mamče a dvou sourozencům, tak ten větší šedý kluk po něm vyjel (opakovaně) a vyhodil ho ven. Vyloženě ho prohnal a pak se sám vrátil :( mrňousek už má 33g a problikávalo 34g :) na své větší sourozence ale nemá :(
http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 1439&pos=0 dala jsem sem nové fotky, kde jsou vidět i ti dva ostatní zbojníci. Ta holčička je na něho hodnější (světlá), asi že je holka.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » So Dub 07, 2012 15:04

A pak to bylo v pohodě a nebo se nemůže vracet k mamče? Pokud se to stává jen občas, tak to dělají kvůli cecíkům, asi má mamča funkční jen dva a tak ho odhanějí od svých ceciků

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » So Dub 07, 2012 15:32

On dost často leží u Barunky (ta, co je ještě neporodila). Teď jsem tam nakukovala a zase je u ní. Myslím, že baští trochu od ní. Pokud jsem to správně pochopila, tak ona může mít před porodem takovéto mlezivo. Ten jeho bráška ho vyhnal z domečku, i když malý nebyl u cecíku, chtěl tam jenom spinkat - pravda, byl na straně, kde saje šedý zbojník.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » So Dub 07, 2012 17:02

on se tam spíš jen zahřívá, je dobrý, že je u nějaké samičky, lepší by bylo, kdyby nebyla těhotná, aby si před porodem odpočínula, ale asi nic jiného nezbýva. Je dobrý že je aspoň u druhé samičky, která se o něj postará a očistí ho po dokrmování :-)

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » So Dub 07, 2012 17:10

To je zcela normální, že si od narození každé mimčo hlídá oblíbený mámin cecík, ale časem během růstu se pak všichni vystřídají jakmile je z nich některé nakojené. :wink: Ještě že má tak hodnou chůvu a teď už vlastně náhradní mámu :D, které se mateřským pudem spustilo mlezivo před vlastním porodem. :wink: Teď je hlavní, aby byla dostatečně odpočinutá před vlastním porodem a snad jí mrňousek moc neubývá na síle, ale dodává ji naopak víc pudové mateřské síly.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Po Dub 09, 2012 18:17


Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”