Zase neúspěch

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Peťka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Pro 09, 2006 13:26

Zase neúspěch

Příspěvekod Peťka » Pá Ún 02, 2007 8:45

Ahoj všichni, nedávno jsem psala, že se nám narodilo miminko, ale po čtrnácti dnech zemřelo. Teď je to dva dny zpátky co naše činčilka potratila. Ach jo :cry: Byli jsme u paní veterinářky a vypadá to že naše pusinka má nějakou genetickou vadu a nemůže mít další miminka bo by se jen trápila a nemůže být se svým Maxíkem. Kdybyste věděli jak jim je po sobě teď smutno. Je mi jich moc líto.

Disable adblock

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Ún 02, 2007 11:57

A neslo by to nejak udelat, jako ze by sla zjistit rije a na tu dobu by si je dala vzdy pryc od sebe? Myslim ze maji riji jen jednou za tri tydny tak by to snad nejak slo bobisci mali:-( musi jim byt fakt smutno :cry: skoda ze neni nejaka setrna antikoncepce i pro zviratka, shanela jsem neco podobneho i pro fenu a nic :( :cry: .

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 02, 2007 12:17

Pro feny jsou různé chemické preparáty, problémy jsou následně s vyšším výskytem rakoviny a to bych rozhodně neriskovala.
Já nechala pejskovou kastrovat už ve dvou letech. Štěňátka v bytě nemůžeme mít, navíc není papírová, takže by se špatně umísťovala a nechtěla jsem, aby měla zánět dělohy, protože s věkem riziko vzrůstá a už mi na to umřela jedna fenka :cry: .

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Ún 02, 2007 12:19

Terezka: mi veterinarka rekla ze u fenky mi zbyva jen ji hlidat...a uz sem na to doplatil ajednou, ja taky nemam pairovou fenku a kdyz se narodila stenata tak byl taky problem udat 6 fenek, a jeste jednu stale mam :roll: , ale taky mi umrela fenka na rekovinu mlecne zlazy tak sem ji hctela stejne jednou nakryvat a o kastraci taky uvazuju no :wink: , jen je mi lito tehc cincilek bobisci mali :(

Disable adblock

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Ún 02, 2007 12:21

boruvka311 napsal:Terezka: mi veterinarka rekla ze u fenky mi zbyva jen ji hlidat...a uz sem na to doplatil ajednou, ja taky nemam pairovou fenku a kdyz se narodila stenata tak byl taky problem udat 6 fenek, a jeste jednu stale mam :roll: , ale taky mi umrela fenka na rekovinu mlecne zlazy tak sem ji hctela stejne jednou nakryvat a o kastraci taky uvazuju no :wink: , jen je mi lito tehc cincilek bobisci mali :(


omlouvam se!!!!to je chyb!!ale prava ruka mi jako levacce pise rychleji tak davam driev nektera pismenka nez mam :oops: :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 02, 2007 12:24

boruvka311 napsal:Terezka: mi veterinarka rekla ze u fenky mi zbyva jen ji hlidat...a uz sem na to doplatil ajednou, ja taky nemam pairovou fenku a kdyz se narodila stenata tak byl taky problem udat 6 fenek, a jeste jednu stale mam :roll: , ale taky mi umrela fenka na rekovinu mlecne zlazy tak sem ji hctela stejne jednou nakryvat a o kastraci taky uvazuju no :wink: , jen je mi lito tehc cincilek bobisci mali :(

Co je doktorka zač, to nevím, ale existují injekce proti hárání, nevím přesně, jak se to podává, ale ty injekce hárání jakoby odsunou. Teoreticky se to dá odsouvat do nekonečna. Četla jsem, že dokonce už je něco jako pilule, ale rozhodně bych to nepodávala, když to není ověřeno léty praxe. Za 5 let někdo zjistí, že to zabíjí mozek nebo vyvolává rakovinu a zbydou nám jen oči pro pláč.
Kastrace je definitivní, ale radikálně snižuje rakovinu mléčné žlázy, tedy podle toho, kdy se provede a záněty dělohy odpadají. Cena je podle velikosti psa, my platili 2500,- za labradorku.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Ún 02, 2007 12:50

boruvka311 napsal:A neslo by to nejak udelat, jako ze by sla zjistit rije a na tu dobu by si je dala vzdy pryc od sebe? Myslim ze maji riji jen jednou za tri tydny tak by to snad nejak slo bobisci mali:-( musi jim byt fakt smutno :cry: skoda ze neni nejaka setrna antikoncepce i pro zviratka, shanela jsem neco podobneho i pro fenu a nic :( :cry: .

Tohle není 100% já měla činčilaky taky před porodem a min 14dnů po produ oddělený pak ještě nějaký týden když šli mrňata pryč a než šli do nové klece.... No a mám pocit že budou opět miminka... záčíná mít opět kulaté bříško.
Řešení (ale to raději konzultul s vetem.) je kastrace, nebo každý ve vlastní kleci a nebo samičce najít kamarádku stejného pohlaví kdy by nehrozila mimča.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 02, 2007 12:54

Jednodušší je rozhodně kastrovat samečka.
Přeci jen to není takový zásah do těla.

Peťka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Pro 09, 2006 13:26

Příspěvekod Peťka » Pá Ún 02, 2007 14:25

O té kastraci jsem taky uvažovala, ale nejsem si jistá, zda se to dá udělat i u takových zvířatek jako jsou činčily. Zatím jsou odděleně ale je nám jich moc líto. Koupit ji za kamarádku samičku nás taky napadlo, ale s Maxem jsu spolu už asi 1 1/2 nebo 2roky a pořád po sobě teskní, tak hledáme nejlepší rešení. Ta naše činčilka už stejně nemůže mít nikdy mladé ani s jiným samečkem bo by se pokaždé jen trápila. Uvidíme jak to všechno dopadne. Ale děkujem za rady a podporu

Avatar uživatele
Terez
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: Stř Říj 11, 2006 12:09
Místo/Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terez » Pá Ún 02, 2007 14:58

Peťka napsal:O té kastraci jsem taky uvažovala, ale nejsem si jistá, zda se to dá udělat i u takových zvířatek jako jsou činčily. Zatím jsou odděleně ale je nám jich moc líto. Koupit ji za kamarádku samičku nás taky napadlo, ale s Maxem jsu spolu už asi 1 1/2 nebo 2roky a pořád po sobě teskní, tak hledáme nejlepší rešení. Ta naše činčilka už stejně nemůže mít nikdy mladé ani s jiným samečkem bo by se pokaždé jen trápila. Uvidíme jak to všechno dopadne. Ale děkujem za rady a podporu

Přikláním se ke kastraci samičky třeba po samečkovi budeš chtít potomky :wink: kastrace stojí 500kč a neboj kastrují se i osmáci. V dnešní době už to není problém :wink: .

Na rakovinu ml. žlázi nemá vliv březost. Měli jsme dvě fenky jednu křížence měla asi 8x štěňátka a NO 2x a obě umřely na rakovinu mléčné žlázy. :( :( Je mnoho teorii teť je vykastrovat před prvním háráním.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 02, 2007 15:45

Ale na rakovinu mléčné žlázy má vliv, zda je fena kastrovaná nebo ne.
Doporučuje se to už v půl roku věku, tedy před prvním háráním, to je riziko rakoviny mléčné žlázy minimální, potom se pomalu zvyšuje a od určitého věku už kastrace má nepatrný vliv na snížení tohoto rizika.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”