Cůrají činčily na koberec?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Cůrají činčily na koberec?

Příspěvekod tuta » Pá Pro 07, 2007 9:36

Ahoj, tak cjsem se zhlídla v bezpodestýlkovém systému... Mističku na bobky jsem použila plastovou vaničku na koupání Obrázek
Jen jsem se chtěla zeptat můžu na spodek akvárka použít zátěžový koberec? Bobky stejně jen ze skla nezametám ale vysávám, myslíte, že ho budou počůrávat?
M.

Disable adblock

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Pá Pro 07, 2007 9:56

no já myslím, že tam budou čůrat. Určitě je jim jedno, jestli je to koberec nebo není. Když byl Mates nemocný s očíčkem, nesměl mít žádnou podestýlku, a tak dostal na dno klece hadr. No a ten byl po pár dnech samý flek :oops: Možná, že ty máš činči vychované a budou chodit na jedno místečko, ale u nás máme čuníky, kterým je to jedno :oops: :roll:

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » Pá Pro 07, 2007 10:29

urcite ti koberec ocikaju, moji si sice maju podstielku a aj misku na cikanie ale okrem tej misky cikaju este do jedneho rozku... takze si myslim ze by si im to tam dala zbytocne, jedine ze by si im ho kazdy mesiac oprala... a aj to neviem ci by bolo dobre

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Pro 07, 2007 11:08

naši chodí do dolního rožku na hobliny, tam nejvíc, ale často si nemůžou pomoct a očůrávají horní police, dolní police, všechny police :lol: !
podestýlka v "čůracím" koutečku je tam, řekla bych, jen tak pro dobrý pocit páníčka :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Pá Pro 07, 2007 15:15

Tak to moji kluci jsou vzorní,měla jsem podestýlku Jonáš po celém dně klece a oni chodily čůrat jen do jednoho rohu.Tak jsem zkusila dát to počůraně do lavoru a překrýt čištým Jonášem a ono to vyšlo,chodí čůrat jen do lavoru.Když jim WC měním,vždycky nechám trošku počůraného a překreju to čistým.Při tomto způsobu mi 10 l pytel Jonáše vydrží skoro 3 měsíce.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Pro 07, 2007 17:47

U nás je taky čurací kout, většinou chodí tam, ale někdy jim to nevyjde (možná je obsazeno :lol: ). Naštěstí laminovaná dřevotříska to znáší v pohodě 8) .

Avatar uživatele
Schelbinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Út Říj 30, 2007 17:03
Místo/Bydliště: Bdín;okr.Rakovník

Příspěvekod Schelbinka » Pá Pro 07, 2007 17:58

Schelby taky chodi do jednoho kouta. Tak jsem ji tam dala plastovy zachod a chodi jen tam :D az na ty bobky ty jsou fakt vsude :D

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Pá Pro 07, 2007 18:24

No podle mě většinou chodí na jedno místo, ale zovna včera Žofinka při výběhu počůrala roh koberce až na zeď. Tak asi potřebovala nutně a do klece to bylo přes celý pokoj :lol:

Avatar uživatele
KAKTUS1010
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 532
Registrován: Stř Bře 28, 2007 16:10
Místo/Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KAKTUS1010 » Po Led 07, 2008 14:21

aj bony cura iba v klietke minule suci ocurala vankuse ale to asi fakt musela :lol:

Avatar uživatele
vacicka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: Stř Zář 19, 2007 11:20
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vacicka » Stř Led 09, 2008 13:05

to moje dve zlaticka curaji kde se jim zachce.. dokonce kdyz minule behali, tak nacurali mamine do postele a ta je malem prizabila.. jeste ze umi vzdycky udelat takovy vyraz, ze z toho nakonec nastesti seslo:)

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Čt Led 10, 2008 7:12

Krásná vanička. Přesně tyto používám na koupání. Asi tě nepotěším, ale já jim dám vaničku s pískem a pak vytáhnu a hlídám. Kdybys bydlela kousek, tak se přijď kouknout na ty rohy - okousané! takže pokud jim tam tu umělou hmotu necháš, dlouho nebude!
vím, že jsem tě vůbec nepotěšila, ale pokud máš činčily zvědavé jako já, tak si vzpomeneš. Možná že ne!
viděla jsem u jedné paní v kotci dole normální mísu obdelníkovou na čurání a nic!
mé činčilky čůrají vždy do některého rohu kotce. A pak sem tam samec znáčkuje i jinde :oops: :oops:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Led 10, 2008 8:15

to nevím, mám tu vaničku už skoro rok... Mé činče se neprojevují jak hlodavci co se týče umělých hmot (jen ohledně papíru a dřeva)...
M.
PS: Jak to začnou okusovat tak to vyndám... V akvárku mám teď stejně piliny všude kvůli mimču, Barča a pan Alexandr chodí vzorně do koupelny na hadry, vaničky si nevšímají, písek mám i v jiné umělohmotné nádobě (hrnec do mikrovlnky) a zatím je taky nepoškozený (Barča i p. Alexandr mají k dispozici celou kuchyň a předsíň už týden a nic z tohoto nádobí ani odpadkový koš na papíry nedošly k úhoně)

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » Ne Led 13, 2008 0:07

Je fakt ze kazda cincila ma svuj rozek na curani a i kdyz jsou moc vychovane nekdy to proste nestihnou:-DNyxa se me taky za cele 2 roky nevycurala v pokoji na zem ale jednou uz proste asi musela :-D No nebo kdyz jsem si ji jednou vzala do naruci :-D Vylezla si me na rameno zvedla ocasek a uz jsem mela cele zada pocurane ale to se stalo fakt jenom jednou:-D

Avatar uživatele
Mišulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 794
Registrován: Stř Kvě 17, 2006 9:33
Místo/Bydliště: západočeský kraj - Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mišulka » Ne Led 13, 2008 8:51

tak to u nás se čůra taky na zem do klece, mám takový dojem, že mají tři místečka a zrovna jak se jim chce, tak to vyklopí :lol: Už jsem mockrát zkoušla na ta místa dát mističku s počůraným pískem, jako že záchod, ale to o ni pak jdou radši vedle, takže jinam. Takže jsme to vzdali :D Ale když běhají venku, tak se nikdy nevyčůrají, bobečky jo, ale jinak si chodí jenom v kleci!!!

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Ne Led 13, 2008 9:53

Já jsem včera dala Pištovi dolu do čuracího rohu velký rohový plastový záchod a do něho Cats best podestýlku a taky jsem tam nechala pár počuraných pilin a hodila jsem tam pár bobků a hned tam začel chodit čúrat. Nikam jinam se ještě nevyčural. Mám dole v kleci podložku na přebalování mimin, takže bych hned poznala, jestli tam čural nebo ne. Piliny jsem uplne odstranila, mel je ve zradle a vsude, takze z toho byl akorat neporadek.

http://i.mall.cz/3776806/

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Ne Led 13, 2008 11:00

no naše jsem zatím neviděl,že by na koberec čůraly,ale ,když běhaj,tak to ani nepostřehnu :wink:

marry-ann22
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Čt Kvě 03, 2007 12:48
Místo/Bydliště: Lučenec

Příspěvekod marry-ann22 » Ne Led 20, 2008 14:16

Nio mne sa aj na postel vycuraju a to sa nestalo raz..proste hocikde v klietke sice curaju na jedno miesto ale ked su vonka otrcia to hocikde :?

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » Ne Led 20, 2008 14:24

No tak jsem tedka zjistila,proc me zacala curat Nyxa pod klec s Amalkou a Kubickem.Jak sem tam vypadne bobecek tak citi jejich pach a mysli si ze tam muze curat kdyz oni tam muzou delat bobecky:-D A neebo je taky mozne ze si to znackuje:-D

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Ún 29, 2008 13:41

tak náš čikoušek čurá uplně všude :lol: do klece, na koberec, dokonce jednou i na postel ale nejradši do koupacího písku asi na protest, že jsem mu koupila novou koupelnu a je strašně maličká :lol: teď se chystáme do nového bydlení, tak doufám že si tam najde jedno místečko, naučit nebo navnadit ho aby chodil tam to asi nejde že? :?

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Pá Ún 29, 2008 13:47

Jde,seber trošku počurané podestýlky,dej to do něčeho,co mu bude sloužit jako WC,na to trochu čistého a měl by se tam naučit chodit.Moji kluci se to taky naučili. :wink: :wink:

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » Pá Ún 29, 2008 15:47

to zase moj misko cika na velkeho plysaka ale myslim ze to robi koly tomu ze je v izbe moj brat a on sa snazi znackovat si svoje teritorium. Neviem si s tym pomoct a tahanie za usko ako trest nepomaha

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Ún 29, 2008 16:28

parisse napsal:Jde,seber trošku počurané podestýlky,dej to do něčeho,co mu bude sloužit jako WC,na to trochu čistého a měl by se tam naučit chodit.Moji kluci se to taky naučili. :wink: :wink:


super, díky :) teď jen zjistit kde je to jeho čurací místo :lol:

Myš
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Říj 04, 2007 15:26

Příspěvekod Myš » Čt Bře 06, 2008 21:38

parisse napsal:Jde,seber trošku počurané podestýlky,dej to do něčeho,co mu bude sloužit jako WC,na to trochu čistého a měl by se tam naučit chodit.Moji kluci se to taky naučili. :wink: :wink:


tak já mám asi nějaký chybný výrobky,ale když jim dám do wc kočkolit,tak se v něm koupoou,když jim to i přesto dám na místo kde vidím že čůraj a dám jim aj to počůraný,tak se v tom pořád koupoiu a čůraj hned vedle toho wc,když tam toho dám víc a wc posunu na to místo,tak zas čůraj vedle,tak jak se to dá změnit :cry:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Čt Bře 06, 2008 21:41

Zkus místo kočkolitu dát piliny. Popřípadě dej kočkolit na dno a na vrch piliny. Jakmile je něco jako písek, tak se v tom popelí. Mě jednou činčilka vlezla do popela z kamen a vykoupala se - z bílé činčily byla šedivá. :lol:

Avatar uživatele
Equiska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Čt Pro 13, 2007 16:16
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Příspěvekod Equiska » Čt Bře 06, 2008 21:43

žanda napsal:Zkus místo kočkolitu dát piliny. Popřípadě dej kočkolit na dno a na vrch piliny. Jakmile je něco jako písek, tak se v tom popelí. Mě jednou činčilka vlezla do popela z kamen a vykoupala se - z bílé činčily byla šedivá. :lol:


:D :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”