srdeční slabost

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

srdeční slabost

Příspěvekod mates » Po Říj 31, 2011 21:01

Ahoj,

ráda bych se zeptala, jestli někdo máte zkušenosti se slabostí srdce u činčilky. Náš Matýsek dnes dostal léky u doktora. (Enap a Karsivan). Začalo to před 14 dny, kdy jsme si mysleli, že je nachlazený, protože kýchal, ale rýmu neměl a mokrý nosánek taky ne. Dávali jsme vitamin C, ale nějak se to nezlepšovalo a navíc měl ještě slabý výtok z očička. Na to jsem byla zvyklá, protože už dřív měl potíže se zoubkama a ty mu tlačily na slzné kanálky, tak jsem si dnes byla skoro jistá u doktra, že půjde o totéž a odešli jsme s lékama na tlak a srdíčko. Kýchání nebylo kýchání, ale kašel při slabosti a únavě (nejčastěji se to projevovalo večer po výběhu nebo po koupání v písku). Takže diagnoza, šelest na srdci a léky k tomu. Ano polehával, ale mysleli jsme, že jde o mírné nachlazení. Všude píší, že je důležitý vitamin C a víc výběhu to vše má...je mu 7 let a bojím se, že je to vážné. Jestli máte někdo zkušenost, prosím o radu. Normálně baští granule, ale už není tak aktivní jako dřív.... :( Na kontrolu máme jít přiblžně za 18 dní.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Říj 31, 2011 21:52

Kamarádově činčilce zjistili šelest na srdci. Dostali nějaké léky a snad se to potom zlepšilo. Je z Brna, tak měl nejlepší odbornou péči.
Podrobnosti bohužel nevím. Držím palce, abyste to zvládli.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod mates » Po Říj 31, 2011 22:06

děkujeme :) taky jsme byli v Brně, ošetřoval nás pan doktor Hauptman. Dali jsme mu dnes večer první dávku léků, tak ho budeme sledovat do kontroly. Léky baštil uplně sám...naštěstí mu to nemusíme cpát nebo rozpouštět.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 31, 2011 22:25

Tak to je dobre, ze jste byli s nim tam, tam je ve vyborne peci.
A problemy s temi koreny vypadaji nyni jak?Ponevadz vetsinou se to zhorsuje:-(, ale zazrakem se muzou zastavit v urcite slabe fazy, pokud se na ten problem prijde vcas a zahaji se prevence, jako nutnost zvykani a cincila ma stesti, ze nejde o geneticky problem.
Nejlepsi prevence je seno a hlavne omyt, oskrabat a nakrajet karotku na kolecka, ususit a davat kazdy den ususeny jeden kousek vzdy.Nuti je to zvykat a to hodne pomaha.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 31, 2011 22:27

Jak to pokaslavani vypadalo?Jako stykatvka spojena se stekanim, nebo jaky ton?

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod mates » Po Říj 31, 2011 23:03

taky jsem se divila, že zoubky se zlepšily. Dokonce pan doktor řekl, že by ani nebylo co brousit. Stoličky nám hlídají už 4 rokem a dávám pravidelnou "dietku" bez dobrot. Zelený granule, jablečné větvičky a hodně sena. Jde vidět, že to pomáhá, protože většinou se potíže neopakují. Výtok z oka má slabší, na doporučení jsem oko začala otírat borovou vodou a při zhoršení jej mám prokápnou optal. septonexem. Napadlo mě, jestli slabší výtok z oka nemá něco společného s teplotou venku a s topnou sezonou v paneláku, pravidelně se mu vrací v období listopad -březen.

"kýchání" zní, jako od malého dítěte. Vůbec ne jako kašel. dokonce jsem u něj stála a jak si "kýchl" tak zafuněl z nosánku jako by měl rýmu, ale tu naštěstí neměl. Vyhledával rohy klece a polehával na boku. Snažil se někam zavrtat a hlavně neležel pro něj v přirozené poloze. Zkoušeli jsme nedávat mu vitamin C, pak nekoupat (alergie na písek), ale nakonec jsme došli na to, že "kýchá" po námaze... přestalo to vždycky tak do hodiny po výběhu, když se jen koupal v písku tak do deseti minut a "kýchání" bylo výrazně slabší, než když jsem ho nechala lítat po pokoji...

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod mates » Po Říj 31, 2011 23:12

no nevím jak to popsat prostě jako pššik... pššik a několikrát za sebou. dostal se vždycky do malé křeče když to začalo a začal se tlamičkou natahovat dopředu.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod mates » Po Říj 31, 2011 23:14

tak jsme mu ještě nakrájeli mrkev :) a sušíme ...

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod mates » Út Lis 01, 2011 20:12

tak druhý den baští Karsivan, pozoruju, že je klidnější a pravidelné "kýchání" slábne, mělo to celkem rychlý účinek. Jsem strašně ráda, že si lék bere sám :) doufám, že mu pomužou i když uplně nejradši bych byla, kdyby se to obešlo bez takových prášků... :(

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”