jak zabránit spáření?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

jak zabránit spáření?

Příspěvekod Vellunka » Ne Kvě 13, 2007 13:50

ahoj potřebovala by ch vědět jestli se dá spáření nějak zabránit. samce a samičku mam momentálně v klecích odděleně, protože se jí furt snažil obskočit. četla jsem že ta říje trvá jen 5 dní, ale jakmile je spolu pustim tak se na ní sameček hned vrhne, honí jí po celym bytě a snaží se jí obskočit a určitě to už trvá déle než těch 5 dní....

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 13, 2007 13:51

Pokud necheš aby si měla mladý, tak je k sobě nedávej vůbec..prostě až budeš chtít mladý, tak je dej k sobě 8)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Kvě 13, 2007 13:57

tomu opravdu nezabráníš.. páření samo o sobě trvá několoik málo vteřin, takže bys musela být supermanka... :lol:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Kvě 14, 2007 15:44

Souhlasím, pokud nechceš mláďata nedávej samce a samici k sobě. Ani při výběhu. Je to otázka vteřinky... takže nebudeš schopna na to všas zareagovat... pokud si toho vůbec všimneš.

Disable adblock

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Út Kvě 15, 2007 16:41

jenže já mam jen jednu velkou klec. ta druhá je jen taková provizorní ( taková ta pro králíky) ale co se dá teda dělat...
takže se mohou bez problému spářit i když samička zrovna neni v říji?
doufam že se mu to teda nepodařilo když byli spolu puštění :?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 15, 2007 17:05

Vellunka napsal:jenže já mam jen jednu velkou klec. ta druhá je jen taková provizorní ( taková ta pro králíky) ale co se dá teda dělat...
takže se mohou bez problému spářit i když samička zrovna neni v říji?
doufam že se mu to teda nepodařilo když byli spolu puštění :?


když si nechtěla mladý, tak proč sis pořizovala opačný pohalvi???? Mimo říji by se to povíst nemělo, ale těžko uhlídáš, kdy ji ma. Bud jednoho z nich prodej a nebo kup novou klec :wink:

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Út Kvě 15, 2007 17:12

protože do budocna bych od nich mladý chtěla. jenže samička má ted problémy se zoubky, je po broušení a tak si myslim že by se měla nejdřív pořádně zotavit... březost a porod je dost náročný období, mela by pro to být uplně fit ne???

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Út Kvě 15, 2007 18:26

jojo to měla, tak je na tu dobu co ji budeš léčit odděl a pak, až bude fit je dej dohromady :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 15, 2007 19:53

Právě sem to dočetla, že má problémy se zuby.....ale nejsem si jistá, jestli je vhodny, aby je měla.....většinou jsou totiž problémy se zuby genitickou vadou, takže pokud budeš muset brousit ještě jednou, tak bych ji nepřipouštěla 8)

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Kvě 15, 2007 20:22

Martina Tejnilová napsal:Právě sem to dočetla, že má problémy se zuby.....ale nejsem si jistá, jestli je vhodny, aby je měla.....většinou jsou totiž problémy se zuby genitickou vadou, takže pokud budeš muset brousit ještě jednou, tak bych ji nepřipouštěla 8)


Presne aj ja som chcela na to reagovat. Ak ma samica problemy so zubami, nemala by sa pripustat. Vada sa prenasa na mladata. Mala by si sa stavat k chovu zodpovedne a nevhodne jedince nepripustat. Kazi sa tak geneticky fond cincil v Cechach. :!:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Út Kvě 15, 2007 22:09

Mám stejný názor jako Martina a Alice. Pokud měla samička problémy se zuby nemyslím si, že by bylo vhodné aby měla mláďata.

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Stř Kvě 16, 2007 7:08

ahojky,No akdyž už jsme u toho tak dejme tomu,někdo má kluka holku..tak to je pak až budou mít těch 10 let i míně či více oddělit aby samička nebyla přetížena?Tak to by jim pak bylo po sobě smutno ne?Nebo to je odděůit vždy po porodu než bude moct mít zase mimča? :shock: Děkuji za odpovědi předem

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Kvě 16, 2007 7:23

nikolka135 napsal:ahojky,No akdyž už jsme u toho tak dejme tomu,někdo má kluka holku..tak to je pak až budou mít těch 10 let i míně či více oddělit aby samička nebyla přetížena?Tak to by jim pak bylo po sobě smutno ne?Nebo to je odděůit vždy po porodu než bude moct mít zase mimča? :shock: Děkuji za odpovědi předem

v tomhle případě bych to asi řešila kastrací samce..

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Kvě 16, 2007 7:45

[/quote]v tomhle případě bych to asi řešila kastrací samce..[/quote]

no, ale kastrovat 10-letého samce, není to nebezpečné? může mít už přeci problémy se srdíčkem apod... a kastrace se přeci nedá dělat pod lokální narkozou (nebo jo? u takhle drobných živých zvířátek?)

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Stř Kvě 16, 2007 7:51

tuta napsal:
v tomhle případě bych to asi řešila kastrací samce..[/quote]

no, ale kastrovat 10-letého samce, není to nebezpečné? může mít už přeci problémy se srdíčkem apod... a kastrace se přeci nedá dělat pod lokální narkozou (nebo jo? u takhle drobných živých zvířátek?)[/quote]

terčin ferdík byl v deseti pod narkózou dvakrát a v pohodě.. to je asi činču od činči, jak je na tom ve středním věku..

nebo můžeme samci nasadit malý suspenzor :D 8)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Kvě 16, 2007 8:09

no nic jen mě to tak napadlo... až bude panu Alexandrovi 10, zkusím ten suspenzor... neublíží tím ale Terezce? jsou asi stejně staří....... 8)

Ť.
PS: souhlasím ale s tím, že zvířátka, které mají genetické vady (nebo jiné zdravotní problémy) se nemají pářit... Proto ani Matyldu nepřipustím (a to má jen 5 % šanci, že to očičko měla genetického původu...)

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Stř Kvě 16, 2007 18:37

tak to jsem ted docela smutná. tak jsem se těšila až budu mít jednou doma činčilí mimča........ přeci je nebudu mít celej život zvlášt v kleci, je mi to tak líto když chtěj přes ty mříže k sobě :cry: a navíc mam jen tu jednu velkou klec a na další neni ani místo ani peníze. já myslelaže problémy se zuby jsou zpusebeny třeba špatným obrušováním při nesprávném krmení. nemusí to být vždy genetikou ne?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Kvě 16, 2007 18:42

Vellunka napsal:tak to jsem ted docela smutná. tak jsem se těšila až budu mít jednou doma činčilí mimča........ přeci je nebudu mít celej život zvlášt v kleci, je mi to tak líto když chtěj přes ty mříže k sobě :cry: a navíc mam jen tu jednu velkou klec a na další neni ani místo ani peníze. já myslelaže problémy se zuby jsou zpusebeny třeba špatným obrušováním při nesprávném krmení. nemusí to být vždy genetikou ne?


Ano je to tak, ale do ty doby než si budeš na 100 % jistá, že to měla jen z toho že je neměla o co obrušovat, by si je neměla dávat k sobě. Ale abych ti pravdu řekla, tak tomu moc nevěřemím a spíš se přikláním k té vadě. Další možnost je vykastrovat samičku a pořídit jim ještě jednu

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Stř Kvě 16, 2007 18:50

:( Takže to je jediné řešní kastrace?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Kvě 16, 2007 19:02

nikolka135 napsal::( Takže to je jediné řešní kastrace?


bohužel ano

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Kvě 17, 2007 16:09

Martina Tejnilová napsal:Další možnost je vykastrovat samičku a pořídit jim ještě jednu
si myslím že tohle by taky dobrotu nedělalo už několikrát se tu řešilo, že se pak stejně museli oddělit protože ženský po sobě při mladých vyjížděly... Máš možnost volby kastrovat buď holku (což je větší zákrok) nebo kluka což mi bylo sděleno že je menší zákrok

Avatar uživatele
wynna
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: Po Dub 23, 2007 7:15
Místo/Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wynna » Čt Kvě 17, 2007 23:31

jedině kastrace_(

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 9:14

:cry: Tak to je blbé,jrvně jsem si říkala že by se ooddělili ale to by jim zas bylo smutno...a kdybych měla na výběr tak bych kastrovala samce,ina mi psala že je to menší zákrok-jak píšete i vy a méně nebezpečný...akorát se bojím at se pak ještě probudí z nrkozy...když bude tak starý....je to hodně nebezpečné?Zatím mě to nečeká ale předem chci vědět co a jak :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Kvě 18, 2007 23:13

nikolka135 napsal::cry: Tak to je blbé,jrvně jsem si říkala že by se ooddělili ale to by jim zas bylo smutno...a kdybych měla na výběr tak bych kastrovala samce,ina mi psala že je to menší zákrok-jak píšete i vy a méně nebezpečný...akorát se bojím at se pak ještě probudí z nrkozy...když bude tak starý....je to hodně nebezpečné?Zatím mě to nečeká ale předem chci vědět co a jak :wink:

Nějak jsem to nepochopil. Ty uvažuješ o svých činčilách, jak to uděláš když jim bude 10 let? Pokud ano, tak mysli na to, že je dost pravděpodobné že to budeš řešit mnohem dříve. Pokud si padnou do oka, tak budou mít mladé dvakrát do roka, a pokud budeš chtít aby si samička oddechla, budeš jich muset oddělit. Nebo kastrace jako trvalé řešení. Ale na těch 10 let času nespoléhej :roll: .

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » So Kvě 19, 2007 8:19

Nene,když moje samička bude mít mladé tak je oddělím na nějaký čas,ale pak jak už nebude moct samička mít mladé tak přemýšlím dopředu co pak-proto že pak je oddělit?To by nešlo,nebo snad jo?Určitě by jim bylo po sobě tak smutno :(

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”