Činčiláčkovi umřel bráška.....co teď?

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Sambaja
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Ún 16, 2014 12:09

Činčiláčkovi umřel bráška.....co teď?

Příspěvekod Sambaja » Ne Ún 16, 2014 12:17

Dobrý den,potřebuji poradit se zapeklitou otázkou.Dnes ráno jsem našla jednoho z brášků mrtvého.Včera mu naprosto nic nebylo,byl zdravý a čiperný.Ještě večer se kluci honili,viděla jsem je oba baštit i pít.Ráno byl bílý Toníček mrtvý.Na těle žádné zranění,nikde žádný výtok,tlamička prázdná,nerozumím co se stalo.Nicméně zůstal tu sám 3,5 letý šedý Vašíček.Je schovaný a asi trošku vyděšený kde je bráška.Dala jsem kousek bodláku,ten miluje,tak ten si vzal.Teď co dál?

Bojím se,že jiného samečka nepřijme a samičku nechci,nehodlám činčilky rozmnožovat,když vidím kolik je inzerátů,že někdo daruje zadarmo.Ani nechci domýšlet jak tyhle darované činčilky asi končí :( A sehnat neplodnou samičku asi nebude úplně jednoduché.Můžete mi,prosím,poradit jak bych měla tuhle situaci řešit?

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčiláčkovi umřel bráška.....co teď?

Příspěvekod Dantha » Ne Ún 16, 2014 14:18

Činčilák si mohl zlomit vaz, mohl spadnout špatě z poličky... Pokud by Vás zajímalo co přesně se mu stalo, tak ho dejte do lednice a zítra vemte k veterináři na pitvu.

Co se druhého samečka týče, tak je normální, že teskní. ža pár dní by to mělo být lepší. A jak danou situaci řešit? Pokud nechcete aby byl sám, máte dvě možnosti: buď sehnat někde samečka a zkusit je seznámit, nebo pokud chcete samičku a nemít mladé, tak nechat samečka vykastrovat.

Bohužel možnost, že si činčilky nesednou tu je vždycky, ale velká část činčilek se dá po určitém čase seznámit.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčiláčkovi umřel bráška.....co teď?

Příspěvekod Lída » Ne Ún 16, 2014 15:28

to je mi líto:(
určitě ho teď nechte v klidu. dejte mu plyšáčka do klece. pokud by ale tesknil, tak se taky přikláním k tomu, abyste mu časem našli
nového partnera. přece jen - ve dvou je veseleji..

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Činčiláčkovi umřel bráška.....co teď?

Příspěvekod silva » Po Ún 17, 2014 18:03

Dobrý den, odkud jste?
Mám volného 15 měsíčního kluka black velvetka. Když byl malinký, umřela mu máma, takže pořád žije s tátou, ale asi by chtěl parťáka. Není dominantní, spíš plašší. Jsme z Brna.

Disable adblock

Sambaja
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Ún 16, 2014 12:09

Re: Činčiláčkovi umřel bráška.....co teď?

Příspěvekod Sambaja » Út Ún 18, 2014 7:26

Děkuji za nabídku,ale jsem od Plzně a Brno je trošku z ruky.Už jsem se domluvila s chovatelem,že se pokusíme dát dohromady s dvouletým samečkem.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”