male miminko

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

male miminko

Příspěvekod dusinecka » Čt Zář 03, 2009 9:38

Ahojky... mam mensi dotazek. 22.8. se jedne samicce narodilo pidi miminko. melo jen 18g(zvazeno bylo az druhy den vecer). bohuzel sme byly odjeti pryc a máma je mela jednou za dva dny vyvencit, nakrmit a zkontrolovat. maly se narodil skoro o 15 tnu driv mel zavreny ocika, tak sem mu je po prijezdu domu skousela otevrit, ale neslo to, dalsi den se mi to povedlo, vypada ze je to OK, ale trapi mne ten vahovy prirusek. mel 18g a ted ma 29. neni to maly priruste?? (nedokrmuju, samicka ma mlicko hned od zacatku). premejslim jestli mam zacit prikrmovat, ikdyz se mu evidentne vede dobre(na to ze sem myslela ze neprezije noc). hopka po kleci splha po baraku, ikdyz si nekdy natluce vypada dobre drobinek malej

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Zář 03, 2009 12:37

za jak dlouho přibral na těch 29 g? pokud ti příbíra, tak ho nemusíš dokrmovat ;-)

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Čt Zář 03, 2009 12:51

za 9 dnu, ale prijde mi to strasne malo. ted je velkej, jako kdyby se sotva narosil

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Zář 03, 2009 13:53

dusinecka napsal:za 9 dnu, ale prijde mi to strasne malo. ted je velkej, jako kdyby se sotva narosil


Máš přírůstek 1 gram za den, to je v pohodě, když si vezmeš, v jaké je situaci... Nezapomeň, že by se teoreticky až za týden měl dostat na svou "porodní" váhu, kdyby se nenarodil takhle předčasně... Nech mu jen mlíčko od maminky, to je nejlepší a on potřebuje to nejlepší, když je chudáček nedonošenej... Když takhle přibírá a vypadá v pohodě, tak ho jen hlídej.....
Jen poznámka - když se mimčo narodí se zavřenýma očkama, tak mu je neotvírej hned - až když se tak do tří dnů neutevřou samy...

Disable adblock

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Pá Zář 04, 2009 11:21

no norodil se v sobotu rano a ja je zkousela otevvrit v nedeli vecer. ale dekuji za rady. :P

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Zář 06, 2009 19:08

jak to s prckem vypadá???

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Po Zář 07, 2009 9:35

ja bych rekla ze to vypada dobre. uz ma 32g a je to takovej nas malej darebak. Kazdou chvili ho musim kontrolovat a nemuzu ze na dlouho vzdalit z domu, aby netrpel hladem. Vzdycky mi totiz spadne do nadoby s piskem(5l sklenak od okurek). jen si chudacek neumi jeste vylezt :lol:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Zář 07, 2009 17:02

To je dobře že roste mam radost!!! Doufám že už to bude v pořádku :)

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Stř Zář 09, 2009 14:17

mám teď úplně stejný problém. Nedonošené pidi mimčo, zavřená očička, také jsme mu je museli otevřít, projistotu jsem je protřela mastičkou aby se už nezavřely a nesrostly. Teď už kouká jak může prcek a sourozence co byl o půlku větší dávám vždy na pár hodin k tetě činčilce aby prcka více krmila, protože starší mládě prcka odhání od cecíků, ale raději jsme trošku dokrmovali, protože byla opravdu maličká, no a už to vypadá že to zvládne!! Ale to dávání k tetě nedoporučuji, já mám jen štěstí, že toho většího cizí samička přijala, ale vím, že jiná by ho nepřijala. Ale neboj jestli roste, tak je to na dobré cestě!

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”