rozdíl ve věku

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Zář 26, 2010 21:34

Není to tak dlouho co tady byl inzerát prodej samic obměna chovu a ani jedna neměla 500g. :(

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Zář 26, 2010 21:53

Právě to mám na mysli.Mnoho lidí si na stránky píše váhy,tak je vidět kolik je činčilek v chovu které nemají doporučené váhy.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Po Zář 27, 2010 13:12

Není to dlouho,co porodila samička v 7 mi měsících v registrované chov.stanici a všichni,včetně chovatele,který samičku prodal jsou z nich nadšení:o)
Vždyť měla váhu..

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod holis » Po Zář 27, 2010 17:15

petulinovo napsal:Není to dlouho,co porodila samička v 7 mi měsících v registrované chov.stanici a všichni,včetně chovatele,který samičku prodal jsou z nich nadšení:o)
Vždyť měla váhu..


myslím si že tímto bla , bla , bla se nic nevyřeší každý by se měl zamyslet sám nad sebou a šáhnout si do svědomí o tom či onom . i když si myslím že nikdo z chovatelů by něco takového dělal schválně ale může se stát přeci cokoli a nic s tím ani hodně zkušený chovatel nic neudělá a jestli se mýlím tak ať mě někdo uvede v opak nikdo není dokonalý že ???????? :x :x :x

Disable adblock

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Po Zář 27, 2010 21:30

Petro potrefená husa se musí ozvat,že?
Tvoje Jesyna je ze 2.1.2010,rodila 1.9.2010 to je bez dne 8 měsíců stáří při porodu.
Takže to asi nebyla výtka na tebe,že?
Jen mě zajímá,kolik chovatelů kdy začíná s připouštěním samic do chovu -řekněme,že se tu po netu šíří takový nešvar připouštět čím dál tím dřív..
Pod záminkou dobré váhy.
Ale klidně nám tu pověz,jak se to stalo u vás - mě si tvrdila,že měla váhu a tak jsi jí dala samce..Tvoje rozhodnutí,tvoje odpovědnost,tvoje blbost ale následky mohlo nést to zvíře.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Út Zář 28, 2010 0:31

Narážka na ně to byla,tady na foru ne první,každej může udělat chybu.Já bych to dál nerozpitvával,nebo chceš,aby tady po sobě všichni házeli špínu ? Já si myslim,že ti to za to nestojí. Jsem rád,že mimina hezky rostou a Jesy je v pohodě,takže JO,mám radost. Stávaj se i horší věci,zabřezly už i samice ve 2 měsících.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Zář 28, 2010 9:22

jej,teď tu koukám kam až se to dostalo 8-[ a to jsem se jen zeptala,jestli mezi nima muže byt věkovy rozdil :)

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Út Zář 28, 2010 11:25

A můžu vědět jak se to teda může stát?
O příspěvek výš nebo níž se psalo o chocolat,jaká je to stvůra,jak nechává v kleci dvě takhle mladá zvířata a někdo jiný,vzorný - tomu se to stát může?
Takže kamarádíčkování nad zdravím zvířete?
To jste pašáci:o)

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Út Zář 28, 2010 12:36

Já tady o nikom nic nepíšu a nezapojuju se do žádnejch takovejhlech diskuzí.Moje kamarádka z Německa,kterou samozřejmě znáš,7 let chovala tím způsobem,že k sobě dávala stejně starý mláďata,i dvouměsíční,do tý doby,než se spálila,zabřezly jí samice ve 3-4 měsících. Jak se může stát,že zabřezne samice ve dvou měsících ? Nakryje jí vlastní otec. V 6 nedělích,v 8 nedělích,i to se stalo. A to se říká,čím dýl zůstanou mláďata u rodičů,tím líp.
Já dávám samice k samci nejdříve v 7 měsících,pokud mají váhu přes 600.S ničim se nekamarádíčku. Každej může udělat blbost,může se stát nehoda a chybama se člověk učí,tak do toho přestaň rejpat,o co se tady už od začátku,co se Petře ty mimina narodila,snažíš a nech to bejt.Nikdo není neomylnej.

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod holis » Út Zář 28, 2010 15:30

petulinovo napsal:Petro potrefená husa se musí ozvat,že?
Tvoje Jesyna je ze 2.1.2010,rodila 1.9.2010 to je bez dne 8 měsíců stáří při porodu.
Takže to asi nebyla výtka na tebe,že?
Jen mě zajímá,kolik chovatelů kdy začíná s připouštěním samic do chovu -řekněme,že se tu po netu šíří takový nešvar připouštět čím dál tím dřív..
Pod záminkou dobré váhy.
Ale klidně nám tu pověz,jak se to stalo u vás - mě si tvrdila,že měla váhu a tak jsi jí dala samce..Tvoje rozhodnutí,tvoje odpovědnost,tvoje blbost ale následky mohlo nést to zvíře.


tak abych to uvedl na pravou míru
1:jsem petr
2:když už tak houser
3:datumy sedí
4:a jak se to mohlo stát? na to je velice jednoduchá odpověď , stalo se to ,i když na to člověk není až zas tak pyšný,ale stalo se .stalo se to při večerním pouštění , za účelem pomalého seznamování pač když se seznamují mladší tak to nebývá tak komplikované můj názor má věc .ke svému partnerovi šla při váze 560g ale to jsme nevěděli že je březí . a na závěr bych byl rád kdyby se lidé přestali do nás navážet .protože mi to připadá že se někdo snaží najít příležitost mě či nás pošpinit ale já či my to ustojíme a to fakt joooooo. :D :D :D

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Út Zář 28, 2010 15:55

Tak to je škoda,že si Petra pouští pusu na špacír s jinou variantou..
Buď lhala tenkrát v obchodě mně,nebo oba lžete tady všem.
Každopádně lež tam byla,netroufnu si soudit kde..
Máte krásné činčilky,staráte se o ně,ale taky chybujete.
Tím že byste chybu přiznaly byste mohly jasně ukázat všem nezkušeným,že takhle by to být nemělo a jak jste vtipně poznamenali- chyby dělá každý a je důležité o nich mluvit,ne bát nějakého zničení pověsti.
/Koukám když jde o cizí pověst,tak se nebojíte mluvit,ale když jde o Vás,věci se mají hned jinak../

Jen bych ráda dodala,že kamarádka koupila starší samičku,byla brzy zabřezlá a trpěla velmi často na zlomeniny nožiček - má slabší kosti..Proč asi?

Debata která tu vznikla je jen vaše vina,kdybyste se za mou narážkou neviděli,sotva bych psala,víte ta a ta připouští v tolika a tolika měsících..
Vám jsem napsala k miminečkům,že je to štěstí vlastně trojnásobné a za tím stojím,Jesy zabřezla vaší blbostí a doplatit na to mohla jen a jen ona.

Avatar uživatele
holis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 771
Registrován: Ne Lis 04, 2007 16:42
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod holis » Út Zář 28, 2010 17:02

no nechtěl jsem to komentovat ale musím o tom kdo co komu kdy řekl či neřekl ,na tom bych celou věc nestavěl mě jenom zaráží jedna věc že jsou tu tací lidé kteří když chtějí tak umí pěkně rýpat do toho do čeho jim bych řekl že ani nic není ale to je jedno , nemůžu nějak zkousnout že někdo o mě říká že lžu to mě hodně štve ale s tím nic také bohužel nenadělám , ale byl bych rád kdyby si každý zametl před svým prahem , protože nikdo není dokonalí že ?? co si budem povídat . to že se to stalo , stalo se , ale myslím si že nejsme jediný ,nechci to nějak převracet takhle to bylo a že mi někdo nevěří nemusí to fakt ne ,ale byl bych rád aby se do mě nikdo nenavážel já to nedělám tak nevím proč by to tak mělo takhle být , kdyby se každý staral sám o sebe tak je klid .s pozdravem petr

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Zář 29, 2010 12:04

Mě tohle Petro připadá jako jedna paní povídala....bylo by asi dobré zdůraznit že bydlíte ve stejné vesnici aby si každý mohl udělat obrázek zda je to zájem o činčilky nebo jen vyřizování si účtů se sousedkou.
Petr ti snad psal že to byla nehoda při běhání,když měla dobrou váhu šla k samci a bohužel porodila.Nebo ty snad výš přesné datum kdy ti to Petra v krámě říkala když tu tvrdíš že lže?
Bohužel tohle se stát může,i zkušenému chovateli a chybama se člověk učí.Jestli nemám pradvu ať se přihlásí kdo nikdy žádnou chybu neudělal. :wink:

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Stř Zář 29, 2010 23:25

1.Nikdo nikdy nebude vědět,jestli za počítačem sedí Petr nebo Petra,když mají jeden účet,že?
Sotva všechny příspěvky píše Petr,zejména v době,kdy je v práci..
Omlouvám se tedy za potrefenou husu:o)

2.Moje informace jsem nijak nepřibarvila,ani neotočila,ani nepravila,že je to tak či onak.Pravdu se i tak nikdy nedozvíme,nebo tys jim u toho Moniko svítila,když jim to chceš potvrdit?
Nebo chceš nějak vyvracet co mi Petra řekla,když jsi u toho nebyla?

3.Skutečně jsme z jedné vsi,skutečně se sešla Petra Pchálková,Petra Holečková a Monika Fazekašová jednoho krásného dne v Českém Krumlově a společně mě tam podrbaly,jak mám malé klece,jak křížím velvety a skutečně se to jedna z nich neostýchala dál to šířit i po jiných forech.Podotýkám,že ani Monika,ani Petra Pchálková/chocolat/ u nás nikdy nebyly,byť byly pozvány..
Jsem moc ráda,že máš Moni tak bájo kamarádky/ jednu o debatu výš peskuješ za tutéž chybu,na kterou jsem tu upozornila :roll: / a doufám,že tě ta druhá nezklame zrovna tak..
Je fajn,že mě drbou lidi,co připouští samičku v pěti měsících a mluví o nějakém sahání do svědomí.

4.Ne,Moniko,přesné datum nevím,zas tolik jsem to neřešila ..Můžeš mi prozradit na co datum?5+3 je 8 - o to tu běží,ne?

5.Ano,Jesse je původní chovatel zmíněné samičky,která ač prý nechtěně,přesto zabřezla v 5ti měsících..

6.Ano,je to ode mne 5 minut slávy pro jednu upovídanou paní.Copak -někomu tu nechutná,když zakusí vlastní polívčičky?

7.Plyne z toho pouze jediné - pokud se to stane někomu ze začátečníků,pak zde najdete spoustu výtek,jak je to špatné,bude z něj špatný chovatel a bůhvíco ještě..
Pokud se to stane profíkům s chovatelskou stanicí,je to omluvitelné,protože mají dost přátel co se jich zastanou..
Mluvím o profíkách,protože nechovají činčilky rok,já i Holečkovi jsme dostali jasné informace v kolika se připouští už u pana Svobody,tady se to píše jasně několik let a to že se něco takového může stát při společném výběhu -tak to je tu též několikrát.

8.Jsem moc ráda,že je samička i mimča přežily a pevně doufám,že tu alespoň za 111 dní od 1.9. nenajdeme opět radostnou událost jako jsou miminka od Jesy a opět výmluvy,že nevěděli že porodí a tak je včas neoddělili..

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Zář 30, 2010 8:47

1.My také máme jeden účet,jednou píšu já,podruhé Honza,to je snad zakázané :?:
Taky se stane že napíšu já něco jiného a on něco jiného.

2.No přímo svítit bych neřekla ale mám monohem více informací než ty,tobě snad vadí že ti neřekli všechno?

3.Poupravím trochu tvé zkreslené informace jestli dovolíš: Holečků přijeli na návštěvu za náma a pro činčilku do Větřní,chocolate přivezla činčlky a přijela si pro činčilku.Za půlhodiny co tu byla a jela na vlak si nestihneš pořádně ani vyměnit informace o činčilkách natož o někom drbat.Nejsi středem světa,opravdu,padla o tobě snad jedna dvě věty a to říkal Petr,ne Petra.
To co se pak psalo na dalším fóru jsem ti už vysvětlovala že nemá od nás a nesouhlasím s tím.Určitě nejsme jediný se kterýma o tobě mluvila,do vašich sporů mě prosím netahej.
Co se týče toho jak dopadli její činčilky mám na to snad právo,má ode mě činčilku která je už ve svých 6 měsících zabřezlá,nevím jak dlouho.Snažila jsem se tímto zjistit kde se nachází,stalo se,vyřešeno,nerozpitvávám.
můžeš mi ale vysvětlit proč když to není osobní Holečků za tuhle chybu pranýřuješ a chocolate se za úmysl zastáváš?

4.Běží tu o to,že zabřezla při běhání,k samečkovi šla s váhou jak píše Petr,to bylo pár týdnů před porodem.tudíž skoro měla věk.Nebo ty snad poznáš jestli ti činčilka přibýrá růstem nebo březostí?
Chybu udělali,přiznali to,nebyl to úmysl tak proč to neustále omýlat dokola?

7.Teď to trochu upravuješ podla sebe.Začátečníkovi se to vysvětlý,výtky má v tom případě že je odmítne oddělit když nemějí věk.
Kde by jsme to byli kdyby nebyli přátelé kteří se zastanou když je někdo bezdůvodně napadá :wink:



4.

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Čt Zář 30, 2010 8:57

Myslím si, že už jste si to vysvětlili, takže téma zamykám. Pokud ještě máte potřebu se k tomu nějak vyjádřit, použijte SZ.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”