Xtra Vital krmivo?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Denebola

Xtra Vital krmivo?

Příspěvekod Denebola » So Lis 18, 2006 18:45

Ahojky, nedávno jsem v jednom zverimexu viděla krmivo Xtra Vital. Je to směs, ale obsahuje i granule - kvalitní seno z Alp. Vím, že se tu stokrát mluvilo, že jenom granule, ale informace, které jsem zjistila, vypadají tak odborně, že nvím, co si mám myslet. Neznat tyto stránky, možná bych ho koupila. Ale teď opravdu nevím.
Jinak ta firma má velmi široký sortiment krmiva pro malé hlodavce, od čipmunků po křečíky, pro každé zvíře zvlášť.
Mimochodem, první krmivo, u kterého vidím tak podrobný krmný návod.

Našla jsem nějaké info o tom, o čem mluvím:
http://www.akarazoo.cz/Krmivo-X-traVital-cincila-1kg/d2450

a něco podobného, čemu věřím už méně:
http://www.akarazoo.cz/Emotion-Beauty-Chinchilla/d6605

Co si myslíte?

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Lis 18, 2006 18:56

podle mě jsou nejlepši jen čisté granule. v těchto směskách se vždycky najde něco, co je pro činčily nevhodné...takže můj názor: Koupit jen čisté granule a to dopňouvat ovocem(křížaly, něco málo rozinek), pamlsky a senem.

Asconka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Stř Zář 06, 2006 10:15
Místo/Bydliště: okr. Opava

Příspěvekod Asconka » So Lis 18, 2006 19:12

Taky myslím, že je lepší dávat pouze čisté granule a jen obohatit křížalou, suš. šípkem, rozinkou...
S vojtěškou si nejsem jistá, jestli je vůbec vhodná. Pak jsem četla, že tato směs obsahuje hrách (způsobuje nadýmání) a kukuřici (těžká na trávení), takže i když krmivo má krásný krmný návod a vypadá kvalitně, raději zůstat opravdu jen u "čistých" granulí... :wink: (můj názor teda :oops: :wink: )

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » So Lis 18, 2006 21:49

Ja uplne suhlasim.Cincila vyzere tie makke farebne kusky a na granule sa vykasle. A kedze tie farebne kusky su makke, zuby sa na nich zrovna neobrusi. :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Xtra Vital krmivo?

Příspěvekod Radka.o » So Lis 18, 2006 22:06

Denebola napsal:Mimochodem, první krmivo, u kterého vidím tak podrobný krmný návod.

Našla jsem nějaké info o tom, o čem mluvím:
http://www.akarazoo.cz/Krmivo-X-traVital-cincila-1kg/d2450

a něco podobného, čemu věřím už méně:
http://www.akarazoo.cz/Emotion-Beauty-Chinchilla/d6605

Co si myslíte?

No tak já obětovala peníze abych se mrkla do vnitř sáčku... ten X-traVital je opravdu pěkný humus samá divná rozinky a granulí minimum. Emotion Beauty je od Vitakraftu a je na tom líp, defakto jsou to Vitakraft pelets k tomu celé šípky se sušenou mrkví, navíc tam byly nějaký červený granulový srdíčka asi "barvený" červenou řepou který měla obsahovat.
Když jsem je ukázala činčilkám tak stejně hned letěli přes celou klec ven, pak tam byly ještě granule co mi připominaly tvarem a velikostí psý - ty zkusili ale nic moc. Závěr je takový X travital je pěkný humus a nedala bych ho snad ani králíkovy natož činčilce. Emotion Beauty si za levnější peníz mužeš udělat sama když koupíš Vitakraft pelety a k tomu nasušíš šípky a mrkev. Doporučujeme krmit fakt jen granulema.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Lis 19, 2006 9:33

Já jsem si kdysi koupil směsku Beaphar, protože granule u nás mají jenom Vitakraft a ty činčám moc nejedou. Obsahovala granule, seno a ten obvyklej směskovej bordel. Pěkně jsem si pohrál na Popelku a roztřídil to. Granule jsou už dávno fuč (celkem činčám chutnali), ale mlsky jsou ještě stále k dispozici. Z toho je jasný, že je tam nepoměr zdravých a ostatních věcí. Takže doporučuji jenom na trénink trpělivosti (při třídení). A výsledná cena taky není bůhvíjak výhodná.
Naposledy upravil(a) STYRO dne Pá Pro 08, 2006 23:01, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Lis 23, 2006 20:50

Taky sem na ně koukala, jestli bych je nekoupila, protože u nás přestáváj dodávat grnule, ale pak sem si to rozmyslela-koupila směsku, vytáhla z ní všechny sajrajty, který sem dala našim potkanům 8)

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Pá Lis 24, 2006 6:37

Taky takovýmto způsobem třídím jednu ze směsek :-) Ale ne najednou, vždycky po kouskách :lol:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Stř Led 09, 2008 17:08

dneska mi mamka koupila pro činčily tohle krmivo http://www.zvirena.cz/cs/krmiva~?from=&pid=60
ten chlap co to prodaval řikal ze to obsahuje malo tuku a ze je to dobre pro tehotné činčily co myslíte je tam teda převážně seno a granulky občas hrachove placičky atd... myslím ze by se jim to mohlo jednou za cas dát co myslíte

na zadní straně: Kompletní krmivo pro hlodavce. Extrémně dobře stravitelné a dobře vyvážené super prémiové krmivo. Xtra Vital má nízký obsah tuku a vysoký obsah vlákniny. Obsahuje výživné látky, jako jsou vojtěška, karotka a lupínky hrachu a je obohaceno o rozinky, které uspokojí energetické požadavky aktivních hlodavců. V krmivu jsou použity chelátové minerální látky (které jsou obaleny proteinovým obalem) pro vylepšené vstřebávání, obsahuje přídavek Echinacei, rostlinného extraktu, který udržuje zdravý imunitní systém, živost a vitalitu, společně se zdravou pokožkou a srstí. Přidané speciální křupavé kousky napomáhají v péči o chrup zvířete. S čerstvou alpskou vojtěškou, pro dodání vitamínů, minerálních látek, vlákniny a proteinů.

Složení: vysoce kvalitní vojtěška, hrách, vojtěška, vysoce hodnotná soya, extrudovaná pšenice, rozinky, kukuřice, karotkové vločky, oves, extrudovaná vojtěška.

stálo to 107 kč takže doufam že jim to můžu dat :-k :-k

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Stř Led 09, 2008 19:10

Plačková Kamila napsal:dneska mi mamka koupila pro činčily tohle krmivo http://www.zvirena.cz/cs/krmiva~?from=&pid=60
ten chlap co to prodaval řikal ze to obsahuje malo tuku a ze je to dobre pro tehotné činčily co myslíte je tam teda převážně seno a granulky občas hrachove placičky atd... myslím ze by se jim to mohlo jednou za cas dát co myslíte

na zadní straně: Kompletní krmivo pro hlodavce. Extrémně dobře stravitelné a dobře vyvážené super prémiové krmivo. Xtra Vital má nízký obsah tuku a vysoký obsah vlákniny. Obsahuje výživné látky, jako jsou vojtěška, karotka a lupínky hrachu a je obohaceno o rozinky, které uspokojí energetické požadavky aktivních hlodavců. V krmivu jsou použity chelátové minerální látky (které jsou obaleny proteinovým obalem) pro vylepšené vstřebávání, obsahuje přídavek Echinacei, rostlinného extraktu, který udržuje zdravý imunitní systém, živost a vitalitu, společně se zdravou pokožkou a srstí. Přidané speciální křupavé kousky napomáhají v péči o chrup zvířete. S čerstvou alpskou vojtěškou, pro dodání vitamínů, minerálních látek, vlákniny a proteinů.

Složení: vysoce kvalitní vojtěška, hrách, vojtěška, vysoce hodnotná soya, extrudovaná pšenice, rozinky, kukuřice, karotkové vločky, oves, extrudovaná vojtěška.

stálo to 107 kč takže doufam že jim to můžu dat :-k :-k
něco podobnýho nacpala ve zverimexu prodavačka mojí mamce taky,říkala všechno možný,doma to otevřela a byly tam ořechy a vše možný,tak to dala ségře morčatům,taky dávám jen granule a pamlsky :wink: :lol: prodavačům se nesmí moc věřit prodaj ti všechno :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Stř Led 09, 2008 19:16

jo jasny ja vim :) ale v tomhle ořehy nejsou a vypada to dobře je v tom smé seno a vypadá to dobře :) tenhle chlap je dobrej on má taky činčily a prej se mu to osvědšilo u těhotných samic směsky nedávám ale tahle i příde celkem dobrá :wink: nevim no třeba p troškách by to šlo ne??? :-k

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Stř Led 09, 2008 19:17

Plačková Kamila napsal:jo jasny ja vim :) ale v tomhle ořehy nejsou a vypada to dobře je v tom smé seno a vypadá to dobře :) tenhle chlap je dobrej on má taky činčily a prej se mu to osvědšilo u těhotných samic směsky nedávám ale tahle i příde celkem dobrá :wink: nevim no třeba p troškách by to šlo ne??? :-k
tak to nevim,oni ti poraděj zkušenější :lol: :lol:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Led 09, 2008 20:08

hm tak já je tady kdysi koupila a po otevření vpodstatě vyhodila.... byloto samá rozinka a to nic moc vzhledu dost těch hrachových lupínků atd. prostě mi to připomínalo "lepší směsku", já osobně zůstávám u ověřených a osvědčených WM County, kdy ty světlí granule může činčilákům nabídnout i jako pamlsek a uspěju:-) toť můj názor

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Led 09, 2008 21:56

Složení: vysoce kvalitní vojtěška, hrách, vojtěška, vysoce hodnotná soya, extrudovaná pšenice, rozinky, kukuřice, karotkové vločky, oves, extrudovaná vojtěška.

Trošku mě mate, že obsahuje 3 druhy vojtěšky... Vojtěška pro činčily není úplně špatná, vlastně nic z toho není pro činče úplně špatné... vojtěška je v granulích... mrkev se dává jako mlska... ty extrudovaný věci jsou taky fajn jako mlsky... Dávala bych radši ručně míchanou směs zrní, nebo granule než tohle a seno...
M.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Led 09, 2008 22:31

Já jsem tohle používal jako zdroj mlsek. Myslím že to je i celkem vhodné pro činčily, ale pokud bys to chtěla používat na krmení, tak doporučuji domíchat alespoň dvakrát tolik čistých granulí.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Led 10, 2008 11:36

STYRO napsal:Já jsem tohle používal jako zdroj mlsek. Myslím že to je i celkem vhodné pro činčily, ale pokud bys to chtěla používat na krmení, tak doporučuji domíchat alespoň dvakrát tolik čistých granulí.


jo tak dík sem ráda že to nemusím vyhodit. Míchám to s granulkama dávám jim jen lžícy tohohle krmení :) a zbytek granulky. Já sem si myslela že tím samičce aspon přilepším. :roll:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Led 10, 2008 13:12

Plačková Kamila napsal:
STYRO napsal:Já jsem tohle používal jako zdroj mlsek. Myslím že to je i celkem vhodné pro činčily, ale pokud bys to chtěla používat na krmení, tak doporučuji domíchat alespoň dvakrát tolik čistých granulí.


jo tak dík sem ráda že to nemusím vyhodit. Míchám to s granulkama dávám jim jen lžícy tohohle krmení :) a zbytek granulky. Já sem si myslela že tím samičce aspon přilepším. :roll:

To není ideální, dávat jim to do misky. Pak mají mlsky i v misce a můžou ignorovat ty z ruky. Já si to přebírám většinou při výběhu, výbírám z toho ty všelijaké kousky, jednou za čas na činčily zavolám a dostanou ňákej kousek. Jinak to putuje do kelímku na pozdější dobu. Přidáváním do misky se vlastně ochuzuješ o osobní kontakt, jak jistě víš, činčila pro mlsku udělá téměř všechno 8-} ...

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Led 10, 2008 14:05

no tak to u nas u samečka vítězí strach jak sem už někde tady psala byl ve strasnym stavu a pořád se boji jinak samička je se mnou i bez pamlsku:) jinak dám na tvou radu :)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Led 10, 2008 14:29

zajímavý, ty moje mršky by pro mlsku neudělaly nic mimořádnýho. Vždyť stejně vyměknu a dostanou ji
M.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Led 10, 2008 14:51

tuta napsal:zajímavý, ty moje mršky by pro mlsku neudělaly nic mimořádnýho. Vždyť stejně vyměknu a dostanou ji
M.

To jen dokazuje, jak jsou vych...ytralé :wink: . Proč by něco dělaly, když si na své stejně přijdou :lol: .

Avatar uživatele
Siska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: Ne Pro 02, 2007 18:28
Místo/Bydliště: okolie BB, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Siska » Čt Led 10, 2008 19:06

No, ja by som neriskovala. proste ciste, zdrave granule a je pokoj...

Tomu mojmu je dobre vsetko od Vitakraftu. Granule priam zboznuje a ked pred jeho klietkou presypam piesok a trochu dlhsie mi to trva ( no bodaj by nie, ked tam tak prasaci :lol: ) zacne vydavat tie take zvuky a ked mu ho tam uz konecne strcim, celu polhodinu sa v nom vala.
Predtym som kupovala nejaky lacny piesok z Kauflandu a Ajus mal strasne skaredy kozuch, aj ked sa kupal kazdy den min polhodinu, chcela som tu zalozit tema ale radsej som to nechala tak. Ved aj tak som v starich temach toho tak vela nenasla (a zbytocne zasa nove tema... niee) - kazdy den davat piesok, pridavat Fungistop atd...
A aha! Kupim (sice o doost vela drahsi piesok) Vitakraft a problemy su vyriesene. :wink: Niekedy treba proste kupit znackove a je.
Ospravedlnte ma, trosku od veci som to napisala... :oops:
:-# 8-[

Avatar uživatele
Black_Anysek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Ne Led 25, 2009 15:18
Místo/Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Beaphar Care+

Příspěvekod Black_Anysek » Út Črv 01, 2010 16:13

Ahooj po dlouhé době :D mám dotaz, začaly jsme našim klukům kupovat toto krmivo http://spokojenypes.cz/krmivo/care-cinc ... g?id=32435 , je sice dražší, ale zdá se mi OK, protože neobsahuje žádná olejnatá semena, rozinky apod. a činčilákům moc chutná...Máte s ním někdo nějaké zkušenosti?

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Út Črv 01, 2010 20:12

ja mám to to krmivo doma, ale skôr im ho pridávam ako spestrenie stravy....bo moc im nechutí, sem tam si dajú, ale račej si papajú granule....ale záleží na činčilke :wink:

Avatar uživatele
zuzietka a dva činčásci
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Pá Srp 29, 2008 17:28
Místo/Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zuzietka a dva činčásci » Stř Črv 02, 2010 17:07

granule apetit obsahují krom jiných přísad taky sůl a síran měďnatý (pentahydrát). Nejsem sice chemik, ale neřekla bych, že tohle jsou složky, které jsou zdravější než nějaká rozinka...

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Beaphar Care+

Příspěvekod LUCIA » Stř Črv 02, 2010 18:22


Disable adblock


Vrátit se na “Strava”