bernský salašnický

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 8:50

Já zas doporučuje ChS Carallsa - je to docela mladá chovka, ovšem, jak jsem již říkala, psi je opustili v mladém věku.
Nedávno se jim narodila štěňátka :)

http://www.carallsa.wz.cz/

Přidávám fotečky - byli jsme se u nich i s našema děckama na ně podívat: http://wulfina.rajce.idnes.cz/057_Psisk ... _Carallsa/

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črv 14, 2012 10:46

Je to moc krásné plemeno, hodně se mi líbí, ale potom co tady čtu bych si asi berňáka nikdy nepořídila. To je fakt tak to plemeno zničené, nebo proč tolik nemocí? 7 let je strašně málo a pokud už od 4 let jsou problémy, napadá mě fakt jedna věc, proč si takového psa pořizovat? Možná to zní blbě, ale určitě na psychiku člověka to musí být zátěž mít nemocného psa a ještě tak v mladém věku. Já bych to asi nezvládla kupovat si psa s tím, že vím jak moc velké tohle plemeno má zdravotní potíže a že půlku života budem bojovat s nemocema.

Hlavně se do mě nepouštějte, je to můj názor! Měla jsem středního knírače a dožil se 15 let, ted mám voříška 9 let...představa, že se mi pes dožije jen 7 je fakt smutná :(

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Čt Črv 14, 2012 11:12

Renčo promiň ale s takovým názorem by jsis nemohla skoro pořídit žádného velkého psa, a kolikrát ani malého. Je spoustu berňáčků, kteří jsou zdraví a dlouholetý, jako každé plemeno, co vím boxer je na tom ještě hůř ( nekteré analýzy spočítali průměrný věk na 5 let po světě ). Je to prostě tak. Tito psi dokáží naplnit život radostí a láskou a zas si musíme říct, že to co se jim stává, za to může zas jen člověk. U každého pejska hraje individualita a náhoda, můžeš mít zdravého psa, kterého ti srazí auto nebo zastřelí myslivec, nebo nemocného kterému musíš něco obětovat ale jseš s tím smířená......

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 11:48

Co se týče boxíků je to pravda sice, Boxerku máme má 6 let, je stále ještě akční, ovšem už po operaci páteře. Věčně trpí záněty kloubů a žil... Bohužel v dnešní době jsou už pomalu všechna plemana trochu degene #-o

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črv 14, 2012 11:55

Jasně vím, že velká plemena trpí často na klouby, ale ten berňák mě prostě dostal. Myslela jsem, že to je sem tam nějaký ten problém, ale ne tak rozsáhlé.

No každopádně ať se vaši berňáci drží, hodně zdravíčka :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 11:59

Neboj, to nedostalo jen tebe, já k berňákovi přišla, jak slepej k houslím a když jsem se dozvěděla, jak to s nima doopravdy je, začala jsem se bát, že o ně brzo přijdu... čekám, co bude... Oboum jsou 4 roky, tak uvidíme dál...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: bernský salašnický

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 12:03

Boxery jsme drive meli take a zadne problemy nebyly.To zacalo az s tim preslechtovanim a mnozenim posledni dobou.Drive si to chovatele dost hlidali u papiraku, dnes maji problemy hodne psu.Obecne ma pravdu Reena, ze ti vorisci jsou nejodolnejsi a dozivaji se nejvyssiho veku povetsinou, ponevadz se ridi svym prirozenym krizenim.Jeste jeden z odolnych plemen je bandog a je to moc pekny pes, ale ne pro zacatecnika.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod arziska » Čt Črv 14, 2012 12:15

jasmin napsal:Boxery jsme drive meli take a zadne problemy nebyly.To zacalo az s tim preslechtovanim a mnozenim posledni dobou.Drive si to chovatele dost hlidali u papiraku, dnes maji problemy hodne psu.Obecne ma pravdu Reena, ze ti vorisci jsou nejodolnejsi a dozivaji se nejvyssiho veku povetsinou, ponevadz se ridi svym prirozenym krizenim.Jeste jeden z odolnych plemen je bandog a je to moc pekny pes, ale ne pro zacatecnika.

Bandog je na tom dobře, protože je to v podstatě stále ještě kříženec. Je to neustálené plemeno, takže ho ještě neměli čas přešlechtit.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Čt Črv 14, 2012 12:36

To ano, voříšci bývají na tom nejlépe :) snad dle mých zážitků a co jsou tak o ordinacích pozorovala tak snad nejlépe jsou na tom jezevčíci a pudlíci :) a z velkých psů poměrně i zlatý retrívři ( nevím jak celkově ale z mé oblasti :D)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: bernský salašnický

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:01

U tech krizencu je to jasne.jsou tak odolni a zdravi, ponevadz si priroda sama selektuje ty nejodolnejsi jedince k preziti.Proto jsou orisci a misenci tak zdravi a orisci patri i mezi nejchytrejsi psi.
Jinak tohle vse je vina nezodpovednych mnozitelu apod., ze psi jsou cim dale vice nemocni a uz od stenat s vadami a dozivaji se cim dal mene.
I bezpapirovy cistokrevny pes muze byt zdravejsi a lepe na tom, pokud se nanarodil nekde u mnozitele,nez preslechteny papirak, kde dotycnemu chovateli jde jen o zisk.Nejlepsi je se jet podivat do dane chovatelske stanice na podminky, chtit videt a predvest rodice je podminka.Dobreho chovatele poznate stejne, jako u jinych zvirat a cincil a to tim, ze mu bude hlavne zalezet, do jakych podminek jeho zvire pujde a ke komu, rodice stenete budou zdrava, vesela, nevystresovana, dobre zivena, bude dbat na odcerveni a ockovani, dobrou stravu.Take, pokud nekdo chova vic plemen psu najednou na stenata,tak to uz byt na pozoru.Mnohdy.Jsou i taci, kteri nabizeji stenata treba 6plemen i vice.
Docela pomerne zdravotne dobre jsou na tom oproti boxerum i americti buldoci a jsou take krasni.To bude jeden z nasich dalsich favoritu nekdy pak.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 13:06

jasmin napsal:bezpapirovy cistokrevny pes


:D Proboha, co to je za blbost????
Pokud je pes bezpapírový, je to vořech a nikdy nemůže být čistokrevný!!!
Čistokrevný pes je, když má papíry - tudíž ověřený standard! :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Terezka » Čt Črv 14, 2012 13:24

Wulfi, mírni se prosím ve výrazech.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Čt Črv 14, 2012 13:53

NAPROSTO ODPORUJI!!!!!! :evil: Mám dva pejsci bez PP a jsou čistokrevní!!!! u obou mají rodiče PP, jen se jim nechtělo chodit na bonitace a uchovňování. Vůbec nevím kde jsi to vzala, na to že máš dva pejsky tak o chovu pejsků mimo chovky moc nevíš :D :D Je ty jsi mě tím úplně dostala :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 14:04

Jelikož nemáš papíráka, tak to nepochopíš. Až zalůožíš chovatelskou stanici a budeš se rase věnovat hloubeji, než do teď, tak na to přijdeš. Jen se zeptej pana chovatele z Mokrovous na termín čistokrevný pes bez PP.

Čistokrevný pes může být, když má potvrzený ropdokmen - je štěně po 2 rodičích, kteří jsou řádně uchovnění a mamí průkaz původu.

Pokud je štěně od rodičů, kdy ani jeden nemají papríry - nejsou uchovnění - nemůžeš ověřit původ, jsou psi bez PP (tudíž vořeši).

A pokud je štěně po obou rodičích, kteří sice PP mají, ale nejsou ani jeden uchovnění, štěně je bez PP a též vořech.

PP a uchovnění ti jako jediné dokumenty zaručují, že pes patří k té či oné rase.
Pokud pes nemá PP - může vypadat, jako ta rasa, ale potvrzené to není tím pádem pes

např. pes - berňák bez PP - může být zmatlanina berňáka a ovčáka, ale na štěndách se ovčák neprojevil, tak množitelé usoudili, že je to berňák...

Chápeme? :)

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Čt Črv 14, 2012 14:14

Já tě opravdu nechápu :D :D
kříženec : pes u kterého znáš plemeno alespoň jednoho rodiče
voříšek: pes který vznikl křížením několika plemen

nevím jak dostaneš od 2 papírových psů ( z toho vyplývá že prarodiče byli chovní ) nejednou křížence ovčáka :D ( samozřejmě myslím tím od důvěryhodných lidí ) Tuto logiku mi hlava nebere :wink: Ale co zůstaň si u svých " vořechů" ( dle tvých výrazů pro tebe něco méněcenného ) :D
Jen nemůžu pochopit proč nedokážeš psát normálně, a vždy je v tých příspěvcích slyšet, jak jsou ostatní hloupí :D

Asi by jsme se měli raději vrátit k tématu, pro které to začalo.
chovamcoumim : moc ti přeji aby jsis vybrala berňáčka, který ti bude dělat radost mnoho let. Určitě se s ním pak tady pochlub fotečkama :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 14:22

kříženec : pes u kterého znáš plemeno alespoň jednoho rodiče
voříšek: pes který vznikl křížením několika plemen
- to je totéž :)

a mícháš věci dohromady...
To, že je pes papírový ještě neznamená, že je řádně uchovněný - pokud jsou psi papíroví a jsou uchovnění mají dále papírova štěnda, které musejí stejně jako rodiče projít bonitací a musí být uchovnění - pak jsou to čistokrevní psi s PP
Pokud je to vořech - pes bez PP - je to štěndo po rodičích, kteří nebyli uchovnění nebo jsou to křižovatky.

No, jen se zeptej u Mokrovousů, třeba ti pojem vořech a "čistokrevný pes bez PP" vysvětlí lépe než já :)

A píši naprosto normálně. :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črv 14, 2012 14:49

Náš knírář byl bez pp a byl překrásný, mnoho chovatelů nám ho závidělo, krásný velký a silný pes. Je fakt že bez pp nevíme předky, ale rodiče jsme viděli oba papíraci, ale podobně jak verýk nějak jsme to nehrotili...k dobrému psovi jsme neoptřebovali papíry, chtěli jsme ať nám dělá radost.

Ale nadruhou stranu, jsou plemena třeba jako staford či pitbul u kterého musíte mít pp, protože potom nepoznáte jestli není šmiknutý pitXstaf nebo kdo ví co ještě...jednou si chci koupit stafbulla a jedině s pp, protože nechci ať i z něj vyroste něco jiného a myslím že u těchto plemen je důležité znát předky :) Nejsem expert, ale zajímám se o to trošku...

A čistá rasa, třeba pudl bez pp určitě není vořech viz. moje druhá věta...vořecha mám já - všechno možné i nemožné dohromady :D Asi proto NIKDY neměla žádnou nemoc (kromě zánětu žaludku z důvodu sežraní něčeho neznámého venku), no přeberte si to jak chcete...

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: bernský salašnický

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Črv 14, 2012 14:56

V dnešní době si už člověk není jistý žádnou rasou jestli a nebo není přešlechtěná.Taky mě to děsí že berňáci mají tolik nemocí,ale i kdyby měl dělat radost jen pár let tak by to bylo super.Nemoci už bohužel k životu patří a ani mi a věřím že i dalším lidem se taky nějaká vážnější nemoc nevyhýbá.Jasně jak vyberem pesana tak se pochlubím :D

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod verýk » Čt Črv 14, 2012 15:43

Pan z Morkovous by určitě neřekl, že náš britoušek je vořech :D To si piš :) byl z něho nadšený, a mrzelo ho že není s pp a chovný :wink: prý by ho hned bral jako krycího :)

Ano nemoce ke každému zvířátku patří, my při pořizování britouška jsme s tím počítali, že když bude potřeba léčit, tak peníze bude to poslední co budem řešit :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 15:50

Reňaaa napsal:Ale nadruhou stranu, jsou plemena třeba jako staford či pitbul u kterého musíte mít pp, protože potom nepoznáte jestli není šmiknutý pitXstaf nebo kdo ví co ještě...jednou si chci koupit stafbulla a jedině s pp, protože nechci ať i z něj vyroste něco jiného a myslím že u těchto plemen je důležité znát předky :) Nejsem expert, ale zajímám se o to trošku...


Tak je to u všech psů né jen pitt a amstaf, je to u všech. :wink:
Když chceš psa denné rasy, tak průkaz původu ti zaručí, že to štěně, které si bereš z chovatelské stanice to, co si bereš domů je štěně, které bude odpovídat dannému standardu a vyroste ti z toho pes, kterýho si chtěla... :wink:

U bezpapíráků si domů můžeš nést štěně co bude vypadat jako malamut a prd vyroste ti z toho haskán s bůhvíčím...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 15:56

Já jsme nikde neřekla, že by měl o tvém psovi říkat, že je vořech!
Vořech je termín běžně užíván pro křižovatky a psi bez PP.

Jen se ho zeptej na termín čistorkevný pes bez PP...

http://www.stop-mnozitelum.cz/pes-s-pp- ... ez-pp.html

Cituji: "Sami můžete uznat, že časté tvrzení a reklama množitelů ČISTOKREVNÁ ŠTĚŇÁTKA BEZ PP, ALE S KVALITAMI PP jsou holým nesmyslem a sprostou lží do očí."

:wink:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Črv 14, 2012 17:12

Myslím si že nemá cenu tohle řešit co je vořech a co ne každej to vidi jinak a je to každyho nazor....Já sem si pořídila psa s PP abych měla záruku zdraví...To znamena že rodiče musí být vyšetřeni na určié dědičné choroby a ruzny nachylnosti což u psu bez pp neni....A opravdu miluju inzeraty štěně bez pp a ridiče s pp. Těm rodičum buď něco je a nebo je majitel nezodpovědnej a tu bonitaci neuděla. Proč teda kryje? Tohle je normalni mrvení chovu :) Nejsem proti psum bez pp když se stane "nehoda"ale proc je množit??? Proč si rači nevzit vořiška z utulku?:) taky mame psy bez pp kokršpaněla co jsme dostali jako darek a štěně co sem našla vyhozeny ve struze ale když bych někdy neměla penize na psa s pp tak si vezmu rači psa z utulku kterymu pomužu. Se mrknite kolik je v utulcich "čistokrevnych psu bez pp" tak naco množit další štěňata.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Čt Črv 14, 2012 17:34

Wulfina napsal:
Reňaaa napsal:...


Tak je to u všech psů né jen pitt a amstaf, je to u všech. :wink:
Když chceš psa denné rasy, tak průkaz původu ti zaručí, že to štěně, které si bereš z chovatelské stanice to, co si bereš domů je štěně, které bude odpovídat dannému standardu a vyroste ti z toho pes, kterýho si chtěla... :wink:

U bezpapíráků si domů můžeš nést štěně co bude vypadat jako malamut a prd vyroste ti z toho haskán s bůhvíčím...


No jasně nikdy nevíš co ti vyroste, když nemáš pp, ale u těhle to nepoznáš, protože tihle psi typu bull jsou hodně podobní, hlavně jako štěně. Ale zase jako ne každý má peníze na drahé papíráky a raději koupí bez pp :) Když už čistokrevného, tak lepší si našetřit na pp no...nevím no, věc názorů.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Črv 14, 2012 18:14

šetřila sem si na Luckyho 2 roky ;) a musim rict že stzoji za to si počkat

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 18:38

Reňaaa napsal:No jasně nikdy nevíš co ti vyroste, když nemáš pp, ale u těhle to nepoznáš, protože tihle psi typu bull jsou hodně podobní, hlavně jako štěně. Ale zase jako ne každý má peníze na drahé papíráky a raději koupí bez pp :) Když už čistokrevného, tak lepší si našetřit na pp no...nevím no, věc názorů.


Naprosto s tebou souhlasím :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”