Zachraňte činčilku před utýráním :-(

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Xenuška
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Stř Bře 02, 2011 16:14

Zachraňte činčilku před utýráním :-(

Příspěvekod Xenuška » Stř Bře 02, 2011 16:27

Najde se dobrá duše, která by pomohla jedné nebohé činčilce, která trpí? Mají jí v jednom zverimexu v akváriu bez proudění vzduchu o velikost asi 20 x 30 cm. Chudáček se nemůže pořádně hýbat ani procházet, protože nemá místo. Je mu asi rok a je to sameček, je ale obrovský (myslím, že je to tím, že vůbec nemá pohyb a 24 hodin jen sedí. Takto tam sedí už několik měsíců... Nemůžu se na to dívat, chtěla jsem si ho koupit, ale už jednu činčilku - Toníka - doma mám. Je to také sameček a nemá rád ostatní zvířata. Když si uvědomím, že Toníček běhá volně od 17 - 22 hodin a je se mnou v pokoji, neumím si představit, že takto živé zvířátko může sedět 24 hodin na jednom místě a nemůže nic dělat, jen tiše sedět a koukat a čekat, než ho nějaká dobrá duše osvobodí. Jestli takhle bude sedět ještě pár měsíců, tak brzy zemře (už teď vypadá jak velký dospělý králík, jak je vykrmený a bez pohybu). Rohodla jsem se, že když si ho nemohu koupit, že mu zkusím pomoci aspoň touto cestou. Pokud byste měl někdo zájem si ho koupit, dejte mi vědět. Prodávají ho za 600,- kč. kdyby ho aspoň zlevnili, aby měl větší šanci dostat se někam jinam... :cry: :cry: Já vím, že se činčily pěstovali na kůže také v hrozných podmínkách, ale prostě vidět to nebohé stvořeníčko tak smutné mi rve srdce. Kdybyste měli zájem, pište na tento e-mail: komodity82@seznam.cz

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Bře 02, 2011 17:48

z jakého zverimexu je ? nešlo by, že by si ho vykoupila a nabídla někomu dal ? Je jistota, že si do zverumexu nepořídí jinou činčilu? Nezkoušela si ten zverimex udat?

Xenuška
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Stř Bře 02, 2011 16:14

Příspěvekod Xenuška » Stř Bře 02, 2011 18:17

Já jsem si ho chtěla koupit a pak nabízet dál, ale nemůžu. Doma mám kromě činčily ještě morčata a dva psi a už bych ho neměla kam dát. Tak jsem myslela, že bych takhle našla kupce, pak ho koupila a hned předala do dobrých rukou dál. Chudáčka malýho si vzala jedna rodina, ale ta ho vrátila (asi nevěděli, že se nedá ochočit) a teď už tam měsíce jen sedí a smutně koulí očkama. Je tlustý a je mu rok a navíc ho mají za draho, tak ho nikdo nechce, prý si lidé objednávají jen malé hezké činčily. A on je přitom tak roztomilej, kdyby chvíli mohl běhat, tak určitě i zhubne a bude fit. No hrůza prostě! Já nemám slov! Dobře postaráno mají akorát o hady a rybičky, ostatní savci a ptáčci se tam moc dobře nemají, žijou v hrozně těsných a malých prostorech. Vždy je ale brzy prodají a je to jen dočasné. Pro činčilku to ale vypadá na zbytek života :-(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Bře 02, 2011 18:32

a odkud je? ;-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 02, 2011 19:33

Todle dělají zverimexy naschvál,hrajou na city...U nás jsem viděla přesně takhle králíka.To tam dají,aby lidi šli a řekli:chudááčeek,musíme ho zachranit a hned ho koupit! A zverimex získá prachy a pořídí tam další.Koupí se nic nevyřeší, tím spíš tam bude za chvíli další,ne-li 2.

Xenuška
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Stř Bře 02, 2011 16:14

Příspěvekod Xenuška » Stř Bře 02, 2011 20:20

Odkud je zašlu na e-mail, jsme malé město, okres Jihlava. Já si myslím, že by mu koupě zachránila život. Zasloužil by si po měsících sezení na stejném místě v zatuchlém akváriu něco lepšího. Musí ho prostě z toho sezení bolet už celé tělo. Já mám taky doma činčilu, kterou takhle jedna paní vysvobodila. Sice ne ze zverimexu, ale od jedné rodiny, která ho měla v otřesných podmínkách. Tak pak bydlel chvíli u ní, dala inzerát a dostal se ke mě a má se královsky. Tak snad by se někdo našel i pro tuto činčilku.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Bře 02, 2011 21:01

já vím, že je to vůči tomuto chudáčkovi nefér a hnusné, ale tím, že ho někdo vykoupí, sice pomůže jemu, ale místo něho koupí do takto otřesných podmínek zverimex jiné zvířátko a bude to tak pořád dokola
napíšu to rovnou - koupí zvířete ze špatného zverimexu podporujeme týrání zvířat a cpeme jen peníze do kapes majitelů takto nezodpovědných tyranů zvířat!je to sice hnusné, ale nechme tam samečka co nejdýl, atˇ se kšefty nehýbou a pochopí, že prodej špatně opatrovaných zvířat se jim prostě nevyplatí a nechají toho úplně :evil:

určitě bych se obrátila oficiální cestou proti tomuto zverimexu, je určitě možné upozornit na týrání zvířete, případně rovnou podat pro (podezření z) týrání zvířete na daný zverimex trestní oznámení a vyřeší se tímto daleko víc, bude to mnohem efektivnější a nebudou muset trpět další zvířátka :cry:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 02, 2011 21:09

Jedině to začít řešit třeba s veterinární správou,poslat kontrolu do zverimexu a napálit jim pořádnou pokutu,nebo je poučit.

Xenuška
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Stř Bře 02, 2011 16:14

Příspěvekod Xenuška » Stř Bře 02, 2011 21:19

Ivanko, to je teda názor :evil: Nechte ho tam ať si chcípne a obchod nemá zisky. Myslíte si, že je vytrhne 600,- Kč? Oni prodávají kromě zvířat i krmení, podestýlky, atd., takže zisky mají hlavně z neživého zboží, odhaduju to tak na 80%. Když si vezme někdo týrané dítě z děcáku, tak tím taky podporuje týrání???

S veterinární správou mám své zkušenosti. Nedávno jsem upozornila na týraného psa, který byl bez jídla, vody, střechy nad hlavou a hlídal jeden autobazar - byl kost a kůže, nemohl chodit a jen se plazil a měl hnusné boláky. A na veterinární správě mi řekli, že situaci řeší, že si stěžovali i sousedé toho autobazaru a že to ví. A na můj dotaz jak ji řeší mi řekli, že ji dlouhodobě monitorují... No comment prostě.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Stř Bře 02, 2011 21:51

Tím že se tam činčilka nechá,se nic nevyřeší.
Onemocní,pustí jí do pole a nahradí jinou činčilkou.
A takhle to půjde dál a dál a dál.
Tyhle činčily oni vykupujou do tří stovek,né-li míň.
Takže nějaká ztráta zisku je nemůže ani bolet.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Bře 02, 2011 22:36

Ježišikryste, no to je neuvěřitelný. Hele lidi, já jsem svou první činčilu (standartka) koupila za litr ve zverimexu, kterej neni úplně špatnej, ale podmínky tam činča měla také nic moc. Byl tam sám x měsíců (míň než rok, ale fakt ne pár týdnů), co říkala pani. Nepouštěli ho. Akorát jim prej jednou zdrhnul a prý si ho mazlili (asi byl celej šťastnej, chudáček, opravdu mazlení nemá rád). Vypadal smutně, jako většina činčil v obchodech. Moc jsem ho chtěla, přála jsem si udělat ho šťastnějším (a tím i sebe :oops: ). Můj přítel se nechal přemluvit, má se mnou svatou trpělivost, co se činčil týče, už máme tři a další jsou na cestě. Už mám činčiláka skoro rok, má často výtok z očí, který nejde nijak na trvalo vyléčit, epilepsii, ta se také nedá léčit, vymýšlím stále co nejlepší jídlo, aby mi nehubl. Ale já jsem ten nejšťastnější člověk na světě, když vidím jeho radost. Jak vesele hopká. Přijde a poskakuje po mně. Tulí se k dalším čičilám. Do zverimexu občas chodím, žádné nové činčily nemají, asi pochopili, že se jim to nevyplatí. Jestli někdo ví, jak zabránit tomu zverimexu trápit zvířata, snažně Vás prosím a vyzývám, udělejte to. Já s tím zkušenosti nemám a nevím jak na to. Akorát jsem jednou úspěšně bojovala za činču, která podle mě byla v otřesných podmínkách a to formou oznámení a stížnosti na vedení dané firmy (pet center (mají rozsáhlou síť prodejen)), regovali rychle. Pokud se jedná o lepší domov pro tu týranou činčilu, pokud se ho nikdo neujme, pokusím se přemluvit přítele, aby pod svá křídla přijal další potřebnou duši. Jsem z Prahy, taže trochu dálka a navíc nám byt praská ve švech, takže kdyby na tom byl někdo líp, bylo by to lepší. Ale já jí tam trpět nenechám, i kdybych musela hodně bojovat.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Bře 03, 2011 0:59

V tomhle souhlasím s Ivankou. Nejde o to jestli bude mít zverimex strátu nebo ne. Jde spíš o to, že se tím podporují "množitelé", kteří tam činčily dodávají. Takže na jednu stranu můžem "zachránit" činču ze zverimexu, ale na druhou tím umožníme dodávat další a další, takže tím může trpět u "množitele" samice, která bude nucena rodit jako na běžícím pásu. S děcákem je to něco jiného, zatím z toho kšefty nejsou, ale věřte tomu, že kdyby za dítě do děcáku dostali rodiče tři stovky, nekteří "lidé" by si udělali byznys i z toho :evil: .
Něco jiného je vykoupit činču od někoho, kdo se o ni z objektivních důvodů nemůže dále starat, a něco jiného vykoupit ji ze zverimexu, kde by ta klec (akvárko) po ní dlouho prázdná nebyla.
Co byste (bychom) dělali kdyby se tu objevil inzerát typu: Mám 5 chovných párů činčil. Pokud ode mně nebudete vykupovat mladé po 3 stovky, budu je pouštět do polí, ať si je uloví dravci.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Bře 03, 2011 9:38

V noci jsem o tom ještě přemýšlela. Co říká STYRO, jo, taky mě to napadlo. Chodím do různých zverimexů a co si pamatuji, tak jen v jednom mi činčilka přišla spokojená. Jo a pak v jednom měli 2 čiči velkou klec, ale ta stála skoro uprostřed obchodu :( . V ostatních mají skleněnou pidiklec a polorozkousaný domek, do kterého jim svítí skoro reflektory z obchodu a oni neví, jak se před tim kraválem a vším schovat. Vždycky mám nutkání ji vysvobodit, aby se aspoň mohla vyspat. Ale do těchto by přišly nové drobci určitě. Pokud se ale jedná o zverimex třeba v malém městě, je tu možnost, podle mě, že s prodávajícím se dá nějak mluvit. Kor když o jiná zvířata se chová se srdcem. Já nevim, moc jsem toho nevymyslela..

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Bře 03, 2011 14:39

Určitě závisí taky od situace. Je možné že se i do zverimexu dostane činča kterou už někdo nemohl dále chovat. Takže ji vlastně zverimex zachránil. Myslím ale, že tuto situaci lze identifikovat po rozhovoru s personálem. Pokud jsou ale arogantní, určitě to nebude ono.

Avatar uživatele
Karolína Kapitánová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 119
Registrován: Út Led 11, 2011 15:01
Místo/Bydliště: Oravský Podzámok, 115/9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Karolína Kapitánová » Čt Bře 03, 2011 15:52

Zverimexu su naozaj strasne miesto pre činčily...ti ludia vobec netusia ako sa o ne starat a ak aj tušia, tak jednoducho nechcu...velka klietka je urcite drahšia ako akvarium 20cm3....
Ja som takto nasla v Ziline v kazdom jednom zverimexu aspon jednu cincilku...a v kazdom jednom zverimexe som sa pustila do hadky s predavacmi, aby situaciu zvieratka zmenili. V dvoch tak naozaj urobili, co ma veeelmi potesilo, v jednom mila predavacka chcela, ale nemohla...(majitel dvoch asi 3mesacnych cinciliek, udajne chovneho paru (!!!!!!!!!!!!!) :evil: :evil: :evil: ktore navyse vyzerali ako jasni surodenci vyslovene zakazal dat cincily do inej klietky a davat im domcek, lebo potom ich nebude dobre vidno a nik ich nekupi :( :( :( Boli teda v mini klietke pre morčata....) a v dalsej predajni bola krasna Dark ebony samicka, asi rocna, drzana v akvarku asi tak 30cm3....ked som predavacke povedala, aby ju ihned presunuli do normalnej klietky so vsetkym co k tomu patri, osekla ze vraj cincilka sa tam ma dobre a to akvarium je staci, ked tam vydrzala doteraz, vydrzi aj odteraz :(
Asi tak zverimexy na slovensku....
:x :x :x

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Bře 03, 2011 16:19

STYRO napsal:Nejde o to jestli bude mít zverimex strátu nebo ne. Jde spíš o to, že se tím podporují "množitelé", kteří tam činčily dodávají.


Třeba Pet Center bere činčily z kožešinových farem - ty činčily, co maj kožich nějak špatný, nebo byli slabí na to, aby z nich kožich byl, tak ty končej v petku... Od soukromníka - množitele Petko činčily nebere...
:roll:

Xenuška
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Stř Bře 02, 2011 16:14

Příspěvekod Xenuška » Čt Bře 03, 2011 17:27

Ach jo, pořád nad chuděrkou maličkou musím přemýšlet. V pondělí se tam dojdu podívat, jestli jí přendali alespoň do jiné klece, ale úplně se tam bojím jít, že uvidím zase ty její utrápená očička.

Xenuška
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Stř Bře 02, 2011 16:14

Příspěvekod Xenuška » Čt Bře 03, 2011 17:41

Já vím, že činčilek je ve zverimexech plno ztrápených a vím, že by klec dlouho prázdná nezůstala. Ale tam je jeden zásadní rozdíl - mladá hezká činčilka se prodá do 14 dnů a trpí jen pár dnů. Tahle už tam na jednom místě sedí už půl roku, chodí se na ní lidi dívat ze zvědavosti a pak dle prodavačky si objednají mladé a tuhle tam mají jen jako lákadlo, prý přitáhne lidi, jak je tlustá, že se to jen tak nevidí... Proto to člověk jinak ani neřeší, prostě to přejde a když jde do zverimexu po 14 dnech pro krmení, tak už tam ty zvířátka nevidí a odchází s vědomím, že si je snad koupil někdo hodný a slušný. Tohle je právě takový extrémní případ, na který se už nemůžu dívat. Sleduju to už od Vánoc a pořád se musím dívat na to, jak ubožáčka nikdo nechce a on pomalu umírá. Třeba minulý rok jsem upozorňovala na to, že bílé myšky nemají co jíst a jednu roztrhali a žrali jí. No nic, zajdu se tam podívat hned zítra, jestli jí přendali jinam do větší klece, čekat od pondělí se mi nechce, aby další dny zbytečně trpěla.
Máme tu ještě druhý zverimex a tam se chovají ke zvířatům krásně, fretku paní nechá běhat po obchodě, činčilku si vyndá a chová si jí, to je prostě úplně jiný přístup!

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Bře 04, 2011 15:03

jestli se jedná zverimex z většího celorepublikového řetězce, třeba by pomohlo upozornit přímo vedení firmy, že něco na nějaké jeiich pobočce není v pořádku a že by z toho mohla i koukat pokuta...(upřímně, prodavačce v tomto krámě je to asi jedno, v čem a jak prodává zvíře a kdo jí za to nadává, chce si tam jen odbýt svou pracovní dobu a pokud možno bez práce navíc :roll: )

Xenuška
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Stř Bře 02, 2011 16:14

Příspěvekod Xenuška » Pá Bře 04, 2011 17:15

On je to soukromý zverimex, majitelka = prodavačka.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Bře 04, 2011 17:30

Tak by třeba pomohlo si s ní o tom promluvit, upozornit jí,co dělá špatně.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Bře 04, 2011 17:31

Psala jsi, že tam dnes zajdeš. Byla jsi tam? Jak je čičmunďák na tom??

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Bře 10, 2011 19:22

Tady je uz bohuzel velky predpklad, ze bude mit velke problemy s jatry a proste diky te silene peci nemocny a moc se nedozije, hrozi i problem srdicko.
kazdopadne bych jim tam pohrozila kontrolou ne o okresni mistni vet spravy, ale statni z Prahy a klidne ji rekni, ze tam ma znameho a pred ni si ho vyfot rychle a ze se to preda i cincilimu klubu pro umaslne tyrani zvirete spatnou peci a ze by ho meli dat uplne zdarma.Ze ho vykoupis, ale diky predpokladu, ze nebude z toho zdravy a pujdes k veterinari, kde si nechas vystavit papir, dle skutecneho stavu a budes po nich pozadovat proplaceni, jinak to poslels znamemu na statni vet.spravu do Prahy a klidne nechas zmedializovat, v jakych otresnych podminkach chovaji zvirata a zvire, ktere potrebuje aspon 80cm klec na vysku s policema a vetvi, domeckem a vsemu, co k tomu ma byt, seno denne atd.A ze v EU je narizeni, ze i ve velkochovech musi byt klece na vysku 1m pro jedno zvire.Ze ho vykoupis, ale budes kontrolovat, zda tam do techto tryznivych podminek nevezmou dalsi a pokud nemaji, nebo nechteji dat cincilu do klece velke, jak ma byt, tak je tam brat nemaji.Tohle by mohlo zabrat.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Bře 11, 2011 12:56

Jak to s cincilkou dopadlo?Schanim ji domov a s vykoupenim v tomto pripade souhlasim, clovek tam nemuze nechat to zvire trpet.Ale zaroven pohrozit majitelce zveraku, ze pokud do takovychto podminek vezme dalsi cincilu, ze mas zname na te statni vet.sprave a budes to resit.Ze cincila potrebuje velkou klec, aby mela kde skakat, takze specilani klec pro cincily a pokud je chce prodavat, tak by mela jednu takovou klec pro ne i obetovat, jako jinde ve slusnych zveracich to delaji bezne.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”