3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Stř Zář 18, 2013 16:53

Může mi tady někdo vysvětlit v čem je váš osficiální dokument pro vystavovatelé jiny než náš? Kdo vydal těm dvěma posuzovatelum oprávnění posuzovat? Vydala ho ZO? Me ho taky vydal ČČK tak kde je rozdíl?

A nebudu ti Moniko dokola opakovat, ze já u svých zvirat jako hlavní posuzovatelné poze říkám druhé posuzovatelce co vidim za chyby a ona se rozhoduje sama kolik bodů za to ubere. Letos jsem tam měla dvě nejlepší činčily v chovu ale nemela jsem čas je dobře připravit a obě skončily na posledním místě. Nela přivezla taky dvě činčily které byly opravdu nadherne a dobře připravené a jelikož její činčilu hodnotím pouze já, tak obě dostaly v duelu horší místo protože prostě byly o něco horší. Takže mi tady uz sakra netvrď jak děláme vše proto abychom vyhral já vím že clovek jako ty asi neví co je být ferovy a asi ti ani nevysvetlim že ja taková jsem a že taky dělám vše proto any vyhrál ten nejlepsi. Kdyby to tak nebylo tak mi věř že vyhrají naprosto jiní chovatele.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Stř Zář 18, 2013 17:19

Aničko
ok, tak ještě jednou.....
v zahraničí jsou výstavy na barevné mutace pouze pro chovatele!
chovatelé vystavují pouze své odchovy
činčily nikde v Evropě nikdo neuchovňuje (jen ZO), pouze boduje na výstavě
pro celou Evropu posuzují na všech mezinárodních výstavách stále ti stejní posuzovatelé pro barevné mutace pokaždé z ruzných zemí, ale stále stejní lidé, podle stejných pravidel, takže je jedno kde ti činčilu ohodnotí, hodnocení je stejné a platné a každý chovatel v Evropě ví jaké je zvíře kvality, protože to posuzují stejní lidé, stejná pravidla....atd atd...
Posuzovatelů na barevné mutace je asi 5 pro celou Evropu, na kožešinová zvířata více,ale to jsou dvě rozdílné věci.
Možná kdyby se věci nazývaly pravými názvy...třeba jako "Mezinároní klubová výstava kožešinových zvířat" místo "Mezinárodní výstava barevných mutací", klubové uchovňování činčil.. atd atd...
protože tohle jsou opravdu pouze klubové věci ZO, které nemají nic společného s mezinárodními věcmi...
A platí pouze tu v ČR v rámci organizace!!
Jiné prezentace a přetáčení jsou pouze matoucí
Tímhle jsem odpověděla minlub jaký je rozdíl mezi tím co prezentuje ZO a co Betty!

Nesouvisí s tím přece různá kvalita zvířat na výstavě, to nějak Aničko nevím co jsi tím myslela....

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 18, 2013 17:41

Průkaz posuzovateli vydává přímo ČSCH, nikoliv ZO.
ČČK koukám ani není pod ČSCH (nebo já aspoň nikde nemůžu najít), proto ani nemůže pořádat oficiální výstavy, narozdíl od ZO, v tom je ten zásadní rozdíl. http://www.cschdz.eu/odbornosti/kozesin ... a.aspx?d=1 škoda jen, že ČSCH nemá na stránkách všechny informace doplněné, ale není problém se s jakýmkoli dotazem obrátit na kohokoliv z Ústřední odborné komise chovatelů kožešinových zvířat :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Stř Zář 18, 2013 17:47

Betty, chováš se jako malé dítě. Místo normální diskuze začneš kolem sebe kopat a na všechny útočit. Najdi mi prosím kde ti říkám, že nejsi férová. Proč se každého kdo ti něco řekne hned snažíš shodit a pomluvit? Řešíme celkově účast zvířat posuzovatelů na výstavě, pokud sis všimla. Mě pouze zaráží, že je vše špatně jen u ZO, přitom některé věci jsou shodné. A připomínky na zlepšení určitě vítáme. Až bude více klubů pořádat výstavy, klidně zmíním všechny.
Oficiální průkaz posuzovatele tu není jen tak pro něco. Tento dokument mají i posuzovatelé ve světě, bez něho nemůžou posuzovat. Jsou předepsané předpisy co posuzovatel pro jeho získání musí splnit (léta praxe, ježdění po výstavách, učení, přezkoušení dalšími posuzovateli) pro jeho získání a trvá to dlouho. Jestli sis něco takového jako předseda klubu cos založila vydala, když jsi odposoudila teprve třetí výstavu, na žádné nebyla a pro mutace sis vymyslela vlastní názvy, tak klobouk dolů.

Doro, takže když to vezmu kolem a kolem, vadí ti pouze název? :shock: Kdyby byl název jiný, je vše v pořádku.
Promin, ale pojem mezinárodní / s mezinárodní účastí označuje účast více národů. Pominu to, že si každý může nazvat akci co pořádá dle svého uvážení nebo je nějaký zákon, který to zakazuje?

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Stř Zář 18, 2013 17:48

Pan Czyz má průkaz vydaný pod ministerstvem zemědělství v Polsku a pan Pytlík má průkaz od ČSCH bohužel ZO nemá oprávnění vydávat nějaké průkazy.Posuzování je formou srovnávací kterou máme schválenou od KVS jak jsem již psala máme nad sebou svaz který nás řídí nemohu si dělat co chci.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 18, 2013 18:44

Dora napsal:v zahraničí jsou výstavy na barevné mutace pouze pro chovatele!

kdežto tady si může vystavit činčilu opravdu každý..
Dora napsal:chovatelé vystavují pouze své odchovy

a nevystavenou/neposouzenou činčilu také od evropských chovatelů téměř nekoupíte
Dora napsal:činčily nikde v Evropě nikdo neuchovňuje (jen ZO), pouze boduje na výstavě

uchovnění je v podstatě potvrzení, že daná činčila výstavou prošla s tím a tím hodnocením, což je určitě jen přínosné ve státě kde nikdo nikomu nevěří..
Dora napsal:pro celou Evropu posuzují na všech mezinárodních výstavách stále ti stejní posuzovatelé pro barevné mutace pokaždé z ruzných zemí, ale stále stejní lidé, podle stejných pravidel, takže je jedno kde ti činčilu ohodnotí, hodnocení je stejné a platné a každý chovatel v Evropě ví jaké je zvíře kvality, protože to posuzují stejní lidé, stejná pravidla....atd atd...
Dora napsal:Přece na jedné výstavě může mít honocení činčila nějaké a druhé jiné, tak proč jí má dávat do tříd někdo kdo na to nemá papiry ??? Tohle třeba nechápu ... třeba až to pochopím, tak s tím budu souhlasit
Proč nestačí jak v zahraničí bodování?? Kdyby jste se drželi standardu, tak přece ti k posouzení kvality stačí vědět kolik má bodu!!! Ne??
Zase to může být suběktivní názor posuzovatele, nebo jak píšeš hodnotitele, taky zvíře zrovna může být hůř připravené, nebo v horší kondici, nebo chovatel nemá tolik zkušeností a neodhadne jako kožkař zralost srsti atd.... je spousta věcí který ti to v daný okamžik můžou ovlivnit!!!
Dora napsal:Možná kdyby se věci nazývaly pravými názvy...třeba jako "Mezinároní klubová výstava kožešinových zvířat" místo "Mezinárodní výstava barevných mutací", klubové uchovňování činčil.. atd atd...
protože tohle jsou opravdu pouze klubové věci ZO, které nemají nic společného s mezinárodními věcmi...
A platí pouze tu v ČR v rámci organizace!!

to není zdaleka přesné, jelikož nad ZO stojí ČSCH, což je oficiální Česká organizace sdružující chovatele zvířat a na jako takovou je pohlíženo i v zahraničí
Dora napsal:Jiné prezentace a přetáčení jsou pouze matoucí

když chcete slovíčkařit, tak v tom případě by se akce konaná v Brně ani neměla jmenovat výstava (i když klubová), jelikož na ní není oficiální posuzovatel, neřídí se stanovami ČSCH a výsledky nejsou oficiální. Akce by se tak měla spíše jmenovat setkání přátel činčil s komentátorem. Což neberte nějak zle..

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 18, 2013 19:05

Schecke napsal:Letos jsem tam měla dvě nejlepší činčily v chovu ale nemela jsem čas je dobře připravit a obě skončily na posledním místě

A nebyla to pro ně teda zbytečná cesta, když jste dopředu věděla, že nejsou dobře připravené?
Schecke napsal:Takže mi tady uz sakra netvrď jak děláme vše proto abychom vyhral já vím že clovek jako ty asi neví co je být ferovy a asi ti ani nevysvetlim že ja taková jsem a že taky dělám vše proto any vyhrál ten nejlepsi. Kdyby to tak nebylo tak mi věř že vyhrají naprosto jiní chovatele.

A když nejlepší vyhraje, tak se Vám to nelíbí. A svou férovost potvrdíte řádnou veřejnou pomluvou.

Schecke napsal:Takže mi tady uz sakra netvrď jak děláme vše proto abychom vyhral

A nebyla jste to náhodou vy, kdo tvrdil, že si na výstavě v Srchu posuzovatelé udělují ceny přednostně svým činčilám?

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Stř Zář 18, 2013 19:35

Mile slečny, vy vůbec nevíte o čem mluvíte. Svaz ČSCH je veden pod ministerstvem vnitra stejně jako ČČK. Akorat my se nerozdelujeme na různé části protože jsme klub pouze pro chovatele činčil. Pokud vydal průkazy ČSCH tak ho vydali lidí co neviděli činčilu ani z rychlíku takže mají asi takovou váhu jako ty naše podle vás :) kdybyjste zarizovali neziskovku tak to vite :) posuzovat je lepší tím čím víc výstav viděl a to že my jsme začali v klubu rovnou posuzovat získáme ptaxi mnohem rychleji. Navíc nikdo neřekl že má naše posouzení mít ve světě nějakou váhu. Je to hlavně pro členy našeho klubu. Oficiální klub si může vytvořit své vlastní standardy což udělaly všechny kluby ve světě na některých výstavách vám neuznaji některou rasu či mutaci. Je to tak u psu koček, atd...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Stř Zář 18, 2013 20:11

Ano registrovaní jsme stejně ale asi nevíte že my máme nad sebou UOK kožešinových zvířat pod kterou spadáme a tomu se i zodpovídáme.Pokud chcete říct že tam jsou lidi kteří neviděli činčilu tak je to pomluva.ČSCH má své stanovy a myslím že Nela F. je určitě zná jelikož je členkou ČSCH dost dlouho takže určitě ví jak to chodí.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod lustici » Stř Zář 18, 2013 21:25

dnemcova napsal:Dobrý den,

Nevím jak u králíků - ale chovatel se uvádí - jak v katalogu, tak i na přihlášce.

D. Němcová


- uvádí se VYSTAVOVATEL !

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Stř Zář 18, 2013 21:30

Tak co řeknu já je pomluva ale vy tu nás klub pomlouvat můžete?
Ano kozesinovych zvířat ale ne pouze cincil. Kolik lidi v tom vedení vi jak má vypadat blue slate nebo blue diamond p
prosim?

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Stř Zář 18, 2013 21:48

Pokud vím nikdo vás nepomlouvá tato diskuze vznikla proto co jste napsala o našich členech z Rakouska což si myslím bylo velmi neprofesionální.Napřed někoho pozvat a pak ho pohanit.Příště jedna rada prověřte si kdo k vám jede občas jezdí ochránci zvířat a věřte že dovedou pěkně zatopit.Na vaši otázku kolik lidí pozná činčily tak 5 ze stávajícího výboru plus moje maličkost a můj manžel.Proti vašim výstavám nic nemám nejezdím k vám a vy zase k nám.Jen bych vám dala jednu radu než začnete na netu někoho napadat nepište jména myslím že každému by se hodila korunka která se z toho dá vykřesat.Myslím že tato diskuze se může uzavřít nic nepřináší.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Stř Zář 18, 2013 23:11

1. Jsem je mepozvala, poslali přihlášku. Pozvala jsem Iris s Monikou přes emaily.
2. Nechci čísla chci jména a sama se jich ráda zeptám.
3.nechť si ochránci přijdou. My máme vše v pořádku.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Čt Zář 19, 2013 3:16

Ps: pro Vás je paní Jitko profesionální si u mne zamluvit párek činčil a pak mne 2 měsíce nechat čekat s tim že nemáte peníze a pak se uz neozvat?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Čt Zář 19, 2013 7:45

Slečny už dávno nejsme, ale děkujeme za poklonu. Nevidím důvod, proč by jsme ti tu měli vypisovat členy rady, to sem nepatří. Je to veřejný údaj, který si můžeš snadno zjistit a dotyčným napsat. I když si myslím, že by to po tomhle začal řešit spíše svazový právník. Asi se budeš divit, ale nejen, že činčilu poznají, ale dokonce je i chovají a na výstavy jezdí. Jsou členové rady a pod nimi je vedení spec. ZO chovatelů činčil, které se skládá pouze z chovatelů činčil. A jestli poznají nebo ne vzácnou mutaci, o tom to není.

Obou Mangelbergerovým jsi na FB zaslala pozvánku na pořádanou akci. Na to konto ti zaslali přihlášku. Pokud jsi nezaslala ty, ale druhá pořadatelka, je to jedno a to samé. A i kdyby jsi nepozvala, od hlavního pořadatele a předsedy klubu je takovéhle veřejné napadení a pomluva bez důkazů velmi neprofesionální a urážlivé. Pominu to, že je to pěkná reklama pro ČR.
Chápu, žes mohla udělat chybu, ale když ses Mangelbergerovým po mailu omluvila, mohla jsi to udělat i tady a diskuzi ukončit.

To, že si u tebe Jitka něco zamluvila nebo jak to bylo sem vůbec nepatří. Jestli to s ní potřebuješ řešit, napiš jí SZ. Nechápu, co tím sleduješ, takže se drž tématu.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Čt Zář 19, 2013 10:01

Moniko, Moniko... co si myslíš že ti na tohle odpovím???
proč všechno přetáčíš a obaluješ do slovíček??
Pak mě tady Anička chytá za každé slovo a myslí si, že jsem spadla z višně, nebo že su blázen a přitom neví o čem mluví :-(

Ano k pořádání akce si můžeš dát název jaký chceš, když třeba pořádáš sraz přátel, nebo firemní akci...
ale přece nemůžeš rozdávat mezinárodní ceny za barevné mutace!A bohužel když to takhle prezentujete, tak většina lidí si tu pak myslí, že mazinárodní cena jim platí i ve světě, což není pravda!
Je to pouze klubová cena stejné hodnoty jako třeba na výstavě u Betty!
Je to uplně to samé!!!!!!!!!!!!!


Každý národ má své kluby a své klubové výstavy s různými názvy, to ano, ale mezinárodní výstava je jen jedna!Pořádaná v různých zemích, ale se stejnými posuzovateli na barevné mutace.
Mezinárodní vítěz může být jen jeden, mezinárodní šampion může být jen jeden!
Šampiona z mezinárodní výstavy tu má v ČR pokud vím pouze Lída uděleného od oficiálních posuzovatlů na barevné mutace a přímo od B.Bouwense :-) Byla jsem u toho vím o čem mluvím....

Moni proč opět píšeš, že Vaši posuzovatelé mají stejný oficiální průkaz posuzovatele jako ve světě, to není pravda!!! Mají oficiální průkaz posuzovatele na kožešinová zvířata, zkoušky Standard, Velvet...s barev tak Béž a Bílá!!!!
Pana Czyze znám daleko dřív než ty a vím co děla a co umí a moc si ho vážím jako člověka i chovatele.
Ale mate štěstí že ČR je tak malá a nezajimavá, že to nikdo ZATÍM neřeší, pokud nebudete dlouho provokovat.
Napadáte tu Betty, že si neověří koho zve na výstavu, ale Moniko ty sama posíláš pozvánky lidem o kterých nevíš co jsou zač, neznáš je a nevíš jaké mají funkce!! A zveš je na mezinárodní výstavy!!!!!!
Zatím se tomu smějí, ale taky si ověř co děláš!

Aničko proč by měla být ČČK pod ČSCH???

Minlub nevadí mi pouze název, ani ZO, ani Ty mi nevadíš jako člověk, ale Vaše - především tvoje zavádějící prezentace celé ZO ...
Prezentujte se jako Betty a ostatní kluby sami za sebe, za svůj klub a bude vše v pořádku, ocením Vaše snahy a práci!
A neuražej práci druhých a zpochybňovat posuzovatelské schopnosti někoho koho jsi osobně neviděla posuzovat!!!
Proč tohle najednou není pomluva a urážka???
Ber tedy stejný metr!!!!
Jediná Jitka tu piše fakta čehož si cením.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Čt Zář 19, 2013 11:16

Promiň ale to byla pozvánka na vystavu a ne na vystavování. Jak jsem psala jedine koho jsem pozvala přímo jsou Iris a Monika nebo si myslis že všechny ty lidí že Spanelska,Francie, Dánska atd jsem taky pozvala vystavovat přes FB?
Pokud jsi četla mejl odemne co ti Mangelbergrovi nejspis preposlali tak víš moc dobre na co ta omluva byla směřována.
Jinak odpovědi pro nikoho nemáš tak to nemusíš dál obkecavat. Jak psala Dora zajeď se podívat k nám na vystavu a pak mluv. Já na vaší jezdit nemusím. Výstavy staré za komunistů fungujici organizace mne nic nového nenauci a promiň ale tohle neni pomluva ale veřejné známý fakt. Proč myslíš že by od tam všichni členové odcházeli a dělali si vlastní kluby. Odkud myslis že je vedení všech klubu- křeččího, myšího či potkaniho. Jsou to bývalí členové ZO ČSCH,kterým se proste vedení zprotivilo protože organizasce nefunguje tak jak má. Nehledě na to kolika lidem se tam ukradly jejich vlastní nápady a teď se vydávají za jejich. To je asi základ toho co vše je na této organizaci špatně když ses na to tedy ptala.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Čt Zář 19, 2013 11:17

Miriam, proč povídáš o tahání za slovíčka, když děláš to samé? Psala jsem, že tento dokument mají i posuzovatelé ve světě, bez něho nemůžou posuzovat. Ať už mají základní nebo na barevné mutace, je to pořád průkaz posuzovatele, který platí mezinárodně. Je to dokument, který posuzovatel získal na nějakém předepsaném základě (léta praxe, ježdění po výstavách, učení, přezkoušení dalšími posuzovateli) a vydala ho oficiální organizace, která k tomu má oprávnění. Posuzovat na řádné výstavě může jen posuzovatel s tímto průkazem.

Pokud je jediný důvod té kritiky všeho na ZO výstavě jen změna názvu výstavy z Výstava barevných mutací činčil jihoamerických s mezinárodní účastí na Mezinárodní a Česká výstava barevných mutací činčil jihoamerických, proč to neřekneš hned a nemusíme tu 4 strany řešit kdo ví co. O změně názvu nevím proč proběhla, ale není nic snazšího se zeptat :wink:
Jediný, kdo srovnává a prezentuje naší výstavu jako srovnatelnou se zahraničními jsi pouze ty.

Pak by mě ale i zajímalo vysvětlení tohohle, prosím.
Anik napsal:to není zdaleka přesné, jelikož nad ZO stojí ČSCH, což je oficiální Česká organizace sdružující chovatele zvířat a na jako takovou je pohlíženo i v zahraničí
Dora napsal:Možná kdyby se věci nazývaly pravými názvy...třeba jako "Mezinároní klubová výstava kožešinových zvířat" místo "Mezinárodní výstava barevných mutací", klubové uchovňování činčil.. atd atd...
protože tohle jsou opravdu pouze klubové věci ZO, které nemají nic společného s mezinárodními věcmi...
A platí pouze tu v ČR v rámci organizace!!


Anik napsal:
Dora napsal:Jiné prezentace a přetáčení jsou pouze matoucí

když chcete slovíčkařit, tak v tom případě by se akce konaná v Brně ani neměla jmenovat výstava (i když klubová), jelikož na ní není oficiální posuzovatel, neřídí se stanovami ČSCH a výsledky nejsou oficiální. Akce by se tak měla spíše jmenovat setkání přátel činčil s komentátorem. Což neberte nějak zle..


Promiň Miriam, ale pozvat na výstavu mohu snad kohokoliv. Je pouze na něm, zda se zúčastní nebo ne. Pokud ho pozvánka urazí a napíše mi to, příště mu jí nepošlu. Ale pak to nebudu zatloukat a když vezme většinu cen ho špinit. A to jsme tuhle situaci řešili. Nevím, co bych si na tom měla ověřovat???
Stejný metr? Přečti si svoje a Betty příspěvky, fakta tam také nikde nevidím, jen cítím zlobu na ZO a to není jen v tomhle tématu. Že více lidem nepřijde normální někoho veřejně pošpinit a zastanou se ho je jen dobře, nikdo neřešil výstavu jako takovou. Tak proč hned řešíte posuzování, název výstavy pod ZO a napadáte každého kdo má nějakou cenu? Když se tě zeptám na něco co ti vadí pod ZO a ČČK to dělá taky ignoruješ to. To mi opravdu fér nepřijde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Čt Zář 19, 2013 11:29

Betty to myslíš fakt vážně? Jestli ano, tak příště doporučuji napsat že je to pozvánka pouze na prohlédnutí výstavy a ne na vystavování. Pokud je to pouze výstava pro váš klub a ostatní pouze na pozvání, máš to uvést.
Mail jsem nečetla, jsem ráda, že patří mezi těch pár lidí co nepřepošlou vše co dostanou :wink:
Ty na naší výstavu jezdit nemusíš, ale mi na tvojí ano?
Nemyslím si, že sem patří rozebírat tvůj názor na ZO a můj na tvůj klub, ani jsem se na to neptala.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Čt Zář 19, 2013 11:44

Minlub, vidím že od Tebe než přetáčení a nesmyslné kopírování příspěvku vytržených z kontextu nemůžu čekat, tím teda diskuzi končím!!!
Nemyslím že jsi nepochopila co píšu, spíše Ti vyhovuje to popisovat stále po svém...
Nebudu to už vysvětlovat, protože bych se opakovala po několikáté a ty víš o čem piši...
Takže at si to přebere každý po svém... a tahejte se dál za slovička - mě to nebaví, nikam to nevede..

Jen k tomu zvaní, jasně zvi si koho chceš, jen když pozveš organizátorům mezinárodní výstavy pozvánku na Mezinárodní výstavu, tak je to při nejmenším trapné!!! Až to budou řešit tak se nediv!
Dál se k tomu vyjadřovat nehodlám...
A nepiš, že já jediná tu srovnávám něco s někým, Vy se povyšujete nad ostatní kluby a veřejně se jim vysmíváte, viz vaše ZO forum třeba.... a daší...
A to se mi nelíbí, že to nevidí ostatní...... třeba časem to pochopí
Tak se mějte chovatele čau...

K tomu poslednímu přízpěvku minlub, to jenom potvrzuje co píšu ....ale sama rozebíráš jiné kluby....
A zlobu citím z Tebe jak kdokoliv napíše něco na ZO, ja to píšu v klidu a jak jsem již psala jak si to uděláte takový to budete mít, mě je to fuk :-)

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Čt Zář 19, 2013 12:10

Naprosto souhlasím. Povyšujete se nad ostatní a nás klub se neustále snažíte pomlouvat a rozebrat. A promiň to není jen můj názor. To je taky názor všech co z vaší organizace odešli. Vaše organizace těží jen z toho že je tu jediná už od dob komunistů ale naštěstí se lidí vzpamatovali a začali vytvářet vlastní organize tady v ČR aby staré názory nemuseli sdílet. První v tomto jsou dva kluby koček, které nesouhlasili s ZO .Ani se jim nedivim po tom co jsem četla jejich stanovy. Navíc chovatelům nechtějí uznat některé rasy koček. Ještě,že pod ZO nepatří psí..

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Čt Zář 19, 2013 12:30

Myslím, že nemá cenu ti něco psát. Svůj názor na ZO a výstavy pod nimi máš a vymlouvat ti ho a čekat objektivitu nebudu. Na něco se ptáš, chceš odpověď a pak je to přetáčení. Tobě to přijde v klidu, mě útočné.
Řešili jsme tu celkem podnětné věci na zlepšení výstavy, hlavně ti, co na výstavě byli. Od tebe převážně slyším co si to dovolujeme a kritiku. Pak mě opravdu jako první napadá proč ti to vadí jen u jedné organizace a u druhé ne.
Příspěvek jsem zkopírovala jak je, nic z kontextu tam vytržené nemáš.

Betty ČSCH (Český svaz chovatelů) se dělí na více ZO (Základních organizací) dle zaměření. To, že něco dělají u psů, koček aj. neznamená že u činčil také. Vždy to bylo a bude v lidech. Několikrát jsem ti psala, že tvoje organizace je jako naše, myslím že jsou na stejné úrovni jen má každá jiné zaměření. To ale nevylučuje fakt, že některé věci se mi u vás nelíbí, stejně tak jako tobě u nás. A stejně jako hájíš svojí organizaci ty, tak i já.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Čt Zář 19, 2013 13:06

Neříkám že mě něco vadí u jedné a u druhé ne!
Každá organizace je jiná, což je nakonec dobře...

Ale Vy milub jste co chcete všem tu evidovat a uchovňovat činčily!!!!
a hlásate to jako oficiální... jediné oficiální std... viz jiné diskuze ..
Tak by mě zajímalo, proč nemají všichni Vaši členové evidované a uchovněné VŠECHNY své činčily???
Chcete to po ostatních, tak proč to nemáte???
Zveřejněte napřed své chovy než to budte chtít po ostatních!
Myslím že pak se spoustu chovatů třeba i přidá ...

A abych ti odpověděla na tvou otázku posuzování zvířat posuzovatlů mi vadí na všech výstavách,
Však jak začal Michal Weingart s výstavami tu v ČR, tak jako posuzovatel měl své zvířata dovezené pouze na ukázaní a na prodej, stejně jako pan Czyz, který tež posuzoval! oba jen ukázka chovu, protože posuzovali a to si myslím že bylo správné!!!!!
Pak ukázali své zvířata v rámci diskuze jak by co mělo vypadat a co a jak zlepšit pro srovnání, to bylo fajn i poučné....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Čt Zář 19, 2013 14:00

Jsme opět u uchovňování a CHS. Všem? ZO činčily uchovňuje a registruje činčily pouze svým členům, je to vnitřní záležitost organizace a pouze pro členy. Eviduje činčily stejně jako ČČK, CHL, Evidence činčil. Všichni členové mají své činčily registrované, dle podmínek pro uchovnění logicky nemohou mít všechny uchovněné. Své odchovy mají všichni členové zveřejněné. To ale víš a psala jsem ti to několikrát.

Díky za odpověď, s tím souhlasím. Ještě by mě zajímal název mezinárodní. Která mezinárodní organizace činčil tento název uvedla jako oficiální a jaké podmínky musí daná akce splňovat?

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Dora » Čt Zář 19, 2013 23:43

Všichni členové mají VŠECHNY své činčily registrovane????

Jestli chceš tu v ČR udělat jejich výstavu, taky myslím to není špatný nápad :-)
Však z Ruska, Rakouska, Polska, Maďarska tu mají blíž ...
Ale musela by jsi to dělat pod jejich organizací a s jejich posuzovateli, nebo v kombinaci s Vašema,ale musel by tam být minimálně 1-2 jejich posuzovatel na barevné mutace.
O podmínky si napiš panu Frankovi, ten to má celé v kompetenci...

Ale raději až po této Vaší výstavě :-D

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”