prckové se perou

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Čiko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Út Říj 14, 2008 17:44
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

prckové se perou

Příspěvekod Čiko » Čt Dub 01, 2010 12:59

V úterý se nám narodili trojčátka a dva prckové se mezi sebou pořád perou o mlíčko. Jeden si v klidu jí,toho si ani nevšimnou,ale tamty dva sou furt v sobě. Myslíte že je to přejde? Nebo mám vždy jednoho vyndat aby se druhý najedl?

Disable adblock

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Čt Dub 01, 2010 13:10

Mně se takhle taky zezačátku dva dny rvali,ale pak se to uklidnilo.
Kdyby to nepřešlo a ubývalo by miminko na váze,tak je vždycky dej na chvilku ven,aby se další najedlo :wink:

Avatar uživatele
Čiko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Út Říj 14, 2008 17:44
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Čiko » So Dub 03, 2010 9:51

Tak už sou pokousaný všichni tři. :( Jeden na oušku,druhý na ocásku a nejmenší na čumáčku. Oni pijou jenom ze dvou cecíků, k dalším se asi nemůžou dostat, tak ten co přiběhne poslední se začne rvát...Nejmenší trochu ubral na váze, tak jsem ho začala dávat se samičkou na hoďku do malý klece aby se nadlábnul. Od tý doby už neubral, ale ještě nezačal ani přibírat.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » So Dub 03, 2010 10:08

ja by som každé dávala samostatne napapať...bo keď sa až tak to mlátia...môže to dopadnúť zle. Ale skús ich dávať v takých intervaloch aby si aj samička oddýchla. Tak dúfam, že sa dropčekovia polepšia a nebudú až tak nedočkavý :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Čiko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Út Říj 14, 2008 17:44
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Čiko » So Dub 03, 2010 11:36

A jak dlouho bych je měla nechat u samičky aby se dostatečně najedli?

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » So Dub 03, 2010 12:00

no pokiaľ sa hneď nacucne a budeš teda vidieť, že ho aj samička nechá papať tak stačí aj tá hodinka, aby bolo chvíľu aj samo z mamičkou. U mňa jedno jedlo v pauvzách...bo nevedelo nájsť didiku a potom keď našlo tak sa raz nasalo a potom jej už nesedela poloha tak zasa sa premiestnilo...aspoň malo aj rozvcvičku :D A počas kojenia som dávala samičke sušené jabĺčko, bola kľudnejšia a určite si zaslúži odmenu :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Dub 03, 2010 12:40

Ta hodinka by měla stačit.Můžeš dát samičce do granulí vločky,aby měla dost mlíčka.Možno i posypat dokrmovací kaší nebo kočičíím mlékem.

Avatar uživatele
Čiko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Út Říj 14, 2008 17:44
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Čiko » Ne Dub 04, 2010 11:21

tak už se doma můžeme radovat :D ,prckové už zjistili že mamča má víc jak 2 cecíky a už papají všichni bez praní. Mám velkou radost :D

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Ne Dub 04, 2010 13:04

to som moc rada :D :wink:
no čo už chvíľku to každému trvá kým príde na to, čo kde :D,podstatné je, že nájde :wink:
Tak len nech miminká pekne papkajú a priberajú, a samičke prajem nech to všetko zvláda :D :wink:

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Příspěvekod Salimar » So Dub 24, 2010 13:49

Blahopřeji k dobrému konci, já takové štěstí neměla. Měla jsem taky trojčátka, která se prala o mlíčko. Použila jsem také metodu oddělování mláďat. Každé jsem tam nechala asi hodinu. S úbytkem váhy problém nebyl. Ony (dvě samičky) se praly, i když tam mamča nebyla. Jinak byla mláďátka normálně čilá. Jednou sem přišla domů a jedno, to nejmenší, sem našla dole na dně klece. Bylo mrtvé. Zřejmě spadlo nějak nešikovně a zlomilo si vaz. To mi ale nikdo neřekne s jistotou. Od té doby začaly další dvě mláďata nabírat na váze a v kleci byl najednou větší klid. Říkám si, jestli by nebylo lepší, kdybych na začátku jedno mládě odebrala a dokrmovala uměle. Ma,minka ale rozkousané cecíky neměla, tak si nemyslím, že by měla málo mlíka. Vločky jsem jí dávala také.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”