Druhá činčilka

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Kamishiro
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Ún 24, 2011 14:56
Místo/Bydliště: Žatec

Druhá činčilka

Příspěvekod Kamishiro » Po Ún 20, 2012 11:17

Zdravím mám asi čtyřletou samičku a kvůli škole na ní nemám tolik času jako dřív. Ona sice nikdy nebyla nijak společenská, ale poslední dobou je dost smutná. Už nějakou dobu přemýšlím, že bych jí pořídila kamarádku. Myslíte, že snese podobně starou samičku? Klec mám cca 1m: 80cm:40cm(d:v:h)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Ún 20, 2012 19:35

Ahoj, určitě pokud to jde bych pořídila druhou činčilku. Je pro ně lepší mít společnost.
Je to na povaze, někdy si sednou bez štěknutí, jindy je nutné déle seznamovat. Pokud bys chtěl druhou, je potřeba mít v záloze druhou klec. Nejen kvůli karanténě http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9497 Ale také kdyby seznamování chvíli trvalo a nevyšlo hned na poprvé.
Spíš bych koupila samičku menší - mládě. Nebude tak dominantní a lépe se přizpůsobí té starší.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Ún 21, 2012 7:05

na mým samcovi vidím,že když je sám,tak je neštastny,ikdyž se mu věnuju a běhá 2-3 hodiny.Vzbudí se už odpoledne,aby si mohl jít lehnout ke kleci s holkama a spí vedle nich.

Mám samičku,která je trošku agresivní,je taková uzavřená do sebe,ale od ty doby,co jsem ji pořidila společnici, se zmenila a jde videt,že ji to propělo,dokonce mi přibrala ze 440g na 530g! :) a je krásné,když spí spolu a tulí se :*

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod rezinka07 » Stř Bře 14, 2012 10:12

Činčilka je u nás od pulky unora a chtěla bych ji pořídit druhou do party. Sice se ji věnujem ale činčili nejsme a plyšák druhou živou taky asi nenahradí že? Po přečtení zdejších příspěvků jsem z toho pochopila, že je lepší pořídit druhou dokud jsou mladé (líp na sebe zvyknou). Jediné co nevím jestli mám raděj teď nechat si pořádně Kimi zvyknout na nový domov (ikdyž mi přijde už zajetá) nebo naopka čím dřív k ní dát druhou kámošku - asi mladší nebo stejně starou než je ona že?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod minlub » Stř Bře 14, 2012 10:50

Já bych pořídila druhou samičku co nejdříve, aby si holky zvykaly spolu. A společnost druhé činičlky je pro ně vždy lepší.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod rezinka07 » Stř Bře 14, 2012 12:33

a jeste dotaz kvuli te druhe kleci (karantene a na seznamovani) stacila by jen takova - mno nefackujete me hned :) ale v zaloze tu mam klec co je asi 60x40x40...kdysi pred 15lety mi ji prodali jako klec na cincilu ale dneska uz vim ze je to tak na morce.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod minlub » Stř Bře 14, 2012 12:39

Dočasně na karanténu by stačit mohla, i když by byla vhodnější větší. Hlavně aby měla poličku, větev a něco na hraní.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod martej » Stř Bře 14, 2012 12:58

Na karanténu bohatě stačí, polička se tam dá dat taky a domeček taky.... já na karanténu používám chovatelské klece. Pokud je to jen na karanténu, která trvá měsíc, tak stačí i menší ;-) A zdá se mi i zbytečné kupovat větší klec, kvůli jednomu seznamovani :-))

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod rezinka07 » Stř Bře 14, 2012 14:13

super tak pak by to mohl manžel i přežít :) takže teď už jen sehnat činčilku :o)
díky moc

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod minlub » Stř Bře 14, 2012 14:17

Doporučuji raději od chovatele, když už budete hledat :wink:

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod rezinka07 » Stř Bře 14, 2012 15:01

jasny to bylo v planu i prvni jenze tim jak chodime do zverimexu okukovat veskere rybicky a zelvicky a jine potvurky, tak holt kdyz jsem ji tam vydela v tom terarku ve spine a rachotu tak mi ji prislo lito a uz jsme si domu nesli neplanovany kousek :)

slivovicka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Po Črv 06, 2011 20:50
Místo/Bydliště: Brno

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod slivovicka » Út Kvě 08, 2012 21:10

Mám rok starého činčiláka a přemýšlím, jestli mu pořídit kamaráda. Klec na karanténu bych asi sehnala (menší než máme), ale jak to děláte potom? Má každý svou misku, domeček, koupelnu a další a nebo se o vše dělí? Teď máme klec 1 m x 1 m x 0,5 m. Je to dostatečné pro dvě činči? Může se stát, že se nezkamarádí? Co potom - dvě klece dlouhodobě mít nemůžem, není prostor.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod minlub » Út Kvě 08, 2012 21:27

Pro dvě činčilky je to dostatečné, určitě doporučuju kamaráda. Mám v kleci vše společné, jedině kdyby se hádali u misky nebo o domečku, dala bych po dvou. Ale nebývá to.
Bohužel že si nesednou se stát může, ale to je i u páru. Je to málo případů, ale pokud se ti nepodaří je seznámit, bude muset být každý sám.
Doporučuji raději menší činčilku pro lepší seznámení.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 08, 2012 21:53

u nás má každej svou misku, v jedné volieře se o ně střídaj,jak kdo si k ní zrovna přiběhne a v druhé to je dané a každá jde vždy k té své :lol: jinak domeček mají společný a spí v něm spolu a koupelnu společnou :)

slivovicka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Po Črv 06, 2011 20:50
Místo/Bydliště: Brno

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod slivovicka » Stř Kvě 09, 2012 21:05

A když bude nová v karanténě tak musí mít vlastní koupelnu, je to tak? Už jen přemluvit přítele a najít nějakého krasavce :-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá činčilka

Příspěvekod minlub » Stř Kvě 09, 2012 21:46

Ano, vše své :D

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”