Pohyby v bříšku

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

AnnaP
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: Út Bře 25, 2014 16:29

Pohyby v bříšku

Příspěvekod AnnaP » Pá Dub 04, 2014 15:52

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na svou samičku... Je břeží a pohyby tak před 5 dny byli intenzivní, ale málo časté, včera už se to v ní mlelo pořád, ale nebyly ty pohyby tak cítit.. A dnes jsem samičku držela a nehlo se v ní nic.. Je pravda že se mi dnes mlela více než obvykle, ale bojím se, aby miminkům nic nebylo..
Budu vám vděčná za rady..

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohyby v bříšku

Příspěvekod Dantha » Pá Dub 04, 2014 20:28

Doporučila bych nechat samičku hlavně v klidu... Ja osobně na bříško ruku přikládám velmi zřídka... Jak se něco pohne, je jasný že je tam miminko a od té doby se snažím nechat samici v klidu. Netahám ji zbytečně a snažím se jí dopřát potřebný klid.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohyby v bříšku

Příspěvekod žanda » Út Dub 08, 2014 8:58

Souhlasím s Danthou, samička by měla mít klid. Neměla by se nadměrně tahat, pokud má velké bříško. Když už je nutná manipulace, tak hezky opatrně, všechny nožičky na ruce, netahat za ocas,..
Pokud se miminka hýbou, je jisté, že do měsíce porodí. Cca 3 dny před porodem klesá bříško mezi nožičky. Každopádně ji dopřej klid i při porodu. Mohla by porod přerušit a tím by se miminka mohli utopit a vznikly by komplikace,...

AnnaP
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: Út Bře 25, 2014 16:29

Re: Pohyby v bříšku

Příspěvekod AnnaP » Ne Dub 13, 2014 11:39

Samičku netahám.. Jen vždy když ji vážím tak jsem si sahla na bříško.. Dnes se narodili 3 mladé a vše je v pořádku.. při porodu by mě ani nenapadlo ji tahat :)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”