a je tu další sbírka

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

a je tu další sbírka

Příspěvekod katchenqua » Po Pro 13, 2010 16:27

Zdravím,
tak jsem tu zas , zas jdu k Vám s prosíkem :)
Jsou tu Vánoce , a mnoho útulků pro opuštěná zvířata by potřebovalo pomoct. Povedlo se mi zjistit jak náročný je provoz útulku, jak moc práce stojí to, co pejsci denně potřebují...Jídlo, nějaký mls, vodítka, obojky, deky... je toho opravdu hodně. Tímto Vás chci poprosit zda-li by bylo možné se nějak dohodnout a uspořádat sbírku? Ráda bych řekla, že peněz se bojím, i když vím, že při předešlé sbírce se ke mě peníze dostali. Nechám to na Vás.
Další věc je, je lepší koupit malý pytel kvalitního krmiva, než velký ,levnější ale kvalita nijaká. Dozvěděla jsem se to, co jsem předtím moc nevěděla. Skoro každý pejsek přichází do útulků s problémy dutiny ústní, s problémy vyměšování, problémy se střevy... Vím, že si mnozí z Vás teď řeknou, že si útulky nemůžou vybírat...ale přece jen člověk,který má zvířátka rád tomu bude rozumět.
Čekám na odezvu z útulků ,které jsem kontaktovala ohledně toho, jestli jim sbírka vadit nebude.
Jaký je Váš názor?
Jakmile budu vědět víc, určitě sem budu dávat informace.
Posbírané krmení bude rozvezeno 23.12.2010 - 24.12.2010

Předem Vám všem děkuju za zájem... :)
Činčilářům a zvířátkomilům zdar!:-)

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Pro 13, 2010 21:56

Na Mall.cz mají neustále akce na krmiva prestižních značek, třeba se slevou 30 %. Svojí pejskové nakupuju jen v těchto akcích. Možná by nebylo špatné toho využít i pro tuto sbírku.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Pro 14, 2010 6:09

Mrkla jsem tam ,ceny mají opravdu přijatelné, třeba RC jsou opravdu levný. Jen nikde nemůžu najít jak je to s poštovným atp. :-) Můžeme se třeba dohodnout a objednat to nějak hromadně. Co vy na to?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Pro 14, 2010 7:22

Rozhodně se můžeme složit.
Doprava http://www.mall.cz/zpusoby-doruceni
Využívám osobního vyzvednutí, buď v Holešovicích, v Počernicích a nově taky na Chodově. S tou poštou si nejsem jistá, jestli tam není následně vyšší poštovné dle váhy.
Ty akce na psí žrádlo tam mají opravdu často, chodí mi to vždycky do mailu.Ta současná platí do zítra http://s.cdn.nrholding.net/newsletter/m ... 101208-PET

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Pro 14, 2010 13:25

Taky se pridavam, pisni mi sz kam poslat castku, ale budes to muset koupit.
Jinak, jestli jste to neslyseli vcera, psala mi to kamoska a mluvili o tom i v radiu, ze zase v Sokolove bylo nalezene 3mesicni brutalne mucene stenatko, vet ho musel okamzite utratit.Melo zlamane vsechny nozky, otevrene rany na brise,asi od noze a bylo palene cigaretama, silne podvyzivene.Vubec jsem kvuli tomu nemohla pak spat, ponevadz jsem intenzivne myslela nato, jak bych, kdybyych mela tu moc o takovych zrudach rozhodovat mu nechala tez zaziva postupne urezat a odsekat a vsem podobnym velmi pomalu prsty, pracky a koncetiny.jsem z toho uz opravdu strasne nejen vytocena, ale doslova nestastna.Tady na jednu stranu pomahame a snazime se a pak existuji takovy bastardi a bestie a ze jich je cim dal vic, kteri jsou schopni tohoto.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Út Pro 14, 2010 18:01

JASMIN:
mockrát ti děkuju.
:) Písnu SZ. Seš prstě zlatá.
Ráda bych se Ti tu taky omluvila že jsem se neozývala,ale bylo toho mooooc...
Já vím o fenečce taky, ted si přesně nevzpomenu odkud byla, tu taky týrali atp. Nebyla uspána ihned,ale cca za dva sdny, než jsem stačila sehnat veta zdarma, nechali ji upsat, měla poškozené nervy v oušku a tím pádem byla z části ochrnutá. Právě proto, že pejsků je tolik, tolik který lidský bestie týraj, že si člověk nemůže pamatovat odkud který byl. Je to hrůzné...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Pro 14, 2010 21:04

Jak rikam, stredoveky tresty na ne, nic vic.Kdyz by hrozilo, ze jim budou useknute pazoury, tak by se to nedelo.Ale i ty tresty a sazby jsou u nas uplne smesne, narozdil od zapadu a civilizovane evropy.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Pro 15, 2010 12:18

Ahoj, úžasný nápad. Spíš bych se zkusila zeptat přímo v útulkučím krmí, protože pejskovi by se nemělo moc často měnit granulky, otázkou druhou je, jestli by nebylo lepší koupit z Vetamixu metrák masa (to je na psí žaludek nej, jak jistě všichni barfisté)... Napiš mi do SZ kterého útjulku se to týká

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Stř Pro 15, 2010 17:08

Zdravím, ráda bych řekla, že prozatím sbírka pojede do útulku v Jimlíně u Loun : www.utulek-jimlin.wz.cz
a do útulku pro opuštěné kočičky Bona v Kozlech u České Lípy:http://www.kocky-bona.net/

V případě, že se vybere hodně darů, granulí, pamlsků, misek, dek, polštářů, pelíšků, škrabadel, konzerv, záchodků pro kočičky......... se sbírka přesune i jinam, kam to Vám upřesním, ještě jsme se pořádně nedohodli. Tyto dvě, výše zmíněné jsou jisté, že se tam pojede.
Proto prosím, jestli máte jakékoli nápady,dotazy, cokoli ,klidně mi napište a můžeme to probrat.
email : hergetova.katka@gmail.com
nebo SZ zde na činčile.
Také chci říct, že sbírka se poveze na Štědrý den, takže máme círka 10 dnů na to, nasbírat toho co nejvíc.!Já + ochotní lidé,kteří mi pomohli jsme nasbírali za 7 dnů neskutečně mnoho jídla a věcí.
Stále doufám v dobré srdce lidí, které se projeví třeba na záplavách atp. , tak si myslím, že lidé nejsou tak zkažení a pomohou i opuštěným zvířatům, která dělala svému páníčkovi radost,ale jednou už to páníčka nebavilo a tak je pohodil.
Pamatujte na to, že pes a vůbec zvíře, je nejlepší přítel člověka, tak na ně přece nesmíme o Vánocích,kdy kupujem honosný dary svým přátelům, zapomenout!

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Pro 15, 2010 19:21

Tak to mas pravdu, souhlasim.Zvire je pro me nejlepsi pritel.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Pro 16, 2010 13:09

Ale o jedno Te Kacko prosim, nechci si to davat za podminku.Mylsim,ze mas asi moznost do toho tam trosku mluvit v tech utulcich a asi nebudu jedina, kdo by velmi nerad pomahal pejskum a micinam k vykrmeni, aby pak nekteri treba ve finale neskoncili u asiatu v kuchyni a jeste byli otresnym zpusobem zabiti.Bohuzel se to pry deje, uz o tom bylo dost odkazu, naposledy jsem ho davala i sem.Tak prosim Te vsem tam ve vsech tech utulcich ty odkazy dej precist a rekni jim o tom, ze posilaji hlavne nase lidi a take ty, kteri u nich pracuji-prodavacky, bylo to i v tom clanku, ze si tam prisla pro tyranou fenu nemeckeho ovcaka zena o ktere se pak zjistilo, kdyz sli na kontrolu po case, ze fenka uz nezije a baba u nich prodavala v krame.A tu fenku do utulku prijali ve velmi zubozenem stavu, tyranou a dali doporadku, takze si prosla otresnymi mukami dvakrat:-(.Ovsem ten jeji konec do jejich kuchyne byl urcite ten nejhorsi zazitek v jejim kratkem zivote.Naslo se nekolik hlav psu s tak neprirozene vytrestenyma ocima, coz svedilo o otresnem tyrani a konci tech pejsku, byly tam i patricna fota.
Takze prosim Te,at si kazdeho, komu psa do adopce daji proveri a trvaji na smlouve za jakych podminek a hlavne, ze dotycni budou kontrolovani.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Čt Pro 16, 2010 17:25

Hele, toho se vůbec neboj, jakmile totiž mám příležitost mluvím o tom, at už v útulku, ve zveráči, kdekoli to jde. Nejsem pitomá. :) A pořád na to myslím.
Neboj se ...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Pro 16, 2010 19:27

držím vám moc palce ve vašem počínání, finančně ani granulema však nepomohu, krmím u baráku bezprizorní kočičky, jedna je už u nás stabilně i přes léto a další dvě se vždycky "přihlásí na stravu a byt" (krabice od banánů izolovaná polystyrenem a vystlaná svetrem) od listopadu do dubna, takže nakupuju sice granule a kapsičky a konzervy, ale ihned je spotřebuje náš mini útulek :D ale aspoň mám z toho dobrý pocit a takovou výkrmnu jako mají "naše" číče přeju i kočičkám a pejskům ze všech útulků! :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Pro 16, 2010 21:44

Tak to ja take krmim bezprizorni kocky jeste i u nas.Je mi tech vyhozenych zvirat bez domova strasne lito v techto mrazech.Ma vubec kocka sanci tyhle krute mrazy prezit bez uhony?
A s tou krabici je to dobry napad, jak jsi ji udelala?Dala bych ji aspon nekde k domu, kde by ji nikdo nevyhodil.
A nerikam,ani si nemyslim Kato, ze jsi pitoma:-), naopak:-).
Dnes jsem to nestihla poslat, snad zitra, nejdyl v pondeli.Jeste prida urcite pritel, ale uvidime se az o vikendu

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Pro 16, 2010 21:47

A kam tu krabici davas Ty Ivanko?Asi jste tez na sidlisti, ze?
Ale na druhou stranu si rikam, ze tim, ze je takhle krmime mozna vic skodime, ponevadz pak se spis budou mnozit.Daleko ucinnejsi by bylo je vsechny odchytit, nekdo, kdo provozuje kocici azyl a nechat vykastrovat.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Pro 17, 2010 10:55

Ahoj, bydlíme u Brna, v lese, kočky, které se k nám chodí přes zimu zabydlet už jsou kastrované, takže tenhle problém odpadá.
Krabice je klasická od banánů, díry (úchyt) jsou zaslepené, je postavená na bok, vyplněná bloky polystyrenu a na dně je starý svetr. Vejdou se tam pohodlně 2 kočky, když je moc zima, vmáčkne se i třetí :) Krabice a starý svetr jsou zadarmo, polystyren skoro zadarmo (určitě by v nouzi odřezky šly zadarmo sehnat v nějakém ekodvoře) a výroba zabrala tak 20 minut maximálně.
Krabici nechávám venku, u domu na terase, v zákrytu před větrem a sněhem. Jedna kočky si zvykla tak, že je u nás celý rok, celý den, celou noc :D , odchází se jenom vyčůrat a označkovat území kolem domu. Ty dvě zbylé mi přijde, že je tam nějaký sezónní chatař nechá na zimu, protože jsou u nás od cca listopadu do dubna, pak je vždycky přes jaro a léto vůbec není vidět...
Jen podotýkám, kdo chce začít s rozmazlováním venkovních koček, že polodivoké kočky zimu, pokud není dlouhodobě 30 pod nulou, vždycky nějak přežijí, ale pokud se jednou začnou krmit a naučí se spát v pelechu, tak už to tak musí zůstat, už by těžko, najednou zase vyhozené ven, zimy bez přilepšení a příbytku snesly!

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » So Pro 18, 2010 19:59

Zdravíčko,
jdu se Vás sem i zeptat, nemáte někdo kartu do Makra? Sháním totiž dětské piškoty a vím, že budu mít velký odběr, tak se ptám. Případně jestli někdo z Vás neví,kde mají třeba akci?
díky Katka

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Pro 18, 2010 20:47

A co tohle?
http://www.allpet.cz/p10852-krmne-piskoty-15-kg/
Vychází to asi 66 Kč/kg. Nevím, kolik stojí piškoty, přiznám se :).
Jinak tchýně jezdí do Makra, jen nevím, jestli by se ti pro to chtělo jezdit ke mně a navíc nákupy v Makru výhodné nejsou, mají jen velká balení a vždycky to chce akorát vychytat nějakou akci, že je tam zrovna něco levný.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 18, 2010 20:51

Když koupíš v akci v Tečscu nebo Lidlu,Globusu piškoty jejich značky vyjde ti to mnohem levněji než v Makru.Bohužel jak líše Terezka tam už moc výhodně nenakoupíš.
jinak u Allpetu mám už hodně slevu,měla bych to levně.Ale je tam zase poštovné.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » So Pro 18, 2010 20:55

Mě už taky napadlo jít do obchoďáku, hrozně moc jsem jim chtěla koupit opavie, to víte, aby měli všecko echt prďolky ... :-)
ale pak jsem jukla na složení a je fakt stejný jako v Lidlu.
Tak tam budu muset zaběhnout. Mockrát díky za tipy. Kdyby Vás třeba cokoli napadlo, tak mi dejte vědět. :-)
hergetova.katka@gmail.com
Katka:-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 18, 2010 21:02

Spočítej si jestli by tě nevyšli levněji ty z Allpetu i s poštovným než koupit v hypermarketu.mám na ně slevu,měla bych je za 913kč.
Kdyby to někdo mohl vyzvednout v Praze,bylo by to bez poštovného se slevou.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Pro 18, 2010 21:18

V allpetu mám taky individuální slevu asi 10 %, otázkou je, jestli to stojí zato, když se připočtou náklady na cestu za mnou do Prahy.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » So Pro 18, 2010 21:32

Jenže já se do Prahy nedostanu,jste moc ochotný a hodný,ale ono by se to pak následně ani nevyplatilo. Vždycky když jsem koukala na fotky sbírek pro útulky, viděla jsem tam sedm kartonů na sobě plných piškotů, sakriš,kde to sehnali? :-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Pro 18, 2010 21:47

Třeba by šlo do Allpetu napsat,že by byli peníze na piškoty,jestli by nedali sponzorský dar- poštovné :wink:

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » So Pro 18, 2010 23:20

Díky za tip. Já tam zkusím napsat. A uvidíme. :)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”