porod a původ Vily

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod lustici » Ne Dub 08, 2012 21:48

- měla nějaká mláďata i u Luciex... :?:
ta předtím by se možná dala dohledat,
ale určitě bych od ní oddělila samečka,
aby hned znovu nezabřezla :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 21:50

Sameček je oddělený, poslala jsem Vám mail.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Ne Dub 08, 2012 21:51

Bude nejlepší, když napíšeš o informace majitelce, co jí Luciix prodávala. Co vím, neměla Vila problémy při porodu a u Luciex nerodila, měla jí snad jen 2 měsíce, jen hodně zhubla.
Pokud bude mít dobrou váhu a bude v kondici, nechala bych jí zabřeznout. Podle váhy je vidět, že jí u vás svědčí a je spokojená a pokud problémy neměla, neviděla bych problém.
Kolik má váhu teď? A druhá samička? Zvážila bych odpočinek od samečka do odstavu miminek.

vera novotna napsal:Tak to je moc dobrý rodokmen, jak píšete, je v něm jemný krémový odstín s homo beige a podle názvu tipuji předky odněkud s ciziny :wink:

Z tohoto se dobrý rodokmen nepozná. Dobrý rodokmen jsou podrobné informace po několik generací zpět. Homo beige tato činčilka v předcích nemá.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 21:58

No, já jsem Luciex psala, zatím neodpověděla. Teď se mi ozvala (i sem na fórum) paní / slečna, které taky Luciex lhala, takže si myslím, že i když mi odpoví, nebudu to moc brát jako směrodatné. Sameček je teď oddělený. Chtěli jsme ho vrátit tak za týden, až bude i Barunka (Vila) "uzavřená" a pak ho oddělat zase na 14 dnů až bude další říje. On je hrozně hodný a moc se trápí, že s nimi nemůže být. Nevím, zda byla u Luciex 2 měsíce, prý u ní měla i mladé. To že tam zhubla, to mi Luciex nenapsala. Jak už jsem sem psala, tvrdila mi, že má váhu 550g a když jsme ji doma zvážili, tak měla 500g. Tvrdila mi, že je to tím převozem ? Což mohla být pravda, ale bylo mi to stejně divné.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Ne Dub 08, 2012 22:04

Až se Vila uzavře uvidíš dle její váhy. Ale klidně bych ho nechala oddělného do odstavu miminek, kvůli odpočinku pro obě samičky.
Vila u Lucie nerodila, koupila jí po odstavu miminek a krátce na to prodávala kvůli váze.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 22:10

Když my máme strach, aby šli pak dát po takové době zpět k sobě :( Myslím, že Myšák je nijak neotravuje. On je fakt hodný, spíš plachý.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod lustici » Ne Dub 08, 2012 22:14

...určitě bych samečka nevracela, dokud se miminka neodstaví, on to tedy asi stejně nepůjde,
aspoň co já jsem zkoušela, tak samička, dokud měla u sebe mláďata, tak ho brala jako vetřelce...

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 22:39

No to bychom samozřejmě zkusili, zda by to šlo. Jde o to, že on je dost citlivý a špatně to nese :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Ne Dub 08, 2012 22:43

A máš klece vedle sebe? Že by se k nim mohl tulit přes pletivo.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 22:49

Klece máme vedle sebe, ale museli jsem mezi nimi udělat tak 2cm mezeru, protože on to fakt nesl dost špatně a pořád "škubal" za mříže, což dělalo hrozný rámus. No, ještě to zvážíme... Přijde mi, že by byl ale ochuzený :( původně jsme si říkali, že bychom je zkusili nechat spolu pořád, ale když jsme se dočetli, že by mohly holky hned zabřeznout a že ta pravděpodobnost je docela velká, tak jsme ho oddělali. Ale s tím, že ho tam po uzavření samiček vrátíme.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Ne Dub 08, 2012 23:04

Já samečka od samiček neodděluju pokud nezabřeznou podruhé za sebou. Pokud zabřeznou hned, pak teprve odděluji, aby si odpočinuli a nezabřezli opět. Hodně jim pomáhá a ne vždy zabřeznou hned, i když je s nimi pořád.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Ne Dub 08, 2012 23:17

Teď bych se spíš potřebovala ujistit o tom, jak je to s tím zabřeznutím. Myslela jsem, že po porodu, když se uzavřou, tak můžou otěhotnět znovu za cca 8 týdnů a to bychom samečka zase oddělili. Lusitici píše něco jiného, tak já nevím :-(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Ne Dub 08, 2012 23:48

Pokud jí máte od Luciex, tak Villy rodiče jsou z Rakouska od Chinchilla Viena. Jako první majitel Villy byla Kačka Bitomská, která se musela odstěhovat do zahraničí a činčily nemohla vzít sebou. pak ji měla jitka a nakonec ji měla 3 měsíce Luciex, který se zdálo, že je to dlouhá doba a že už by se musela spravit. Já sem měla po vile Ebony Velvet holčičku a v té době měla Villa u Katky přes 600g. Takže já osobně bych taky oddělila samce a nechal Villu trochu odpočinout a nechat ji nabrat zase na váhu 600 g, než ji vrátíte k samcovi. Podle váhy miminka zas tak velká nebyla, takže je spíš vyčerpená a potřebovala by se trochu stabilizovat. Dejte ji nějaké vitamíny, třeba roboran- h trochu ji přidejte vloček a nechte obě samičky po odstavu odpočinout a uvidíte, že díky dobrým rukou a dobré stravě bude mít zase těch svých 600 g :-))

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Po Dub 09, 2012 0:12

Děkuji, teď jsou ty informace konečně celistvé. Takže jsme 4. majitelé (a poslední). Barunka (=Vila, nám se to jméno prostě nelíbí) měla před zabřeznutím 600g. Poslední vážení bylo týden před porodem 715g. Pokud jsem to správně pochopila, tak důvodem proč se porod nepovedl by mohlo být to, že obě mláďátka šla nožičkama napřed. Nebo se pletu?

Když jsme si ji dovezli, tak měla 500g :( ale to už jsem psala, že mi Luciex tvrdila, že těch 50g zhubla při převozu. Nám se to zdálo divné, ale co jsme měli dělat, nebyla s ní řeč. Prodala nám ji za 2500Kč, tak jsem si říkala, že by to mohla třeba uznat a něco nám vrátit. Věděla, že chceme samičku k samci - do chovu. Proto jsem chtěla koupit už dospělou, abych měla jistotu. Nehledě na to, že nám vnutila (opravdu vnutila) přepravku za 400Kč. Celá domluva byla docela zvláštní.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Po Dub 09, 2012 0:22

Poslední dobou se tu objevují u více chovatelů zvlláštní praktiky a bohužel s tím většinou nikdo nic nedělá. Je dobré, že to tu řeknete. Nevím, co by se s tím dalo dělat. Teď je hlavní to, že už bude v dobrých rukách ;-)
Důvod proč miminka umřela nelze říct. Může být toho více. I kdyby se udělala různá vyšetření, nemuselo by se nic najít. Já bych ji v klidu dala do chovu. Určitě to bude v pořádku :)) Miminka se rodí nožičkama napřed, problém je když jdou pozadu, nebo když samice rodí moc dlouho a pak nemá sílu tlačit, nebo když potratí. Stát se může cokoli. Bohužel ještě není u zvířat možnost takových kontrol a vyšetření jako u nás lidí a tak bych to řešila, kdyby se to dělo opakovaně.

Já myslím, že stačí, když ji po odstavu miinek necháte chvíli odpočinout a pak ji vrátíte k samečkovi :-)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Po Dub 09, 2012 0:30

Tady jsou fotky Willou, když byla malá http://fotogalerie.cincila.com/thumbnai ... album=1213 , její první manžel byl Willow a jeji první míma byla tato: http://fotogalerie.cincila.com/thumbnai ... album=1511

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Po Dub 09, 2012 0:49

Jejkote, ty sou krásný :D moc děkuji!!! Fotečky si uložíme.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod vera novotna » Po Dub 09, 2012 0:52

Martej, tak jsem nějak odhadovala její předky z ciziny a chuděrka ještě ke všemu tomu stěhování se neměla čas pořádně zotavit ze stresu a fakt je chyba od prodávající, že sama na to neupozornila a tak by se předešlo zbytečnému dalšímu vyčerpávání jejímu organismu s březostí a porodem. Toto podlé jednání hraničí s týráním zdravé činčilky z kvalitního chovu! :evil:
Myrrha1, ano, určitě je to tím, kdy už nedostávali potřebný kyslík k otočení těla hlavou napřed a tělo matky naštěstí vyvolalo obranný porod a tak zabránilo možnému rozkladu plodů v děloze. Myslím si, kdyby zůstal sameček s Barunkou dál v kleci, byla už tak vysílena a vše by se opakovalo znovu se zabřeznutím než by se pak zavřela. Proto bude lepší po zavření dát do klece koupelnu s pískem proti stresu a pak zkusit k ní dát samečka na 8 týdnů a před začátkem říje zase oddělit na pár dnů než se uzavře a opakovat znovu zhruba už za měsíc samozřejmě vše při hlídání obou samiček, později po odstavu samečků může táta Mýša zůstat v kleci se svými syny a velice rád to přijme. Maminy si aspoň odpočinou i s dcerkou a musí být oddělený výběh. Pak při hlídání ani nebude potřeba kastrace samců. :wink:

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Po Dub 09, 2012 1:13

pani Vero: moc, pravdu moc děkuji za tento názor! Stačí týden po porodu na uzavření, že? Někdo uvádí 4-5 dnů, tak 7 dnů by měla být jistota.
Jinak co se týče toho, zda se rodí hlavičkou či nožkama napřed - koukám, že každý to uvádí jinak :-(

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod genca » Po Dub 09, 2012 1:38

Já myslím, že obvykle jdou první přední nožičky a hlavička. Ale i porod koncem pánevním je fyziologickej stav, i když je to lepší určitě hlavičkou napřed...
Držím činčilce pěsti, určitě bude v pořádku a až se z toho zotaví, tak bude mít příště krásná a zdravá miminka... :) Mimochodem ona sama je nádherná. Taky si pamatuju, jak se tady na fóru onehdá řešil její překotný prodej... :(

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod Myrrha1 » Po Dub 09, 2012 2:32

Genca: Když jsem ji kupovala, tak jsem to bohužel nevěděla :( kupovala jsem ji na inzerát na bazos.cz to až teď jsem zkusila zadat její původní jméno Vila do vyhledávače a nestačím se divit. Vila Nevila, je to naše Barunka a u nás už zůstane :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod martej » Po Dub 09, 2012 8:40

Myrrha1: Zadníma nožičkama rodit může, ale většinou se vyskytne nějaký problém. Třeba, že se mládě zasekne. Většinou se rodí hlavičkou napřed, kdy je to nejsnažší :)))

Věra: souhlasím s Vámi.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod lustici » Po Dub 09, 2012 10:21

martej napsal:Tady jsou fotky Willou, když byla malá http://fotogalerie.cincila.com/thumbnai ... album=1213 , její první manžel byl Willow a jeji první míma byla tato: http://fotogalerie.cincila.com/thumbnai ... album=1511


Dobrý den,
Martej, nevíte kdy se ta mláďata narodila?
Já mám samečka od Vily, který má napsaný datum narození 24. 5. 2009
a je to dark TAN se světlou podsadou a dva sourozence
samec EDE a samice čoko

vera novotna napsal:Proto bude lepší po zavření dát do klece koupelnu s pískem proti stresu a pak zkusit k ní dát samečka na 8 týdnů a před začátkem říje zase oddělit na pár dnů než se uzavře a opakovat znovu zhruba už za měsíc samozřejmě vše při hlídání obou samiček, později po odstavu samečků může táta Mýša zůstat v kleci se svými syny a velice rád to přijme. Maminy si aspoň odpočinou i s dcerkou a musí být oddělený výběh. Pak při hlídání ani nebude potřeba kastrace samců. :wink:


Tak nevím, ale zdá se mi to trochu unáhlené, nezapoměli jste, že "Barunka" třeba nebude kojit, protože nemá svá mláďata? A říje se může dostavit už po 28 dnech, myslíte, že je to vždy podle knížek?
Kolik dětí (u lidí) bylo počato v "šestinedělí" i když matka plně kojila ???
Já bych teda samečka vrátila teprve po odstavu mláďat, můj názor.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod genca » Po Dub 09, 2012 10:43

Já samečky k holkám vracím, když je odděluju, až po odstavu mimin :) . Aby si stačily odpočinout a myslím, že zabřeznout může kdykoliv...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3 miminka, jedno s nižší váhou

Příspěvekod minlub » Po Dub 09, 2012 11:21

genca napsal:Já samečky k holkám vracím, když je odděluju, až po odstavu mimin :) . Aby si stačily odpočinout a myslím, že zabřeznout může kdykoliv...

Souhlasím. Další říje může být hned po měsíci od porodu a může zabřeznout. Počkala bych do odstavu miminek druhé samičky.

Lustici, tvůj Dark tan se narodil u Jitky ne? Tyhle miminka u Kač.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”