bonusmobil.cz

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

bonusmobil.cz

Příspěvekod jaji-nka » Po Črc 12, 2010 8:58

Ahoj chci se zeptat objednávali jste někdy ze stránek bonusmobil.cz já tam volala a vůbec se mi neozívají ani přes telefon.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Črc 12, 2010 9:29

Kdyby ses ještě někdy odvážila objednat mobil po netu, tak doporučuju http://www.cesky-mobil.cz/
Mobily jsou úplně nové, ale ceny se platí bez DPH (20 %), takže se dá dost ušetřit. Obchod osobně vyzkoušen, dokonce i reklamace proběhla perfektně.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Črc 12, 2010 9:31

Terezka napsal:Kdyby ses ještě někdy odvážila objednat mobil po netu, tak doporučuju http://www.cesky-mobil.cz/
Mobily jsou úplně nové, ale ceny se platí bez DPH (20 %), takže se dá dost ušetřit. Obchod osobně vyzkoušen, dokonce i reklamace proběhla perfektně.


Už jsem se tam konečně dovolala :) Akorát slečna má nějakou poruchu a neví zda u mně se objednávka poslala :( Takže ten obchodák je na nic :(

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Črc 12, 2010 9:34

Nakupovala jsem v hodně obchodech mobily, říká v hodně, protože hodně objednávek bylo neúspěšných kvůli neserioźnosti většiny těchto obchodů. Je to o nervy. Často nejsou schopný říct, jestli je zboží na skladě, kdy bude a v horším případě neřeknou, že nebude, tím mě teda žerou.

Disable adblock

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Črc 12, 2010 16:46

Tak nakonec jsem si koupila mobil úplně jiný... Byla semnou sestra,tak jsme koukali našla jsem si v Mostě.. Mobil LG KP500 a jsem sním spokojená :)

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Po Črc 12, 2010 17:27

Terezko, nejen prodejci mobilů po netu jsou neseriozní - nám letos trvalo objednat a dostat lávový gril asi 2 měsíce - cca 3 eshopy nám po zadání objednávky sdělili, že ověřují dostupnost a pak nám vždy cca po týdnu napsali, že objendávku ruší, protože gril už nemají :roll:
Obchodníci prostě prodávají fiktivní zboží a teprve až jim přijde poptávka, tak zjišťují, jestli vůbec zboží zákazníkovi dodají nebo ne! Je to děs. Je jasné že držet zboží skladem a vůbec "živit" sklad je moc nákladné, kdežto eshop s fiktivní nabídkou je skoro zadarmo, ale co pak chudák zákazník - chce nakoupit a není mu kolikrát ani dopřáno :?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Črc 12, 2010 17:47

Tak tak. Akorát prostě sehnat mobil mi dalo po netu největší práci. Kamarád zrovna teď taky shání mobil, přesně ví který a nikde ho nemají, všude ho vodí za nos, takže přesně vím, co prožívá.
Kdyby aspoň dali vědět, že to zboží mít nebudou! :evil:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Črc 13, 2010 13:11

Terezka napsal:Kdyby ses ještě někdy odvážila objednat mobil po netu, tak doporučuju http://www.cesky-mobil.cz/
Mobily jsou úplně nové, ale ceny se platí bez DPH (20 %), takže se dá dost ušetřit. Obchod osobně vyzkoušen, dokonce i reklamace proběhla perfektně.


Terko, můžu se zeptat, jak jako bez DPH? To totiž nejde, vzhledem k tomu, že jsou plátci ;). V podmínkách mají napsané toto: "Všechny ceny jsou včetně DPH. Jelikož jsme plátci DPH je možné jej odečíst." Což ale znamená, že ho můžou odečíst jen opět plátci, a to jen, když to použijí k podnikání (k uskutečňování plnění s nárokem na odpočet). Ale nikdo to nemůže koupit bez DPH rovnou. Pardon že odbíhám od tématu, ale tohle je prostě profesionální deformace :).

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Út Črc 13, 2010 13:14

Já jsem s internetovým obchodnictvím naprosto spokojená. Vždy vše došlo a v pořádku. Popřípadě se omluvili, že zboží doručí později. A to krom oblečení objednávám i elektroniku ;-)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črc 13, 2010 15:25

Janča napsal:Terko, můžu se zeptat, jak jako bez DPH? To totiž nejde, vzhledem k tomu, že jsou plátci ;). V podmínkách mají napsané toto: "Všechny ceny jsou včetně DPH. Jelikož jsme plátci DPH je možné jej odečíst." Což ale znamená, že ho můžou odečíst jen opět plátci, a to jen, když to použijí k podnikání (k uskutečňování plnění s nárokem na odpočet). Ale nikdo to nemůže koupit bez DPH rovnou. Pardon že odbíhám od tématu, ale tohle je prostě profesionální deformace :).

To ti vysvětlit můžu pouze laicky. Taky jsem to zkoumala. Když je totiž předmětem podnikání prodej použitého zboží (bazar), tak na takové zboží se nevztahuje DPH. Akorát v takovém obchodě prodávají i zboží nové, normálně záruka 24 měsíců, nepoužité. Jak to mají zařízené :) to je jejich věc, ale nejspíš jsou spokojení jak oni, tak zákazníci.

Akorát jako podnikatel si takhle zakoupené zboží nemůžeš odečíst z DPH.

EDIT: když jsem takové zboží (nové) obdržela, tak na faktuře je položka DPH nula. Když tak ti to můžu ukázat soukromě.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Črc 13, 2010 16:32

Tak teď už je mi to jasný, a bude to asi trochu jinak. Není to o tom, že by se na ně DPH jako na bazar nevztahovalo, protože když jsou plátci, tak se DPH vztahuje na veškerou jejich ekonomickou činnost (pokud teda na tuhle činnost nemají založenou další společnost, která by byla pod obratem pro registraci), ale pravděpodobně se jedná o tzv. zvláštní režim pro obchodníky s použitým zbožím, uměleckými díly, sběratelskými předměty a starožitnostmi (§ 90 ZDPH), kdy se zdaňuje pouze přirážka (tedy ne celá prodejní cena), ale na dokladu nesmí být ta daň z přirážky uvedená, protože stejně není nárok na odpočet. Každopádně to, jak to napsali, je fakt prapodivný a lehce zavádějící, už jsem se zděsila, co vymýšlej - holt přece jen jako referent odboru legislativy DPH Ministerstva financí jsem na takový věci citlivá :).

PS: Omlouvám se těm, který to nezajímá (to bude asi drtivá většina, pokud ne všichni :) ), prostě to nečtěte, je to moooc nudný :).

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črc 13, 2010 16:33

Tak jsi to krásně uvedla na pravou míru ;-).

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”