Najednou se nesnesou

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Najednou se nesnesou

Příspěvekod TaaraK » So Pro 24, 2011 22:14

Dobrý večer všem,
mám problém s mýma činčilkama a potřebovala bych poradit... :(
Mám v jedné velké skříňokleci 4 činčily-samičky. Do teď bylo vše v pořádku, činčilky se měly rády, spaly přitulené atd. a včera večer, nevím co se stalo, ale začaly se nahánět po kleci, čůrat po sobě, vrčet na sebe a dokonce se bijou - jedna činča má pokousané ouško - už jsem jí ho dezinfikovala betadinou. Pořád jen lítají chlupy. Před chvílí jsem koukala do klece a 3 činčily spolu už celkem vycházejí, tedy nebijou se a v klidu vedle sebe sedí na poličce, ale jedna - ta s tím pokousaným uchem je vystrašená, sedí dole v kleci a kdykoli se kterákoli z ostatních přiblíží, utíká jak splašená :cry: Prostě z nich má úplně strach...
Nevím co mám dělat, teď jsem ji dala do samostatné klece, aby ji pořád nenapadaly, ale bojím se, že když bude dlouho pryč, bude to pak ještě horší, když ji budu chtít vrátit.
Poraďte prosím čím by to mohlo být a co bych mohla víc udělat... :?:
Děkuji

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Po Pro 26, 2011 20:29

Tohle se mi též stalo akorát s 2ma činčilkama,jedna si zlomila packu a od té doby se už nesnesou.Když je dám do přepravek at se znovu seznámí,a poté je pustím na čtvrt hodky spolu tak nic a po uplinuti čtvrt hodiny lítají chlupy dost brutálním zpusobem.Také nevím co s tím :cry: :( .A mít 4 činčily aby měla každá novou kamarádku to si nemužu už dovolit. :(

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Út Pro 27, 2011 7:41

zkuste vypozorovat která začíná vyvolávat nepokoje a na čas oddělte. určitě pomalu začínejte zase seznamovat - třeba při běhání. zatím hlavně nedávejte spolu, pokud "lítají" chlupy..

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Pro 27, 2011 11:36

Ono nekdy staci i zdanliva banalita, kterou my neprikladame zadny vyznam, ale cincili hierarchii to muze zcela rozhazet a rozhadat.Staci, kdyz pamlskem uprednostnime nahle, nebo pokazde jinou cincilu pred tou, ktera byla zvykla predtim, zmeny v domacnosti, intenzita vybehu atd.V davani pamlsku opravdu chce dodrzovat davat prvni te cincolce, ktere vzdy predtim, hlavne, kdyz prijde dalsi nova.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”