Může být březí?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Může být březí?

Příspěvekod Host » Út Kvě 18, 2010 20:53

Zdárek, chtěla jsem se zeptat, jestli může být samička březí. Je to asi měsíc, co jsem ji dala po předchozích dvou měsících izolace k samci (byla ještě mladá), takže se znali, běhali spolu, a tak.
V posledních dnech jsem si ale všimla, že samička zničehonic v jednom kuse něco dlabe, jen dnes dopoledne jsem ji zahlédla u misky s peletama šestkrát, taky pořád přežvikuje seno a pije jak kdyby týdny žíznila. Ještě jsem ji nedávno nevážila, ale mohla by to být známka březosti? Změní se nějak její chování? Jak rychle v březosti přibírá? Pořád mi přijde řádně střelená, jen míň spí a mnohem víc dlabe... řekla bych, že tak dvakrát, třikrát víc.
Děkuju za případnou odpověď. Možná je ale asi příliš brzy to takhle odhadnout :]

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Stř Kvě 19, 2010 8:54

Dej tomu trošku čas a činčilku važ - výrazněji přibere až v poslední fázi březosti. Co se týče změn, tak u mě samička víc papá, víc pije a pokud se o ni sameček znovu pokouší, už ho odežene, je nevrlá. Momentálně mám březí činčilku, ze své běžné váhy přibrala o 130 g :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Kvě 19, 2010 9:50

u každé jou ty příznaky jiné. Co se týče toho poznávání, tak váhové a objemové změny jdou vidět až na konci druhého měsíce. Samičku každý týden zvaž a uvidíš jak přibírá. Samička se může chovat naproto normálně, může být agresivní, milejší, může více polehávat a hrát divadlo, jak je to těhotenství strááááášněěě vysilujícííí :lol: Prostě každá činčilka je jina a každá se chova jinak.

Host

Příspěvekod Host » Čt Kvě 20, 2010 10:05

Juj, tak to moc děkuju :] No, je pravda, že samečka v poslední době pořád odhání, ale jinak se k sobě v jednom kuse tulí až vypadají jak slepený lepidlem :) Budu vážit a ještě se teda uvidí, ale je to poprvé, co mám činči a jsem z toho docela paf :]
Ale jestli je v tom, tak snad se trošku zklidní, jinak o ní mám docela strach :?
A gratuluju k tý březí činče :wink:

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Čt Kvě 20, 2010 10:10

Děkuju, už mi přestala přibírat, tak snad to bude každým dnem :)

Dej pak vědět, jaká u vás..jak se to vyvíjí a jestli prckové budou nebo ne :)

Avatar uživatele
smakalka
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Čt Črc 22, 2010 21:08
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod smakalka » Čt Črc 22, 2010 21:21

Tak činčilka už snad bude během pár dní mamina. Nejsem si přímo jistá kdy, ale jde už vidět, jak se v ní prckové melou :o Ale stále mi příjde dost ztřeštěná, i když už vypadá jak bowlingová koule :D

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Pá Srp 13, 2010 12:19

Ahojky, nechtěla jsem zakládat nové téma, tak se vloudím sem :D Mně totiž začaly holky docela slušně tloustnout. Nejdříve jsem si myslela, že zase přibírají po úbytku na začátku prázdnin, kdy jsme je vezli na hlídání rodičům - byli z toho docela vyjukaní. A taky jsem jim koupila vitamínky do pití, tak jsem si říkala, že jim asi šmakujou, když po nich začali tolik pít a apetit je skutečně několikanásobný :P Vážím je teď tak ob dva dny, takže podle toho, co tu říkáte, je 30g za týden už dostatečně podezřelé?:wink: Už se nemůžu dočkat kuliček :lol:

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Pá Srp 13, 2010 13:37

Tak to gratuluji. U nás zatím nic. Samička se nějak nechce spářit :D. Potvůrka vždycky na něj jen škaredě zavrčí a všechna snaha ze strany samečka se vytratí :D

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Pá Srp 13, 2010 14:37

Taky jsem si myslela, že zatím nic nebude, protože se k sobě moc nemají, ale to bude asi tím, že sameček by chtěl pořád...(neřád) :D Tak držím palce, ať se vám zadaří :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Srp 13, 2010 15:29

Tak to je super,to gratuluju.To jsou holky v očekávání ,budou mimi:D
My taky čekáme u 5 holek,tak jsem zvědavá.Jedna už je na rozsypání,to budou barvičky :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Může být březí?

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 14:59

Mám stejnou otázku...

Míča přibrala za celej měsíc deko, (teď váží 501,6g) a dnes celou noc prskala na Čika - chtěl za ní do drenážní trubky a ona ho tam prostě nechtěla, pak po něm vyběhla, když dlouho nedal pokoj. To dřív nedělala. Chlastá, jak pominutá, začala i víc dlabat. Teď je klid a s Čikem jsou nasáčkovaný v baráčku a chrápou tak, že Míča má na Čikovi položenou hlavu. Divné je, že mi ráno štěkla na ruku, když jsem jim dodávala seno... A přestala se koupat, poslední 14 dní se nechce koupat...

Změnilo se jí chování, žere, věčně spí, ale na váze skoro nepřibírá...
Přikláněla bych se, že čekáme prcky, ale s tou váhou nevim... :?:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Říj 13, 2010 15:02

samička, která má váhu 501 g a je těhotna by neměla bejt u samce !! Je to velmi malo a hrozí, že samička při porodu zemře.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 15:08

Martej napsal:samička, která má váhu 501 g a je těhotna by neměla bejt u samce !! Je to velmi malo a hrozí, že samička při porodu zemře.


Těžko říct, jestli je těhotná... :roll:
změnilo se jí chování a posledním tejdnu... a 500g je v pořádku... Jestli je těhotná, tak je pochopitelný, že brzo přijdou váhové přírůstky...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 13, 2010 15:53

500g není v pořádku.Samička by měla jít k samci až s váhou 550g,dřív ne.Už se to tu ale probíralo několikrát :idea:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 13, 2010 15:55

A ano,přijdou váhové přírůstky,ale ne pro ní.Vitamíny a živiny půjdou mimčům místo jí,ona bude strádat a může mít komplikace při nebo po porodu.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 15:58

minlub napsal:A ano,přijdou váhové přírůstky,ale ne pro ní.Vitamíny a živiny půjdou mimčům místo jí,ona bude strádat a může mít komplikace při nebo po porodu.


Jenže ona mi víc vážit nebude, je jí rok. A jsem ráda, že má alespoň půl kila!
Její rodiče též nevážili více než půl kila.. takže u ní je to naprosto v pořádku...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 13, 2010 16:07

Předně není v pořádku že ten co ti takové mládě prodal křížil váhově malé činčilky.Činčilky s váhou pod 550g nesmí k samci hlavně z toho důvodu aby se dál nepřenášeli malé váhy.Taková činčilka měla jít na mazlíka kdy nebude mít miminka a ne do chovu-k tobě.
To že je to její normální váha nic nemění na tom,že do chovu nepatří.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 16:11

Míča je z jejího 4týho vrhu a všechny mimča byli v pohodě. Samici je dneska 7 let. Takže na tom nevidim nic špatnýho... holt někdo chová 700g činčily, a někdo 500g činčily...
:roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 13, 2010 16:20

To že je z jejího 4-týho vrhu a nic se nestalo ještě neznamená že se to má riskovat.
550g je hranice-ne kvůli tomu že někdo chová větší činčilky a musí je mít všichni,ale proto že pod tuto váhu jde samičce o zdraví.Plod má určitou váhu a drobnější samička ho jednou nemusí vytlačit a nemusí mít dost živin pro všechny.
Když si pročteš témata,píše se o tom skoro všude.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 16:23

Hele, taky mi to přišlo divné, sem tam jsme něco četla, ale chovatel mi řekl, že to klidně bejt může, tak co bych mu nevěřila...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 13, 2010 16:59

No tak samozřejmě,když si od někoho kupuješ,předpokládáš že má veškeré informace a ví o čem mluví.Mě bylo taky při koupi řečeno ať nechám 2 samičky a jednoho samečka spolu hned od začátku :shock:
Ale jsou chovatelé kteří chovají a ví a chovatelé kteří jen chovají.Jako veterináři,které jsme řešili o téma výš :wink:

Přečti si toto:
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9748
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9761

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 17:12

Když ono je to pak těžký, když každej říká něco jiného... jeden je pro, druhej proti...

ty diskuse jsem četla a právě u tý první jsem se zděsila, že tam má holčina prd váhy a mimča jí umírají... proto jsem hned chovateli volala a řekl mi, že je to v pohodě... obvolala jsem i veterináře a tři mi řekli, že je to na samici v pohodě a jeden mi řekl, to, co ty, že není dobré křížit činčily s malými váhami, že pak můžou být komplikace... tak nevim... nevim, komu a čemu mám věřit... :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 13, 2010 17:31

ty voe... teď na to čumim... Míče jsou 2 roky, koukám, že to mám blbě opsaný... dyť už Míča jednou rodila.... :roll: Já jsem jí dostala až po prvních mláďatech a pak odpočívala po mladých a od dubna letošního roku je s Čikem... Proto mi to nešlo do hlavy...
Tak má 2 roky a půl kila... :roll:
A chovatel je prase! :roll: Ty jo, já doufám, že jí neublížim :cry:

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Říj 13, 2010 17:31

Když chce prodat tak ti řekne co chceš slyšet.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 13, 2010 17:36

Já myslím že na tomhle fóru ti řeknou všichni to samé-nekřížit malé váhy.A tady jsou chovatelé kteří mají zkušenosti a poradí,nemáš jistotu že vet který ti tohle řekl něco o činčilách ví.Může to brát obecně,ale každý hlodavec je jiný.
Navíc když křížíš malé váhy,budeš mít čím dál menší miminka.
Fakt by mě zajímalo který chovatel ti tohle řekl :?:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”