Psi s PP a bez PP

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 29, 2012 11:46

=== téma bylo rozděleno moderátorem ===


To, že je táta mohutný, ještě neznamená, že pes nebude nemocný...
Dariny fena je taky po krásných rodičích a fena je to totálně na odpis... :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod martej » Stř Srp 29, 2012 12:38

Moc hezký kočandy a hlavně pesan ;-) A nenech se odradit od radosti z něj :-)) Je moc pěkný a pes bez pp se nerovná nemocný pes :)) A hald když si pořízujeme zvíře, musíme počítat s tím, že může být nemocný a papíry nám to nezaručí u nikoho. Vždy je to jen o solidnosti chovatele. Pak taky vyfoť i činčilárnu, jak bude hotova ;-) =D> =D> =D>

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod martej » Stř Srp 29, 2012 12:40

tak činčilárnu sem už viděla, moc pěkna ;-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 29, 2012 12:54

Rodokmen prozradí mnohé, ať už jde o psa, kočku nebo činčilu...
U bezpapíráků si člověk nemůže být jistý ničím...

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod ajtik » Stř Srp 29, 2012 12:56

Dovolím si oponovat kamarádka si koupila pejska s PP a po čtyřech měsících u něj našli nemoc kloubů prognóza do roka ochrnutí.Chovatelka nereaguje. :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 29, 2012 12:58

Bohužel, je chovatel a chovatel... než si beru psa, projdu s chovatelem rodokmen... on, jako chovatel by měl mít zprávy o předcích...
pokud rodokmen neprocházíš, škodíš si sama sobě...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod ajtik » Stř Srp 29, 2012 13:01

Chtěli jen rodinného miláčka bohužel nalítli pes už má po operaci další tři ho čekají.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 29, 2012 13:09

Pak by bylo za hodno napsat poradci chovu dané rasy, že CHS toho psa nekomunikuje a že jsou takovéhle problémy...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod martej » Stř Srp 29, 2012 13:11

Neříkám, že souhlasím s množením nepapírových psů, ale je to jen o lidech a papíry nikdy nezaručí, že pes je ok a procházení rodokmenu nepomůže. Chovatel ti nakecá cokoli. My jsme vybírali, procházeli rodokmeny a máme tak nemocnou fenu, že bychom za ni koupili už nové auto. Je to o solidnosti chovatele a ne o papírech, bohužel.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 29, 2012 13:25

Pokud v papírech umíš číst, chceš vidět všechno na papíře, tak ti chovatel může kukat co chce, protože rentgeny, vet. osvědčení, atd nezfalšuje...
Ty, jako budoucí chovatel si máš nechat předložit rodokmeny, rentgeny, přejímku toho vrhu ze kterého chceš štěně, chceš vidět rentgeny prarodičů, popřípadě chceš kontakty na chovatele prarodičů (kde se vyptáš, popřípadě zajedeš a koukneš), chceš vidět veškeré vet. záznamy o rodičích - kdy kde měli něco zlomenýho, na co maj alergii, atd, dále chceš vidět rentgeny a přejímku předchozího vrhu předchozího, chceš vidět výsledky bonitace, chceš vidět výsledky předchozího vrhu - umístění, výstavy, třeba i potomky... atd atd...
Pokud dobře vybíráš a na co se ptáš, máš podložený papírama, tak se málokdy stane, že naletíš... Lidi si myslej, že vybrat psa, je záležitostí na 1 den... to je omyl.. pokud chceš psa, kterej je ok, věnuješ výběru i půl roku... Pokavaď pes, i přes "zdraví a dlouhověkost v rodokmenu" je dlouhodobě nemocný nebo zemře, rozhodně je na místě kontaktovat chovatelskou stanici, poradce chovu a ČMKU, že je tenhle problém a kde je chyba, dále pokud má člověk něco v hlavě, nechá si sepsat dobrou kupní smlouvu...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod martej » Stř Srp 29, 2012 13:33

to je sice pěkný, ale to co máme my, tak to z papíru nevyčteš - alergie, astma, neslzivost očí, ..atd. + další nemoce s tím spojené. A to, že rodiče neměli displazii neznamená, že ten pes ji nebude mít. Je spoustu nemocí, co z papíru nevyčteš a hlavně, ne každé výsledky jsou opravdu pravé. Je spoustu množek, že co mají kamaráda zvěrolékaře. Je to prostě jen o lidech a papíry ti to na 100% nezaručí.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 29, 2012 13:35

100% ne, většinu ano, když tomu věnuješ čas...

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod ajtik » Stř Srp 29, 2012 17:03

Ona jim vše předložila že je to v pořádku ale má kamaráda veterináře a teď už nekomunikuje.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 29, 2012 19:12

Říkám, nahlásit...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: bernský salašnický

Příspěvekod Reňaaa » Stř Srp 29, 2012 20:35

Gratuluji k novému pejsanovi, je moc krásný a jsem zvědavá na fotky činčilárny :)

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod katchenqua » Čt Zář 06, 2012 9:42

Mám oba psíky nepapírové.
Jeden je z Moravy- z opravdu krásného chovu a před třemi léty jsem nevěděla o tom, že by něco bylo špatně.
Druhý psík je bezpapírová ´´čivava´´ ,který je nemocný, a s čivavou nemá nic společného.Navíc měl bejt utracen, ale to jsem tu už myslím i řešila.
Za oba psíky bych i tak dejchala a nikdy neuznám to, že bych udělala něco špatně.
Hodně lidí mě za to popotahovalo, že jsem podpořila množírnu,ale už nikdo neví okolnosti a u Montyho nikdo neviděl to, jak vypadá jejich chov a podobně.
Názor jsem hodně změnila po tom, co jsme vedli diskuzi s mou kamarádkou....
I CHS může množit psíky s PP. Je mraky rádoby chovatelů,kteří jsou už u písmen ke konci abecedy a nic se neděje.

Vadí mi urážení bezpapíráků a to jen proto, že nemají honosné rodokmeny a nejsou vystavovaní. Mě o výstavy nešlo, chtěla jsem pejsky ,kteří budou naprosto normální , který si s člověkem budou hrát. A mám doma dvě šídla, který bych neměnila.

Beru zvíře jako zvíře, a nepotřebuju mít papíry. A už vůbec ne v týhle uhnaný a prohnaný době....

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Čt Zář 06, 2012 9:49

Jsi velmi neinformovaná, pokud si myslíš, že rodokmen slouží jen k výstavám :wink:

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod katchenqua » Čt Zář 06, 2012 9:56

Vím, že neslouží jen k výstavám.
Informovaná jsem vcelku dost.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Čt Zář 06, 2012 9:59

katchenqua napsal:Vadí mi urážení bezpapíráků a to jen proto, že nemají honosné rodokmeny a nejsou vystavovaní. Mě o výstavy nešlo, chtěla jsem pejsky ,kteří budou naprosto normální , který si s člověkem budou hrát. A mám doma dvě šídla, který bych neměnila.


Pak si tedy po napsání tohoto příspěvku protiřečíš...
Víš, že RD neslouží jen na výstavy a sama píšeš, že ti o výstavy nešlo a že si chtěla psi takový a makový? :wink:

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod rezinka07 » Čt Zář 06, 2012 9:59

katchenqua plne souhlasim. Nemyslim ze to ze si nekdo vezme bezpapiraka je vzdy podpora nejakyh mnoziren nekvality. My mame trpasliciho spice bileho a je taky bez PP a to jen proto ze chovatelka musela podepsat smlouvu s jinou chvatelku kdyz od ni kupovala fenku ze nebude zakladat chov bilejch. No jenze holt stenata byla a i kdyz tatinek je cerny tak se podarilo i krasne bile stene ale aby neporusila smlouvu tak se papiry nedelali. Ja na vystavy nejsem nemyslim ze se ze zvirat musi delat modely takze nam be PP nevadil a jak jsme radi za mazla. Druhej pes je borderak taky bez PP pac lidi od kterych ho mame maji proste parecek borderaku ktery jim pasou ovce na zadne souteze a vystavy nejezdi meli stenata tak je dali a se papiry neresili krom zdravotnichprukazu. Proste si myslim ze ano pokud maj chovatele stanici tak tam asi to papirovani aby byla kvalita je nutna ale kdyz uz se nekde naridi bezpapiraci nebo orisci tak je preci "neutomime" nebo co s nima kdyby si kazdy mel brat jen PP ze. Nakonec lidi se taky mixuji a jee to v poradku a taky to nese sve +/- a preci to neodsuzujem.
omlouvam se za chyby mam tu dite co mi casto bouchne do klaves :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Čt Zář 06, 2012 10:02

"Nemyslim ze to ze si nekdo vezme bezpapiraka je vzdy podpora nejakyh mnoziren nekvality."

Bohužel tak je to v 901% případů...
Pak ze štěnda dobrmana máš najednou dobrmana s něčim, povahou a ani vzhledem dobrmanovi se nepodobá, ale hlavně, že má člověk bezpapíráka... #-o

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Čt Zář 06, 2012 10:04

oprava v 90% případů...
(tobě bouchá dítě do klávesnice, mě tu přebíhají činčily :D )

Neřízeným křížením se dané rasy ničí...

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod rezinka07 » Čt Zář 06, 2012 10:08

ja nevi ja na to koukan tak ze kdyz chces psa jen prste proto abys mela doma, nejde ti o zavody a vystavy tak nei nutny PP kdyz pocitas s tim ze muze byt nejaky problem. A kdyz uz na vete jsou tak nekdo si to vzit musi ne? jako nerikam ze je dobre kdyz to nekdo zamerne mixuje a pak tvrdi nene je to ciste ale zase znam proste ze se to stane a pak preci ty stenata za to nemuzou. A co se mi pak nelibi kdyz jde clovek na cvicak kde chce pomoc se zakladnim vycvikem a oni ho odsuzujou a chovaj se k nemu jak k nejakemu zmetkovi jen proto ze neprinesl sebou papiraka :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod Wulfina » Čt Zář 06, 2012 10:15

Koukáš na to víceméně správně...
Nicméně, pokud sáhneš po PP psovi, tak můžeš předpokládat co budeš mít jednou doma a že to bude pes, kterého si chtěla včetně jeho charakteriského chování.
U psa bez PP nikdy nemůžeš počítat s tím, že se jedná právě o tu rasu, kterou sis vybrala, protože u bez PP NIKDY nevíš, jaké geny od koho pochytal - ikdyž pes bez PP vypadá, jako pes dané rasy, tak si nemůžeš být jistá, že se i tak bude chovat...
Např.: Bernardýn, pes klidné povahy, pracovník, zachránce životů, měla sem tu čest s několika bez PP bernardýny a jen 2 se chovali jako praví bernardýni, ten zbytek se těžce vymykal bernardýnovské povaze.
A pokud si potřebovala na cvičáku pomoct a lidi tam tě odsoudili za to, že máš vořecha, tak lidi na tom cvičáku by potřebovali pořádně přes pusu... Protože si chtěla pomoct a ne rozebírat rasu psa... Na cvičáku se psi berou jako sobě rovni, ať už to jsou papíráci, bezpapíráci či křižovatky na cvičáku jde o jedinou věc - výcvik a ten je u všech psů základem...

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Psi s PP a bez PP

Příspěvekod rezinka07 » Čt Zář 06, 2012 10:24

jo jo chapu z ety papiry jsou jista jistota... my nevyhledavali bezpapiraka... na spice jsme hledali mezi chovatelama a videla jsem jak rodokmen rodicu toho naseho tak i papiry sourozenci tak i tu smlouvu kvuli ktere se nedelal papir pro toho bileho, takz etam myslim bylo dost jasne a nam se proste libil takze chybejici papir nam nevadil. U borderaka to byli znami co jsou uz stary lidi nemaj chov proste maji psi co meli psy :) a my chteli jen psa ktereho budeme mit radi a on nas :)

co se cvicaku tyce asi je to mistem pac tady jsou vubec divny lidi, jak neco neni "in" a to nejmodernejsi a nejdrazsi ses odpad. ALe co jezdili jsme na cvicak o 20 km dal a pak uz jsme si poradili podle ruznych rad ... mimochodem i tvych rad na strankach :) nemame sice naprosto dokonale vycviceneho psa ale nas posloucha, venku ho radej z voditka pousti jen manzel toho posloucha vic a s deckama se milujou :) problem nam troch udela ten malej ale to bude tim ze je malej a ze jsem k nemu tak chvilku pristupovala :) je malej a vycuranej ale uz sem se polepsila a beru ho stejne jako toho velkeho

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”