Kvalita chovu v čechách

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 31, 2011 13:02

lustici napsal:
martej napsal:a jak jste přišla na to, že na činčilách vyděláváme??? Jen z toho, že máme více odchovu ?


...to tu nechci a nebudu komentovat...


:D :D :D jo, tak to jo...

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 31, 2011 13:03

Tak proč o tom píšete? Mě by docela zajímalo, jak jste přišla na to, že my všichni nejsme chovatele, protože nejezdíme na výstavy a že na činčilách vyděláváme.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: věk...

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 13:14

Wulfina napsal: :D :D :D tak teď nevim, jestli si ze mě děláš prču, nebo neumíš číst! Já se ptala na knihu!!!!


=D>
tak co třeba "primitivní příručka"
Bydlí s námi ČINČILA
Průvodce Vladimíra Motyčky pro mladé chovatele
na straně 28 na třetím - pátém řádku pod nadpisem
"Do chovu bychom proto neměli zařazovat zvířata mladší než 9 měsíců."
vydal FRAGMENT 1998
(pokud chováš činči déle, tak Tě to samozřejmě omlouvá)

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 13:16

martej napsal:Tak proč o tom píšete? Mě by docela zajímalo, jak jste přišla na to, že my všichni nejsme chovatele, protože nejezdíme na výstavy a že na činčilách vyděláváme.


Protože mi to vadí, ale tady je to zbytečné něco psát,
stejně se nic nezmění ... a budeme se jenom dívat jak nám chovatelé z ostatních zemí utíkají ...

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 31, 2011 13:25

Teda to, že na činčilách vydělávám může říct jen ten, kdo do chovu pořádně nevidí. Jestli Vy na králíkách vyděláváte, budiž. Víte kolik stojí chov např. 20 činčil? Podestýlka, granule, mlsky, písek, veterinář......to co mi miminka vydělají jde zpět a spíš dotuju ze svého. Vám onemocní jedna činčila z 5, mě např. 5 z 20 a to jsem za ně nedala 1000kč jako Vy. Víte kolik stojí léčba? A to nezmiňuju to, že jsou to členové rodiny protože to penězi nevyčíslím.
Když větší chovatel má nějakou nemoc v chovu jdou náklady na případnou léčbu i do tisíců. A kde na to má vzít když by měl dle Vás dát miminka zadarmo?
Pořád dáváte na obdiv zahraniční chovy, jak mi v čechách nemáme nic kvalitního. Ale tímhle přístupem akorát plivete na ty, co se snaží tady ty chovy zlepšit.
Takovéto vyjadřování bych čekala od někoho, kdo chová déle, má víc jak 2 odchovy a má kvalitní činčily. Z Vašich stránek se nic nedozvím a z fotek si ani neudělám představu jak daná činčila vypadá.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 31, 2011 13:31

Já bych se tě nějak nechtěla dotknout, ale to co tu píšeš vyplývá z tvojí nezkušenosti. Už jednou jsem ti psala, že nemáš dát na pomluvy a s prominutím kecy, ostatních a zkus si ty chovy objet, poklábosit s chovateli a uvidíš, že to co tu píšeš, je jeden velký kec. Zkus vyjet někam do zahraničí, zkus se bavit i s jinými chovateli než v ČR. Když si třeba zajedeš do Německa, uvidíš že ta úroveň je někde jinde. Pak až nabereš informace, začneš lépe chovat, začneš se zajímat tak zjistíš, že realita je někde jinde a že nikdo tu na činčilách nevyděláváme.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 13:43

minlub napsal:Teda to, že na činčilách vydělávám může říct jen ten, kdo do chovu pořádně nevidí. Jestli Vy na králíkách vyděláváte, budiž. Víte kolik stojí chov např. 20 činčil? Podestýlka, granule, mlsky, písek, veterinář......to co mi miminka vydělají jde zpět a spíš dotuju ze svého. Vám onemocní jedna činčila z 5, mě např. 5 z 20 a to jsem za ně nedala 1000kč jako Vy. Víte kolik stojí léčba? A to nezmiňuju to, že jsou to členové rodiny protože to penězi nevyčíslím.
Když větší chovatel má nějakou nemoc v chovu jdou náklady na případnou léčbu i do tisíců. A kde na to má vzít když by měl dle Vás dát miminka zadarmo?
Pořád dáváte na obdiv zahraniční chovy, jak mi v čechách nemáme nic kvalitního. Ale tímhle přístupem akorát plivete na ty, co se snaží tady ty chovy zlepšit.
Takovéto vyjadřování bych čekala od někoho, kdo chová déle, má víc jak 2 odchovy a má kvalitní činčily. Z Vašich stránek se nic nedozvím a z fotek si ani neudělám představu jak daná činčila vypadá.


= trochu nestíhám vaše myšlenkové pochody =
1. vidím kolik si kdo za činči řekne - to mi stačí
2. na králíkách fakt nevydělávám
3. kolik stijí chov 9 činčil vím, tak u 20 je to asi 1 a čtvrt krát víc..?
4. i když mi onemocní jedna činčila, je to pro mě stejně nepříjemné jako pro vás u 5 zvířat
5. jak můžete vědět, kolik stojí moje činčily - mate na to nějakou "kalkulačku" ?
6. kolik stojí léčba vím a dokonce vím, jak se dá zlevnit
7. pro mě to jsou především členové rodiny
8. chovatel by nemoc v chovu neléčil, provedl by obměnu chovného materiálu, nemoci léčí pouze "mazlíčkáři" takže i já
9. ano, zahraniční chovy jsou kvalitní již od základu a nebo je neustále zkvalitňují
10. ono je jedno, co chováte déle, protože jestli si myslíte, že jenom chov činčil je důležitý a že když člověk jezdí "ven" kvůli králíkům, tak má klapky na očích, že si jiných živočišných druhů nevšimne..?
11. ze stránek se dozvíte to co chci, aby bylo známé...
12. fotky budou, ale až bude čas, nežiju jen fotkama...

...a jak jste včera psala mám i jiné aktivity, u kterých musím být...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 31, 2011 13:43

minlub napsal:Teda to, že na činčilách vydělávám může říct jen ten, kdo do chovu pořádně nevidí.


Když si vezmu, tak já mám pytel a půl granulí na měsíc + kupované seno + písek + pamlsky + vitaminy pro těhule = na měsíc mám kolem 2 tisic korun. Takže za rok, dám do činčil okolo 24 tisíc korun. A na mláďatech jsem za letos ,, vydělala" 6 tisíc a to nepočítám nové činčily, které jsem si nakoupila v německu. Tak by mě fakt zajímalo, jak se dá na mláďatech vydělat. :roll:

lustici napsal:1. vidím kolik si kdo za činči řekne - to mi stačí

A zkoušela jste si s nějakými chovateli promluvit. Víte, proč neprodávají například Safiry za 1 000 Kč?
lustici napsal: 8. chovatel by nemoc v chovu neléčil, provedl by obměnu chovného materiálu, nemoci léčí pouze "mazlíčkáři" takže i já

Zde ukazujete, že toho opravdu moc nevíte. I chovatel leči činčily, nevyplatí se mu neustále obnovovat chov. Ona je i důležitá prevence, ale to tu nebudu rozvádět.

lustici napsal:ono je jedno, co chováte déle, protože jestli si myslíte, že jenom chov činčil je důležitý


A jak chcete jinak nasbírat zkušenosti, než v chovu??? Můžete si přečíst milion knih, ale pak Vám samice bude rodit mládě pozadu a nepoznáte to, protože se o tom v knize nepíše. To a samé u mutací, můžete si načíst mnoho knih, ale tu mutaci musíte vidět naživo.
Naposledy upravil(a) martej dne Ne Črc 31, 2011 13:53, celkem upraveno 1 x.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 14:10

:roll:
- je mi jedno, že se safír neprodává za 1000Kč
(u safíra to i pochopím, protože šlechtitelská práce dlouhá a nákladná)

- možná toho víme stejně, jen to tu nepřiznáte nebo toho vím i víc...
(chovatel nemocná zvířata zkožkuje, aby neměl finanční ztrátu,
k léčbě se neuchyluje a zvířata nahradí jinými kvalitními nejčastěji z vlastního chovu - o tom jsem se spoustou chovatelů mluvila osobně a nejen českými, protože jsem se přímo o léčbu činčil zajímala)

- s prevencí plně souhlasím

- souhlasím i s tím, že nejvíce zkušeností nasbíráte z chovu
i co se týče barevných mutací

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Ne Črc 31, 2011 14:19

já si myslím že každá výstava pro činčilu stres je.Už mnoho let vystavuji holuby a drůbež a vím jak je celá výstava pro ně stresující proto dávám jenom na 2 výstavy za rok a stačí to.a činčilu bych se bála dát na výstavu když vím jak jsou náchylný na všechny změny. :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 31, 2011 15:00

1. pokud hledíte jen na to kolik si za činčilu kdo řekne, tak se nedivím. Ono dát co nejméně za činčilu jen proto, že je to ta samá mutace co prodává ten druhý dráž se moc nevyplatí- kvalita, velikost a Vámi propagovaná chovnost té činčily jen pak dost velký rozdíl
2. tak nevnucujte nám že vyděláváme na činčilách, spíš by jste měla chápat že chov vyžaduje náklady, ne opak
3. počty vám jdou, ale to není vše
4.to chápu
5. jako Vy vidíte kolik si kdo za činčily řekne, tak já vím kdo jak prodává, chovatele máte uvedeného
6.není co dodat
7.to pro mě také a pro většinu uživatelů zde, ale podáváte to jinak
8.nepochopila jste, já zde mluvím o infekčních nemocech- ty jak chovatelé, tak kožkaři, léčí. Nevybijou si celý chov kvůli léčitelné nemoci, ač je nákladná.
A jste trochu vedle v pojmenování, je rozdíl chovatel a kožkař. Kožkař nemocné zvíře zkožkuje, to ano. Ale chovatel ho nechá dožít či to řeší jinak...
9.jistě, ale v zahraničí je chov již na jiné úrovni, oni začali když mi jsme nevěděli co to činčila je, barevné mutace měli když u nás byli Standardi. To nelze srovnávat.
10. ono činčila a králík je trochu rozdíl. Já kdybych začala chovat králíky, budu mlčet, učit se a ptát se.......ne hned všechno vědět, poučovat a urážet ostatní

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 31, 2011 15:05

martej napsal:
minlub napsal:Teda to, že na činčilách vydělávám může říct jen ten, kdo do chovu pořádně nevidí.


Když si vezmu, tak já mám pytel a půl granulí na měsíc + kupované seno + písek + pamlsky + vitaminy pro těhule = na měsíc mám kolem 2 tisic korun. Takže za rok, dám do činčil okolo 24 tisíc korun. A na mláďatech jsem za letos ,, vydělala" 6 tisíc a to nepočítám nové činčily, které jsem si nakoupila v německu. Tak by mě fakt zajímalo, jak se dá na mláďatech vydělat. :roll:


Plně souhlasím, podobně......ve větších chovu se bohužel vyskytnou i problémy s nemocemi, komplikacemi při porodu či odchovem mláďat. Na to je potřeba myslet a mít peníze připravené, protože někdy to jde do tisíců a peníze hned nejsou.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 31, 2011 15:21

minlub napsal:
martej napsal:
minlub napsal:Teda to, že na činčilách vydělávám může říct jen ten, kdo do chovu pořádně nevidí.


Když si vezmu, tak já mám pytel a půl granulí na měsíc + kupované seno + písek + pamlsky + vitaminy pro těhule = na měsíc mám kolem 2 tisic korun. Takže za rok, dám do činčil okolo 24 tisíc korun. A na mláďatech jsem za letos ,, vydělala" 6 tisíc a to nepočítám nové činčily, které jsem si nakoupila v německu. Tak by mě fakt zajímalo, jak se dá na mláďatech vydělat. :roll:


tak nějak :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 31, 2011 15:22

lustici napsal:
martej napsal:Tak proč o tom píšete? Mě by docela zajímalo, jak jste přišla na to, že my všichni nejsme chovatele, protože nejezdíme na výstavy a že na činčilách vyděláváme.


Protože mi to vadí, ale tady je to zbytečné něco psát,
stejně se nic nezmění ... a budeme se jenom dívat jak nám chovatelé z ostatních zemí utíkají ...


:D :D A nevšimla sis, že ČR je tak prochu mimo mísu, všude už maj euro, vy prd, všude maj stabilní vládu, vy prd, platy v německu jsou několikrát vyšší než v čr...
ČR je pozadu opravdu o hodně... :D

Songoku
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Črc 30, 2011 12:25

Příspěvekod Songoku » Ne Črc 31, 2011 15:28

Tedy dámy,takto se hádat kvůli v podstatě hlouposti jsem dlouho neviděl. Pokud se nepletu činčila je zvíře jako mnohá další a tak mnohá z nich mohou cestu na výstavu snášet jinak, a proto chápu,že někteří své činčily nechtěji trápit cestou na výstavu jen aby se Vám, lustici, pochlubili, jak výborné činčily do chovu mají... zajímavé je totiž s jakou silou tu propagujete Vaši výstavu a jak jste arogantní vůči ostatním,ačkoliv Vy jste sama nováček...začíná mě v souvislosti s tím napadat,zda-li to vlastně neděláte pro peníze právě vy(narozdíl od chovatelů,kteří na našich veverkách nevydělají nic,případně naprosté minimum)...jistě nyní začnete opět tvrdit nějakou svou pohádku,jak vlastně jedině Vaše názory jsou ty pravé,ale podívejme se na to takto...
Vy si propagujete svou výstavu,která až za pár let opravdu bude mezi lidmi známá a ceněná,tak Vám začne vynášet peníze za přihlášky,provize z prodejů činčil na místě a spousty dalších poplatků,jak to v dnešní době a u podobně smýšlejících lidí jako jste Vy funguje...v tu chvíli Vy budete narozdíl od chovatelů na činčilách vydělávat...
a nejhorší je,že čím více tu píšete,tím více mě přesvědčujete o tom,že Vy jste tady ta,co jde za slávou a penězi...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 31, 2011 15:30

Songoku napsal:Tedy dámy,takto se hádat kvůli v podstatě hlouposti jsem dlouho neviděl. Pokud se nepletu činčila je zvíře jako mnohá další a tak mnohá z nich mohou cestu na výstavu snášet jinak, a proto chápu,že někteří své činčily nechtěji trápit cestou na výstavu jen aby se Vám, lustici, pochlubili, jak výborné činčily do chovu mají... zajímavé je totiž s jakou silou tu propagujete Vaši výstavu a jak jste arogantní vůči ostatním,ačkoliv Vy jste sama nováček...začíná mě v souvislosti s tím napadat,zda-li to vlastně neděláte pro peníze právě vy(narozdíl od chovatelů,kteří na našich veverkách nevydělají nic,případně naprosté minimum)...jistě nyní začnete opět tvrdit nějakou svou pohádku,jak vlastně jedině Vaše názory jsou ty pravé,ale podívejme se na to takto...
Vy si propagujete svou výstavu,která až za pár let opravdu bude mezi lidmi známá a ceněná,tak Vám začne vynášet peníze za přihlášky,provize z prodejů činčil na místě a spousty dalších poplatků,jak to v dnešní době a u podobně smýšlejících lidí jako jste Vy funguje...v tu chvíli Vy budete narozdíl od chovatelů na činčilách vydělávat...
a nejhorší je,že čím více tu píšete,tím více mě přesvědčujete o tom,že Vy jste tady ta,co jde za slávou a penězi...


=D> =D> líp bych to nenapsala...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 31, 2011 15:58

Bodlinka-h a Songoku: Proč máte stejné IP?

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

...že by nový nick...?

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 15:58

Songoku napsal:Tedy dámy,takto se hádat kvůli v podstatě hlouposti jsem dlouho neviděl. Pokud se nepletu činčila je zvíře jako mnohá další a tak mnohá z nich mohou cestu na výstavu snášet jinak, a proto chápu,že někteří své činčily nechtěji trápit cestou na výstavu jen aby se Vám, lustici, pochlubili, jak výborné činčily do chovu mají... zajímavé je totiž s jakou silou tu propagujete Vaši výstavu a jak jste arogantní vůči ostatním,ačkoliv Vy jste sama nováček...začíná mě v souvislosti s tím napadat,zda-li to vlastně neděláte pro peníze právě vy(narozdíl od chovatelů,kteří na našich veverkách nevydělají nic,případně naprosté minimum)...jistě nyní začnete opět tvrdit nějakou svou pohádku,jak vlastně jedině Vaše názory jsou ty pravé,ale podívejme se na to takto...
Vy si propagujete svou výstavu,která až za pár let opravdu bude mezi lidmi známá a ceněná,tak Vám začne vynášet peníze za přihlášky,provize z prodejů činčil na místě a spousty dalších poplatků,jak to v dnešní době a u podobně smýšlejících lidí jako jste Vy funguje...v tu chvíli Vy budete narozdíl od chovatelů na činčilách vydělávat...
a nejhorší je,že čím více tu píšete,tím více mě přesvědčujete o tom,že Vy jste tady ta,co jde za slávou a penězi...


Á že bych si také založila nějaký nový nick...? :lol:

Nechcete mi říct, že s mými dvěma odchovy chci zbohatnout...? [-o<

Nechcete mě donutit, abych tady začala zveřejňovat ceníky jednotlivých chovatelů..? 8)
8) Nechcete vědět, kdo páří mláďata a potom řeší úhyny..? >:*B

A co takhle, říká vám něco šlechtitelská práce..? :idea:

Když se podíváte, kdo má jak poskládaná zvířata - třeba barevně, tak hned poznáte, kdo je zlatokopem a kdo si pořizuje "módní" barvy pro lepší výdělek... =D>

Kdo prodává dospělá zvířata, která se mu už nehodí a proč..? :-k

Ale k tomu jste slepí 8) a hluší 8-[ a neříkáte nic :-#

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: ...že by nový nick...?

Příspěvekod martej » Ne Črc 31, 2011 16:00

lustici, můžete začít, myslím, že tu neni nikdo, kdo by vám nic z toho nevysvětlit. třeba můžeta začít u mě. nemam co skrývat

Songoku
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Črc 30, 2011 12:25

Příspěvekod Songoku » Ne Črc 31, 2011 16:05

martej napsal:Bodlinka-h a Songoku: Proč máte stejné IP?

2 uživatelé na 2 počítačích 1 dům... protože bydlíme spolu :)

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

...ztráta času...

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 16:06

...myslím, že tady je to ztráta času...

kdybych nebyla pracovně u PC, tak bych tady dva dny nepropsala,
protože je naprosto zbytečně vynaložené úsilí o cokoliv...

S Martej nemám nic co do činění, takže proč ji komentovat...?

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 16:07

Songoku napsal:
martej napsal:Bodlinka-h a Songoku: Proč máte stejné IP?

2 uživatelé na 2 počítačích 1 dům... protože bydlíme spolu :)


Ha, ha, ha :-({|=

Songoku
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Črc 30, 2011 12:25

Re: ...že by nový nick...?

Příspěvekod Songoku » Ne Črc 31, 2011 16:13

lustici napsal:
Á že bych si také založila nějaký nový nick...? :lol:

Nechcete mi říct, že s mými dvěma odchovy chci zbohatnout...? [-o<

Nechcete mě donutit, abych tady začala zveřejňovat ceníky jednotlivých chovatelů..? 8)
8) Nechcete vědět, kdo páří mláďata a potom řeší úhyny..? >:*B

A co takhle, říká vám něco šlechtitelská práce..? :idea:

Když se podíváte, kdo má jak poskládaná zvířata - třeba barevně, tak hned poznáte, kdo je zlatokopem a kdo si pořizuje "módní" barvy pro lepší výdělek... =D>

Kdo prodává dospělá zvířata, která se mu už nehodí a proč..? :-k

Ale k tomu jste slepí 8) a hluší 8-[ a neříkáte nic :-#


je jedno přísloví-mluviti stříbro,mlčeti zlato-zkuste se ho občas držet než budete dělat ukvapené závěry a dělat ze sebe hlupáka posmíváním se něčemu o čem nemáte žádné informace...
dále,já neřekl že chcete zbohatnout vašemi odchovy,ale vaší výstavou činčil,kterou tu tak propagujete a na které se právě dá velmi dobře vydělávat...
ceníky si mohu zjistit sám a o těch jsem taktéž nemluvil,a pokud se nepletu,ceník je jedna věc a náklady na zvířata věc druhá a o té vy nemáte u těch lidí s ceníky ani páru...
já rozhodně slepím nejsem,natož hluchým,a odpovím vám na cokoliv,ale nemusím vám vnucovat svůj názor jako to děláte právě vy

Songoku
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Črc 30, 2011 12:25

Příspěvekod Songoku » Ne Črc 31, 2011 16:16

lustici opět ukázka arogance vašema posledníma 2 příspěvky... a to že u pc propíšete 2 dny v práci se máte opravdu čím chlubit...

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Re: ...že by nový nick...?

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 16:21

Songoku napsal: je jedno přísloví-mluviti stříbro,mlčeti zlato-zkuste se ho občas držet než budete dělat ukvapené závěry a dělat ze sebe hlupáka posmíváním se něčemu o čem nemáte žádné informace...
dále,já neřekl že chcete zbohatnout vašemi odchovy,ale vaší výstavou činčil,kterou tu tak propagujete a na které se právě dá velmi dobře vydělávat...
ceníky si mohu zjistit sám a o těch jsem taktéž nemluvil,a pokud se nepletu,ceník je jedna věc a náklady na zvířata věc druhá a o té vy nemáte u těch lidí s ceníky ani páru...
já rozhodně slepím nejsem,natož hluchým,a odpovím vám na cokoliv,ale nemusím vám vnucovat svůj názor jako to děláte právě vy


-tak si to s Bodlinkou-h užijte

opravdu ztráta času, když už to ani správně nečtete...
nejsem u PC v práci,
ale pracovně u PC
a to je tak trochu rozdíl... :!:

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”