loučení s odrostlými činčilátky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Veverka » Po Říj 14, 2013 20:15

Dneska jsem předávala už odrostlé činčilátko do nového domova. Ach jo, to je taková škoda, že tak moc rychle vyrostou [-o<
Vždycky si na ty mimiša zvyknu a pak je musím prodat někomu úplně c i z í m u a nezbývá mi než doufat, že se o chlupáčka budou dobře starat. Úplně nejhorší to pro mne bylo u odchovu prvního vrhu mojí samičky. Je pravda - už to loučení s dalšími mláďátky snáším čím dál líp, ale stejně...

Jak loučení s odrostlými činčilátky zvládáte vy všichni ostatní ? Jste v pohodě nebo tu je ještě někdo takový "cíťa" jako já ? Už teď je mi po mrňousovi smutno a to je pryč teprve cca 2 hodiny. :wink: :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 14, 2013 20:45

No, ať je to první vrh, nebo poslední, loučení je vždy těžké.
Jsou mimina, kterých lituji, že jsem je dala, ale vim, že všechna jsou u milujících lidí, se kterými udržuji kontakt a každou poslanou fotečku uveřejňuji na svém webu.
Pár dní po odchodu, jsou klece jakoby prázdné, neozývá se žádné spokojené fňukání, je tam přes den ticho, ale zas vidim na těch mých holkách, jaká je to úleva... :)

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Matty » Stř Říj 23, 2013 16:20

Tak to máte štěstí, že se myšata dostala všecka k dobrým lidem. Občas se člověk nestačí divit, co se ukáže za případy "chovatelů" a představa, že se moje činčilky dostanou k někomu takovému, je hodně smutná :(

Kristina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Čt Zář 12, 2013 19:35

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Kristina » Stř Říj 23, 2013 16:55

Myslím,že je hodně důležitá následná komunikace. Spoustu lidí neví co s činčilkou a tak dělají spoustu chyb nevědomě. Někdy stačí pár rad,či ,,mejlíků" a ze špatného mazlíčkáře může být mazlíčkář ,,student"

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 23, 2013 18:44

Také si myslím.
Jednou píši já, podruhé oni... Komunikuji hodně s lidmi, kteří si od nás mimí brali...

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Veverka » Stř Říj 23, 2013 19:15

já mám zkušenost, že si lidi mládě koupí a už se obvykle nikdy víc neozvou, max. někteří jednou pošlou pár fotek. Nemají zájem o další kontakt.
Přitom každému říkám, že budu ráda když mi dají vědět jak se zvířátku daří.
Jediné, co můžu udělat (a dělám to) - každému začínajícímu chovateli předám k činčilce "Návod k použití" kde najde vše dle mého názoru důležitého, aby se vyhnul zbytečným chybám na něž by činčilka doplácela.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 23, 2013 19:21

Proto lidi kontaktuji i já...
Nenechávám to jen na nich, ale píšu i já :wink:

Kristina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Čt Zář 12, 2013 19:35

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Kristina » Stř Říj 23, 2013 19:24

Tak to je super nápad. Je to určitě důležité. Dcerka si první činčilku donesla ze ,,zveráku" a jedinné,co nám k ní řekli bylo to,že ji krmí granulkama co měli zrovna v obchodě a to jen díky tomu,že jsem se náhodně zeptala,čím to krmí. Hrůza. Kdybychom po letech nekupovali samičku od chovatelky,nevěděli bychom do teď nic. :(
Jsem za to chovatelce moc vděčná a náš sameček taky. :lol: To koukal,když dostal poprvé březový list,lístek z růže,šípek....atd. Dřív se mu o tom ani nezdálo.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: loučení s odrostlými činčilátky

Příspěvekod Wulfina » Stř Říj 23, 2013 19:30

Přesně, je to o komunikaci. Pokud se chovatel sám nezajímá, jak se mají jeho miminka, nemůže se divit že o svých činčilkách nic neví... :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”