Mazlí se činčily ?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Mazlí se činčily ?

Příspěvekod Host » Čt Črc 10, 2008 9:33

Chtěla bych se optat jestli činčila neškrábe a nebojí se prostě jestli se ráda mazlí jak malý pejsek nebo kočička děkuji za odpověď. :oops: :(

Disable adblock

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Čt Črc 10, 2008 9:37

činčila je hlodavec a nikdy z ní psa nebo kočku neudělás...
M.

Avatar uživatele
dreamer
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Út Bře 11, 2008 13:53
Místo/Bydliště: Bohdalice u Vyškova

Příspěvekod dreamer » Čt Črc 10, 2008 10:01

činčila není vhodná na mazlení, pokud chceš nejakýho mazlíka,pořid si radeji toho psa nebo kočku.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Črc 10, 2008 10:30

Já bych doporučovala spíš morče pokud chces malého mazlíka, na činčilu se můžeš dívat, můžeš ji občas podrbat když se nechá, ale nikdy se k tobě nebude tulit ani na tobě dlouho sedět...

Disable adblock

Host

Příspěvekod Host » Čt Črc 10, 2008 11:30

Moje činčila Ferda je se mnou normálně a mazlí se,ale většinou se snaží zdrhnout :D

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

mazlení

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Črc 10, 2008 13:03

já bych se mazlila až bych brečela :lol: moje Beruška byla mazlík, Macíka jsem zvykala asi 3 měsíce a tedy že by se extra mazlil, to taky ne, Bertíček byl miminko, potřeboval teplo. Žoliho mám v srpnu rok a jsem ráda, že mi při žraní z ruky šlápne packama na ruku, skočí na záda, omylem přistane při běhání na stehýnkách. Takže to nikdo nezaručí. Když se mazlí je to milé ale radši počítat s tím že ne. A nebo od zaračeného chovatele, kteří mají miminka v rukách, ten bude vědět to je mazel a to ne. V globálu si radši ušetřit zklamání a brát >:*B jako autoritu a svéráza :lol:

Avatar uživatele
Pájinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Po Říj 22, 2007 15:03
Místo/Bydliště: Kostelec nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pájinka » Čt Črc 10, 2008 15:05

Já má novou činčilku jak mám tady na obrázku.A to je mazlík hroznej.Minule mi seděla pod tričkem za krkem a 2 hodiny tam byla.A nechá se pořád drbat je moc hodná.Podle mě jsou činčili buď aktivní a pořád poskajujou a nebo neaktivní a to sou právě ty mazlíci :)

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Čt Črc 10, 2008 15:15

každá činča je povahově úplně jiná...mě Čikouš zezačátku utíkal, po 4-5 měsících si zvykl a dokonce odpoledne když sem lehávala v posteli a koukala na televizi tak mi spinkal zachumlanej do klubíčka přitisklej na mě...jakmile sem mu pořídila kamaráda tak je tohle všechno pryč, už má jinou zábavu :)

Avatar uživatele
zeee
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: Pá Črv 13, 2008 16:52
Místo/Bydliště: Dobřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zeee » Čt Črc 10, 2008 18:58

doporučuju na mazlení morče,naše morče kam ho postavíš tak tam zůstane a za půl hodinu udělá 3 kroky a tahat se dá uplně všude dokonce naše se dívá i na TV :lol: :lol: :lol:

Host

Příspěvekod Host » Pá Črc 11, 2008 13:06

Se mnou se vždycky činčila Ferda dívá večer na televizi.
A když mu to vypnu,tak se urazí,on kouka z domečku a jak mu to vypnu,tak se hned schová a vůbec nechce ven :)
Je to takovej televizní maniak :D

WINNOWING
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 83
Registrován: Stř Kvě 28, 2008 15:05
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod WINNOWING » Pá Črc 11, 2008 13:54

PuGR napsal:Se mnou se vždycky činčila Ferda dívá večer na televizi.
A když mu to vypnu,tak se urazí,on kouka z domečku a jak mu to vypnu,tak se hned schová a vůbec nechce ven :)
Je to takovej televizní maniak :D

Heh to nas prvy parik sedel v klietke a cez preze cumel po sediac na telku :)

Host

Příspěvekod Host » Pá Črc 11, 2008 18:00

Jéé tak to je faj já přemýšlela jestli si mám koupit činčilu nebo fretku protože sem už fretku měla ale nedávno mi už umřela ta byla úplně hodná z rodiny poslouchala jen mě furt chtěla být semnou byl to můj mazlík

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » So Črc 12, 2008 14:45

Čárix3 napsal:Jéé tak to je faj já přemýšlela jestli si mám koupit činčilu nebo fretku protože sem už fretku měla ale nedávno mi už umřela ta byla úplně hodná z rodiny poslouchala jen mě furt chtěla být semnou byl to můj mazlík


nevím¨jestli tě činčila bude někdy poslouchat :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
kikes
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: So Črv 14, 2008 16:42
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kikes » So Črc 12, 2008 14:48

moje se nemazli ale bylabych rada kdyby jo

Host

Příspěvekod Host » Út Srp 19, 2008 20:20

Náš činčilák číma už je sice v nebíčku,ale mazlit se uměl.Protože byl převážně venku a né v kleci.Večer když jsme šli spát,přihopsal do ložnice,vyskočil na postel,zachumlal se pod deku a spal s námi až do rána.Přes den měl svoje místečko na radiátoru.Bohužel byl zvědavej až moc a vyskočil nám z okna.I přes veškerou snahu se nám ho nepodařilo zachránit.Zil s námi 11 let. :( :( :(

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Út Srp 19, 2008 21:49

Jezisi , chudacek. To je hrozna predstava. To byl skvelej mazlik , se mnou nevydrzi pod perinou ani jedna :lol:

Avatar uživatele
Petra Nosálová
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: Pá Črv 29, 2007 12:39
Místo/Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Petra Nosálová » Stř Srp 20, 2008 6:49

Tak to mám asi štěstí,Jack je velký mazel,sedává na rameni nebo spává pod peřinou když se dívám na televizi.Někdy když má náladu mi vleze na ruku ,přitulí se a nechá se hladit na hlavičce a pod krčkem.Samozřejmě má i dny kdy dělá že mě nezná.Rikinka taky sedává vedle,ale nejradši pod dekou,když nastavím ruky tak vyskočí a nechá se drbat.5měsíční prckové Jamík se moc mazlit nechce ale spává pod dekou,vedle nohy a pořád přes mě lítá ,Rozinka včera otočila a strašně se chtěla tulit,tak jsem si užila.No a 1měsíční mikrošci to jsou šidla,v ruce být už nechcou,ale věčně po mě lozí a skáčou.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Stř Srp 20, 2008 17:21

No ti moji snáší jen drbání za ušima nebo na bradičce a při výběhu po mě poskakují (a zneužívají jako stoličku, která jim usnadní výskok na stůl :D).

Avatar uživatele
lucifer
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: So Črv 14, 2008 14:58

Příspěvekod lucifer » So Srp 23, 2008 20:01

Já mám doma dva kluky necelé dva měsíce a už když jsem se byla na ně podívat, když byli ještě u maminky, tak už bylo poznat, že jeden je takový samorost, který se asi nikdy pořádně mazlit nebude a ten druhý, že je rozený mazel... Takže pokud si chcete pořídit činčilího mazlíka, tak doporučuji navštívit nějakého chovatele a činčilku si vybrat až na místě. Podle obrázku se nic nepozná. :D

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » So Srp 23, 2008 21:12

Nj, to je pravda. Všeobecně platí - kdo má tu možnost, ať se na myšky zajede podívat, klidně i pár týdnů před odběrem. Je to tak mnohem lepší.
Jinak by mě zajímalo, jak se rozhodla Čárix.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Ne Srp 24, 2008 10:08

obě moje holky zbožňujou drbání a hlazení. to se pak ještě nakrucujou, abych se trefila na to správný místečko.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Zář 01, 2008 23:04

Ako ktore..kazda cincilka je ina....

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”