Broušení zoubků

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Stř Dub 06, 2011 0:22

Tak už vím, Duphalyte zřejmě dostala při zákroku, je to podle všeho něco jako kapačka; Melovem je na pooperační bolesti a Meloxivet na zmírnění zánětu a bolesti - předpokládám, že máme kombinaci těchto dvou.

Nicméně to je Myšce asi úplně jedno a tak otázka trvá ;)

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Dub 06, 2011 0:39

My tam dostali v takové stříkačce něco bílo průsvitnýho na bolest. Je to sladký, tak to činčám poměrně chutná. Pak jsme dostali tři malý prášky, ty jsme měli dávat půlku za den, to byly snad antibiotika, ty jsem nadrtila do kaše.

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Stř Dub 06, 2011 1:22

To naše je mléčně zabarvené, antibiotika jsme nedostali vůbec, pokud vím.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Dub 06, 2011 1:57

podle mě je to to na bolest, takže brát to nemusí, pokud se chová normálně :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Stř Dub 06, 2011 8:46

Na přístup si nemohu u nich stěžovat (HKVet). Taky docela ochotně vše vysvětlovali, při prvním vyšetření nám dali Rodicare na dokrmování, no a po zákroku jsme taky něco dostali. Byl to prášek v sáčku: Professional-Protexin, ten se měl dávat do vody nebo k jídlu, dávka 1g/den, asi na střevní mikroflóru nebo co a pak 3 malé stříkačky s vodičkou na bolest. Tu se dávalo 1/1 den a bylo jí 0,2 ml, docela v pohodě ji vypil, asi chutnala.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 06, 2011 11:16

Jo, pristup neni spatnej, ale pokud nemaji inhalacni narkosu isufloran, tak bych to neriskovala.Navic je soucasti vysetreni pri podezreni na zuby udelat i rentgen celsiti, aby se zjistil stav korenu, ktere zpusobuji tez problemy, bohuzel tam je to ale neresitelne, jedine, pokud je to u jednotlivych zubu, tak zub, zuby vytrhnout.
S temito problemy je skutecne nejlepsi jet do Prahy, nebo Brna, jak jsem davala kontakty, ponevadz v tom maji uz obrovskou praxi a jsou pres tyto problemy u nas bezkonkurencni zatim.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

zákroky se zuby

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Dub 07, 2011 13:49

Ahoj, já jsem si myslela, že mám také dobrou Vet, když jsem s Beruškou jezdila se zubama. No dobrá byla, ale moje holčička musela být opravud moc statečná, teď se jí omlouvám už celé čtyři roky co tu se mnou není :cry: Amy začala mít taky problémy se zuby, vybrala jsem si Hůrku a stojím si za tím. Je to pro mne taky daleko, jsem z Krkonoš, ale odbornost, péče po zákroku - ta nám moc u Berušky chybělo. Suspenze na bolest je moc dobrá, já jsem myslela, že je hořká, ale naopak, Amy ji lízala ze lžičky. Tak ten pátý den se rozbaštila a teď není co by spucovala, když ji pustím večer se Žolim ven, vybírá mu co nesbaštil on. Byla jsme na Hůrce 2 x a protože prognoza je taková, že se nám bude problém opakovat, když bude třeba, pojedu zase.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 07, 2011 14:38

A to je to, co jsem mela na mysli.Lidi si vyberou veterinare nekde v blizkosti a mysli si, ze kdyz se specializuje na hlodavce a mala zvirata, bude to umet i s cincilou.Bohuzel to tak neni, u cincily a zvlaste u techto problemu tohle nestaci, je potreba opravdu zkuseny odbornik.
Jen skoda, ze jsem o techto veterinach a veterinarich nevedela tenkrat pred 8 lety.Mohlo mi to zachranit zivot me milovane Mimi a nemusela zbytecne trpet pres 2mesice a umirat v hroznych bolestech:-(.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Čt Dub 07, 2011 16:14

Ještě že je ten internet, člověk se dostane k více informacím.
Na Hůrku už jsem volal, máme to na pondělí, na dříve to bohužel nešlo, tak doufám, že to Cipísek přečká a v pondělí bude výlet, máme to na dopoledne. Jen bude horší, že já budu po noční a taky ještě před noční, pak ten výlet, to spolkne taky dost hodin, tak doufejme, že to oba v pohodě zvládneme.
Co jsem tam volal, tak mi říkala na recepci, že tam jezdí i třeba ze Špindlu, ohledně té vzdálenosti, to budeš možná asi ty Jitko. :)

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

zoubky na Hůrce

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Dub 07, 2011 16:43

Asi ano, to budeme my, jinak je tu ještě jedna paní činčilářka, ta nechala kastrovat samečka u Veta, prý to nic není, a docela si užili.
Tak držím palce, hlavně se nebojte, uvidíš, že to zvládnete :lol:, nebude baštit hned, ale dostaneš výklad co a jak a výbavu pro maroda :lol: pak písni jak jste dopadli. Držím palce :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 07, 2011 18:44

Taky drzim palce, budete v dobrych rukach.Jeste pred par lety clovek nevedel ani o te praze, ze pani doktorka spolupracuje s Jeklem z Brna a je stejne vyborna asi i.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Po Dub 11, 2011 16:22

Tak máme po návštěvě u Lietavcové na Hůrce, lidí tam chodilo docela dost.
Cesta tam i zpět - hrůza, tam jsem jel z Hradce Králové do Prahy po staré silnici, samé díry a hrboly, zpět jsem to vzal po dálnici, nevím jestli to tak lze nazvat, hrozné nerovnosti :evil: , tak si Cipísek dnes užil až dost autodromu, to bude ještě týden kmitat, když bude sedět. :lol:
Tam se udělal rentgen, pak bylo broušení zubů. Hodku a něco jsem si počkal, pak přičlo povídání. Takže se uvidí, jak to přijme a pokud budou dále problémy, tak se tam máme asi za měsíc ukázat. Vyfasovali jsme věci a rady, co ještě pořídit a jak krmit a tradá domů.
Doma jsem ho chtěl trochu nafutrovat, ale opět mi to nějak nešlo, takže musím počkat na posilu. Když mi ukazovala jak ho krmit, tak se taky vzpouzel, ale né tak jako mě doma. :?
Chuděrka, pořád jde s váhou dolů, takže se to bude muset nějak vyřešit s tím krmením, jak na to.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

držím palce

Příspěvekod Jitka Řeháková » Po Dub 11, 2011 16:55

Děkujeme za zprávy, je fakt, že paní doktorka byla s krmením hotová na to tata na to šup, my jsme taky bojovali, chlupy lítaly, ale pak jsem získala grif. Nejdříve na lžičku sirup na bolístku, to se olizovala až za ušima. Pak jsem si sedla, Amy posadila na klín a zabalila do staré dobré plínky, koukala jenom hlavička, no a krmila stříkačkou ( já jem se taky zabalila do starého pracovního pláště ). 4 x denně, a tak po 4 dnech už začala nejistě a teď se krmí jedna báseň. Ovšem prognoza není dobrá, návštěvy budeme opakovat (asi ). Tak držím palce abyste to zvládli. A neboj, hlavně klid a pokud něco, zavolej na Hůrku, poradí :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Dub 11, 2011 23:42

Vidis, ja Ti rikala, ze to tam bude pani doktorka urcite jeste predelavat, jesteze jste tam jeli.Sice v Hradci take brousili, ale bohuzel v tom nemaji asi praxi a ani inhalacku a nastroje, jako ta Praha a Brno.Jekl mi rikal, ze jediny vet, ktery s nim spolupracuje a ktereho muze doporucit je zatim ta Lietavcova a doufejme, ze casem pribudou dalsi ve vicero mestech.Me to bylo jasne hned, kdyz nebyl udelan rentgen celisti a neji sam.Rada lidi si myslela, ze byla u dobreho veta, take delali korekci a stejne opravdu vsichni ve finale skoncili bud u Jekla, nebo Lietavcove, kteri to museli dodelavat, nebo predelavat a kolikrat uz mela cincila opravdu na kahanku.A to nemluvim o tech "odbornicich", kteri jeste cincile bez skrupuli ustipli predni zuby klestema, coz se vubec nesmi.
Tak drzim palce, udelali jste to nejlepsi.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Út Dub 12, 2011 16:05

Je to pravda, mají s nima veliké zkušenosti, po tom rentgenu se dá taky dost toho usoudit, bez něj je to jen hádání. Broušení je taky asi dobrá alchimie, rostou ze šikma, nusejí mít své plošky navazující na protikus.
Tak zatím se nám daří i dokrmovat, jedno krmení asi na tak půl hodky, už někdy jí i sám, ale pořád malinko ho musíme nutit. Na jedno krmení už dáme i 10ml. Když jsem viděl, jak se má ev. krmit, když nechce, strčí se mu uzounká stříkačka(na 1ml) do tlamičky, půlka se mu tam stříkne, nechá sníst a tak se to opakuje. Ale to je boj.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 12, 2011 21:38

No, hlavne, ze to jde.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Dub 13, 2011 7:55

Já jsem byla taky vděčná za rentgen a vysvětlení pojmu háčky na zubech. Právě že ty plošky nejdou úplně na sebe tak se na horní stoličce vytváří nárůstek , který odírá papulku směrem ven a na dolní plošce zase nárůstek, který jde do jazýčku. No to chápu, že to bolí a špatně se baští. Přední jsou OK, to hryžeme s chutí všechno a hlavně zakázané. Já taky nemám skus, dříve se na to tak nedbalo, ale sama vím, že to je velký problém, taky musím k odborníkovi. :wink: Určitě je dobrý i sirupek, činča když zjistí, že ji to tak nebolí, získá zpět chuť do života. :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 13, 2011 10:44

A to je prave ono, ze tohle veterinar, ktery s tim opravdu nema takovou praxi a zkusenost, jako Jekl, nebo Lietavcova neudela dobre, jen asi zbrousi rucne neco a tim to hasne.Proto je potreba a vlastne nutnost pred zakrokem i ten rentgen a zakrok udelat presne podle techto detailu, jak popisujes, jinak to nema smysl a stejne ty cincily pak konci u tech vyse jmenovanych vetu.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Stř Dub 13, 2011 11:04

Tak jsme včera dokrmovali, snědl pomalu celkem za den 60ml osmizrné kaše, bylo v tom trochu i Rodicaru, kaše by mu celkem šla, ale už pomalu nechce Rodicar, ten se mu musí přímo vnutit.
No a dnes při prvním dokrmování se šlo nejprve na váhu a ono ejhle, měl ještě méně, než včera ráno, o 8g :evil: . Tak se musí ještě počkat co zítra a pokud půjde stále dolů, tak to už není normální. Je pravda, že večer chvíli běhal, ale snědl toho celkem dost, tak by aspoň mohl zůstat na stejné váze.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 13, 2011 12:56

To by se melo lepsit, prece jen mel stres,nejdriv ten neuplny zakrok v Hradci a nasledne u Lietavcove, je toho na nej dost, ale neboj, da se dohromady.Nevis stav korenu dle rentgenu, co rikala?
Jinak by nebylo spatne, kdybys jim v tom Hradci, jak jsi byl rekl, ze to v Praze museli predelavat, dodelavat a ze je potreba delat rentgen.Zda by chteli s pani doktorkou spolupracovat, nebo s Jeklem v Brne.Nekteri vetove jsou k tomu ochotni i ve velastnim zajmu, ze se ohledne techto problemu zdokonali.Byla by ale potreba, aby si poridili tu inhalacni narkosu isufloran, bez toho to nema smysl.A to je take mozna duvod, proc zhubnul, ponevadz tam prvne dostal klasickou narkosu injekcni.Zkus mu davat ted obden goji-kustovnici cinskou jeden kousek, posili mu chut k jidlu a obsahuje vsechny becka

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

zoubky

Příspěvekod Jitka Řeháková » Stř Dub 13, 2011 13:49

No a co bobky? Amy měla při potížích malé a málo a vůbec takové nebobky. Teď co je v poho je má větší než Žoli. Kustovnici dáváme taky, to je mňamka, když jim nedám, tak udiveně koukali jako no co co co, zapomnělas? Je určitě zdravější než rozinka ( tu mimochodem moji činčiláci vůbec neznají ).Váhu sleduj, ale jsem přesvědčená, že to rychle nabere. Já jedu teď na čtyři dny pryč, syn je nakrmí, nechá poběhat, ale protože Žoli z pochopitelnýách důvodů loudí a Amy odmítá, musí je pohlídat aby se neseprali a aby ji moc nehonil. Připadám si jak mravnostní policie, ale vzhledem k té její nepříjemné anomálii a protože ho nechci nechat kastrovat to musím ohlídat. :roll: Držím Ti palce a plyšákovi taky, určitě se to pohne k lepšímu. Já taky šedila že nebaští, že to je dlouho.....v každém případě máš spojení na Hůrku, tak za zavolání nic nedáš. Hlavně aby už přestalo chumelit :roll:

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Stř Dub 13, 2011 16:52

On Rodicare docela smrdí, tak se nedivím, že mu moc nejede. Ovšem Myška mi prskala i na osmizrnnou, takže tu krabici teď dojíždím já :/ A stejně jsem dopadla i s přesnídávkami, takže nakonec byla pár dní o klíčkách, rozinkách a bylinkách.

Mimochodem, kustovnice to u nás projela na celé čáře, nejen že se nad ní Myška oklepala, ale nechutnala ani nikomu z nás.

Už to budou dva týdny, co jsme brousili a mě se zdá, že má ten jeden zoubek zase/pořád delší a nakřivo. Přitom ale hryže jak divá (jak kdy samozřejmě, někdy dva dny do ničeho nekousne a pak zas hryže celý večer)... to holt musí vědět ona, jak jí to vyhovuje.

Avatar uživatele
Ivy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: Stř Črv 10, 2009 12:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ivy » Stř Dub 13, 2011 16:56

davidhr napsal:měl ještě méně, než včera ráno, o 8g


Ono by stačilo, jestli byl před prvním vážením napitý a druhý den si naopak předtím odskočil. Přeci jen, za noc nic nenabere, ale voda taky něco váží...
Každopádně ho hlídej, ale těch pár gramů může být dáno tímhle.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Čt Dub 14, 2011 0:55

Vždy jsem se snažil vážit v jeden určitý čas a za určitých podmínek, aby to vše zhruba bylo stejné, před jídlem, záchod tedy neuhlídám, atd...
Bobky jsou, ale spíše to jsou jen kousíčky, ale řekl bych, že se pomalu zvětšují a je jich více. Dokrmování je dřina, snažíme se, aby jedl sám, tak se stříkačkou čekáme na chvíle, kdy se mu tam dá něco vstříknout, někdy to vypadá, že i sám chce, mezi tím ještě začne jančit, to znamená, že potřebuje čůrat, tak se dá do klece a pak se opět pokračuje, někdy během krmení se mu chce i 2x. Každej rámus ho zajímá, hlavičkou točí jak o život, když už nejde více otočit hlavou, tak vyběhnou přední packy a vše odstrkávají, pak se začne zase vrtět celým tělem, no prostě je to boj, má jediné štěstí, že teď mám chvíli volno, tak se jí každou chvíli, ale časem to bude horší, musí se do práce.
Doktor z HKVetu mi dal jeho email, co mu brousil zuby, že mu máme časem dát vědět jak se mu bude dařit, ale ještě jsem se k tomu nedokopal, tak snad časem mu napíšu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 14, 2011 10:46

Bylo by fajn tomu doktorovi v Hradci rict o Jeklovi,ale take hlavne Lietavcove a dat jeji kontakt, aby se treba, pokud ovsem bude chtit zdokonalil.A take mu rict, ze by si na tyhle zakroky a vubec na zakroky cincil a malych zvirat poridit tu inhalcni narkosu isufloran.
Slysela jsem o jednom vybornem doktorovi v Hradci, ktery by byl ochotny spolupracovat a radit se s Brnem a Prahou a ma inhalacni narkosu.Je hrozne ochotnej, snazivej a uci se tyhle veci pry dobre, jezdi za nim, nebo jezdili s kralikem, ktery mel podobne problemy a zvladal to dober.Ono by stacilo pak, kdyby uz byly potreba ty kontroly castejsi, zpocatku urcite jeste u Lietavcove, ale casem se s nim a s ni domluvit, aby tu lecbu prevzal a konzultoval postupy s ni.Jmenuje se nejaky Bartos a je myslim v Gajerkach.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”