dotaz pro kockare

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

dotaz pro kockare

Příspěvekod jasmin » Čt Ún 03, 2011 17:45

Mam dotaz pro ty, kteri chovaji a maji zkusenosti s kockama.
Je rizikove vzit do bytu vetsi kote z venku o kterem nevime, zda je ockovane, odcervene?Ktere se bud zatoulalo, nebo ho nekdo vyhodil?
Ja osobne, co si pamatuju od jednoho veta, ktery rikal, ze nemoci venkovnich kocek se rovnaji stejne, jako krys a potkanu a ze jsou i pro lidi vysoce rozikove, tak si myslim, ze ano.
Jsou nektere jejich nemoce a hlavne ty infekcni rymy a nemoce, chlamydie, toxoplasmosa atd. prenosne i na cincilu, nebo muzou byt?
Jak bezpecne dopravit takovou kocku na veterinu, aby si clovek na sobe neprinesl nejake ty bakterie, ktere pry u jedne z tech jejich nemoci jsou prudce prenosne vzduchem, na odevu, dotykem.A hlavne ty vajicka parazitu a skrkavek, jak dlouho trva, nez se kocka uplne odcervi a nemuze uz vylucovat ani ty vajicka?
Kdybyste nasli venku takovou kocku, vzali byste ji do bytu,kdyz mame doma cincily, ktere jsou nachylne hlavne na ty parazity, nebo ji nechali odvezt do utulku?

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Ún 03, 2011 18:00

My jsme měli odjakživa venkovní kočku, vždy se toulala po venku a chodila se domu vyspat a nažrat. Pokud ji člověk očkuje a pravidelně odčervuje, tak to problem není. Určitě se se nemusíš bát ji mít doma, ale budeš ji muset zajistit volnej pohyb po venku, protože takzvané domací kočky, neznamého původu maji v sobě zafixovany volný pohyb a akorát by se trápila.
Pokud si našla kotě, tak je určitě důležité dodržet měsíční karanténu, nechat kotěti udělat vyšetřeni z krve, rozbory trusu a nechat ji odčervit.

Rozhodně se ji nemusíš bát jak čert kříže.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Ún 03, 2011 18:08

To jo, ale pokud byla venku, tak odcervena nebyla a muze mit parazity.A to jsem myslela, ze je asi nebezpecne ji brat do bytu, zvlast, aby cincila neco nechytla.Na karantenu v byte neni misto, je maly a jak dlouho trva, nez kocka po docerveni vylouci vsechny vajicka?
Kam bys ji dala, kdyz se musi dodrzet karantena a v byte to nejde?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Ún 03, 2011 18:11

Jo a je jeste rizikove ji jen v ruce, nebo aute vezt na veterinu kvuli tem pripadnym nemocem, ktere muze mit?A muzou byt nektere nemoce vcetne tech parazitu prenosne na cloveka a cincilu, nebo jen mezi kockama?

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Ún 03, 2011 18:37

Já myslim, že je to trochu přitažené za vlasy, je to samozdřejmě riziko , ale ne tak velké. Myslim, že v tvém případě je lepší činčilu dovést do utulku. zadej si do www.google.cz kočičí utulek pardubice a zavez ji tam.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Čt Ún 03, 2011 18:46

Tak přeci v autě se stejně má vozit v přeptavce... a souhlasím s martej, že je to přehnaně citlivé. Holt je potřeba odčervit ( víckrát ), naočkovat a popř. vykoupat, nebo použít spot-on. A samozřejmě ji vzít k vetovi na prohlídnutí ( příp. projevení kočičí rýmy ) jinak bych se toho nebála. To by člověk nemohl ani pohladit kočku na ulici.....

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Čt Ún 03, 2011 19:13

Inus ja bych to taky moc nehrotila...jasne, ze opatrnost je na miste, nikdy nevis s cim cica prisla do styku, ale jak dodrzis hygienu tak by to melo byt ok. Toxoplasmoza se zacne vyvijet po trech dnech v trusu, a ten mit doma urcite tak dlouho nebudes..chronickou chripku ani kocici rymu cincily nechyti..ja mam v pokoji s cincama i kocky, uz jsem nekolikrat lecila kocici chripku i dva mesice na atb a vse ok. Urcite odcervit a za tri dny znovu..myslim ze po tydnu by nemelo byt pamatky po parazitech...Jinak samozrejme dodrzovat zasady myti rukou apod...Me se kdysi i stavalo, ze kdyz jsem zapomnela prikryt zachod pro kocky tak se v nem cince koupaly v tom stelivu. Vse bylo v poradku :wink: ..naockuj, odcervi, vysetri a bude to ok :wink:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Ún 03, 2011 19:17

Já si taky myslím, že tvé obavy jsou trošku přehnané. Já už jsem si kolikrát hladila venku nějakou kočku, nikdy jsem nic nechytla. Mám spousty známých, co třeba na ulici našli kotě a vzali si ho domů a taky nic. Podle mě, když co nejdřív zajdeš k vetovi, řádně naočkuješ, kotě okoupeš a budeš dodržovat hygienu, tak je riziko přenosu opravdu minimální. Když si budeš před manipulací s činčama umyvat ruce, tak by to mělo být v pohodě. :wink:
Jinak já mám doma číču, která do půl roka života měla každej den přístup ven a já si ji pak vzala do bytu. Zvykla si rychle a nezdálo se, že by ji to nějak hodně vadilo, ale to možná záleží na čičině individuálně. Hodně ji pouštím na balkon, rada kouka ven, ale pak si sama řekne, jak chce domů :)
Ted už má 6,5 roku.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Ún 03, 2011 20:34

Ja ho nechala odvezt do azylu, ale ptala jsem se, ponevadz jsem mela vycitky, zda jsem si ho nemela nechat atd.Ale toho jsem se bala, no,nechtela jsem ohrozit Mysu hlavne tema moznejma parazitama, ktere by mi tam mohlo zanest a hlavne roznest.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz pro kockare

Příspěvekod Wulfina » Pá Ún 04, 2011 9:29

Asi tak, udělala bych to samé, jako Jasmin. To kotě, které přišlo může mít kupu nemocí jak vnitřních, tak vnějších, já, jelikož mám doma zvěřinec, od psů po činčily, přes kočky, tak bych neriskovala přenos nemoci na mé zvířectvo, takže taky bych mu dala najíst a odvezla bych ho do kočičího útulku nebo se pozeptala známých, jestli kotě nechtěj... Kdyby řekli, že jo,tak první cesta by byla k veterináři... :wink:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Ún 04, 2011 15:03

my osobně pečujeme o ryze venkovní kočky a taky je venku trvale necháváme, jednak už kvůli možným nemocem a druhak právě kvůli tomu, že jsou to prostě venkovní kočky, které se narodily do lesa a na byt by těžko uvykaly (a ani to nechceme, 3 lesní kočky, které navíc ani nejsou původně naše a do toho činčily a králík, to už je malá ZOO )
co se týče parazitů - určitě nějaké mít můžou, ale pokud není kočka kost a kůže, nekape jí z nosu a netečou jí potoky "čehosi" z očí, tak si myslím, že nějaký vážnější problém, který by jen při pouhém převozu autem k vetovi přenesla na své okolí, moc nehrozí :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Ún 04, 2011 20:59

Diky holky,
uz je to dikybohu vyreseno a snad i dobre dopadlo.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”