Vykoupit činčily nabíízené velkochovatelem ?

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » So Ún 12, 2011 15:42

Taky si myslím,že je chce prodat a né se jich nějak zbavit.Tam jasně píše,že by se dala odprodat chovná skupinka a taky mláďata.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 17:55

souhlasím s Martej,pán je prostě chce prodat dále do chovu ne na kožku a neřekla bych že je mu úplně jedno kdo si je koupí- to by jen uvedl cenu a dál to nerozváděl

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Ún 12, 2011 18:15

Tak já vám nevim. Chce prodávat i mimina? Takže buď má ňáký, co maj "nedokonalý" kožich, nebo jsem z toho fakt jelen.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Ún 12, 2011 18:21

Jinak farmu na mimča bych ráda měla, ale mám dva problémy, za prvé nebyla bych schopná se mimča vzdát, zadruhé, kolonii mi Michal neschválí, o to víc, když stále narůstá, takže ve výsledku mám vlastně jen jeden problém :) :? :( tak nevim :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 18:29

prodává vše ne jen mimina,spíš končí s chovem

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Ún 12, 2011 18:39

Psala jsem "i mimina"...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Ún 12, 2011 18:42

saskie napsal:Psala jsem "i mimina"...

vím,jen podotýkám že pokud končí s chovem je jasný že prodá úplně vše- tzn. i mimina

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » So Ún 12, 2011 19:11

Miminka nabídnul z toho důvodu,že my chováme činčilky na mazlíky a miminka se dají ještě ochočit,narozdíl od dospělých jedinců,kterým je od 1-8 let i ty je ochotný prodat,ale po skupinkách,to jest 4+1 samec.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » So Ún 12, 2011 19:15

Zase kdo si vezme 5 činčil najednou že.. :?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Ún 12, 2011 19:22

Je to těžký. Ale zdá se, že ten člověk neni úplně nechutnej mizera, tak třeba netrpěj tolik, jak jsem si myslela. Ale vzhledem k tomu, jak malou maj klec a pochybuju, že je někdo venčí, tak to jsou chudáci, ať je to jak chce.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Ún 12, 2011 22:33

martej napsal:kdyby je chtěl pan dat na porážku, tak mu to bude jedno. dle mého názoru by chtěl činčily prodat někomu, kdo bude na ně dál chovat. Jinak činčily po druhém roku se už kožkovat nedají, protože mají ,, nekvalitní kožku.

To ne, ale maji dalsi mladata.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Ún 12, 2011 22:36

cincili z velkochovu jsou vzdy chudaci a stejne tak i dalsi zvirata chovana za temito ucely.:-(
A neni pravda, ze se starsi cincila neochoci.mela jsem 6letou od kozkare, vykoupila jsem ji a ikdyz ze zacatku byla silene placha a ve stresu, tak ve finale to byla nejvdecnejsi a nejpritulnejsi cincila.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Po Ún 14, 2011 0:22

Jinak pán mi ještě odpověděl na email že produkoval činčilky na mazlíky do Holandska,ale poslední dva roky se mu to nevyplácí,proto s chovem končí.Poslala jsem odkaz,aby se k tomu mohl vyjádřit,když bude chtít a klidně se můžete domluvit na nějakých činčilkách :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Po Ún 14, 2011 1:12

Tý brďo, tak tomu moc nerozumim. Sice mám radost, když čtu, že účel nebyl kožkařský, ovšem ale avšak mi řekněte, jak by mohl tedy někdo mazlíků milovník chovati činči v pidi klecích s podmínkami takto otřesnými? (Umim si představit daleko otřesnější podmínky, jistě, ale také daleko lepší, vzhledem k okolnostem...) Tedy jsem z toho poněkud zmatená. :roll:

Alf
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Út Ún 15, 2011 19:03

Příspěvekod Alf » Út Ún 15, 2011 19:58

Dobrý den, Vážení a milý chovatelé činčil. Dovolte abych vstoupil do Vaší diskuze o mé maličkosti. Tímto také děkuji uživatelce "lulka" , že mě upozornila na tuto diskuzi. Docela mě zaráží Vaše komentáře, které vesměs pramení pouze z Vaší neinformovanosti o daném problému. I když jsem s chovem původně začal jako kožkař (v roce 1998), než se mi chov rozrostl, tak o kožky přestal být zájem. Zároveň (v roce 2002) se mi naskytla možnost vyvážet mláďata do Holanska do zverimexu a sítě obchodních řetězců, kde tyto mláďata kupují lidé jako jste Vy všichni v této diskuzi. Prakticky to znamená, že kdyby nebylo takovýchto lidí, kteří je chovají doma v obýváku a malé děti si s nimi hrají jako z hračkami, nebylo by takovýchto velokochovů. Jenom z našeho okresu, kde spolupracujeme celkem čtyři chovatelé, se ročně vyvezlo kolem 1000 mláďat. No pudeme dále, jestli umíte počítat, tak je to cca 400 Kč za chovné zvíře a klece k tomu jsou zadarmo. Pouze v případě, že to někdo koupí jako celek. Pořizovací náklady v roce 1998 byly 6000 Kč za chovné zvíře a 200 Kč za chovnou dvouklec. To pro ty co si myslí, že na tom chci zbohatnout. Cena je taková proto, abych to prodal jako celek a co nejdřív. Kdybych chtěl zlikvidovat zvířata, tak bych to řešil jinak, pro ty méně chápavé. Dále, rozměry klecí odpovídají stávajícím zákonům a vyhláškám, koukal jsem na Vaše fotogalerie a některé klece nejsou o moc větší, než ty chovné, nehledě na to, že je máte plné plastů, hadrů a budek z lepených dřevovláknitých materiálů, které rozhodě nejsou při okusování to nejlepší na trávení Vašich miláčků. Z Vašich příspěvků mi bylo docela smutno, takové jednání o nás bez nás. Ještě by mě zajímalo kolik kdo máte doma zvířat z větších chovů. To už jen na okraj, žijte si blaze, Petr Dokulil

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Ún 15, 2011 20:26

Dobrý den. Jsem velice ráda, že jste se přidal do naší diskuze. Už proto, aby to nebylo o nás bez nás, že. To by mě asi nenapadlo, pozvat Vás sem.. asi bych nečekala, že byste se tohoto účastnil. Prosím nezlobte se za emocionální výlevy některých. Tito mají s lidmi a jimi týranými zvířaty zkušenosti, takže už jsou prostě podrážděný záhy. Ale jinak s Vámi souhlasím, že soudit bez dostatku informací je nesprávné. Ale co je již dost informací, že? Soudit by se nemělo nikdy. Jenže podle mě, je to tady i o svobodném vyjádření názoru a ne souzení. Že máte klece podle vyhlášek je obdivuhodné, ale to, že nám to některým přijde málo a jako trápení, je náš názor a ten teda mně ňáká vyhláška jen tak neuchlácholí. Činčilu jako plyšáka pro dítě vidím jako otřesnou záležitost a tito lidé jsou pro mě na stejné úrovni jako kožkaři.

Alf
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Út Ún 15, 2011 19:03

Příspěvekod Alf » Út Ún 15, 2011 21:03

Ještě jedna věc, ten můj příspěvek nebyla omluva, jen názor, žijeme přeci ve svobodné zemi, nebo si to aspoň všichni myslíme. A druhá věc, nevěřím tomu, že jste všichni naprostí vegetariáni, tak se mrkněte na to, v jakých podmínkách roste Vaše večeře.

Alf
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Út Ún 15, 2011 19:03

Příspěvekod Alf » Út Ún 15, 2011 21:10

A třetí věc, všichni jste si mohli najít můj inzerát a kontaktovat mě, jenže férový jednání pomalu mizí z naší země, škoda. Zastávám názor, že když chci někoho poslat do ......, tak mu to řeknu do očí, ne za rohem to šuškat ostatním.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Ún 15, 2011 21:25

Já jsem Vám nenapsala proto, protože jsem se obávala špatné komunikace. A to z obou stran. Nevim, jestli bych dokákala slušně hovořit s někým, koho bych také nejraději stáhla zaživa z kůže, mimo jiné. Proto jsem chtěla čiči vykoupit najednou a řešit to právě jednou. A omlouvat by se měl každý, kdo jest člověkem.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Ún 15, 2011 22:04

nepochopím jak někdo může srovnávat maso - jako nezbytnou součást života ( pro vědčinu lídi....za mně to mi rozhodně není jedno jak žijou hospodářská zvířata!!!! ) a někoho kdo vraždí zvířata jen pro nějaké k..., které se nedokážou normálně oblíknout bez prolití krve!!!

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Ún 15, 2011 22:06

a ještě něco.....koukněte na internet na různé diskuze a pochopíte, že je to normální, že se píše o lidech ,,za jejích zády´´ netvrdím, že je to správné ale je to tak...to by pak nebyl ani žádný bulvár!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Ún 15, 2011 22:12

pro začinající hadku téma uzamykáme.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”