Seznámení páru

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

šimon
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:47

Seznámení páru

Příspěvekod šimon » Po Dub 23, 2012 14:04

Ahoj, dříve než začnu vyprávět svuj přiběh chci říct že jsem si vědom chyb ktere jsem udelal. Jako prvni k nám přišel činčilí sameček Eda. Dnes jsou mu asi 3 roky a je to pořádný "kus". Asi pred rokem jsme se rozhodli ze si chceme zalozit chov a koupily jsme si mladou činčilí samičku. Na podzim jsme je uz chtěli zacit zblizovat a pustily jsme je spolu do pokoje. Eda na ni ale pořád dorazel a i se servali, spolu jsme je měli puštěné asi 3krat. Pak jsem se docet ze samicka musi spnovat urcitou váhu tak jsme s tim prestal. Na začátku zimy jsme samicce stvorily novou prostornou klec s vyhledem na klec samečka. Pres zimu jsme se je nijak sbližovat nesnazily. Ted bych si ale chtěl zalozit chov, četl jsem si ruzne blogy a stranky jak na to, ale stejne bych chtel radu od vas. Jak mam ted postupovat abych si zalozil páreček? Mam k dispozici dve pomerne velke klece a svuj pkoj kde je pouštím.

Edit.: upraven nadpis

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji pomoc! (jsem blbec) :d

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 14:12

Vem si přenosku, do které jde dobře vidět, dej do ni činčilky a hlidej je. Pokud se začnou štěkat, tak zatřes s přenoskou. Dělej to do té doby, než budou alespoň 4 hodiny v klidu a pak je dej do klece samečka, kterou vyčistíš, aby tam bylo co nejméně pachu .-)))

A nebo můžeš použít druhou metodu, kdy dáš do velké klece menší klec a zavřeš jednoho do menší a druhého do větší, tak bych je nechala alespoň 14 dni a pak je zkusila dát do přenosky a pokud by byly v pohodě, tak je dát do klece, kde nebyla samička- jsou teritoriální. Je dobré začít seznamovat třeba ráno, kdy nejsou moc aktivni ;-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji pomoc! (jsem blbec) :d

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 14:40

Nejvíce se mi osvědčilo seznámení přepravkou. Dám je do ní hned ráno, kdy jsou vyřádění po noci a hlídám. Mám to popsané zde http://www.cincilkyzvetrni.eu/index.php ... 3&Itemid=4

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod tarja666 » Po Dub 23, 2012 15:00

také se nám nejlépe seznamuje v přepravce :D

Disable adblock

šimon
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:47

Re: Seznámení páru

Příspěvekod šimon » Po Dub 23, 2012 17:15

Před chvílí jsem cincilku vazil a samicka ma jen 450 g a mam ji uz skoro rok je to normální? Nemam přepravku, mohli bych použít např. Bananovaou bednu nebo neco podobneho?

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod tarja666 » Po Dub 23, 2012 17:35

samička vhodná do chovu by měla mít 550g a sameček alespoň 500g. Čili bych buď počkala, jestli ještě nevyroste a nebo na chov pořídila jinou samičku.
Čím krmíte? A kolik váží sameček?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 17:51

banánová krabice rozhodně ne. Kup přenosku, bude se hodit ;-) Jinak samička ještě nemá váhu do chovu. Určitě může ještě vyrůst, ale musí mít alespoň 550 g, než ji dáš do chovu a sameček nad 500.

šimon
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:47

Re: Seznámení páru

Příspěvekod šimon » Po Dub 23, 2012 18:13

Krmim granulemi a senem. Samecka jentak nezvazim protoze je celkem agresivni a rozhodne by nesedel na vahach. Jak je vazite vy?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 18:33

Můžeš je vážit v přenosce a nebo nalákat na pamlsek. Nechci rýpat, ale možná by stálo za úvahu nedávat samečka do chovu,kvůli povaze. Agrese by mohla být i od hormonů a tak by možná pomohla i kastrace a sameček by mohl být se samičkou bez problému v kleci a mohl byste si na miminka pořídit jiný pár ;-))

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod tarja666 » Po Dub 23, 2012 18:37

činčilkám je možné přilepšovat například granulkami New Generation http://eliscinobchudek.eu/zakladni-krmi ... n-1kg-i12/ , po kterých činčilky pěkně nabírají, nebo také výživnou směskou http://eliscinobchudek.eu/doplnkova-krm ... ncily-i17/ . Je však možné, že je činčilka menšího vzrůstu a do chovu nedoroste.
Jakou značkou granulí krmíte? Některé jsou méně výživné a činčilky po nich hůře přibírají.

Jinak k samečkovi - pokud je agresivní, může to značit i to, že s něčím není spokojen. Zkusila bych ho několik dní nepouštět a pomalu si ho začít ochočovat nejprve přes klec pomocí pamlsků atd. O ochočování tady toho je spousta, zkus se porozhlédnout po fóru.
Některé činčilky nemají rády, když se na ně sahá, mám doma taky jednu takovou netýkavku.
Vážím ji tak, že váhu dám na dno klece a ona se většinou sama přijde podívat, co se to děje. Dám jí pamlsek a v klidu zvážím :)

šimon
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:47

Re: Seznámení páru

Příspěvekod šimon » Po Dub 23, 2012 21:01

on neni az zastak agresivni. Pres klec se necha podrbat, ale do ruky se vzít nedá "zdivocel" po prijezdu nove cincilky (z kleci mají na sebe vyhled).
Krmim granulemi ze zverimexu občas to stridam ted zrovna mam koupene granule Darwins (obyčejné "Zelené" granule) a micham je s nejakymi palmsky vetsinou pokazde jine na vyrobce moc nehledim.

Edit. sloučeny přispěvky

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 21:35

To je právě špatně. Činčilky jsou háklivé na změny. Pokud jim dáváš pokaždé něco jiného, musí si pokaždé znova zvykat, míň žerou a nemusí kvůli tomu přibírat. Můžou mít zo toho zažívací problémy.

šimon
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Říj 03, 2011 20:47

Re: Seznámení páru

Příspěvekod šimon » Po Dub 23, 2012 21:45

Jakeeho vyrobce byste doporučil abych se podival jestli ho nemaji ve zverimexu.?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 21:51

Dobrý je Berkel, Ovator, Whitte Molen, Vitakraft kuličky, Versela Laga, ale vše aby byli zelené granulky, což je základ, pak mohou doplňky (Ovator Mohrengold, New generation atd.). Někteří výrobci vyrábí i směsky, ty nekupujte.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 22:12

Ve zverimexu moc dobrých značek na výběr není. Lepší je objednat na internetu. Já osobně mohu doporučit eshop www.zravamrska.eu a nebo www.cincilka.cz

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod tarja666 » Út Dub 24, 2012 0:50

a já doporučuji již výše zmíněný Eliščin obchůdek http://eliscinobchudek.eu/ . Člověk zde najde vše potřebné pro činčilky za velmi příjemné ceny :D
Ozkoušenou mám také Eliščiny granule - http://eliscinobchudek.eu/zakladni-krmi ... druhu-i73/ , kde jsou již ve správném poměru namíchány výživné granulky, včetně New Generation a Ovator Mohrengold, takže už člověk nemusí kupovat zvlášť :D

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod mefoxinka » Út Dub 24, 2012 10:50

Ve zverimexu se najdou dobré značky, musíte ale vybírat a jsou o dost dražší než na internetu a nemají tam takový výběr všeho potřebného. Takže objednávat spíše přes internet nebo si najít internetový obchod se skladem ve Vaší blízkosti.

navíc je možnost se třeba i domluvit pokud chcete něco konkretního co třeba zrovna neni v nabídce :wink:

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Seznámení páru

Příspěvekod AnnaVV » Út Dub 24, 2012 10:59

u nás ve zverimexu nic nemaji ani v blízkém okolí tak objednávám přes internet.A mohu doporučit http://eliscinobchudek.eu/

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod tarja666 » Út Dub 24, 2012 12:58

u nás v Brně, co jsem zatím viděla, je to se zverimexy opravdu marné :roll: nemají tam většinou absolutně nic, co požaduju a když ano, tak se mi z ceny udělá šoufl #-o Přijde mi, že internetové obchůdky atd., jsou u činčil pomalu jediná možnost, jak zajistit činčám kvalitní krmivo či další věci a nezrujnovat se u toho...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Seznámení páru

Příspěvekod Reňaaa » Út Dub 24, 2012 15:40

Tarjo v Ostravě je to taky tak, jediné co se dá koupit je Apetit a Vitakraft pelety, ale ty nikdy nechutnaly a navíc ta cena je až moc přehnaná (PetCentrum). Takže souhlasím jediná možnost je e-shop nějaký...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Seznámení páru

Příspěvekod jasmin » Út Dub 24, 2012 22:37

Zkus ji davat, obema jako pamlsek goji-kustovnice cincka ze zdrave vyzivy, ale ne vic, nez jeden kousek trikrat do tydne.Obsahuje vsechny potrebne vitaminy a hlavne vsechny becka, vcetne B12 v prirodni forme.Kup ji ale ve zdrave vyzive a dej pozor, aby to byly jen susene plody bez jakekoliv konzervace, nebo prislazeni a nesmi byt v oleji.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Seznámení páru

Příspěvekod RENÁTA » Út Dub 24, 2012 22:46

Reňaaa napsal:Tarjo v Ostravě je to taky tak, jediné co se dá koupit je Apetit a Vitakraft pelety, ale ty nikdy nechutnaly a navíc ta cena je až moc přehnaná (PetCentrum). Takže souhlasím jediná možnost je e-shop nějaký...

Pozor v Ostravě je zverimex u tesca v Porubě a mají tam i berkel včera jsem ho objevila v té nové přístavbě

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznámení páru

Příspěvekod Ladus » Stř Dub 25, 2012 8:56

Reni a jaká byla cena u Berkelu? Mám to pár metrů že koukla bych tam :D

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Seznámení páru

Příspěvekod Reňaaa » Stř Dub 25, 2012 9:49

Faakt? Tak to zajdu kouknout, cena by mě také zajímala :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”