giardie

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
májík
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Ne Dub 06, 2008 23:06
Místo/Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

giardie

Příspěvekod májík » Út Črc 29, 2008 10:14

ahoj před pár dny jsem si dovezla činčilu, Amálku, light ebonku z německa přes prostředníka. Amálka po 5 dnech začala prujmovat, myslela jsem že je to normální prujem, a tak jsem dva dny léčila normální prujem, dál se mi nakazila další činčila a začala mít také prujem, přišlo mi to divné a tak jsem jela za našim veterinářem kterého máme ve městě, o činčilách ví prd a řekl že je to infekční prujem. malá Amálka zemřela a nechala jsem udělat koprologii,už u veterináře který je na drobné savce, tou se prokázalo že mají giardie, s veterinářem jsem se o tom bavila a radila, říkal že malá amálka byla nakažená. jelikož jsem byla blbá a dost věřila nenapadlo mě že by mi mohl dát někdo nakaženou činčilu. ale stalo se, niní bojujeme s giardiema. od majitelky amálky jsem žádala vrácení peněz, bohužel chovatelka nebyla vůbec solidní a odepsala mi že si za to mužu sama a že jsem mělá já nakažený chov a Amálka se nakazila u mě, prostě všechnu vinu svedla jen na mě a že já jsem ta co má giardie, a né ona. takže s chovatelkou petrou z německa mám jen a jen špatné zkušenosti, místotoho aby mi poradila řešila semnou nebo se mi nějak omluvila tak svádí vinu jen na mě že já za to mužu.
píšu to sem protože mě stráta bolí a po jednání s petrou jsem naštvaná a chci aby ste to věděli jak petra jedná.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 29, 2008 13:06

Ahoj Mariko,
bylo mi jasné, že napíšeš i sem. Je hezké, že chceš sem napsat pravdu, ale napiš celou. Jak ti Petra mohla s tim průjmem poradit, když si ji vůbec nekontaktovala ?? Jediné co si ji po deseti dnech po smrti ebonce napsala, že je hnusná chovatelka, které voní prachy a chtěla tě podvíst? Na to bych ti taky nenapsala milá slova. Ale abych se vratila zpět......

činčila bylapředem, než jsme odjeli od petry z oberpfalzu přelečiléčená metrozolem. Poté co sem dovezla činčilu sama, dala jsem ji pro jistotou ještě panacur, aby bylo vše v pohodě. Celou dobu byla činčila bez průjmu, byla veselá, žrala a měla super kožíšek. Po peti dnech, co si ji měla doma, si mi psala, že činčila začala průjmovat a že sni ma měkke bobky i další tvá činčila s kterou je v kleci. Na to sem ti poradila at jim dáš živočišné uhli, že je ebonka přeléčená a že by to mohlo bejt ze strestu, protože si dala holky spolu apak jste začali dělat u nich nové klece,takže se vystresli obě. Vše bylo v pohodě a ozvala ses mi až když ti začala ebonka umírat. na to jsem tě poslala za vetem, že žádná jiná možnost neni, že ji musi vyšetřit. Bohužel umřela a on ti řekl, že giardie to nebudou a že je zbytečné to dělat, protože ma infekčni průjem ........... dobrá, chápu, že je na kočky, že neni tak specializovaný, tak proč si ho teda poslouchala? proč sis nepostavila hlavu a nedonutila ho tu koprolku udělat? Poté co sme se spolu bavili si celou dobu říkala, že je to infekčnim průjmem a že ti vet dal na přeléčení celého chovu Metrozol, potom co si podavala tejden metrozol si udělal koprologii, takže teoreticky po sedmi -osmi dnech co ebonka umřela a tam ti vet našel giardie....sice nevim, jak je to možný, že po přelečení metrozolem maji činčily opět giardie, ale budiš. Ale pořád mi zůstavá rozům stát nad tim, jak vet přišel na to, že amálka nakazila celej chov, když u ni nebyl udělanej ani jeden test.
Já sem jako prostředník se s tebou chtěla dohodnout,protože mi bylo líto, že ti umřela, ale začala si mi nadavat a byla si hnusna, tak co čekáš? Že budu na tebe jak milius?? Asi těžko, jestli se chdeš dohodnout, zkus to jiným přístupem než nadávkama. Martina

Host

Příspěvekod Host » Út Črc 29, 2008 13:17

Aaaaaaaachjo,

cekate asi vsichni ze se k tomu vyjadrim verejne co? Tak fajn. Ja odepisuju slecne Marice soukrome, mezi tim me ona drbe verejne na forech. Me je to jedno, ja vim sve, a nevim proc bych se mela cilit kvuli 1 jediny cincile, ktera nezvladla prevoz. A to nemyslim tu chudinku ebonku co sla zdrava pres Martinu k Marice.

Na druhem foru se vyjadrovat nebudu, protoze tam nejsem prihlasena, a ani o tom neuvazuju.

At si mysli kazdej co chce, je fakt, ze z nejmin 50ti cincil co slo ode me do cech, zemrela jedna jedina prevozem, a to nebyla z meho chovu, nemuzu za to. V nemecku jich ode me je za tech 8 let jeste vic, a take se to jeste nikdy nestalo ze by nejaka z nich umrela. Ja cincily davam vzdy zdrave, testy mam negativni, chov v naprostem poradku, sterzim si ho jak oko v hlave.

Myslim ze casem potvrdi majitele ostatnich cincil ode me, ze jsou v pohode a nemuzou si stezovat.

Co k tomu mam jeste dodat?

Pa Petra

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Út Črc 29, 2008 14:46


Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Re: odpověd

Příspěvekod Jesse » Út Črc 29, 2008 15:01

Lída napsal:tak se vyjádřete i sem:

http://tady.org/simple/topic.php?id=311&page=1


V zájmu Seppa - "Uvědomte si prosím, že zhlédnutím tohoto odkazu napomáháte zvýšit navštěvnost stránek. Pokud tak nechcete učinit, prosím, neklikejte. Děkuji Sepp"

Host

Příspěvekod Host » Út Črc 29, 2008 15:03

O cem se mam jeste vyjadrovat? A na co na jinym foru? Jen abych se mohla nejak branit, se mam prihlasovat? Ne hele, kdo chce, ten si me najde tady. Stejne k tomu nemam uz co dodat, zvladly jste to bajecne za me. Mockrat dik. Aspon sem vam poslouzila pro zabavu...jen si vybijte vztek, nekdo za to proste musi krvacet...me to nevadi, protoze svedomi mam cisty.

Preju vam do budoucna to co delate vy me.

Petra

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověď

Příspěvekod Lída » Út Črc 29, 2008 15:15

Jo, mě to také mrzí a bolí!

krvácí to krvácí a hodně - u Mariky - některým činčilám leze z dupky krev!
je mi jich moc líto!

Petro, z toho si nic nedělej,já mám také prašivý chov od doby, kdy jsem si koupila Lukase, to by ses divila, jaké jsem měla útoky a dostávala maily :cry:

Proti Tobě nic nemám, ale stačí, když tady dáš veřejně, že si za své a TEBOU překoupené činčily ručíš! toť vše! však to dej tady a nemusíš k Seppovi, stejně tam nikdo nechodí, tady je více lidí! a lepších. Jsi hodná, že tu píšeš sama, to nedokáže každý!

Marice vraťte peníze a je to vyřízeno - solidně!

Tímto se loučím s tímto forem, je mi líto, jestli jsem některé zklamala. Kdykoliv můžete napsat nebo tak. Moc přeji chovatelských úspěchů všem i těm "nezletilým", kteří mají své činčily moc rádi a umí se o ně postarat!

Krásný den!
>:*B

Host

Příspěvekod Host » Út Črc 29, 2008 15:46

VEREJNE RUCIM ZA TO, ZE ODE ME Z CHOVU JDOU JEDINE ZDRAVE CINCILY!

Co se s nima stane po odjezdu, za to bohuzel nemuzu zodpovidat. Tak jak ja si nedelam naroky kdyz me umre cincila po prevozu, ocekavam to i od jinych. Jinak by jste meli zbirat znamky a ne cincily, zive tvory, kde se kdykoli muze neco stat. Ve zveraku se zvire take neda vymenit nebo reklamovat. Jak rikam, svedomi a chov mam cisty. Kdyby tomu tak nebylo, nepustila bych cincilu z domu, je to preci moje vizitka, muj zivot!

Uhynula by cincila MOJI vinou, okamzite bych dala nahradu a pomohla, vi to o me dost lidi. Kdyz na me ale nekdo utoci tak jako Marika a ostatni na foru a v SZ, kdyz sem fakt dala zdrave zvire/zvirata, tak nevim co jeste resit. Vzdyd jste si kolem me upletly vizitku ze lzi a pohadek, tak se s tim kochejte.

Cizi lidi o me vykladaji ze schvalne prodavam nemocne cincily, jako urcite...rejzuju na nich a jsou mi u pr..., hlavne ze se sypou prachy...proto mam v chovu tolik svych vlastnich odchovu po kolik generaci...

Lidi ktere me do nedavna obdivovali a lezli mi do zadku, jak mam uzasnej chov atd, me ted schazujou, za to moc dekuju.

Lidi ktery me neznaji, lidi ktere zavidi, jen cekaly na takovou situaci, aby si o me mohly utrit spinu...lidi, ktere se nedostaly na ma zvirata take.

Nestaci vam dukaz, ze se vezlo 15 cincil 23.06.08, z toho jsou vsechny ok, ze uz dlouho prodavam cincily i do cech (prvni byla AJKA, ta mozna doda svuj nazor o mem chovu, uvidime), jeste ani jedna neumrela, v nemecku take ne, testy negativni, cincily ciste, co teda mam dle vas delat???? Co by jste delaly VY v me situaci, kdyby vas takle mordovali pro nic za nic, verejne, s jmenem, spinily vas, drbali vas, lhali?

Preju to kazdemu kdo stoji za verzi Mariky a jejich ****, aby prodal naprosto ZDRAVOU cincilu, a stalo se mu to same co me. Z celeho srdce vam to preju.

Lido, tobe ze srdce dekuju ze jsi dala do provozu takovou lavinu, vim ze za tim vezis prevazne ty kvuli Lukasovi, a Marika se pridala. Protoze drb, ze prodavam schvalne nemocny cincily, uz sem se doslechla davno nez umrela moje mala u Mariky. Slo o Lukase...a z jedny cincily, za kterou ani nemuzu, ze me udelas/-te babu jagu. Hm..fajn.

Tak doufam ze tech ostatnich 50 se bude mit dal dobre a nyni majitele na ne budou stale hrdy a mit z nich radost.

Vsechno kvuli 1 cincile... mockrat dik.

Petra

PS: mely by jste si udelat vystrazni blikaci varovani na stranky: BACHA! CHINCHILLA OERPFALZ PRODAVA NEMOCNY SMEJDY! NEKUPUJTE TAM! VSECHNO JI CHCIPE! JEN DRE PRACHY! JMENUJE SE PETRA FRIBERG! Nebo podobne...nemusite dodat ze jde o 1 cincilu.

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: odpověd

Příspěvekod OkoTygra » Út Črc 29, 2008 16:03

Jesse napsal:
Lída napsal:tak se vyjádřete i sem:

http://tady.org/simple/topic.php?id=311&page=1


V zájmu Seppa - "Uvědomte si prosím, že zhlédnutím tohoto odkazu napomáháte zvýšit navštěvnost stránek. Pokud tak nechcete učinit, prosím, neklikejte. Děkuji Sepp"
proč píšeš tohle? na eu. jsou taky odkazy na com. na určitý věci,a proč se podepisuješ děkuji Sepp.Se trochu prober kdo chce se podívá,kdo nechce nepodívá,ala sám víš tady na com. se probírá jen co potřebuje pár lidí,co se nemá dostat na veřejnost to se zamkne,je jenom ted věc Petry a Marici jak se dohodnou. Jiný člen kdyby napsal neklikejte tam a tam,tak ostatní to berou jako urážku,nebo napadání druhýho.Kdo chce at se podívá,kdo ne tak ne :wink: :wink:

Host

Příspěvekod Host » Út Črc 29, 2008 16:03

mimochodem jsem ted cetla od jedny pani na tom druhem foru, ze i v rakousku pry varujou a rikaji ze prodavam nemocny cincily. Skvele! Zatim v rakousku zadna z mych cincil nesedi, kontakt mam teprv 2 mesice s jednou chovatelkou.

Kdo hodne jezdi do rakouska nakupovat zvirata? CESI! A ted budu schvalne hadat od koho todle zase pochazi...2 osoby, vic nerikam. Vim kdo a je me to jedno. Kdyz vam to dela dobre, vychutnavejte si to. Az dokazete co ja, tak se budem bavit dal. Tim mislim postavit za tolik let na nohy kvalitni chov a jmeno...ktere se pak snazi znicit naky usopleny fifleny z cech. Super vykon.

Zas zasnu co zavist s clovekem dokaze udelat, fuj. Je mi na bliti! :shock:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Re: odpověd

Příspěvekod Jesse » Út Črc 29, 2008 16:15

OkoTygra napsal:
Jesse napsal:
Lída napsal:tak se vyjádřete i sem:

http://tady.org/simple/topic.php?id=311&page=1


V zájmu Seppa - "Uvědomte si prosím, že zhlédnutím tohoto odkazu napomáháte zvýšit navštěvnost stránek. Pokud tak nechcete učinit, prosím, neklikejte. Děkuji Sepp"
proč píšeš tohle? na eu. jsou taky odkazy na com. na určitý věci,a proč se podepisuješ děkuji Sepp.Se trochu prober kdo chce se podívá,kdo nechce nepodívá,ala sám víš tady na com. se probírá jen co potřebuje pár lidí,co se nemá dostat na veřejnost to se zamkne,je jenom ted věc Petry a Marici jak se dohodnou. Jiný člen kdyby napsal neklikejte tam a tam,tak ostatní to berou jako urážku,nebo napadání druhýho.Kdo chce at se podívá,kdo ne tak ne :wink: :wink:


Koukni se Seppovi do podpisu. Tuhle vetu tam ma u odkazu na jeho stranky. Byla to citace. Ber to s trochu s nahledem , Oko. :roll:

Kač
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Ne Lis 25, 2007 17:40
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Kač » Út Črc 29, 2008 16:29

ja nemyslim, ze ti lidi zavidi, ja myslim, ze se boji o sve cincilky a jsou zklamani... musi nutne vsichni Cesi zavidet?

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Út Črc 29, 2008 16:29

Já teda nevim jestli to furt máte zapotřebí...tohle ste si měly vyřešit přes sz a ne tu začít zas někoho rozebírat a napadat...myslim že kdyby Peťa měla giardie v chovu tak by to neodnesla jen činča od Mariky, ale snad i její další né? nijak se do toho nechci vměšovat, protože do toho nevidím, ale myslim si že Petra je zkušená dost na to, aby věděla jaká prevence je potřeba před nákazou už od malička ne? nevim ani jak giardie vznikají ale přece není nikde psaný že to nemohla chytit při cestě nebo po....

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 29, 2008 16:51

právě...minule když sem vezla činčily od kariny, tak se mi nakazli všechny a bylo by divné, že v tomhle případě by se nenakazili.

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Út Črc 29, 2008 17:00

Kdyz umre cincilka, je to moc smutna vec. Do tehle veci nevidim, ale osobne si myslim, ze vse jiz bylo receno a neni duvod toto dale resit verejne.

Zamykam, pouzijte SZ

Host

Příspěvekod Host » Út Črc 29, 2008 17:20

blby kdyz to nejde zamknout ze? :P

Nechcete to jeste nechat aspon do zejtrka, aby meli sanci se k tomu vyjadrit lidi ktery ode maji cincilky a jsou v poradku..? Se tu bavim sama se sebou, nkdo se nehada...nechte to jeste bejt...jak se mam jinak branit kdyz me na jinym foru rozebyraji do nejmensich soucastek?

Pa Peta

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Črc 29, 2008 17:26

Než jsem dorazila z práce koukám jako divá.Já mám od Petry tři činči které jeli spolu s ebonkou.Jsou sice v karanténě ale živé a zdravé.Včera mi volala veterinářka a vyšetření bobků výborné.Dokonce u dospělého páru mimi na cestě :oops:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Út Črc 29, 2008 17:35

ajtik napsal:Než jsem dorazila z práce koukám jako divá.Já mám od Petry tři činči které jeli spolu s ebonkou.Jsou sice v karanténě ale živé a zdravé.Včera mi volala veterinářka a vyšetření bobků výborné.Dokonce u dospělého páru mimi na cestě :oops:
Jé,já taky třetí činču jako bonus :wink: :wink: :wink: Kam si mám jít stoupnout do fronty? :lol: :lol: :lol:

K ostatnímu bez komentáře,nevidím do toho. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”