Podávání pamlsků

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Podávání pamlsků

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 11:51

Pokračování z viewtopic.php?f=8&t=13466&start=25

Konecne rozumny a nezaujaty, nestranny nazor, diky za nej.
Jsem fakt dost nastvana, nebot cincily nemam par roku, jako treba vy, kteri jste se tady do me pustili a dokonce tak, ze bych cincile a novackum svymi radami, ktere byly i zesmešněny dokonce skodila a ublizovala.Nikdy bych neudelala nic, co by cincile skodilo a navic radu veci konzultuji jeste s vetem, nebo moji kamaradkou v Americe, ktera cincilam rozumi hodne a zabyva se jimi nekolik desetileti a dokonce vydala i publikace za spouprace odbornych vetreinaru.Je zarazejici, ze jste se tady, zvlast jedna z vas snazili jeste zesmesnovat a schazovat nazor veta, coz uz je opravdu vrchol.A neni nezajimave, ze nekteri, treba jako Minlub se me zhruba pred 3lety mailem ptala a zadala me o rady ohledne cincil, kdyz zacinala.Tenkrat jsi me v mailu, jeste jej mam ulozeny doslova obdivovala, co vse o cincilach vim a jak jim rozumim a chtela jsi ode me rady a dnes tady a neni to prvne zpochybnujes, co treba poradim, napisu.Spoustu tech rad, ktere mas ode me tady pises a radis sama uz delsi dobu.
Ikdyz jsem zde pritakavala, ze goji a vhodny pamlsek, jako krizalka, sipek by meli cincilky dostavat dvakrat do tydne, nemyslim si, ze by jim obden skodily a priznam se, ze jsem kazde sve cincile davala obden bud krizalku, nebo sipek, ten i denne, nebo obden goji i predtim.Mela jsem zato, ze bude lepsi zde prezentovat kvuli nekterym novackum, kteri, kdyz by si precetli, ze obden nevadi, tak by davali treba nezrizene i denne a ne jednu, tak proto jsem usoudila, ze bude lepsi napsat mene casto.Nicmene si nemyslim, ze by zdravy pamlsek ve forme suseneho plodu goji,ktery jsem mimochodem tez objevila tenkrat ja a zacala jej doporucovat obden skodil, obsahuje hlavne ty becka a neni tak sladky, jako rozinka.Ani obden pulka krizalky, nebo i cely platek krizalky ji nemuze ublizit, ale vsechny tyto plody nesmi byt prislazene, konzervovane, nebo sirene, ale ciste pouze prirodni a susene.Krmim takhle uz 14let od svych prvnich cincilek a tenkrat i s posvecenim letitych chovatelu v zahranici, od kterych jsem cincilky mela.Takze davam obden krizalku, nebo goji a krizalku jednou tydne a do toho jeste jeden den suseny plod moruse bile ze zdrave vyzivy, ktery miluje nejvice.Prave, pokud ma cincilka zdravotni problem, tak potrebuje spise vice vitaminu a nejlepsi jsou v prirodni forme.A zvlast pri srdecnich problemech, jako je selest, kde je nejvetsim rizikem a byva spoustecem i stres je becko namiste a prave goji ho obsahuje ve vsech formach.Krizalka zase je dobra na zazivani hlavne kdyz bere leky, takze problem nevidim zadny.Fakt me nadzvedlo, jak nekdo jeste dokaze napadat, zpochybnovat a zesmesnovat nazor veta, ktery mi tento postup schvalil.Takze uz jen z principu jeho jmeno nenapisu, nakonec tady nekde v seznamu tez je.Asi, kdybych mu to dala tady precist, tak by nebyl nadsen, ze si nekdo vubec dovoli delat se chytrejsi, nez specializovany veterinar na tento problem a jeste jeho slova napadat a oznacovat blbostma.
Jinak Tarjo co se tyce Tve poznamky, ze ochocena cincilka, jako vsechny Tve si prijde sama za svym panickem a neni problem ji chytnout.Tak to se velmi mylis a je videt, ze cincilky mas ne dlouho.Kazda je totiz jina a nemuzou byt vsechny stejne povahove.Vseobecne plati, ze cincila se ochocit uplne neda ani a uplni krotci mazlici jsou spise vyjimkama.Proslo me jich rukama opravdu dost za ty roky a krotke, ktere se pri vybehu dali bez problemu vzit do ruky a vydrzeli v ruce byli asi 3.Soucasna proste je divocejsi a to i pri vybehu a je to proste osobnost a dle toho se k ni i chovam.Prijde si pro podrbanicko a pohlazeni jen, kdyz sama chce a to same vybeh,Jsou dny, kdy o nej proste nestoji.Neda se v kleci vzit do ruky, velmi dobre pozna, kdy ji chci ja, nebo pritel jen podrbat a kdy uz bychom ji chteli vzit do ruky.To okamzite, jako strela zmizi v domku a nedostane ji odtamtud nikdo, ani na jeji nejoblibenejsi pamlsek susenou morusi.Vystri jen hlavu a v nestrezenem okamziku maximalne vystreli, jak sipka, vytrhne pamlsek a mizi s nim v domku.Je videt, ze se tim i bavi, ze ma navrch:-).I pri vybehu dela drahoty a mnohdy nevyleze.Proste dostavat ji z domku by bylo proti jeji vuli a temer nemozne, kvlu malemu otvoru a ze je v rohu.Jde to resit takhle, takze jsem to tak i vyresila s tim lekem v goji ke spokojenosti nas obou.Kdyz by to byvalo nebylo mozne, tak bych ten domek asi musela odstranit, je napevno pridelany,nebo ji dat do klece, tohle je skrinoklec.Navic cincilky maji uzasnou schopnost pamatovaka hodin a casu a cinncoti s nim spojenych na presnost sekundy snad.Vse si pamatuji a to i zdanlive malickosti.A kdyz se jim neco nelibi, co ani nemuste postrehnout sami, zapamatuji si to a jsou i schopne vam to casem vratit po svem.
Takze se do me prestante strefovat a novacci si to muzou precist bez obav a pokud budou mit pochybnosti, muzou si to tez zkonzultovat s vetem.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 12:02

A Jasmin, prozradíš nám konečně jméno odborníka se kterym to konzultuješ?? :D Dozvíme se to konečně?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 12:04

Ne nenapisu a zamerne.Vysvetlovala jsem proc.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod minlub » Čt Črv 14, 2012 12:55

Nepřeháníš to trochu? Mám jiný názor než ty a mám právo ho napsat. Víc jsem tu s tebou nedebatovala, ani tě nenapadala. Opravdu netuším kdy jsem tě obdivovala, mail na tebe ani nemám a činčily mám od r. 2004. Respektuju tě, pokud jde o zuby, s těmi zkušenosti nemám a klidně se zeptám. To ale neznamená, že víš úplně vše a máš ve všem pravdu. Nikdy jsi nechovala, neodchovávala mláďata a troufnu si říct, že s jednou činčilou nemáš tolik zkušeností jako třeba ten, který jich má daleko více, byť nechová 20 let.
V téhle věci s tebou nesouhlasím a mám právo napsat svůj pohled na problém. Vícekrát jsi upozorňovala, že každý má svůj názor a může ho napsat a máme respektovat zkušenosti a názor ostatních. Tak to prosím dělej také, neber hned jako napadání když tu jiný napíšou svou zkušenost a nevymýšlej si tu takové pohádky :!:

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:08

Nevymyslim si, psala jsi mi asi pred 3-4roky a prosila me o rady, ze zacinas.Nevim, kde jsi k memu mailu tenkrat prisla,ale to je jedno.Zrovna nedavno jsem si jej cetla, kdyz jsem delala poradek ve schrance.
Ja nechovam jednu cincilu,mela jsem jich vic a myma rukama jich prosli desitky, z nich byli nektere u me, nez sli do adopce.Takze o cincilkach vim dost a defacto jsem ja tady zpocatku lidem radila co a jak, hlavne strava a pece, ponevadz o cincilach tady jeste nikdo skoro nic nevedel.Tim se nechci vytahovat, ale konstatovat.Jedine cim se nezabyvam je odchov mladat, ale to jsem zde psala uz nekolikrat a take proc, ze jsem nikdy nechtela.Takze ano, tam znalosti nemam, co se tyce mutaci treba, ale kdybych chtela se o to zajimat, tak neni problem.Rozhodne se tady nechci hadat.Ano, mas pravo vyjadrit svuj nazor, ale uz je trochu dost v rozporu a troufalost zpochybnit nazor a vyjadreni veterinare.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Terezka » Čt Črv 14, 2012 13:12

Pokud neřekneš jméno veterináře, nic z toho, co píšeš, nemá větší váhu než jedna paní povídala. Nikdy neuvedeš, z jakých čerpáš zdrojů a napíšeš jen tvoje známá nebo chovatelka tady. Tak bud si za tím stojíš a ti lidé něco znamenají a podělíš se s ostatními, nebo se na takovou informaci nedá spolehnout.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:13

Konkretne jsi mi psala 15.5.2010, takze pred 2lety.Ten mail jeste mam i s Tvym podpisem.Takze me tady netvrd, ze si vymyslim.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:16

Nem neuvedu ho a schvalne a to po tom napadani, ktere zde bylo a schazovani jeho nazoru.Konkretne me nadzvedl rejpavej komentar Wulfiny, kde se tomu jeste vysmivala.Vse se tady pak prekrucuje a obraci a o to fakt nemam zajem.Nakonec Mates to dnes napsala take, ze to konzultovala se svym vetem a chodi v Brne a bez problemu.
At si to kazdy dela, jak vyhovuje jemu, ale nenapada a neschazuje postrehy a nazory druheho, ktere ma navic overene vetem.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:19

Proste se to zase ubira jinym smerem, nez melo.Respektujte laskave muj nazor a jak to delaji jini a hlavne respektujte nazor veterinare.Kdyz jsem to sem psala,jak jsme to vyresili se souhlasem veta mi, nepredpokladala jsem, ze se to zase zvrtne jinym smerem a v hadku.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod minlub » Čt Črv 14, 2012 13:21

Jistě, když myslíš že jsem ti psala :D Každý má jiné zkušenosti a názory a má právo je napsat, tak za to ostatní nenapadej. Nevidím důvod, proč bys měla mít vždy pravdu ty.
Snad nemyslíš vážně to, že si nikdo nesmí troufnout zpochybnit tvrzení veterináře :shock: Myslíš, že to, že je někdo veterinář znamená, že má ve všem pravdu a nemůže se mýlit? Dost často se názory veterinářů (i jiných odborníků v jednom oboru) liší.
A pokud holky konzultovali danou situaci též s veterinářem a stojí si za tím, nechápu, proč by to nemohli napsat (to samé děláš ty). Navíc co jsme četla, mají to od MVDr. Jekla, kterého doporučuješ kde to jde a vždy jsi jeho jméno psala, když ti něco řekl. A najednou nemá pravdu a ví mnohem méně než veterinář, jehož jméno raději neřekneš?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:38

Tady snad slo o to, jakym zpusobem podavame lek, tak si zase nech sve vysmivani.
A mila Minlub,skutecne jsi mi psala, muzu Ti to klidne dokazat.Nechapu, proc to zapiras, stydis se snad zato, ze jsi mi psala a zadala me o rady a ze me obdivujes, jak cincilam rozumim?Klidne bych to sem mohla dat, ale nehodlam se tady uz dal dohadovat, vzdyt je to vlastne jedno.Vubec se nedivim, ze odsud hafo cincilaru odeslo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:41

Wulfina napsal:Jasmínko, ty mě nadzvedáváš skoro každým tvým příspevkem...
Jelikož si do teď nebyla schponá říct jméno toho tvého fantom veta, tak sem se zeptala jinde na tuto problematiku...

Paní veterinářka Chylíková napsala:

Dobrý den,

zda tato uživatelka konzultuje své příspěvky s veterinářem moc nevím. Každopádně již v počátku je trochu omyl, protože šelest srdce není onemocnění, to je pouze symptom a tento symptom může souviset s více vadami nebo onemocněními srdce. Někdy dokonce může být důsledkem jiného než srdečního onemocnění.

Pěkný den

Lenka Chylíková
Animal Clinic

Tak ať si teď každej udělá obrázek sám...
:)



Jinak Wulfino nechapu, co tady meles o srdci.Ja jsem psala zde ohledne podavani leku, ktere je tez mozne a ze selest muzou zhorsovat i stresy.A samozrejme, ze selest souvisi se srdcem,nebo se ho tyka.Opravdu je nejlepsi rozebirat kazde slovicko a zesmesnovat ty lidi, ktere nemame radi, ze.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Terezka » Čt Črv 14, 2012 13:42

Soukromé věci si řešte v soukromé zprávě. Kdo koho obdivuje se netýká tématu srdeční šelest.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 13:43

Já nemelu, to píše p. Chylíková :)
Zeptala jsem se na názor této problematiky :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod minlub » Čt Črv 14, 2012 13:45

Jasmin a můžeš mi vysvětlit jak můj údajný mail, co jsem ti psala a obdivovala tě před 2 lety co jsem údajně začínala, souvisí se šelestem na srdci a podávání léků? Laskavě se drž tématu a pokud mi něco chceš sdělit nebo přeposlat, použij SZ nebo mail.
Od ostatních chceš toleranci názorů, ale sama nepřipouštít jiný, než svůj.

Wulfi, můžeš se jí ještě poptat na dávkování a dělení léků?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 13:49

Zeptám :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:50

Nechapu, co jsi to psala te veterinarce za dotazy-kraviny.Vse se prekrouti, az je to neuveritelne.resilo se zde, jakym zpusobem se da podavat lek a ne, zda je selset nemoc, nebo neni.Nikde jsem snad nepsala primo neco takoveho, ze by mi rekl.Ale pokud clovek, nebo zvire dostava a bere lek, leky, tak nemocny je, nebo tam nejaky problem je.Vubec nechapu smysl Tveho dotazu veterinarce Wulfino, ponevadz byl totalne trapny a vubec se netykal toho, co zde bylo psano.Navic se snazis zesmesnovat toho veterinare a jeho nazor, takze mam sto chuti jej upozornit, at si to zde precte.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 13:54

Souviselo to s tim, ze pred dbema lety me v mailu obdivujes a me znalosti ohledne cincil a pak, kdyz neco napisu a doporucim treba, tak to zpochybnis, jako treba co se tyce toho selestu a podavani leku.Jinak bych to zde nenapsala.
Ja uz tohle tema koncim,kdo chce, at si cincile podava lek, jakym zpusobem je zvykla a jak to vyhovuje jemu.Jen si stojim za tim, ze to lze i timto zpusobem, pokud jsou problemy se strikackou.A myslen byl stres z toho bojovani s cincilou co se tyce podavani leku strikackou, tak ten stres a kazdy dalsi muze selest zhorsit a ne, ze je to nemoc srdce, mejte se.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 14, 2012 13:56

Jasmin, tys nebyla schopná nám říct jméno, tak jsem se zeptala jinde, a konkrétně na název této diskuze - chtěla jsem znát názor na onemocnění - šelest na srdci a příznaky... toť vše :wink: A p. veterinářka na to odpověděla, tak jak odpověděla...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod Terezka » Čt Črv 14, 2012 13:57

Jasmin, jakého veterináře? Žádné jméno nepadlo. Naopak Wulfina se informovala na šelest a dostala takovou odpověď. Proč by to mělo být trapné? Doktorka Chylíková Je velká kapacita ohledně činčil a drobných savců.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod jasmin » Čt Črv 14, 2012 14:01

Jenze tady ta hadka a dohady nevznikly kvuli tomu, co selest je, ale kvuli tomu, jak cincile davkovat leky.A to naposled zduraznuji mam po porade s veterinarem schvaleno tak, jak delame, konec, tecka.
Jinak proti veterinarce a jejimu vyjadreni nic nemam,je to jiste dobra lekarka a to same vyjadreni by jiste padlo i od toho veta a jinych, co tomu rozumneji, ale tady se resilo neco uplne jineho a to, naposledy uvadim-zpusob podavani leku!

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod LUCIA » Čt Črv 14, 2012 14:05

Chcem vas poprosit. Je mozne uz prestat s tym "dotahovanim" sa navzajom?
Tato tema sa uz neda citat :?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod minlub » Čt Črv 14, 2012 14:06

jasmin napsal:Souviselo to s tim, ze pred dbema lety me v mailu obdivujes a me znalosti ohledne cincil a pak, kdyz neco napisu a doporucim treba, tak to zpochybnis, jako treba co se tyce toho selestu a podavani leku.Jinak bych to zde nenapsala.

To myslíš fakt vážně? Já tvé znalosti uznávám, ale to nezmanená, že budu souhlasit se vším co kdy napíšeš a vše ti vychválím. I kdybych ti tedy před 2 lety napsala, že obdivuju tvé znalosti, tak to přece není doživotní přísaha na podporu tvých názorů. A nevyvrací to fakt, že v budoucnu s tebou v něčem nemusím souhlasit. Obdivuji i činčily a nesouhlasím s nima, když mi lomcujou klecí :roll:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: selest na srdci a priznaky

Příspěvekod tarja666 » Čt Črv 14, 2012 14:19

Myslím, že u nemocí to nemusí být jen o tom, kdo jak dlouho chová činčily. To, že chovám 2 roky, neznamená, že vím prd, když ty chováš 14 let nebo kolik. Člověk, který chová 10 let, může mít daleko menší zkušenosti s určitou problematikou, když se s ní v životě nesetkal, než ten, co chová rok. Já řešila šelest před rokem a o této problematice jsem se dost informovala a konzultovala jak s Jeklem a na výstavě jsem se na to ptala ještě M. Martinicové. Oba mi potvrdili stejné věci a měli stejný názor. Ty sama tady Jekla každému doporučuješ a najednou jsem špatná, když věřím jeho úsudku a tomu, co mi řekl.

A že jde poznat, že nechovám dlouho? Taky neříkám, že jsem vševěd, ale pokud s nějakou problematikou mám zkušenost a vše mám ověřené u odborníků, tak to klidně budu prezentovat a stát si za tím. Alespoň nemám problém s tím, uvést zdroj, popřípadě jméno, od koho ony poznatky mám. Navíc je tím spíš uvedu, aby mohli pomoci i ostatní. Pokud neuvedeš jména či zdroje, jak říká Terezka, jsou tyto řeči na úrovni jedna paní povídala.
A k povaze činčil - ty si myslíš, že tu mám jen samé mazlíky? Ne, to bohužel nemám, i když bych to klidně brala. Mazlíky tu mám dva a taky tu mám pořádné divochy, kteří nechtějí na ruku, nedej bože abych na ně sáhla a třeba je pohladila. To se ohání i zuby. Na každého jsem ale našla recept, abych je beze stresu mohla dostat třeba do přepravky nebo chytnout v případě, že to bude potřeba, což je podle mě dost důležité. A jak bys to třeba řešila, kdybys činčilku potřebovala několikrát denně dokrmovat?

Jinak si svými názory stojím a tečka. Myslím, že bychom se měli s chladnými hlavami vrátit k tématu.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: tolerance názoru druhého

Příspěvekod genca » Čt Črv 14, 2012 20:03

Nemohly byste se už přestat všichni hádat? :roll:
Jasmin, je pravda, že z některých příspěvků, kterými na tebe holky reagují čiší sarkasmus a znevažování jiného názoru. Já bych se to pokusila ignorovat, víš dobře, že bránit se nemá cenu, protože z toho vznikne jenom hádka, bohužel.
A věřím, že máš všechno zkonzultované s veterinářem, zrovna ty bys určitě nikdy nic špatného pro činčilu neudělala, tím jsem si jistá. Nemyslím, že kdybys zveřejnila jméno daného MVDr. by mu to mohlo uškodit, protože jednou ten titul má a svou klientelu která mu věří určitě taky.
Já sama momentálně studuju veterinu, jestli vydržím, jednou taky budu MVDr a pochopitelně činčily bych dělat chtěla. Na semináři, kterého jsem se zúčastnila, abych konečně viděla pana doktora Jekla :) nám pan doktor říkal, že všichni, kdo budou dělat malý exoty mu můžou kdykoliv volat a konzultovat. Samozřejmě, že většina lidí vetů v ČR co dělají činčily a jiný malý je "Jeklova škola" ale nemusí to znamenat, že jen jeho metodika je správná. Každý veterinář, každý chovatel, nebo majitel zvířete, má metody své. Na každé zvíře platí něco jiného. Léky i se stejným názvem mohou mít různý obsah účinných látek, každý zvíře může mít jiný dávky... Jasně, že desetinu maličké nedělené tablety těžko ukrojíte. Osminku s trochou šikovnosti ano. Některá činčila prášek přijme vcelku, jiná rozpuštěný ve vodě. Tak to prostě je a ani jeden postup není špatný a už vůbec ne zavrženíhodný.
Tomu, že pro některé činčily je manipulace dost stres věřím, taky takového jedince mám.
Jinak já chovám činčily cca 13 let, samozřejmě zpočátku s velkou pomocí rodičů, a zkušenosti se zdravotními problémy téměř nemám, takže o tom, kolik let člověk chová to určitě není.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”