přenos choroby

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

barry
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Po Zář 24, 2012 10:52

přenos choroby

Příspěvekod barry » Po Říj 01, 2012 11:23

Předem se omlouvám, možná to už zde bylo řešené, ale nic jsem nenašel. Chtěl bych se zeptat, zda jsou činčilky náchylné na lidská onemecnění, resp. zda je možné přenést běžné lidské choroby z páníčka na činčilku (např. rýma, angína apod) a pokud ano jaký mohou mít tyto choroby průběh u činčilek. Díky za radu.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: přenos choroby

Příspěvekod jasmin » Po Říj 01, 2012 11:52

Ano jsou a pozor nato, ponevadz by se to pak mohlo u nich klidne rozvinout i v zapal plic.I pri chripce k nim radeji nechodit, jen jim dat krmeni a to nejnutnejsi, ale predtim si poradne umyt ruce a ja si davam radeji pres pusu a nos salu po tu dobu.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos choroby

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 01, 2012 11:56

přesně, přesně, pokud jsi nemocný, tak styk s činčilou omez na minimum..

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos choroby

Příspěvekod žanda » Po Říj 01, 2012 17:43

Na výstavě činčil v Srchu před rokem byla přednáška s paní veterinářkou a bavili jsme se i na toto téma. Ta tvrdila, že bacil pro člověka je jiný než pro činčilu a tak činčila rýmu, angínu, chřipku,.. chytit nemůže.

Já osobně se toho bojím a tak když jsem nemocná, snažím se manipulaci s myškama omezit na nejnutnější. Nikdy odemě nic nechytili.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos choroby

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 01, 2012 18:13

Jelikož chřipka je respirační onemocnění, který může vdechnout prakticky kdokoliv, tak si myslim, že to přenosný je...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: přenos choroby

Příspěvekod jasmin » Po Říj 01, 2012 22:19

Opravdu to pro ne nebezpecne je a zvlaste, kdyz ma nekdo vylozene nejakou bakterii v sobe, jako streptokoka, laryngitidu, apod.Uz jsem slysela o pripadech, kdy mel clovek nejake tyhle problemy s priznaky chripky a cincila dostala zapal plic.
Ja si myju ruce pokazde, nez k ni jdu, kdyz predtim smrkam a to ani nemusim marodit, ale radeji, ponevadz bacily na rukach pak jsou a ve vsem.Kdyz mam kasel, tak jdu mimo volieru, do koupelny radeji apod.
Dobre se pamatuji na reportaz jednou v TV o zviratech, kde tohle resili ohledne psu a kocek.Ze lide, kdyz maji chripku se s nimi nemaji mazlit a myt si ruce, nez jim podaji krmeni, ze pak maji plne ordinace na veterinach, kdyz to od nich chytnou a i psy a kocky to snaseji daleko hure, museji dostavat antibiotika.Natoz pro tak male zvire, jako je cincila to muze byt casto fatalni.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: přenos choroby

Příspěvekod Lenca » Út Říj 02, 2012 20:39

ja si myslím,že ten virus hostitele nerozeznává na člověka nebo zvíře,prostě si najde jakoukoli buňku,v který se muže rozmnožovat.Bohužel teda. Naše Zoe chytila rýmu odemně,alespoň si myslím,že odemně,jelikož jsem týden před tím byla nemocná a pak začala ona.

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Re: přenos choroby

Příspěvekod Jerryno » Út Říj 09, 2012 16:41

Súhlasím.Vírus ako rýma a tak môže dostať každý tvor kedže sa prenáša vzduchom atď.Ja som od doby kedy som dostala moju myšku zatial chora nebola ale kebeže kašlem a mám rýmu dala by som si od nej odstup.Ale bohužial môže to byť aj naopak ked je chora činča tak podľa môjho názoru by sme si mali dať odstup zase my.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos choroby

Příspěvekod vera novotna » Čt Říj 11, 2012 13:26

Podle mých zkušeností ode mě vloni nechytla virózy s vysokými teplotami ani jedna z mých činčil : snažila jsem se předejít náhodné infekci umytými rukami, častým vyvětráním a uvázaným ručníkem přes obličej a co v nejkratším čase kontaktu s nimi #-o ... a taky naštěstí jsem nic na ně nepřenesla : asi jsem měla jiného streptokoka, proti kterému jsou činčily imunní jen díky své vrozené imunitě, kterou mají větší oproti více zdomácněným a choulostivějším zvířatům jako jsou např. psi, kočky, králíci, drůbež, některý skot a brav i divoké myši, potkani, ptáci a které naopak mohou své "vypěstované" nemoci přenést na člověka a bez odborné pomoci je tento přenos pro člověka kolikrát i smrtelný. Dnešní skoro domestikované a hlavně správně opečovávané činčily jsou spíše náchylnější na pobyt venku nebo v průvanu s velkými rozdílnými teplotami a na přenosné původem podobné nemoci od jiných zvířat žijících ve společné domácnosti...pak může být nákaza způsobena tělesným kontaktem např. očicháváním a vdechnutím kapénkové infekce při kýchání a kašli prochlazeného domácího zvířete nebo člověka bez prevence chování při viróze #-o ...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”