alergie a cincila

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

alergie a cincila

Příspěvekod Vaclav » Út Črc 27, 2004 1:23

pratel, vite nekdo, jestli je opravdu pravda, ze cincily nemaji zadne parazity jako roztoce? ja mam alergii na chlupy, ale na cincilu ne.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črc 27, 2004 12:19

Je to pravda, říká se to. Já mám alergii na kdeco, ale pře�ívám, na činčilu na�těstí ne. Snad je to tím, �e mají tak hustý ko�í�ek a nikdo se tam nenacpe, �ádný parazit. Otázka je, co s alergií na prach, on ten lítací písek, to je síla. :lol:

Tereza

Příspěvekod Tereza » Ne Srp 01, 2004 18:35

Taky jsem sly�ela �e činčila má tak hustý a jemný ko�í�ek, �e jí tam nic nevleze a �ádný parazit není schopen pře�ít. Myslím �e hor�í alergie spojená s chovem činčil je alergie na seno...

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Led 18, 2005 19:07

ja jsem to taky uz hodnekrat slysela, ale mam s tim docela spatne zkusenosti. Muj pritel ma alergii na srst a projevuje se mu i u cincil, a stejne tak jedna pani ktere jsem prodala jednu mladou, nemuze se k ni uz ani priblizit (nastesti se o ni stara jeji dcera)... a pokud vim tak v obou pripadech jsou opravdu alergicky na srst a ne na prach nebo na seno... takze vazne nevim cemu verit, jednomu pripadu bych verila jako nahode, ale hned dva?

Disable adblock

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Stř Led 19, 2005 0:00

Rekl bych spis to, ze hodne lidi, co rika, ze jsou alergicti na srst jsou doopravdy alergicti na vykaly z roztocu zijicich na zviratech nebo na prach. Kdyz cincila neni zaprasena, tak na ni alergii vubec nemam. Je to hodne veliky rozdil oproti morcatum nebo kockam.

Martina

Příspěvekod Martina » Stř Led 19, 2005 7:41

my s man�elem jsme si ji pořídili hlavně kvůli té alergii, proto�e jsme oba dva alergičtí, ale je to v pohodě. Spí� by mohlo vadit to seno.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Led 19, 2005 7:59

Já mám alergii na pyly trav a pohoda. Samozřejmě nestrkám hlavu do pytle se senem a problém mi to nikdy nedělalo.
Někde jsem četla, �e sice činča je zvíře pro alergiky, ale �e jsou druhy alergií, kterým i činča vadí. Tu�ím něco se srstí. Ale přesně fakt nevím.

Maru�ka

Příspěvekod Maru�ka » Čt Led 20, 2005 9:34

V�ude jsem četla, �e činčila je zvíře vhodné pro alergiky, ale moje sestra, kdy� se příde pomazlit s mojema holkama tak se jí pak blbě dýchá, ale myslím si, �e je to spí� z toho sena co mají v kleci. Myslím si, �e je to opravdu zvíře pro alergiky :wink:

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

alergie a činčila

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Led 20, 2005 10:23

Sama to nemů�u posoudit, proto�e nejsem alergická na �ádná zvířata. Dcera je občas obsypaná, ale nejspí� z kocoura, z činčil asi ne. Ale na�e činčila Gertruda, kterou jsme dostali, byla u� předtím jednou darovaná od původní majitelky, údajně proto, �e jí působila alergické problémy. Tak�e je opravdu mo�né, �e vzácně alergie na činčilu mo�ná je.

Milan

Příspěvekod Milan » Čt Led 20, 2005 21:48

Já a syn jsme oba alergici, ale činčily nám nedělají vůbec �ádné problémy. I na�i sousedé, kteří mají činčily, mají dva syny alergiky a taky je to v pohodě. Asi opravdu zále�í o jaký typ alergie jde.

Andrea

Příspěvekod Andrea » Čt Led 20, 2005 22:09

Aj môj mu� je alergik a Tinka mu nespôsobuje nič. Skôr to seno. Tak jej ho dávame my s dcérou a je to OK. Na takom jemnučkom a hustom ko�ú�ku by bol parazit hriechom, nie? :lol: :lol:

Pavla STEJSKALOVÁ

Příspěvekod Pavla STEJSKALOVÁ » Pá Dub 22, 2005 15:47

Ano je to pravda já sama jsem alergička jak na psi tak i na roztoče, jen v malích případech se to stává ,ale to je spíš na písek v kterém se koupe a né na činčilku :!: :P :wink:

syslik

pomoc

Příspěvekod syslik » Pá Kvě 06, 2005 19:17

víte jsem alergik ale činčila mi nevadila....ale pak jsem v létě dostala astmatický záchvat a činčilu jsme museli dát pryč....přitom jsme ani nezkusili zda mi to vadí....dnes bych to chtěla zas zkusit...ale všude se píše jen o činčilách a alergii ale co činčila a astma? ...nevíte o tom někdo něco?

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Kvě 09, 2005 7:57

Ahoj, já vím jen to, že táta je astmatik a docela mu ty činči vadily, ale myslím si, že zase vadí to všechno okolo. Seno, prach z písku, hobliny a tak dál. Ale sama činča, to si nejsem jistá :wink:

mivalka

moje segra je alergig na strst

Příspěvekod mivalka » Ne Ún 26, 2006 16:39

mam segru ktera je alergicka na trst a ma rada morcata co mam detat prosim pomozte :cry:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Ne Ún 26, 2006 17:49

Záleží, jak silnou alergii má. Asi bych doporučovala, aby se sestra léčila a časem by třeba morčátko mohla mít. Já měla velice silnou alergii na pyly trav, ale seno na krmení činčilek mi nijak velké problémy nedělalo. Léčbou mi alergii srazili na minimum, takže v létě už ani nepotřebuji brát léky a jsem téměř úplně v pohodě. Takže pokud vydrží, je šance :wink: Hodně štěstí :D

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Ne Ún 26, 2006 22:32

Mě doktoři zjistili alergie snad na všechno, co má chlupy, peří a prach. Jediné, co mi doopravdy vadí, jsou kočky. A to tak, že se jich nemusím ani dotýkat a pobyt v místnosti, kde jsou nebo byly kočky, mě přímo děsí. Mám psa - a nic, kůň - taky nic. Činčily - taky nic. Myslím si, že každý zvíře nese nějakej alergen a na každýho to může působit jinak. Kdo je alergik na prach, tak je možné, že mu činči vadí. U každýho se alergie projevuje jinak. Mě se např. začne špatně dýchat a měla jsem i několik astmatických záchvatů. Nepřeju to nikomu. Někdo má třeba jen pupínky nebo rýmu. Samozřejmě se bojím doktorů, takže tam nechodím a vyhýbám se kočkám :oops: :lol: .

NIKO

Alergia

Příspěvekod NIKO » Po Ún 27, 2006 6:44

Ja mam tiez alergiu ale nie na srst. Bol som na alergo a pytal som sa na to doktorky, povedala ze na cincilu ako taku nie, ale na pely ktore sa jej zachytavaju na srsti moze byt pekna alergia. Navyse mam alergiu na buriny, takze seno je pre mna to prave orechove :?

petra.sarrah

alergie a cincila

Příspěvekod petra.sarrah » Stř Bře 08, 2006 19:28

jak jste si jistě všimli tak většina z vás má alergii na srst zvířat jako je kočka pes králík atd.U činčiláků je to takové....činčily nemají podkožní tukové žlázy jako ostatní zvířata(říká se tomu podsada)která vylučuje maz-tudíž se jim srst nemastí.pokud namočíte kočku nebo morče mají pak jakoby mastnou srst a voda z nich kape---myšáci nasajou vodu jako houba a mnohdy je to pro ně smrtelné............proto se nesmí koupat ve vodě.Mají proto jeden z nejdražších kožichů na světě díky nemastící se srsti.taky jsou doporučovány pro alergiky i když občas se bohužel alergie dostaví jen ne v takové míře jako u ostatních osrstěných zvířat.(to ze sebe nechci dělat chytrou)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”