Dávejte si pozor.

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Janulle
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: So Led 09, 2010 20:26
Místo/Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Kontaktovat uživatele:

Dávejte si pozor.

Příspěvekod Janulle » Pá Srp 20, 2010 18:25

Dobrý den, chci Vás informovat o pár lidí,kteří prodávají pejsky, Ti pejsci ani neexistujou. Mám zde pár inzerátů,a na jeden z nich jsem reagovala-BYL TO PODVOD okradli mě o 2 000,- s nakládama a ještě si vymýšlejí, že žádné peníze nevyzvedli,když jsem je posílala přes western union banky a ptala jsem se jich a řekli mi že peníze byly už vybrány.

Paní nebo pán si vymyslí,že je agentura přes kterou Vám pejska pošle (buď letadlem nebo loďi) Agentura Vám sice napíše,ale hrajou v tom společně!

Zde jsou Ti pejsci:
-http://inzerce.zacatek.cz/prodam/zvire/psa/civava/331223-sladke-civava-stene-pro-vas-domov/
-http://inzerce.zacatek.cz/prodam/zvire/psa/civava/331099-civava-stene-pro-vas/
-http://inzerce.zacatek.cz/prodam/zvire/psa/civava/331097-roztomily-civava-stene-pro-vas/
-http://inzerce.zacatek.cz/prodam/zvire/psa/civava/331096-hravy-a-roztomily-civava-stene-pro-vas/
-http://inzerce.zacatek.cz/prodam/zvire/psa/civava/330717-sladke-zdrave-civava-stene-hledaji-novy-domov/
-http://www.inter-bazar.cz/prodam-sladke-civava-stene-hledaji-novy-domov.html

Dávejte si pozor na podobné inzeráty a koukejte hlavně na pravopis. (NEKUPUJTE SI NIC S CIZINY)Udávají se,že jsou z Kamerunu nebo ze Slovenska,ale na inzerátech mají Canon nebo Kladno a když po vás budou chtít poslat peníze přes western union bank,tak je jasné,že je to podvod,protože western neručí na vrácení peněz.
Všechny psi v inzercích jsou za 0 ,- ...

Disable adblock

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Pá Srp 20, 2010 19:54

To jsou takový svině ty lidi!To je hrozný...Seš si jistá, že k těm penězům nemůžeš nějak přijít? Musí být nějaká skulinka,abys svý peníze dostala... Napsat na banku nebo přímo na inzerující potráL?

Avatar uživatele
Janulle
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: So Led 09, 2010 20:26
Místo/Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Kontaktovat uživatele:

Tracy

Příspěvekod Janulle » So Srp 21, 2010 10:30

Já jsem tam volala, a oni mi řekli, že western union neručí za to, že se vrácejí peníze.

Proto si to ta agentura přes kterou měla letět (pes) Tracy aby si vydělali peníze mi psa nedovezli a peníze si mohli nechat.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » So Srp 21, 2010 11:06

Je to hnusné od těch, co takovéhle podvody dělají, ale na druhou stranu já jsem třeba hodně opatrná a než někam pošlu peníze, snažím se zjístit si maximum dostupných informací. Jedna z mála věcí která se dá dělat je neodpovídat na pochybné a výhodně vypadající inzeráty, protože z toho často kouká nějaký ten podvůdek.

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » So Srp 21, 2010 11:18

Tak to je fakt HNUS!!! Fakt v dnešní době se furt krade, oni jsou z ciziny, jo? Tak to asi budeš těžko dostávat peníze zpátky no :(

Ale dík že jsi to tu napsala neříkám že mám v plánu si koupit čivavu :D , ale můžou nabízet i jiné plemena.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Srp 21, 2010 12:11

bohužel takový lidi jsou a už první inzerát vypada velmi podezřele. Pan či paní píše jak když to přeložil google, ale jako okres tam mají dano blansko. Mimo jiné, pokud by vám dovezli psa ze zahraniční, tak cena neodpovída.
Pokud si budete příště kupovat jakékoli zvíře či věc, neposílejte penize předem. Vždy pošlete bud zálohu a nebo peníze předejte až po převzetí zvířete či věci.

Avatar uživatele
Janulle
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: So Led 09, 2010 20:26
Místo/Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Kontaktovat uživatele:

Tracy

Příspěvekod Janulle » So Srp 21, 2010 14:28

Oni mi napsali, že mám poslat 1000,- na aktivaci letenky pro Tracy k nám do České republiky.

Ta agentura opravdu existuje!! Ale jsou to prostě podvodníci.

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » So Srp 21, 2010 14:34

My máme chovatelskou stanici a taky jsme už párkrát posílali přes agenturu štěně do zahraničí, ale vždycky jsme měli kontakt s jeho budoucí rodinou, agentura to je zprostředkovala a skásla provizi. Ovšem tohle je do očí bijící že je to podvod. Navíc peníze přes western union? A už jen to jak je jen inzerát napsaný..
Je mi tě líto, že jsi přišla o peníze, ale tady by to bylo jedině na žalobu, jenže s tím by bylo hrozně práce. Navíc asi nemáš žádnou smlouvu o koupi pejska, že? Tady těžko něco vymáhat... Rada jediná, vždy kupujte jedine z ruky do ruky, maximálně na zálohu. Vždycky je lepší štěně nejdřív na živo vidět, než se rozhodne o koupi. Seriózní chovatel nikdy nepošle štěně jen tak někomu, tohle je prostě nehoráznost :!:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Dávejte si pozor.

Příspěvekod Wulfina » So Srp 21, 2010 14:40

:twisted: svi*ě!!!

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » So Srp 21, 2010 15:46

Je to hnus, ale dodala bych. Pokud chceš kupovat pejska kočku apod. je lepší si připlatit za kvalitu ze známé CHS. V poslední době se stává u některých plemen, že kříží příbuzné a z toho pak vylezou nemocní jedinci a nejčastějším problémem jsou klouby. Na toto jednání mě už pár známých upozorňovalo

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Srp 21, 2010 18:04

hlavně je dobré zvíře vidět předem. Pokud si člověk kupuje psa či kočku, měl by vidět minimálně maminu u které zvíře vyrůstalo. někteří lidé to opravdu umí a dokažou prodat cokoli....Když si kupujete psa a nebo kočičku, tak si kupujete člena rodiny na minimalně 15 let a pak z něj můžete být akorát nešťastny - agresivní zla povaha, nemoce.
Ať už kupujete jakékoli zvíře, je dobré chodit na různá fora nechat si doporučit chovatele, vyslechnout si dobré i špatné zkušenosti a pak se snima zkontaktovat a jet se za nima podívat, jak se k zvířatům chovaj, kde je chovaj promluvit si snima.Tak si uděláte svůj vlastí názor, jestli ty špatné zkušenosti jsou pouze pomluvy a hlavně i tak snížite riziko koupi ,,špatného" zvířete.

Prue
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Srp 24, 2010 16:01

Re: Dávejte si pozor.

Příspěvekod Prue » Út Srp 24, 2010 16:10

ve Wu pracuju, a musim rict, ze lidi jsou hloupí a vubec nepremýšlí. ze pes je z kamerunu a stojí treba jen 3 tisice kc. S kolegyni porad lidem rikame, ze to jsou podvody a oni ze néé, no a pak se diví a reší to policie. A WU vám peníze nevrátí NIKDY zpět!!!!! To že pošlete peníze neznámýmu člověku uz je vas problém!! Kdyz si peníze vyberou, neda se nic nedat a i kdybyste psali na WU, tak máte smůlu.
Ty inzeráty jsou do oči bijící a je to překládaný pres prekladac. A jeste chtejí peníze pres WU!! 100 % podvod a jeste Afrika. A dokud lidi si nenechaj poradit a budou porád skíkaz na tyhle podvodníky, tak porad budou, takze si laskavě zjistětě vsecny informace a zda ten dotycný má v tý zemi bankovní ucet!! pres WU penize nejsou dohledatelný!!

Prue
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Srp 24, 2010 16:01

Re: Tracy

Příspěvekod Prue » Út Srp 24, 2010 16:14

Doufám, že jste to neposlala.

Janulle napsal:Oni mi napsali, že mám poslat 1000,- na aktivaci letenky pro Tracy k nám do České republiky.

Ta agentura opravdu existuje!! Ale jsou to prostě podvodníci.

Prue
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Srp 24, 2010 16:01

Příspěvekod Prue » Út Srp 24, 2010 16:16

jj, ale stejne lidi jdou a penize poslou.........

Dantha napsal:Je to hnusné od těch, co takovéhle podvody dělají, ale na druhou stranu já jsem třeba hodně opatrná a než někam pošlu peníze, snažím se zjístit si maximum dostupných informací. Jedna z mála věcí která se dá dělat je neodpovídat na pochybné a výhodně vypadající inzeráty, protože z toho často kouká nějaký ten podvůdek.

Avatar uživatele
Janulle
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: So Led 09, 2010 20:26
Místo/Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Kontaktovat uživatele:

Tracy

Příspěvekod Janulle » Út Srp 24, 2010 17:41

Bohužel já jsem poslala 1500,- + poplatek za 700,- :) Jsem byla blbá. Prostě jsem ji naletěla.

Prue
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Srp 24, 2010 16:01

Re: Tracy

Příspěvekod Prue » Stř Srp 25, 2010 9:16

njn,... Takovych lidí je...no ve WU za 1500kc poplatek neni 700kc :-) ale 400kc :-)
no a upozornovali vas, ze to je podvod?

Janulle napsal:Bohužel já jsem poslala 1500,- + poplatek za 700,- :) Jsem byla blbá. Prostě jsem ji naletěla.

Avatar uživatele
Janulle
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: So Led 09, 2010 20:26
Místo/Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tracy

Příspěvekod Janulle » Stř Srp 25, 2010 12:05

Poplatek je 350, jelikož jsem prve posílala jen 1000,- a pak ještě 500,- tak je to dohromady 700,- :wink:

Jo upozorňovali....

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Stř Srp 25, 2010 12:51

Pak už bych k tomu dodala, jen, že komu není rady, tomu není pomoci.. :(

Prue
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Srp 24, 2010 16:01

Re: Tracy

Příspěvekod Prue » Stř Srp 25, 2010 12:56

Janulle napsal:Poplatek je 350, jelikož jsem prve posílala jen 1000,- a pak ještě 500,- tak je to dohromady 700,- :wink:

Jo upozorňovali....


no, to je pak tezky, kdyz jste si nenechala poradit.... na jaky pobocce jste to posilala?



Janulle napsal:Poplatek je 350, jelikož jsem prve posílala jen 1000,- a pak ještě 500,- tak je to dohromady 700,- :wink:

Jo upozorňovali....



jj, 350kc je do 1 325kc

Avatar uživatele
Janulle
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: So Led 09, 2010 20:26
Místo/Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Kontaktovat uživatele:

Re: Tracy

Příspěvekod Janulle » Stř Srp 25, 2010 16:20

Frýdek-Místek, malé náměstí.

Čedok

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Stř Srp 25, 2010 19:38

V tom případě teda nechápu proč existuje banka,která neručí za peníze... Která defakto neručí za nic. Nechci se dohadovat, jen mi to příjde divný. A pochybuju, že každého zákazníka bude paní u přepážky upozornovat , že to je podvod. Jen je to škoda, že člověk už nemůže fakt ničemu věřit, i když tohle bylo krapet průhledný,ale stejně...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Srp 26, 2010 13:06

nechci se zastávat bank, zas tak dobré vztahy s nimi taky nemáme :? ale jak může banka ručit za zcela soukromé aktivity svých klientů? banka se nedozví, na co jejich klienti peníze z účtů používají a ani by ji to, vzhledem k nějaké ochraně soukromí, ani nemělo zajímat (naštěstí, to už bych si pak rovnou třeba mohla svoji výplatní pásku vyvěsit na balkon)
jestli je to pdvod, má to řešit policie, ne banka :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”