Rada ohledně granulí pro psa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 08, 2012 10:17

tarja666 napsal:nerada bych vám tu nějak zasahovala do diskuze - psa nemám. Ale pročítala jsem tuto diskuzi a chtěla jsem se zeptat, co je to ten BARF? To dáváte pejskům normální maso?


třeba u fretek je barf to,že jim nedáváš granule,ale kuře at si to otrhaj sami, vajíčka, atd :)

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod tarja666 » Út Kvě 08, 2012 21:14

aha, tak to jo. Zní to zajímavě. A cenově to vychází jak? Máte s tím někdo zkušenosti u koček? :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 08, 2012 22:02

u koček jsem o tom neslyšela,ale asi to bude možné také. Ale vychází to dráž než granule a taky náročnejši než jen nasypat granule :) . A třeba u těch fretek mi přijde, že jsou pak takový divočejší.Starala jsem se jedny prázdniny o CHS a dávala jim kadý den maso a byli strašně divoký a nezvladatelný, i protože to byla mláďata,tak to bylo otřesné,jsem pořád měla prokousané prsty a pořád to někam utíkalo a no děs :D , další prázdniny se krmilo granulemi a všichni byli klidnější a to o dost, i nová mláďata nebyla tak nezvladatelně divoká a byli mazlivější. Omlouvám se,že to je mimo téma :oops:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod tarja666 » Út Kvě 08, 2012 23:20

no u nás číče dostávají granulky, občas přilepšení konzervou, ale celkem často dostávají maso. Přiznám se, že teda nevím, jestli se to musí nějak upravovat nebo něco. Kupujeme vepřové s kostí, na kostech jim něco necháme a každá dostane svoji kost. Můžou se po tom utlouct a přijde mi, že mají hezčí srst.
Akurát mám teda dotaz :D taky vám přijde, že po mase jsou bobíky smradlavější? Naše kočky ven nechodí, takže záchodek máme doma, tak dobře poznám rozdíl :lol: a ten je opravdu znatelný. Když jsou na granulích, bobíky mají skoro bez zápachu a po mase je to takový odér, že mě to dycky málem porazí #-o

Disable adblock

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katchenqua » Stř Kvě 09, 2012 10:25

Já osobně mám dva pejsky.
Jeden je tříletý čivavák, druhý je kříženeček ,který měl být utracen.
Ten první je jakože echt číva a jen tak něco do mordijé nedá ,druhý by sežral i sám sebe.
Co se týče výživy mých psíků?
No, kupuji granule RC X small a Light , druhý totiž trpí nadváhou.
Dále kupuji lososový olej, který je super na srsst a stím mi konečně začali granule řádně baštit jak se patří.

Proti barfu nic nemám, a co věc to názor,ale.......
na můj vkus poněkud dražší sranda , neříkám, že bych si to mohla dovolit,ale v granulích jsou obsažené kořeny čekanky, psylium, takže přírodní věci,které zabraňují plynatosti a zápachu hovínek .
OBčas jim uvařím a je mi zcela jasné, že to mají na přilepšenou , protože vařené maso jen projde, varem ztratí všechno co v sobě za vitamíny a podobně má.
Když jsem dávala syrové, púrotože fenomén Barf mě jako pejskařku oslovil trpěly průjmy , a jejich hovínka, no tak ten smrad to byl extrém.
Jelikož v pejskovi to maso tleje, tak to je pak neskutečnej odér. Dejte si medium steak a pak běžte na záchod, to člověk prostě nemůže vydržet ani sám ze sebou :D

Ano, je pravdou, že granule šetří čas, pejskařovi o ten čas nikdy nepůjde,ale zastávám ten názor, že jsou prostě hlavní složkou potravy, protože v Barfu snad ani nejde vytvořit dobrou a vyváženou krmnou dávku a když by se to povedlo , tak to stojí mraky peněz. Pořízení masa,který ani nevíme, estli je dobrý pro lidi (když jsem maso zkoušela kupovala jsem potravinářský) a v týhle době vůbec netušíme jak to je. Spousta společností jako je Purina , RC , HIlls mají opravdu buď své chovy, nebo biochovy, takže tam ta jistota je. Tak to máme maso, pak zelenina, pak vitamino-minerální doplňky a jedna krmná a možná nevyvážená dávka výjde baj voko na 50,-
Neříkám, že bych svým psíkům chtěla něco odpírat, v přírodě Dingo tak žral co se dalo,ale v době kdy jsou rasy přešlechtěné a zmutované, nemůžeme chtít,aby žraly kosti a zbytky, protože okamžitě , hlavně u malých plemen, letíte na veterinu a necháváte tam 1500,- jako se to stalo mne. Takže pak jedna krmná dávka výjde na 1550,- a to si pak člověk rozmyslí .
Jsem velká fanynka Royal Caninu, mám ráda jejich přístup, mají super složení granulí . Nekrmím speciálkou pro čivavy, protože i v X small e stejný obsah jako v čivavě,ale jsem prostě maximálně spokojená a na mých psících to je vidět. Lesklá srst, malé formované bobany a jakmile se po jídle protáhnout a začnou se vytírat o zem, vím, dle psí mluvy, že jim šmakuje :))))))

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katchenqua » Stř Kvě 09, 2012 10:31

rezinka07 napsal:našemu jsme kupovali Royal canin ale jakmile šel ven za Borderakem ten jako malej dostaval ProPlan ale ted je nejradsi kdyz ma Darling a prckovi to taky chutna nejvic a jsou v pohode oba. K nasemu prekvapeni se ani neperou a vetsi da prednost malemu coz cumim :) Tedy k jejich velikostnimu rozdilu ani nemusi davat prednost on ten malej proleze pod telem vystrci hlavu mezi prednimi packy a zerou zaroven :lol:



Velmi se omlouvám a snad se neurazíte,ale krmíte Darlingem? :-O
Četla jste třeba někdy složení, myslím tím obsah dusíkatých látek , masokostní moučky a soli ?
Pejskům většinou nejvíc chutná pedigree, darling , marketovky, protože jen tam je to dohnaný množstvím soli a hnusu, aby to psům chutnalo.
PP, RC, Eukanuba mají přírodní dochucovadla, osatní použijí jen tu sůl,která za pár let přenese svůj účinek na ledviny a podobně.
Je to samozřemě Vaše věc,ale mnoho lidí si plete i Darling s Proplanem, protože obojí má černý nápis Purina jen s tím rozdílem, že PP je superpremium a Darling je řada Economy,kdy je za málo peněz hodně granulí a pes to co sní to vyprdí ven ...

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katchenqua » Stř Kvě 09, 2012 10:38

Jen dodám, že tímto nikoho nechci urážet, zarážet ani mu nadávat, je to jen jeho věc.
Pracuji ve zveráči, kde máme pravidelné testy, zkoušky, školení a podobně a fakt vím, jak to je.
Mým cílem nikdy nebylo někomu prodávat superpremia kvůli tržbám,ale kvůli potřebám psa.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod rezinka07 » Stř Kvě 09, 2012 14:35

ja se neurazim vim ze to neni skvele krmivo na druhou stranu psi nam ani neprdi ani nemaji spatnou stolici to po te drazsi co jsme kupovali to bylo mnohem horsi. Konzultovali jsme to i s veterinarem a protoze chodime na kontroly casto a oba jsou prej v perfeknim stavu neni duvod proc si obcas krmeni takto neulehcit. Granule totiz nedavame pravidelne spise 80% jim varim a zybtek je granulova strava kdyz nejsme doma nebo nestiham.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katerina.kat » So Kvě 12, 2012 16:01

Máme 4 psi. Vlkodav s berňákem dostávají Royal canin pro velká plemena a čivaváci K-9 ty mi Royal moc nežrali a měli zažívací potíže :roll:

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » So Kvě 12, 2012 20:56

RC nebrat!!! Je to lepší Pedigree #-o (není divu, když ho vyrábí jedna a ta samá firma) :x

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » So Kvě 12, 2012 22:57

katerina.kat napsal:Máme 4 psi. Vlkodav s berňákem dostávají Royal canin pro velká plemena a čivaváci K-9 ty mi Royal moc nežrali a měli zažívací potíže :roll:

Ani se nedivím...
RC nikdy nebylo skvělé krmivo - možná pro malé psi dostačující, pro velká a obří plemena je to pohroma... :roll:
Bohužel i Eukanuba šla se svou kvalitou dolů...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » So Kvě 12, 2012 23:09

O Eukanubě se to říká už dost dlouho, že se zhoršila. Ale nikdy jsem tím nekrmila, takže z mé strany jsou to jen dohady.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod ajtik » So Kvě 12, 2012 23:10

Já s ní krmila a retrívři měli průjem

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » So Kvě 12, 2012 23:12

Terezka napsal:O Eukanubě se to říká už dost dlouho, že se zhoršila. Ale nikdy jsem tím nekrmila, takže z mé strany jsou to jen dohady.

Moje kámoška Jitka (chová šarplanince) tím krmila hoodně dlouho, ale psi začali strádat a tak krmí teď K9 a je opět spokojená. Pak se dala do řeči i s ostatními, co tím krmili a potvrdili, že šla do kytek. Eukanubu prej někdo odkoupil (nevim, jestli slováci, poláci??), změnili recepturu a bylo...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » So Kvě 12, 2012 23:16

A už má ta štěňátka? :-) strašně bych je chtěla vidět. K-9 lite jsem krmila dřív, než mě ProPlán vyšel levněji. Co si budeme nalhávat, jde i o peníze.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » So Kvě 12, 2012 23:18

Prd, nemá... Drena prostě záhadně nezabřezla... Prostě si se psem užila, byli i spojení (prej skoro 40 min) a nic... :?
Ale dá vědět :) A já dám pak vědět tobě :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » So Kvě 12, 2012 23:33

Požitkářka ;-) no budu se těšit. Nespěchá to, tak třeba někdy příště.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katchenqua » Ne Kvě 13, 2012 16:10

http://www.mall.cz/granule-psi-mala-ple ... 413#folder


O kvalitě krmení Pedigree bych se fakt hádala...
Pedigree vyrábí Mars , Royal Canin vůbec nevím nic o tom, že by ho vyráběl Mars.

Já jsem s Royalem spokojená a to tak, že super. Jak jsem již psala, mám ráda jejich přístup k lidem, ke kvalitě krmení a podobně.

Každý má svůj názor na krmení, co se týče Eukanuby, tak ta je kvalitou ještě níž než prémiovka, vůbec ji nikdo nechce, protože psíci po ní zvracej, dokonce takovým stylem, že 1 z pěti končí na veterině, věčné průjmy nebo nechuť do granulí.
Na K9 slyším velké chvály poslední dobou a byl čas,kdy jsem jí chtěla zkusit,ale granule jsou poměrně velké, takže mám smůlu.
Všichni si myslíme, že psíkům dáváme to nejlepší a protistrana bude vždy tvrdit, že ne, že RC , PP a jiné jsou špatné. :)

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Ne Kvě 13, 2012 19:02

Na to, že máš kde jaká školení, teda nic moc...
http://www.mars.com/global/brands/petcare.aspx - Mars vyrábí Pedigree, Whiskas, RC, Caesar ...

Ano, ty jako majitel malých plemen si byla spokojená, to jsem už psala, že ti malí psi ho berou v pohodě, pro velké rasy - jako Berňáci, dogy, RTW a pod je to krmivo zcela nevhodné, jak sis tu mohla přečíst, průjmy a zažívací obtíže... Jak jsme již řekli, Eukanuba je už těžce zavrhnutá.
A ano, každý má svůj názor na krmení, chovám psi už 15 let, lecos jsem vyzkoušela a 8 let již krmím Pro Planem - psi mám vitální, srst krásnou, bez jakýkoliv obtíží. Ať si proti strana říká co chce, já jsme s PP a Brit carem spokojená - je to prostě praxe, samozřejmě se musí brát v úvahu pes - každý pes, jiná ves. Někomu PP vyhovuje, jinému ne.. chce to zkusit...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod martej » Ne Kvě 13, 2012 20:44

Nevím proč tu zase urážíš, promiň, ale taky nechápu tvojí logiku, stejně jako katka. Odsuzuješ jedno krmivo, jen proto, že patří pod stejnou firmu jako pedigree, ale na druhou stranu vychvaluješ purinu proplan, která je výrobcem darlingu.

Jako dlouholetý kynolog by si měla vědět, že nelze paušalizovat kvalitní granule pro psa. Co je dobré pro jednoho, není dobré pro druhého a to že tvým psů nesedl Royal Canin, neznamaná, že je druhý totální břídil. :roll:

My krmíme taky Royal Caninem a zatím nám tyto granule vyhovují nejlépe. Fenka má granule pro kastrované a pes má aktivku a zatím tyhle granule jsou nejlepší - mají po něm pěknou srst a jsou v dobré kondici a chutná jim. Zkoušeli jsme fitmin, proplanku,eukanubu a bosh a nakonec jsme se zase vrátili k royalce. A nemáme granule pro malé psi.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Ne Kvě 13, 2012 21:02

Nikoho neurážím (jen mě udivuje, že někdo, kdo pracuje ve zveráku nezná základy... - základ je znát výrobce krmiv - ve všech kategoriích) a pokud by sis mou reakci přečetla, tak bys viděla, že jsem psala - každý pes, jiná ves :-)
Odsuzuju RC kvůlli jeho neblahým účinkům na psí organismus... - díky zkušenostem mých klientů a přátel bych do těchto granulí nikdy nešla. Neměla jsem jediný důvod. PP jsme měli už od štěňat a nikdy mi psi nezadali důvod to měnit.
Proto za sebe vychvaluji PP, protože jsem s ním nikdy neměla žádnej problém, což je o RC nedá říct.
Nicméně, bavím se tu o velkých a obřích rasách, kam opravdu staffové nepatří... Myslim, že je rozdíl uživit stafa (střední rasu) a RTW (velkou rasu) - jsou tam úplně jiné výživové nároky...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » Ne Kvě 13, 2012 21:12

Co Calibra a Gilpa?

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Ne Kvě 13, 2012 21:24

Terezka napsal:Co Calibra a Gilpa?

Zrovna teď jsem se o tom bavila s Kamčou :D
Calibru jsem nezkoušela, ale kámojda, co má kokřici, je s ní velmi spokojená a její kokřice taky :)
A Gilpa - o tom jsme slyšela - bavili se o tomto krmivu lidé z výstavy, ale nemám osobní zkušenost - docela mě odrazuje, že ve složení nemaj uvedená procenta masa...

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Plačková Kamila » Ne Kvě 13, 2012 21:58

Calibra je fajn :) Je to to jediny ci mi Lucky žere :D Jeste taky baštil Fitmin :)

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod katerina.kat » Po Kvě 14, 2012 19:06

Wolf napsal:
katerina.kat napsal:Máme 4 psi. Vlkodav s berňákem dostávají Royal canin pro velká plemena a čivaváci K-9 ty mi Royal moc nežrali a měli zažívací potíže :roll:

Ani se nedivím...
RC nikdy nebylo skvělé krmivo - možná pro malé psi dostačující, pro velká a obří plemena je to pohroma... :roll:
Bohužel i Eukanuba šla se svou kvalitou dolů...

Mě RC vyhovuje prozatím ale K-9 je o dost lepší. Vy jste ta pověstná trvale banovaná Wulfina? :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”