Nenormální rodiče...

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nenormální rodiče...

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 02, 2008 18:27

Je to vůbec možné? Mám maminku která se mi občas stará o zvířátka když nejsem doma. Taky jim často kupuje krmivo. Před pár dny koupila činčám ty směskový tyčinky(hlavně když na tom píšou kolik to má vitamínů!!!) grrrrr a já jí řekla, jo dej jim ale jen občas. No a ona jim dává kousek okousat každý den... Tak jsem jí před 5ti minutama řekla ať jim to pořád nedává že to není dobrý a ona že to mají hrozně rádi. Já povídám,jo ale není to pro ně dobrý, raděj jim dej šípky nebo chleba nebo sušený jabko, a ona že to na těch tyčinkách je taky, tak jsem se naštvala a ukázala jí na netu tady na diskuzi že si můžou zkazit játra.A ona na mě naštvaně začla ječet že všechny zvířata potřebují vitamíny(jinak má chov králíků) a že ty činčily úplně ožily jak to jí a mají krásnou srst! a já cože? děláš si srandu? tu srst mají hezkou protože mají písek a činčila není králík a nemůže žrát všechno. Na čež se naštvala a řekla že je krmit nebude vůbec a šla pryč.... tak tady vidíte přístup lidí co kašlou na rady a jestli jsem tady měla rozepře se zlatými uživateli tak proto že jsem něco udělala špatně a hned jsem byla u nich úplnej tupounek a to mě štvalo ale pak jsem to stejně udělala tak jak to řekli, tak tady je příklad toho když je to člověk kterej to neudělá ani když si to přečte na vlastní voči.

Disable adblock

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Ne Bře 02, 2008 18:53

Tak to znám :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Ne Bře 02, 2008 19:00

no jo.. takových je bohužel hodně lidí.. a nejhorší na tom je, že si opravdu nenechají poradit a dělají všechno podle sebe.. :? no a kdo na to doplatí.. zvířátka.. #-o

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Ne Bře 02, 2008 19:02

Bohužel :cry: :cry: :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 02, 2008 19:08

...
Naposledy upravil(a) Bibinka dne Út Bře 25, 2008 13:54, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
KAKTUS1010
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 532
Registrován: Stř Bře 28, 2007 16:10
Místo/Bydliště: Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KAKTUS1010 » Ne Bře 02, 2008 19:09

ja mam takeho otca stale by ju len krmil hrozienkami ale som sa nastval som mu povedal ze nech jej to nedava tak uz nedava a moja mama co ju neznasala tak som zistil ze ta ju chodi krmit hrozienkami no skoro ma vystrelo ale uz jej chvalabohu nedava iba ja jj dam raz za cas oni by ju kazdy den krmili :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Ne Bře 02, 2008 19:48

tak jako mamka jim dava taky ale ma je strasne rada takze mi slibila ze jim bude davat raci kazdej den malej sipek nez nakou smes nebo tycinky mam super maminku ale vadi ji ten bordel s klece :lol: :lol: :lol: ale komu ne :lol:

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Ne Bře 02, 2008 20:00

ked ma tvoja mamka chov kralikov, tak sa jej ta starostilivost mozno spaja s cincilami.Nemusi to mysliet zle,pekne sa o tom porozpravajte, ze ty si to nezelas,ze su to tvoje cincily,ktorym sa rozumies ty a ona ma svoje kraliky,ktorym lepsie rozumie ona.

Avatar uživatele
Bibinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: Út Črc 31, 2007 14:14
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bibinka » Ne Bře 02, 2008 20:20

...
Naposledy upravil(a) Bibinka dne Út Bře 25, 2008 13:54, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Ne Bře 02, 2008 20:48

Plačková Kamila napsal:tak jako mamka jim dava taky ale ma je strasne rada takze mi slibila ze jim bude davat raci kazdej den malej sipek nez nakou smes nebo tycinky mam super maminku ale vadi ji ten bordel s klece :lol: :lol: :lol: ale komu ne :lol:
já dal zvenčí tam kde je pletivo 10cm plexisklo a bordelu je minimum,a u druhý klece mám celý spodek kolem dokola též plexisklo a tam není žádný bordel :wink: :wink: :lol:

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Po Bře 03, 2008 9:25

Plačková Kamila napsal:tak jako mamka jim dava taky ale ma je strasne rada takze mi slibila ze jim bude davat raci kazdej den malej sipek nez nakou smes nebo tycinky mam super maminku ale vadi ji ten bordel s klece :lol: :lol: :lol: ale komu ne :lol:


to je jak u nás doma :lol: nadává že tu mám bordel od toho "sysla" jak mu říká, bobky, seno :lol: říkam mě to nevadí, já si to uklidím, žiju tady v tom já ne ona :) naštěstí se mi o něj nestará, mám na něj dost času ale když budu muset odjet tak se musí postarat ale neudělá nic co by mu uškodilo, je sice naštvaná za nepořádek ale vim že se jí malej líbí :) akorát jí nemůžu za boha vysvětlit že činčila nemá drápky a nemůže tak poškrabat nábytek, to prostě nejde :lol:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Bře 03, 2008 9:46

Ještě,že já už se nikomu vzpovídat nemusím

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Po Bře 03, 2008 11:26

parisse napsal:Ještě,že já už se nikomu vzpovídat nemusím


Tak v tom máš pravdu,já taky ne a když jednou za čas přijdou naši tak to se dá přežít :lol:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Bře 03, 2008 11:48

tak to nevím... já bych si neztěžovala kdyby za mě někdo pral a žehlil... A kdybych měla neustálé hlídání pro činčily (a nemusela pokaždé někoho prosit ať kamaráda ať u mě bydlí, nebo rodiče ať se denně staví) to bych jezdila častěji na víkend ven... Činča přežije, že jednou za čas zhřeší (pozdější přísnou granulovou a sennou dietou se přece zase pročistí a taky nezapomínejme na semínka ostropestřce)... A kdyby mi někdo (třeba i rodiče) měli krmit činče každý den? K čemu je pak majitel činči co ji opečovává? Zvláště když je činčil víc?
M.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Bře 03, 2008 13:45

My máme naštěstí nemocnýho psa. Má od narození špatnou slinivku, takže má určitou dietu. Mamka ji dost dodržuje, takže se mi i o čikitku dokáže postarat. Sama se bojí dát něco špatného.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Bře 03, 2008 14:24

Peťulinka napsal:takorát jí nemůžu za boha vysvětlit že činčila nemá drápky a nemůže tak poškrabat nábytek, to prostě nejde :lol:


ale uže ho okousat :D:D:D

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Po Bře 03, 2008 17:56

Plačková Kamila napsal:
Peťulinka napsal:takorát jí nemůžu za boha vysvětlit že činčila nemá drápky a nemůže tak poškrabat nábytek, to prostě nejde :lol:


ale uže ho okousat :D:D:D


no tak to jasně no, nábytek mu moc chutná, hlavně večer když s ním šijou všichni čerti :lol: ale jako s těma drápama mě dorazila, prej vyžeň ho dyť to poškrabe :lol: akorát se kvuli činči hádáme, ona to prostě nechápe že je to můj miláček stejně jako její je pes a obhajuje se že pes tu byl první a čiki je až druhej :roll: závidim těm co už nebydlí s rodičema :lol:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Bře 03, 2008 18:13

Ale partner taky dokáže pěkně zatopit :roll: :roll: :roll: :roll:

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Po Bře 03, 2008 18:37

parisse napsal:Ale partner taky dokáže pěkně zatopit :roll: :roll: :roll: :roll:


Tak v tom zase nemám žádný problém já,partner sdílí stejnou lásku k činčilám jako já.Díky bohu!!!!!!!!

Avatar uživatele
Siska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: Ne Pro 02, 2007 18:28
Místo/Bydliště: okolie BB, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Siska » Út Bře 04, 2008 18:28

ja mam takeho otca: poviem, ze ma malu klietku, mohli by sme sa pokust vyrobit vacsiu... ze potrebuje vacsiu kupelnu...
a on na to, ze je to iba hlupe zviera, ktore nicomu nechape a je mu to jedno.
ja suhlasim, s tym ze to nie je clovek, ale zviera ale zasa ked mam sancu spestrit mu zivotik kadejakymi hlupostickami, tak preco nie??? :lol:

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Út Bře 04, 2008 19:09

myslim si,ze zviera nieje o nic menej ako clovek a zasluzi si pekny zivot a dobru opateru,myslim si vdaku za dobro nedokaze nikto vratit krajsie ako zviera.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Út Bře 04, 2008 19:45

Bibinko, mamka Ti žehlí v 61 letech Tvoje oblečení ??? Dcera má 18, syn 20 a oblečení nežehlím ani jednomu z nich (kromě oblekové košile a obleku) a vůbec nemám pocit, že bych byla špatný rodič. Myslím, že když se skamarádí oba se žehličkou, že to neuškodí žádnému z nich. :D
PS: tak ty směsové tyčinky někde schovej a mamka bude krmit tím, co je zdravé. Nebo si uvařte kafe a společně to proberte.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Bře 05, 2008 16:23

anebo Bibinko nenechávej tvou mamku kupovat krmení, nebo nech to co koupí sežrat moly, aby už krmivo přestala kupovat a kupuj vše sama a mlsky vyráběj taky sama, to přece není problém... Věřím, že když ukážeš, že pro činču dokážeš nakoupit sama a vyrobit co potřebuješ, mamka přestane nakupovat a krmit a budete v pohodě všichni - ty, mamka i činči
M.

boba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: So Pro 29, 2007 17:41
Místo/Bydliště: Rajec, SR

Příspěvekod boba » Čt Bře 06, 2008 0:40

nasa maminka je rovnaka tiez ma stale pripomienky k tomu kolko piesku mam pod klieťkou a kde vsade su bobky a naco im je to kupovane seno ked mame doma susenu lucernu (nieco ako vecisa datelina vysoka cez 30 cm a o dost hrubsia.) a nech si vyvetram. ale inak im da len tak raz za dva tyzdne hrozienko alebo musli. To sipkami by ich krmila aj stale keby boli doma. Minula doniesla bahniatka az som sa divila kde na to prisla. Stale hovori ze ich mam vyhodit, ale nacapal som ju ako sedi pred klietkou s tym ze: potvorka moja pod sem neboj sa s hrozienkom v ruke a nevinnym vyrazom na tvari. Ale klietku sa boji otvorit, aby jej neprchli.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Čt Bře 06, 2008 9:06

Moje mamka se o ně naštěstí nestará (má to ode mě zakázané :lol:, přestože ona je stejný zvířátkomil jako já, takže by se s roztomilýma činčama ráda zabývala). Akorát mě pořád napomíná, ať si kolem nich zametu a že mám vyvětrat. Ale je to naštěstí člověk, který si dá vše vysvětlit a nemá vlastní hlavu. Takže v případě nouze (kdybych byla třeba delší dobu v nemocnici apod.) by se o ně určitě dobře postarala. (Už jsem ju ovšem párkrát přistihla, jak se tajně vplížila do mého pokoje. Začla na myšáky mluvit a krmit je. Štěstí, že činči krmím jen granulemi a někdy jablíčkem, takže nemohla napáchat žádné větší škody :lol:)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”