Kolotoč pro činčilky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Led 11, 2011 13:38

Aha, dik.Tak ten vetsi mozna poridim, ale ten vydrzi tak dva dny, da si ho k veceri:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Myrrha1 » Út Led 11, 2011 19:11

Jojo, jsou tam i o průměru 29cm a činčilka je v tom vyfocená, takže by to mělo stačit (je prý i pro fretky).
Co se týče hryzání, tak pevně doufám, že ty naše s tím nezačnou :-D občas zkoušeli zeď, ale teď když mají i minerální kámen to už nedělají :-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Led 11, 2011 21:50

Me by se libil ten plastovej, ale zase plast?ten kdyz bude kousat, tak je problem.nemohla bych ji ho dat pres noc, ale za dozoru pri vybehu

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » Út Ún 15, 2011 14:14

moje činčilka má normální kolotoč o průměru 28 cm. A využívá ho trochu jinak. Sedne si do kolotoče a přenášením váhy ho rozhoupe ze strany na stranu. Máto jako houpačku. :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Ún 15, 2011 22:46

chovatel1 napsal:moje činčilka má normální kolotoč o průměru 28 cm. A využívá ho trochu jinak. Sedne si do kolotoče a přenášením váhy ho rozhoupe ze strany na stranu. Máto jako houpačku. :-)


Jééééé :x
To musí být kouzelný :wink:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Ún 16, 2011 0:21

tak to bych teda chtěla vidět :D :lol:

Avatar uživatele
chovatel1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: So Ún 20, 2010 21:06
Místo/Bydliště: Okolí Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod chovatel1 » Stř Ún 16, 2011 15:16

jj. je to hezky a docela i srandovni.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Říj 18, 2011 0:31

Chtěla bych předat zkušenosti s kolotočem od Karlie. Zdá se mi moc pěkný. Bála jsem se, že bude malý. Pro veliké činčily by možná byl. Dala jsem ho do klece Montymu s Dalem. Monty po pár dnech přišel na to, k čemu je to dobré a teď se toho nemůže nabažit. Když jsem dnes třeba kluky pouštěla, běhali, ale Montík si pak zalezl domů a poskakoval v kolečku, i když mohl běhat venku. Je to opravdu takové poskakování, ne jako když běhá v kolečku křeček. Kupodivu kolečko nehryžou, udělali jen pár zkušebních kousů, ale tím skončili. Montík vypadá výborně, když tam poskakuje, jsem ráda, ža se nějak zabaví. Montymu je cca 7 měsíců a ještě je v té hyperaktivnější fázi mládí. Daleíka jsem v kolečku ještě neviděla. Nevím, jestli to vůbec zkoušel, nebo zkoušel a nebaví ho to, nebo jestli je na kolečko moc velký. Postavou je zavalitější než Monty. Brzy budu dávat Sovičku s dorůstajícím miminkem Flíčkou do větší klece, kam se kolečko vejde a dostanou ho taky, tak uvidím, co na to budou říkat. Zatím to nemám natočené, jak tam Monty běhá, ale pokusím se to zdokumentovat, je to kouzelné.

Ellene
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: Ne Pro 11, 2011 12:09

Příspěvekod Ellene » Ne Pro 11, 2011 12:31

nemůžou si tím kolečkem zničit páteř? Když jsme měli dříve křečky,museli jsme kupovat tak velké,aby byli skoro narovnaní a pro činčilku byl musel být opravdu obří.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Pro 11, 2011 14:47

Tak to mě nenapadlo. Ale činčila v tom neběhá jako třeba křeček. Monty tam spíš hopsá nahoru a dolů. Nevím, říkám si, že kdyby ho to mělo bolet, tak by tam snad nelez (no spolehnout se na to nedá, to je jasný), normální výběh samozřejmě má. A on tam neběhá hodiny bez zastávky (jako ti křečci), pohopsá - přestane - pohopsá a tak.

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KUBA » Po Led 02, 2012 22:09

Tady sem našel aj rúzné velkosti kolotočú.
http://www.spokojenypes.cz/kolotoce-hracky-krecky/?pageindex=2

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Led 03, 2012 0:50

KUBA napsal:Tady sem našel aj rúzné velkosti kolotočú.
http://www.spokojenypes.cz/kolotoce-hracky-krecky/?pageindex=2

Jenže plastové jsou podle mě fakt blbý nápad a tyto kovové jsou nebezpečné, i jedna činčila se tam může zaplést, natož když v kleci budou dvě a víc. Rozhodně jsem pro kolotoče s jednou stranou celou plnou a druhou celou prázdnou.

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Kolotoč pro činčilky

Příspěvekod Pajafa » Út Srp 14, 2012 14:58

Ahoj všem, za chvíli budu mít dva činčilí kluky a chtěla bych jim pořídit běhací kolečko. Vím, že jsou tady na to rozdílné názory, nicméně mě se líbí ta možnost volby pohybu navíc, který činčile takto poskytnu a třeba v USA se vysloveně doporučují.
Mám ale problém s nabídkou u nás v ČR, v cenové kategorii, která je pro mne přijatelná se buď prodávají kolečka nebezpečná nebo nevyhovující a i ta největší jsou malá pro dospělou činčilu (prý má být minimálně 35 cm průměr) . Narazila jsem na jedno, které je ideální, ale už je hodně mimo cenu kterou jsem ochotná zaplatit. Hledala jsem tedy jiné možnosti na internetu mezi miskami, formami, dózami, remoskami apod. ale v požadované velikosti a v kovu jsem nic nesehnala. Jedině jeden výrobce forem na pečení by možná byl ochoten mi udělat kulatou dortovou formu na míru do 500,-Kč. Na domácí výrobu si netroufnu kvůli tomu sváření. Nemáte ještě někdo lepší návrh???

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolotoč pro činčilky

Příspěvekod saskie » Út Srp 14, 2012 19:41

To jediné pořádné u nás bylo předpokládám toto http://cincilka.cz/p/128/kolotoc-15-chin-spin
Je úžasné. Monty s Dalem mají teď místo dřevěného tohle a je to přecejen úplně jinde. Běhají tam oba a opravdu běhají, můžou se tam pořádně natáhnou. Sově, Flíče i Čikymu se také líbí.

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Kolotoč pro činčilky

Příspěvekod Pajafa » Út Srp 14, 2012 22:41

JJ to je právě to o kterém jsem se zmiňovala, že je ideální ale cena je pro mě už moc vysoká.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”