činčilky a hic

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

činčilky a hic

Příspěvekod veronika32 » Út Srp 23, 2011 11:59

ahoj prosim kolik snese cincilka horka???moje lezi v kleci jako mrtvolky.bydlim v podkrovnim byte a mame tady 28 stupnu #-o

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Út Srp 23, 2011 12:13

My zvládáme v bytě 25,ale jak to jde nahoru tak pouštíme klímu a nebo dáváme zmražené flašky s vodou a zabalené do ponožek,s ponožkama se zabaví :lol: a ochladí se .A na dně klecí máme zámeckou dlažbu,prostě betonky ty suprově chladí.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Srp 23, 2011 12:17

ty bláho, taky bych chěla mít zámeckou dlažbu :-p
u nás se spinká venku z domečku na ytongu a když je nejhůř, pouštíme v místnosti větrák, ale tak, aby nefoukal na klec. Jinak zatažený žaluzky, aby odrážely sluníčko a dokořán okna dveře tam, kam zrovna nepraží.

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » Út Srp 23, 2011 12:23

ehmmmm uz jdu rozebrat dlazbu na dvorek.klimu nemame.ale kdyz jim neublizi standardni zpusob ochlazovani tak to je fajn.

Disable adblock

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Út Srp 23, 2011 12:35

Jo a taky písek vychladíme a to je pak parádní koupel :lol:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Srp 23, 2011 12:54

my máme jeden větrák u činčil, druhej u psů a sami ve zbytku bytu chcípáme vedrem :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Srp 23, 2011 13:01

Máme na dně skříňoklece dlaždičky. V jiný kleci velkou betonovou dlaždici. Ale chtělo by to spíš ochladit vzduch :| asi brzy pujdem do těch chladících lahví v ponožkách :)

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Srp 23, 2011 16:30

já mám dnes u myšáků 25°C a Ebík už leží nožkama nahoře, kldybych to neznala z minulých lét, tak už hysterčím! králík i kočky taky leží rozplesklí, jen Miki - moje 7letá kulička je v pohodě a somruje jablka :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Srp 23, 2011 22:37

U nás leží jak mrtvolky. Občas plaším a otevřu klec co se stalo a jen vyskočí, kouká co ruším a zase pak odpadne :D
Máme zatažené žaluzky, puštěný větrák a stejně tu je přes 25°C určitě.
Na druhou stranu jsou extrémně hodní a nezlobí ani teď večer. V takových vedrech nepouštím ani běhat.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Srp 23, 2011 23:34

ty vedra jsou fakt sileny.Zatazene zaluzky a pruvan otevrenymi okny, ktery nejde primo na klec a vetrak, ktery tez nejde na klec.
Pokud to neprestane, tak pijde do sklepa, tam je chladek, ale skoro o 20stupnu min, coz by asi mohl byt problem s nachlazenim, ne?

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Srp 24, 2011 0:34

No u nás je taky min. 25°C, na jednu stranu mám někdy strach, ale zase v těch horkách jsou myšáci jak beránci :) mám jednu dlaždičku na které se chladí nebo jsou rozvaleni na dně klece a dělají "mrtvé brouky". Jinak to snášejí dobře. :)

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Srp 24, 2011 4:40

To máte dobrý,že je máte tak klidný,mi už zase lomcujou s mřížema a jsou k večeru hodně živí,ale já v tom bytě už padám.Klimu taky nepouštím pořád,to bych byla nachlazená já.V těch vedrech chodí ven brzo ráno,nemusím je nijak nutit,oni se ozvou sami a lítaj.Koberce jsme dali pryč,tak je lino krásně chladí :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 24, 2011 9:22

Je to sileny a zitra ma byt jeste hur, snad 40.Tohle neznam ani v cervnu, cervenci a je mozne, ze takove bude i zari, nebo zase to skoci rovnou do zimy a mrazu:-(.
Chtela jsem se zeptat, zda je lepsi mit okna zavrena a stazene zaluzky, coz mam, nebo se stazenyma zaluzkama otevrena proti sobe, aby luftovalo?Venku je ale strasnej hic, tekze spis luftuje ten hic dovnitr do bytu.Uz ani vetrak to nepojme, dam jeste druhej naproti sobe.Jo a pak dalsi dotaz, pokud tomu tady nekdo rozumi, spis asi chlap:-).Je nebezpecne nechavat zapnutej ten vetrak, kdyz nejsem doma?Nemuzu tady byt cely den samozrejme, ale neni nebezpeci pozaru od vetraku?Neni z trznice, ani od zadnejch tamanu, ale z OBI.Bez nej by to atdy ale neprezila

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Srp 24, 2011 9:26

My máme zatažený žaluzie aby se to tu tak nevyhřívalo, je lepší je mít zatažené celý den. Otvírám na střídačku okna v pokojích, bojím se průvanu kolem klecí.Ale stejně je na padnutí i tak.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Stř Srp 24, 2011 9:31

Tak já větrám jen ráno, dokud není takový hic a pak až večer po setmění, ať se vyluftuje. Jinak zatažené žaluzky celé dny a naštěstí nám slunce svítí do oken jen asi hodinu kolem 8. ranní :)

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » Stř Srp 24, 2011 12:21

no vidim ze hic opravdu vsude.my mame jiho zapadni byt takze to do nas pere cely den :evil: dlazdicky jsem soupla do klece ale oni jako by se jich bali vubec na ne ani nevlezou [-( to same s temi lahvemi.jsem bezradna.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 24, 2011 12:30

Včera jsem šoupla skleněnou kouli s pískem do lednice a činči pak ve studeném písku nechala koupat, někomu se to líbilo, jiní na mě koukali dost podezřele. Ale je to podle mě dobrý způsob. Jinak okna přes den určo nechávám zavřený a celou noc zase naopak otevřený, nám naštěstí slunce do oken nepere, ale jeden pokoj máme na rohu a nad námi je nějaká trasa, takže se to ohřívá takhle.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Srp 24, 2011 12:48

U nás běží klimoška od rána do večera a holky si to užívaj. :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 24, 2011 14:16

Ehm, není nad námi tak úplně trasa, ale spíš terasa :lol:
No a po kvalitní klimošce toužím. Má někdo tip?? Abychom nenastydli činčilíny :roll:

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

činčilky a hic

Příspěvekod RENÁTA » Stř Srp 24, 2011 14:22

my zapínáme klimu jen na 24 stupňů a neonemocníme nikdy a pokud nejsme v tomto pokoji kde je klima a chceme vychladit byt ,tak to šoupnem na 20 stupňů na hodinku a když se chceme vrátit do obyváku zvýšíme opět na 24 stupňů- obyvák a předsíň je pak super vychlazená a když otevřu pokojíky ,tak tam trošku chladu taky dojde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Stř Srp 24, 2011 16:08

ahoj tak u nás máme slunko v mistnosti kde sou činči jenom rano pak je tam celkem chládek.V skřínokleci mají velky kameny tak si na ně mužou kdykoli vlíst :) ale věčinou spinkají v domečku :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Srp 24, 2011 20:59

a jak jste na tom s váhama v těchto vedrech? dneska jsem vážila a ani dorůstající moc nepřibírají, spíš mají všichni pár gramíků dole :cry:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Srp 24, 2011 21:44

Já bych jen k těm větrákům bez dozoru... Pokud nejsou od obchodníků s pochybnou kvalitou, měly by být bezpečné. To znamená, že pokud je nebudete mít puštěné 24 hodin v kuse, ale zapnete je jen přes den, nemělo by se nic stát. Průšvih ale může nastat, pokud přijde bouřka, nebo pokud z jakýhokoli důvodu vypadne a zase naběhne proud.
Vždycky tam malý riziko je. Ale já dneska taky musela od jedenácti do tří pryč, v tom nejhoršim, s větrákama nikdy problémy nebyly, tak jsem jim je nachala zapnutý, myslim, že bez nich by mi to dneska nedali...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 24, 2011 22:20

No, ja ho nechala zapnutej, je z OBI a jeste italska vyroba, ne asie, takze zatim dobry.Fakt bez toho by to neslo.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Čt Srp 25, 2011 19:46

minlub napsal:a jak jste na tom s váhama v těchto vedrech? dneska jsem vážila a ani dorůstající moc nepřibírají, spíš mají všichni pár gramíků dole :cry:

můžu potvrdit že v tom horku teď míň přibíraji než normálně.dneska jsem vážila mimča a moc nepřibrali jen pár gramíků :(

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”