Nákup nenákup

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Út Bře 19, 2013 4:55

Ahoj,možná to bude podpásovka,ale stala se mi nedávno věc,která mne ranila a velice naštvala. Na výzvy dalších chovatelů ji zveřejním i když jsem původně nechtěla..
Kupovala jsem pro známou(Anetu co má jen dvě činčily s mláďaty)činčilu-velveta(Čertíka)teď v lednu. Moc ho chtěla. Dávala jsem tady inzerát.Ona neměla auto na to ho vyzvednout,tak jsem se nabídla.Měl být u mne jen dva dny a jet do nového domova.Ozvala se mi Monika Hrdá z Miletínek,že má jednoho velvetka na prodej.Zamluvila jsem ho známé, aniž bych zjišťovala jak je starý,protože na tom známé ani mě nezáleželo.Přivezla mi ho jiná chovatelka autem někde z Ostravy do Brna v krabici od bot,zalepené přesně 6.ledna. Odlepila jsem izolepu a koukla na něj, vypadal dobře - tak jako mláďata k odběru vypadají.
Doma jsem ho zvážila.Měl 300g,to jsem si řekla, že na mládě asi 3 měsíční je to v pořádku,ale když jsem ho dávala do karanténní (a také seznamovací) klece,tak jsem měla ruce od průjmu a smrdělo to.Hnes jsem Monice H. napsala, že má velvetek průjem. Prý to má z cesty a tak jsem jí řekla, že jej vyléčím sama,tak jsem mu dala jen seno, borůvky, černé uhlí a průjem 3 týdny jsem jej raděj nechala u nás v karanténě.Do té doby průjem přestal, takže jsem jej předala Anetě, která bydlí kousek od Brna a ta ho dala do školky mezi dva její kluky,protože v karanténě už byl a byl o.k. To byl už únor(o 3 týdny později).Říkala jsem si, že je zdravý a v pořádku, takže se není čeho obávat, takže jsem klec já blbá jen vymyla a dala tam dvě samičky na seznámení. Monice jsem psala, že už je zdravý.Jenže ta jedna samička cměla najednou průjem a když přišel činčilák do nové rodiny do školky mezi dva kluky,tak dostal zase průjem a jeden ze samečků taky. Udělali jsme koprologii u MVDr.Jekla z jednoho dne sesbíraných bobečků od samečka, abychom zjistili conejrychleji co se děje a vyšly z toho giardie,takže jsme léčili na giardie.To jsem Monice H. také psala, že to má asi z cesty ty giardie!Jenže najednou mi jedna samička z ničeho nic v kleci zemřela.Takže jsem hned druhý den jela na veterinu se známou k Jeklovi s mrtvou činčilou, velvetem a ještě jedním samečkem co měl průjem.Jekl mi řekl, že pitvou samičky nic nezjistí a že bude nejlepší udělat další koprologii tu pětidenní co vše odhalí.Poradil mi všechny sesbírané bobečky zakápnout kapkou vody. Zvážil tam samečka a měl pouhých 250g!Říkala jsem, že ten sameček je na tom už špatně a může umřít než ho vyléčíme. Jenže Jekl řekl=co se dá dělat, bez vědomosti o nemoci nemůže podat žádné léky. Bohužel z druhé koprologie vyšla tesemnice i s giardiemi oboje ++ pozitivní.Jekl nám řekl, že je sameček totálně prolezlý červy a že je nejspíše z hodně zanešeného chovu! Koukaly jsme na něj jak padlé z višně!Sameček bohužel také zemřel přesně 17.2. Až po jeho smrti, kdy jsem s Monikou H. debatovala jsem zjistila z PP, že mu bylo 5 měsíců a ne 3 měsíce jak jsem si myslela a tak mi hned došlo, že musel být nemocný už při příjezdu, když vážil pouhých 300g v 5ti měsících a že milá paní poslala takto nemocné zvíře a přitom tak vyzáblé do chovu k samici!!!!..Jekl mi potvrdil,že musel přijet už nakažený,že by se to tak rychle nerozvinulo. Také jsem zjistila z PP, že chovatelkou není Monika H.,ale nějaká paní Vorlíčková.
No takže jsem hned psala Monice H.,aby mi za něj vrátila peníze(1000Kč) a zaplatila za mou mrtvou samičku,která mne stála 2000Kč a chovatelka od které jsem ji koupila mi to potvrdí a taky ať mi zaplatí za léčbu(580Kč). Dohromady to dělalo 3580,- Poslala jsem jí všechny papíry od Jekla, parkovací lístky z veteriny Palackého i fotku mrtvého samečka a jeho zadeček celý od průjmu.Jen dodám, že od Moniky jsem při odběru dostala pouze papír z veteriny z Jihlavy,kde je uvedeno, že byla činčila negativní měsíc před odjezdem. Bohužel na papíru není ani razítko ani podpis vykonávajícího,ale beru, že to do mejlu nedávají,ale měsíc stará koprologie nic nedokazuje.
Milá Monika se bohužel začala vymlouvat a shazovat to celé na mne, že jsem prý tím jak jsem zakápla vodou bobečky na koprolku tam dostala tasemnici a že prý jsem nedodržela karanténu, tedy že jsem nevydesinfikovala klec po pro mne zdravém zvířeti a tak si za smrt samičky mohu sama. Pak začala vymýšlet, že jsem si tasemnici přivezla ze Zbýšova, kde jsem naposledy byla pro moji roční činčilu - Myšáčka přesně v září 2011 atd... No prostě mi nechtěla dát peníze a tak vymýšlela všechno možné jen aby mi nemusela zaplatit. Jenže já už nebudu hloupá a nebudu se jen dívat na to jak mi lidi posílají svoje nemocná zvířata do mého zdravého chovu a pak to svádí na mne!!!!! proto to sem píšu a můžete si o milé Monice H. z Miletínek udělat obrázek. Je mi jasné proč nejela na výstavu v Srchu! sama si není jistá, jestli má momentálně zdravý chov a dělá koprologii prý aby mi dokázala, že má činčily zdravé, jenže to umí každý vzít bobečky od zdravé činčily a udělat negativní koprolku,ale činčilák od ní byl pozitivní a hodně a to jsem si já nevymyslela. Já si původně myslela, že byl činčilák nemocný od paní Vorlíčkové a Monika ho jen přeprodala, ale jak jsem od chovatelů zjitila,tak paní Vorlíčková jí činčily prodala již dávno a chov prý měla sama určitě zdravý a Monika mi sama psala, že velvetek je po samičce co má doma od té paní Vorlíčkové, takže velvetka musela Monika odchovávat než ho prodala!
Já a známá jsme musely všechny činčily 2x odčervit a všechny až na ty dvě mrtvé jsou nyní zdravé! a mají krásné bobečky! Kdybych měla chov prolezlý tasemnicí,tak asi teď nemám 8 čerstvě narozených miminek v posledních 3 týdnech, která jsou naprosto v pořádku, kdybych tam měla v tu dobu tasemnici tak ta mimina už dávno zemřela! Jen díky včasné léčbě se k nim ten hnusný parazit nedostal. Musela jsem také pro jistotu znovu odčervit psa, obě kočky a opravdu bych byla nepříčetná kdyby tu tasemnici chytil někdo z rodiny!!!!! Nic z ostatního jsem jí zaúčtovat nechtěla. Nepřipočítala jsem ani 500Kč,které mne stála následná léčba a desinfekce klecí.
Aby bylo jasno. Já mám nyní v chovu přesně 30 činčil. Krmím pouze kupovaným senem od pana Maliny nebo bylinkovým a v době kdy činčilák přijel jsme měli krásné a zdravé činčilky, které měly začít rodit miminka a samička co zemřela byla v chovu půl roku! Kočky i psa odčervujeme,protože s námi žijí v domě a stejně tak i činčily, které mám ve vedlejším pokoji vedle mé ložnice. Kdežto u Moniky se určitě krmí senem z polí, protože chovají dobytek, který může tasemnici přenášet. Nevím tedy kde je větší pravděpodobnost výskytu tasemnice....
Proto opravdu nechápu její jednání! Jsem znechucená a psala jsem jí tolik mějlů až mne to přestalo bavit a napsala jsem jí, že už ty peníze nechci, ať si je nechá, ať ji hřejí u srdce, protože u mně skončila! Ona mi najednou začla peníze nabízet, protože dostala strach, že to někde řeknu. Ale já už peníze nechci! Chci aby činčily které si kupuji byly zdravé! Já se známou přišla o skoro 4 tisíce Kč kvůli její nemocné činčile a to nemluvím o těch hezkých činčilkách co nám umřely! Jde vidět, že mezi chovateli jsou stále lidé co jim záleží víc na penězích než na životech vlastních či cizích zvířat...
Očekávám,že se zde chovatelka začne opět vymlouvat a shazovat celou věc na mne,ale měla by si promyslet co řekne, protože tady má lež krátké nohy a já prý podle chovatelů nejsem jediná kdo s ní měl problémy. Také očekávám, že na mne rychle bude hledat špínu na mém vlastním webu, ale já tam bohužel pro ni píši jen pravdu, takže to jí asi moc nepomůže...
Díky všem kdo si to přečetl a kdo si bude dávat nyní větší pozor na to jak vypadá zvíře které kupuje a že pokud má průjem, nemusí to být vždy jen obyčejný průjem z cesty.
Betty Benešová, CHS Mazlíčci z Brna
PS:připojuji to co jsem Monice poslala - tu koprologii:
http://nd06.jxs.cz/307/024/60d7336f47_92054594_u.jpg
účet za první koprologii a léky, plus parkovací lístky:
http://nd06.jxs.cz/131/483/d2c0b87a43_92054595_u.jpg
PSS:Mohu poskytnout celý náš emailový a SZ rozhovor(ne jen vybrané části) či fotky mrtvého činčiláka pro ty co mi nevěří.

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Út Bře 19, 2013 5:09

PSS: Monika se mne ptala proč jsem jí neposlala papír z první koprologie - no protože jsem si o něj nepožádala a spokojila se s výsledkem, ale u druhé koprologie jsem si jej vyžádala, abych měla důkaz,že tam ta tasemnice je! A teď bych od ní ráda slyšla také odpověď na mou otázku: Proč do chovu posílá malá a nemocná zvířata?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Út Bře 19, 2013 9:47

Tak pokud to takhle je, tak teda tfuj tajbl, fakt, ze jo.Pak se divme, ze je u nas pomalu kazda druha cincila nemocna a ma geneticke problemy, vady, kdyz existuji podobni chovatele, kteri si tohle vubec dovoli.Pokud se takovehle veci zjisti u nekterych chovatelu, tak by meli byt temi zodpovednymi chovateli takoví lide okamzite vylouceni, vyhozeni z chovatelskych spolku a potrestani.Tohle prece neni mozne, aby na podobna negativa doplaceli jak chudaci zvirata, tak ti slusni chovatele a lidi, kteri si pak takove zvire v dobre vire koupi a pak jim akorat tak zbydou oci pro plac a vydaje s tim vsim spojene.
Vazne by to uz chtelo udelat dost razantni cistku mezi chovateli, jinak to za chvili nebude uz kazda druha cincila, ktera bude mit nejaky zdravotni problem a vadu, ale za chvili vsechny.Je mi z toho fakt zle, ponevadz i ja jsem, nebo moje cincilky v minulosti a ze jich nebylo malo doplatili na nevhodne podminky a stravu bud ve zveraku, nebo nevhodny chov u chovatele.
Kazdopadne, pokud nekdo neco podobneho vi a mel take spatnou zkusenost i v minulosti s nekym, tak by nemel mlcet a mel by v zajmu ostatnich tady zverejnit o koho slo, jde a nebat se, ponevadz tim trpi hlavne ta zvirata v dalsich generacich, pokud vubec preziji:-(

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Út Bře 19, 2013 15:42

Takže dnes mi napsala, že má výsledky koprologie, prý je celý chov negativní a chce mi poslat papíry s razítky. Hmm, jenže to umí každý si vybrat zdravá zvířata a udělat u nich koprologii, popřípadě vybrat koprologie jen od zvířat co nejsou nemocná...To opravdu zvládnu taky. Ale já si opravdu tasemnici z kapky vody do té koprologie velveta nevyčarovala.....já už jí nemíním odpovídat. Mám toho všeho už dost.

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod žanda » Út Bře 19, 2013 19:12

Činčilek mi je moc líto. :( Nebudu se vyjadřovat k samotnému problému nemocného samečka. Ale vyjádřím se k úhradě náhrady. Betty ač je to nemilé, tak nemáš nárok na úhradu uhynulé samičky. Souhlsím s tím, že sis zavinila sama nakažení tvojí samičku od cizýho zvířete. Za to chovatelka nemůže. Zodpovídá jen za samečka a jeho léčbu. To by ti měla uhradit. S tím souhlasím.

Malinko mě ale udivuje, že když ti přijede do karantény činčilka s průjmem, žes rovnou nezbírala po 3 dny jeho bobečky nebo seškrabky z poliček a neudělala rovnou koprologii. Toto by mě u nové činčilky v klidu nenechalo. Já osobně dělám koprologii každé nové činčilce v karanténě ač nemá příznaky průjmu. Ještě se mi nestalo, aby činčilky po přepravě měli průjem ze stresu a to jsem s nimi už byla na 4 výstavách, kde i jednou nocovali.

Ještě se vyjádřim k senu a jeho původu - všechna sena jsou z luk a na všech můžeš mít jakékoli parazity. Kupované seno není záruka. Bohužel. Já sama se ho po otravě 2 činčil děsně bojim. A to tam byla jen jedna jedovatá rostlina o které nikdo nevěděl :(

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Kobylatko » Út Bře 19, 2013 20:23

Já mám též seno vlastní :wink: vím co nám na louce roste ale stejně ho kontroluju a nevhodný vytáhnu :).

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Út Bře 19, 2013 20:48

Ja take i u kupovaneho vyhodim, kdyz se mi neco nezda, nebo tu rostlinku neznam, nechavam jen osvedcene a klasy.Seno proste ale cincila musi, je pro ni velice dulezite jak pro spravne traveni a zazivani, tak i kvuli zubum a korenum,ponevadz ho zvyka.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Wulfina » Út Bře 19, 2013 21:03

Já to vidím úplně stejně, jako Žanda...

Monika nejela do Srchu protože byla nemocná a to pořádně...
Jinak nevim, co máte vy dvě spolu za problém, já mám od Monči H. samečka Black Velvetka - Fantoma, je úplně boží a koprolku má negativní...
nikde známka plísně nikde známka nějakého bordelu... >:*B

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Stř Bře 20, 2013 5:28

No děvčata, řeknu to takto. Nevím proč bych si měla já zavinit to, že mi zemřela činčila. Mohl mi vymřít celý chov nebo se mohl nakazit nekdo z rodiny. To Vám přijde jako v pořádku a je to pouze můj problém? Představte si, že by se to stalo vám a dostaly byste tasemnici, chcete říct, že byste po nikom nežádaly úhradu za svoje léčení????? Já to vidím tak, že vina je na tom, kdo mi zvíře prodal nemocné a je jedno kolik zvířat se mi v chovu nakazilo a kolik jich umřelo, problém byl v nemocném zvířeti, které mi nakazilo chov a s tím jsou spojené všechny výdaje, ne jen za toho kdo je do chovu přinesl...Já vás fakt nechápu. Někdo by vám nakazil chov a vy byjste nad tím mávly rukou???

Navíc to, že jste ještě něco neviděli neznamená že to není. Já osobně mám zkušenosti s tím, že činčila - mladá kolem 250g má z cesty průjem. Ano opravdu to existuje. Je to způsobené stresem. Většinou se to objeví u mláďat co jedou přes celou republiku. Dospělá (výstavní) činčila to těžko chytne.
Takže jsem postupovala dle mých zkušeností. Tedy jsem léčila obyčejný cestovní průjem a moc se vám omlouvám, že nejsem taková že s každým škrábancem hned neletím na chirurgii. Já sama mám zkušenost, že jsem posílala moc malé mládě - 250g(v době, kdy tato váha ještě byla přijatelná k odběru) a mládě jelo přes celou republiku autobusem s novou paničkou. Samozřejmě dostalo průjem. Bylo léčeno a uzdravilo se. Proto jsem teď hned nešílela a neletěla na veterinu. Opravdu mne nenapadlo, že původcem je něco jiného než dlouhá cesta někde od Ostravy.

Seno je sice z luk,ale na seno prodávané do zverimexu ti nekadí krávy a psi....Proto se z nich těžko dostanou tasemnice. Ale rostliny jiného druhu se tam lehce zamíchají,to ano. To ale nemůžeme srovnávat. Paraziti a cizorodá rostlina nejsou to samé.
A pokud jde o Moniku, tak kdo ji viděl jak byla nemocná?
Já s ní doteď žádný problém neměla. Koupila jsem od ní první činčilu a bum! A po tomhle mi začnou chodit zprávy od dalších chovatelů, že s ní měli také problémy, takže asi nejsem jediná. Jestli máš od ní Wulfino zdravou činčilu tak buď jen ráda....mohla si dopadnout jako já....
PS: nemíním o tom diskutovat. Napsala jsem to sem na výzvy chovatelů, kteří s ní mají také špatné zkušenosti a pro mne je to už uzavřeno. Peníze jsem nedostala, dvě činčily zemřely, pobrečeli jsme si a je to už za námi....tečka....

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 20, 2013 8:26

No tak to je strašné,...5 měsíční činčila a 300g? To není zrovna v pořádku, nemyslíte? No nebudu se raději moc vyjadřovat, protože by mě tady ukamenovali, ale máte štěstí, že se vám to nedostalo dál do chovu, nebo někdo z rodiny, že není nemocný.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 20, 2013 8:50

Já se do toho nechci plést, každá strana má vždy svou pravdu a lidi,kteří budou věřit bud jedné nebo druhé. Činčilek mi je líto, je to smutné. Posílat takhle hubenou činčilku asi normální není.Třeba to byla jen vyjimka a opravdu byla nemocna jen tato a chov má v pořadku. O tom se muže jen spekulovat.Hlavně že se nestalo nic horšího a tvé další činčilky jsou v pořádku.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Stř Bře 20, 2013 11:21

Ja o tom take nic nevim blizsiho, ale podle toho, co jsem mela moznost tady cist a pokud to tak je, tak urcite tohle vporadku neni ani omylem a uz jen to, aby mesicni zvire tak malo vazilo a vypadalo, jako po odstavu.Tohle se proste nestane ze dne na den, aby byla tasemnice a jini cervi, girardie, to proste musi clovek ve svem chovu poznat, priznaky proste nejde prehlidnout a zvirata take nelecena umiraji.
Kazdopadne, pokud by vinou zaslaneho nemocneho zvirete nato doplatilo zvire, zvirata dalsi z chovu, kam bylo poslano, tak samozrejme, ze vznikla dotycnemu skoda, kterou by mel uhradit vinik.To vazne jeste muzou byt radi, ze se ta tasemnice nerozsirila i v rodine a na vsechny cleny, ikdyz bez vysetreni se to nedozvi nikdo.Radeji bych doporucila, aby se preventivne odcervili vsichni clenove rodiny, zvlast pokud by slo jeste o skrkavky.Poradit se radeji s lekarem a nechat si udelat rozbor stolice, nevim presne, jak to funguje.
A za dalsi, to, ze nekdo jiny treba nemel takovou zkusenost, neznamena, ze si to musi druhy vymyslet, zvlast pokud ma zpravy z veteriny a problemy mela nejen jedna strana s umrtim, ale i ta kamaradka nasledne.
Ja osobne bych treba prujem resila koprologii pro jistotu, ale stava se pry, ze to muze byt stresem a pokud po podani diety a boruvek vymizel, tak proste doslo k mylce, ze je uz vporadku.Urcite, pokud by prujmovalo zvire dal, tak by koprlolku dotycny udelal, nebo sel na veterinu.Bohuzel to odnesla zase jen nevinna zvirata.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Wulfina » Stř Bře 20, 2013 11:59

"Mohl mi vymřít celý chov nebo se mohl nakazit nekdo z rodiny."

A to nedodržuješ karanténu? Jestli ano, tak by se nové činčily k tvým stávajícím vůbec neměli dostat. Tak nevim, proč by ti měl vymírat celý chov... A další věc, tvoje rodina nedodržuje hygienu? Jestliže ano, tak ani oni by se nemohli nakazit...

Kdyby se mi do rukou dostali nemocné činčilky s tasemnicí, tak bych slušně a soukromě obeznámila chovatele, od koho činčilky mám a normálka se s ním domluvila. Myslím, že i samotného chovatele by překvapilo, že má v chovu tento problém, rozhodně bych to nikde nerozmázávala na fórech, protože mi to přijde, jako pranýřování a netaktní...
Další věc, pokud dodržuješ hygienu a karanténu (pokud s eti něco nezdá u karanténích zvířat, koprolku děláš automaticky) na každé zvíře, co máš doma nově, tak by se ti v chovu fakt nikdo nenakazil...

S Monikou sem mluvila po telefonu a opravdu zdravě nezněla, dále, kdo jí viděl? Nejspíš Minlub, která též ví, že byla nemocná...
Měla mi do Srchu dovést objednávku... a já jí měla dovést také nějaké věci.

Činčiláka mám a jak říkám v pohodě...
A jestliže to dál nehodláš rozmazávat, tak pak nechápu, proč to tu pitváš...
Jestli měl někdo problém, tak si homěl vyřídit s Monikou, né ji tu veřejně pranýřovat... #-o

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod jasmin » Stř Bře 20, 2013 12:07

Plest se do toho dal nebudu, ale jedna vec me jeste zarazila.Nechapu, pokud meli spatne zkusenosti i jini chovatele, proc se nedokazi take pridat se svym nazorem a zkusenostma a pouze jen nekoho vyuziji, aby to napsal za ne?Aspon tak to teda vypada.Nekomu jinemu doporuci a nalehaji na nej, aby to zverejnil a sami se boji vyjadrit. Tak to totiz vypada a bohuzel ne prvne, ze se pak dalsi lidi bojej ozvat a podporit nekoho, koho navic sami tlaci a zadaji, aby o tom napsal, coz me prijde opravdu hodne nefer jednani v tom pripade, pokud to tak je.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod mefoxinka » Stř Bře 20, 2013 13:20

dobrý den všem

doplnim vam tady i fakta z me strany at mate celkovy obrazek

činčilka pochazela z chovu ktery sem si prestehovala komplet cely od kamaradky co se musela stehovat,nebyl preprodany...vezla sem uplne všechny činčilky a byly (nektere stale sou a zustanou) u me delsi dobu

moje chyba je že mi nedošla vaha samečka...nemel žadne problenmy a koprologie byla v pořadku
betty sem ji doložila

myslela sem že se proste sekl jak sem je stehovala narychlo a relativne maleho
každopadne sem posilala všechny udaje..vahu i datum narozeni predem

když se potom bety ozvala napsala nejdriv jen že umrel

po nejake dobe napsala že je problem s tasemnici i zbytek ktery vam popsala

docela me to prekvapilo....nemam potiže v chovu...to sem ji rekla is a tim že se beze všeho muže kdykolik kdokoli podivat
nema co schovavat

udelal sem kontrolni koprologii po jednotlivych volierach.....neagativni

senem krmim jen kupovanym....na doporučeni zkušenejšich chovatelu

tohle všechno sem psala i betty

včetne toho že prestože mam koprologie pred i potom čiste mužem se na nahrade za samečka domluvit

nemohu přeci nest odpovednost za nedodrženou karantenu..nehlede na to že ja sama bych se pri potižich ktere popisovala že mel zachovala jinak než betty

bohužel mi prisla odpoved že bud uhradim kompletne vše co požaduje nebo to zverejni....
vysledky koprologie ji celkem nezajimaji...
nehlede na to že tu z jihlavy z doby co tady jeste byl sem si zrejme taky upravila

nevim kdo ze znamych chovatelu mel se mnou problem protože se mi nikdo nikdy neozval

co se tyče moji nemoci...k tomu je myslim zbytečne se vyjadřovat...
ale klidne bych si to s nekym byla vymenila

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod minlub » Stř Bře 20, 2013 13:23

Po přečtení příspěvku i mailů, co mi přeposlala Betty je můj názor ten, že je chyba na obou stranách. Od prodejce bych čekala při koupi do chovu činčilku v odpovídajícím věku a váze, pokud ne, upozornění že je problém s nižší váhou a je spíše na mazlíčka. V kombinaci s parazity bych byla také naštvaná a bála se. Ale nemyslím, že by někdo cíleně prodával nakažené činčilky, spíš bych řekla, že jde o zanedbání než úmysl. Pokud se něco takového stane, s kupcem bych se snažila dohodnout, vrátila peníze za činčilku a uhradila léčbu.
Na druhou stranu bych ale nehradila náklady, které vznikli chybou nedodržení karantény, což se stalo. Nová činčilka patří na měsíc do karantény, před zkončením koprologie. Nákaza se pak přenesla přes nevydesinfikovanou klec, bohužel. A i když měl částečnou karanténu u tebe, u konečného majitele jí měl mít opět viewtopic.php?f=8&t=9497

Z mailů mi nepřijde, že by jste na sebe vzájemně něco shazovali, ale že hledáte vysvětlení. Možná špatně pochopeno. Každá máte asi jinou představu o tom, kolik by měla být náhrada. Sama píšeš, že se Monika snaží dohodnout, tak proč nenajít nějakou střední cestu přijatelnou pro obě? Navíc jsi domlouvala prodej činčilky od někoho někomu, takže bych očekávala, že bude komunikovat s prodejcem také kupec.

Zarazilo mě, proč se nenasadili léky na giardie při první pozitivní koprologii při zjevných problémech a zhubnutí samečka a čekalo se týden na další. Nevysvětlil ti to?

Jinak činčilka nejela z Ostravy, což Betty víš, ale od Moniky přímo do Brna.

Pokud mám s někým problém nebo chci na něco upozornit, napíšu fakta a jak se to stalo. Dohady tipu kdo ví jestli byla nemocná, má hospodářství musí mít vše prolezlé červy, koprologii sebrala aby byl negativní výsledek mě osobně vadí.

Monika nemocná byla a dost těžce, což může potvrdit dost lidí, co s ní mluvilo. Vystavovat neměla a měla prodávat zboží, nevidím důvod proč by to měla kvůli tomuto odříkat a tím pak tratit. Určitě jak jí bude líp napíše také svojí verzi.

Průjem po převozu jsme měla u činčilek už několikrát, i u jedné po výstavě. Některé jsou citlivější a za pár dní se to většinou zpravilo. Kdyby průjem trval déle jak 5 dní, koprologii bych poslala.
I v kupovaném senu mohou být parazité, nijak ošetřené proti nim není.

Narážky na ukamenování pokaždé jakmile je živější diskuze mě osobně přijdou zaujaté. Právo vyjádřit se má každá strana, každá strana má svojí verzi a asi nelze očekávat, že se všichni shodnou. Jen se to bohužel někdy zvrtne v hádku, což se stává i mimo fórum. To ale není pravidlo, že by pokaždé měl být pisatel ukamenován.

S Jasmin v předešlém příspěvku plně souhlasím.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod tarja666 » Stř Bře 20, 2013 14:20

Původně jsem se sem ani moc nechtěla zapojovat. Řešila jsem tuto situaci jak s Betty, tak s Monikou Hrdou a tak znám obě strany mince. Také si stejně jako předešlí chovatelé myslím, že chyba je na obou stranách.
Sameček rozhodně neměl jet na takto dlouhou cestu s tak nízkou váhou. Samozřejmě bych také byla naštvaná, kdybych zjistila parazity a podobně. Podle mého názoru už však není chyba Moniky Hrdé, že došlo k nakažení ostatních činčil. Po příjezdu k novému majiteli by každá činčila měla projít měsíční karanténou, která je zakončená koprologií. Pro mě osobně je koprologické vyšetření automatické u jakékoliv nově příchozí činčilky, ať už má či nemá jakýkoliv viditelný problém, jako například zmiňovaný průjem.

Jinak k chovu moniky. Já osobně jsem její chov měsíc zpět navštívila. Mám činčilky snad z každé klece zdokumentované na fotografiích. Měla jsem snad každou v ruce. Nevšimla jsem si nikde žádného průjmu či jakéhokoliv jiného problému. Také jsem si od ní domů odvezla novou činčilku, u které právě ukončuji měsíční karanténu a sbírám bobečky na koprologické vyšetření. Mohu zde pak výsledky doložit.
Po příjezdu činčilka neměla ani měkčí bobečky a okamžitě, bez problému se zabydlela a nabrala ztracenou váhu po převoze, dokonce ještě něco navíc.

Mohu také potvrdit, že Monika Hrdá opravdu nejela na výstavu z důvodu nemoci. Mluvila jsem s ní po telefonu a zdravý člověk zní opravdu jinak. Jak říká minlub, podobné dohady a nařčení zde myslím nepatří. Je to již jen házení špíny a provokace. Bylo by fér držet se fakt.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod žanda » Stř Bře 20, 2013 17:12

Schecke napsal:No děvčata, řeknu to takto. Nevím proč bych si měla já zavinit to, že mi zemřela činčila. Mohl mi vymřít celý chov nebo se mohl nakazit nekdo z rodiny. To Vám přijde jako v pořádku a je to pouze můj problém? Představte si, že by se to stalo vám a dostaly byste tasemnici, chcete říct, že byste po nikom nežádaly úhradu za svoje léčení????? Já to vidím tak, že vina je na tom, kdo mi zvíře prodal nemocné a je jedno kolik zvířat se mi v chovu nakazilo a kolik jich umřelo, problém byl v nemocném zvířeti, které mi nakazilo chov a s tím jsou spojené všechny výdaje, ne jen za toho kdo je do chovu přinesl...Já vás fakt nechápu. Někdo by vám nakazil chov a vy byjste nad tím mávly rukou???


-Bohužel Betty, když si kdekoli koupíš činčilku, nedodržíš karanténu a nakazíš si tím chov je to tvůj problém. Vem si to z druhé strany - prodáš mládě, to je nemocné, ale ty to nevíš protože u tebe bylo OK. Nový majitel ač zběhlý v chovu si nedodrží karanténu a nakazí si tim celý chov. Za co ty zodpovídáš? jen za svoje činy a to je prodej. Ne za to jak nakládal dále se zeířátek nový majitel.
-Mě kdyby se tato situace stala, tak bych chovateli doložila, že činčilka byla nemocná a umřela mi, poslala potvrzení od veta a žádala vrácení její ceny a náhradu za léky. Na víc prostě nárok nemám ať mě to štve sebevíc. Ale zavinila bych si to sama..

Schecke napsal:Navíc to, že jste ještě něco neviděli neznamená že to není. Já osobně mám zkušenosti s tím, že činčila - mladá kolem 250g má z cesty průjem. Ano opravdu to existuje. Je to způsobené stresem. Většinou se to objeví u mláďat co jedou přes celou republiku. Dospělá (výstavní) činčila to těžko chytne. Takže jsem postupovala dle mých zkušeností. Tedy jsem léčila obyčejný cestovní průjem a moc se vám omlouvám, že nejsem taková že s každým škrábancem hned neletím na chirurgii. Já sama mám zkušenost, že jsem posílala moc malé mládě - 250g(v době, kdy tato váha ještě byla přijatelná k odběru) a mládě jelo přes celou republiku autobusem s novou paničkou. Samozřejmě dostalo průjem. Bylo léčeno a uzdravilo se. Proto jsem teď hned nešílela a neletěla na veterinu. Opravdu mne nenapadlo, že původcem je něco jiného než dlouhá cesta někde od Ostravy.


-Já taky nejdu na veterinu se zvířetem, ale s jeho trusem. Pokud má činčila jen vlhčí bobky, beru. Ale to že to z ní teče nebo bobek nemá tvar bobku a ihned se rozlepí na poličce když na něj činčila šlápne, to neni jen obyč průjem. Bavíme se tu o činčile čerstvě dovezené. Která podstupuje karanténu a může se ji vlivem stresu přemnožit jakákoli bakterie (giardie). Stává se to a proto by se to mělo hlídat...
-Tak to přestaň srovnávat se škrábancem a chirurgií. Moc dobře víš, jak je průjem u činčil ošidný a co může napáchat. Sama ses teď o tom přesvědčila. Kdybys mohla začít léčit o 3 týdny dříve, mohl být myšák zdravý. Ale to je dnes už jen kdyby a jak se říká, chybama se člověk učí.
-A popravdě, raději budu u nové činčilky sbírat 3 dny bobky a donesu je vetovi na koprolku za 150-300Kč než abych o to zvíře přišla. Ať stálo 300 nebo 5000.

Schecke napsal:Seno je sice z luk,ale na seno prodávané do zverimexu ti nekadí krávy a psi....Proto se z nich těžko dostanou tasemnice. Ale rostliny jiného druhu se tam lehce zamíchají,to ano. To ale nemůžeme srovnávat. Paraziti a cizorodá rostlina nejsou to samé.


-Kdyby se ti na louce kde chceš sekat seno pásla kráva, tak bys asi neměla moc co sekat. A nikde nemáš záruky, že louka pěstovaná na seno do obchodů ti nekálejí psy nebo ti v něm neuhynulo zvíře, neproběhla nakažená lyška,.. Bohužel tyhle záruky nemáš nikde.

Vše co píšu, píšu obecně, ne v závislosti na tvůj případ.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Stř Bře 20, 2013 20:49

Mě se líbí jak je tady po funuse každý generálem a jak všichni tvrdí jak dělají každému zvířeti koprologie a já nevím co. Prosímvás, tomu snad sami nevěříte, že jste až tak opatrní, že od takové chovatelky, která má dokonce obchod pro činčily!!!!! nevěříte a dělaáte hned koprologie protože od ní čekáte bůh ví jaké nemoci...Tak já jsem si třeba myslela že taková chovatelka co mi pošle dokonce koprologii by mi NEPOSLALA takto nemocné zvíře. Proč se tady Monika nebrání a už najednou netvrdí, že nemoc vznikla u mne? Protože ví moc dobře, že je nemoc od ní. A co má znamenat to, že ti nedošla váha samečka? Jak ti mohlo nedojít, že když je mu 5 měsíců že vypadá jako malé mláďátko? Já jsem si podle jeho vzezření myslela, že je to mládě k odběru a ne skoro dospělé zvíře. To nemyslíš vážně? Opravdu škoda, že jsem si hned neprostudovala ten průkaz původu, to je opravdu moje blbost, protože kdybych to udělala tak ti ho ihned pošlu zpátky jako zvíře nevhodné do chovu s opravdu malou váhou. To ne, že by měl o něco méně,ale měl minimálně o 150g méně,to ti přijde málo? To mi chceš opravdu tvrdit,že jsi to na pohled neviděla?
A přestaň u mne omýlat to, že jsem nedodržela nějakou karanténu. Karanténu jsem dodržela a to tak, že v ní byl sameček 3 týdny!!!!! Pak odjel do nového domova a do vymyté klece jsem dala dvě samice. Nechápu kde jsem karanténu nedodržela....
Neříkám, že se na seně nemohou objevit parazité,ale na seně co je prodáváno jako krmení pro zvířata taky jsou nějaké normy a jedna je určitě ta, že nesmí být sbíráno z luk kde kadí zvířata.
Léky na giardie jsme dostalia podávali, jenže pak mi zemřela ta samice tak mi přišlo dívné, že na giardie by asi jen tak z ničeho nic nezemřela tak jsem jela s ní na veterinu zjišťovalo se dál co se děje. Myslel ajsem že mrtvice nebo něco, ale pak z toho byla tasemnice, to jsem absolutně nečekala!
A poslední věc. Já opravdu nechtěla dělat žádné dusno. Monice jsem poslala číslo účtu. neposlal a nic a pořád házela vinu na mne dokud jsem jí neřekla, že s ní končím a že už mne tohle nebaví. Já bych na jejím místě poslala peníze a rozhodně bych se nesnažila svalovat vinu na toho druhého, když bych se dozvěděla, že za to může moje zvíře!!!! Najednou mluví o tom jak mi pošle peníze...Nj po bitvě každý králem....A jak jsem psala, když sis ty zvířata už přeléčila Moniko, tak je jasné, že máš koprolku čistou. Já už taky :) To umí každej.... Ne opravdu, já to už nemíním řešit, jen jsem vám odpověděla na nesrovnalosti, ale s Monikou si nemám už co říct, psaly jsme si tolik mejlů, že za tu dobu už mohla dávno peníze poslat. Proč to neudělala? Na to si odpovězte sami...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Stř Bře 20, 2013 21:27

Moniko já ve finále proti tobě nic nemám. Celou dobu jsi se chovala slušně a klidně si od tebe zvíře koupím, ale vadí mi, že za to nemocné zvíře nechceš nést zodpovědnost a zveřejnila jsem to nakonec jen kvůli ostatním, ne proto žes mi neposlala peníze. Zeptej se a dozvíš se, že jsem to zveřejnit nechtěla, ale důvod to mělo..

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Wulfina » Stř Bře 20, 2013 21:55

Pokud jsi zodpovědný chovatel, který miluje své činčily a nechce je ničím ohrozit, tak koprolka a karanténa je prostě samozřejmost!
Jestli neděláš, tak sama ohrožuješ svůj chov...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Čt Bře 21, 2013 3:32

zodpovědný chovatel neposílá nemocná zvířata a když se vyskytne problém tak za to nese zodpovědnost. Nemyslím si, že jsem jednala nezodpovědně tím, že jsem nedělala ihned koprologii zvířeti, které podle mne mělo jen průjem z cesty, který mu v průběhu karantény zmizel. Ale máš pravdu, od teď neveřím už žádnému chovatelovi i když má nějaké jméno a nebude mne zajímat ani to, že má zvíře od něj koprologii negativní a automaticky už nové zvíře povezu na veterinu na překontrolu jestli náhodou nemá nějakou zákeřnou nemoc, protože abych já byla ještě špatná na tom co se stalo, to raděj nebudu nikomu pomáhat s nákupem zvířete a raděj mu řeknu, že mu odchovám jedno zdravé, ať si raděj počká než aby pak brečel...
Jde vidět, že ti co měli s někým problém zde nic nenapíši, asi ví proč.. dopadli by totiž jako já. Bez peněz, bez činčil, s nemocí v chovu a ještě pomluvení co vše udělali špatně...

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že jediné co vím je, že zvíře jelo někde od Ostravy, nevím kde Monika bydlí.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod martej » Čt Bře 21, 2013 11:05

Můj osobní názor je ten, že nemoc se může objevit v chovu u kohokoli a kdykoli - nemusí to být známkou prolezlého chovu. Ale pokud se u nějakého chovatele problém často opakuje, nebo se od problému distancuje, stojí k zvážení, jestli je solidní, ale to je pak individuální, jaké má kdo požadavky i na to, jak mají činčily vypadat. Jednomu vyhovuje jedno, jinému druhé.

Tasemnice se může objevit u kohokoli, protože si vajíčka můžeme donést na botách, ze sena, nebo přicestuje na mazlíčkovi ( i když je pes odčervený, může vajíčka na sobě donést). Pokud má činčila tasemnice, nemusí se dlouho nic objevit - bobky jsou na pohled v pořádku, posléze začínají divně zapáchat a pak začne průjem. Koprolka je nemusí zjistit - zjistí se pouze, pokud veterinář udělá velkou koprologii a zaměří se na ni. Takže pokud děláte jen běžnou, tasemnice se nezjistí a proto je lepší upozornit veterináře na to, aby dělal kompletní, kde se zaměří na vše a to i na tasemnice.

Co se týče sena, tak ani u kupovaného není zárukou, že tam nejsou vajíčka tasemnice. Nikdo kdo suší seno, nenechává pást krávy či jiná zvířata v něm. By pak nic nedovezl domů. Hrozbou v tomto případě jsou lišky, kočky, psi a jiná zvířata, co se jen proběhnou po louce a nikdo (a to ani pan malina) nedokáže zaručit, že se mu v seně kočky nehrají. Je nereálný, aby někdo, kdo suší ve větším množství, mohl seno izolovat od jakýchkoli zvířat.

Já osobně souhlasím s tím, že by Monika měla uhradit náhradu škody za uhynulé zvíře a za výdaje spojené s léčbou. Za další uhynulá zvířata nenese zodpovědnost. A měla to ihned navrhnout sama od sebe a ne čekat, jestli se Betty ozve či ne. Nemyslím si, že by betty porušila karanténu - do chovu si činčilu nedala a to, že neudělala koprolku, není porušení karantény, ale pouze chyba, na kterou doplatila i když nikdy zvíře do chovu nedala. Zvíře evidentně nemocné už dojelo, tak není co řešit - nárok na peníze má.

Co se týče karantény, tak já ji na 100 % dodržuju i s konečnou koprolkou, opravdu se to vyplatí, protože potom člověk nepřijde o svá stála zvířata nebo je nemusí zatěžovat zbytečným přeléčováním. Taky je dobré činčilu v karanténě nechat v kleci, nemuchlat ji a vždy si dukladně omýt ruce po jakékoli manipulaci se zvířetem, protože pak předejdeme tomu, že si doneseme například vajíčka tasemnic do svého chovu.

Jinak Betty, je zbytečný nosit zvíře na veterinu, některé nemoce, jako giardie se objeví třeba až po třetím týdnu v karanténě a to stejně vet nepozná pohledem. Karanténa funguje v pohodě, pokud dodržíš i tu koprologii, věř že se to fakt vyplatí investovat. A jinak já už jsem jak posílala činčily, tak si dovezla činčily ze zahraničí. Někdy cestovali i třeba tři dny a nikdy sem ,,cestovní průjem" nezaregistrovala, Takže raději, nechat vždy udělat kompletní koprologii, když ti přijede činčila s průjmem.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod minlub » Čt Bře 21, 2013 11:31

Nemyslím, že hraje roli to, od koho činčilka je. Karanténu a koprologii dělám od každého, i od chovatelky, co má obchod pro činčilky. Přemnožit se můžou, např. Giardie, i u zdravé činčilky vlivem převozu. Za to chovatel nemůže a kupec tak zbytečně při nedodrženjí karantény ohrozím svůj chov. A při větším množství činčilek je to risk.

Pro mě je normální měsíc karanténa, po zkončení karantény (i když nemá činčilka žádné projevy) posílám koprologii než dám činčilku do chovu (kdyby jela dál k majiteli určitě klec vydesinfikuji). Když činčilka přijede, zvážím jí a vážím v průběhu karantény několikrát. Pokud bych měla v karanténě cizí činčilku, dodržela bych to tuplem, aby pak nebyli problémy.

Nemyslím, žes musela posílat koprologii hned jak přijel. Na jednu stranu sameček nebyl pro tebe, ale sama píšeš, že měl vodový průjem a pak se zjistilo, že dost zhubl. Z toho usuzuju, že se zdravě moc neprojevoval.
Dle mého názoru má jít z karantény zdravé zvíře a pokud je někde chyba (přenos infekce na domácí, nevydesinfikování klece po něm) je to pro mě nedodržení/porušení karantény. Byť nechtěné.
Testy v karanténě před jejím zkončení jsou normální jak u zvířat, tak u lidí.

Zanedbali nebo podcenili jste to obě, proč se nezkusit domluvit v soukromí na nějaké střední cestě. Názory na to tu máš od více lidí, i když původně jsi to psala jen jako varování.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod mefoxinka » Čt Bře 21, 2013 11:56

vezmu to popořadě:

Zde tvrdíte že jste léky podávali hned po první koprologii, SZ od Vas....
Zdravím,
takže bohužel velvetek dnes zemřel :,( ostatním se bobečky už zlepšily, ale on to bohužel nezvládl. Pravděpodobně se mu ty giardie moc rozšířily než dostal léky. Víte co dělají léky s chudou činčilou. Ono jsme hlavně museli udělat koprologii což trvalo 5 dní než jsme ty léky dostali a za tu dobu se stav činčil dost zhoršil. Moc mne to mrzí a věřím, že Vás určitě taky. Co se dá dělat.
Tak se mějte dobře a příště to snad zvládneme lépe.
Betty
Vaše zpráva Monice, to mi nepřijde že chcete upozornit, ale jako vyhrožování, žádnou domluvu o kterou jsem se snažila neakceptujete.....
Samec byl 3 týdny v karanténě kdy měl obyčejný průjem a pak mu přestal,protože jsem ho přestala krmit granulemi a krmila ho jen senem a bylinkami tak měl už měkčí bobečky atd. Jenže ve školce u známé pak dostal opět normální jídlo a těžký průjem mu začal znovu a tentokrát už vodnatý a když zemřela moje samička co po něm byla v kleci kvůli seznamování s druhou samičkou tak se obě nakazily a ta jedna pak v kleci zemřela. Nechápala jsem o co jde tak jsme to se známou řešily a jeden sameček co s ním byl ve školce je už také opravdu nad hrobem. Hned jak budu mít doklady, budu po Monice vyžadovat zatím 3580Kč a jestli zemřou další činčily či se nedejbože nakazím já nebo kdokoliv z mé rodiny, její rodiny, či moje kočky, pes či jakékoliv zvíře z chovu,tak bude platit následnou léčbu. Pokud mi toto bude odmítat zaplatit, pak toto míním rozhlásit všude po internetu a paní s chovem má nadobro útrum!
První mail od Vas....
okolnosti se bohužel změnily. Nyní je situace velice vážná. Vezmu to popořadě. 6. ledna jsme si velvetka přivezli domů. Tam byl 3 týdny v karanténě. Tedy do konce ledna. Už při přenesení do karanténí klece jsem měla ruku od průjmu,tak jsem mu dala pouze seno a bylinky. Průjem se začal zlepšovat až měl takové měkčí bobečky. tak jsem si říkala, že je to stresem z cesty. Pak jsem mu pouze po troškách dávala granulky, doslova po pár kouscích a měl pořád ty měkčí bobečky,ale byly to bobečky. Tak jsem ho předala po těch 3 týdnech ke známé - Anetě. Ta ho dala do školky ke dvěma mladým klukům dark ebony a medium ebony. Jenže činčilák tam dostal granule - normální dávku a začal zase průjmovat. No a já m ezitím dala do té karanténí klece dvě samice na seznámení - white tan - Whitney a pink white Cukřenku, protože jsem myslela, že je sameček zdravý, tak jsem ji pouze vymyla. No a samička měla průjem, tak jsem myslela, že je to tou kukuřicí co byla v krmivu navíc,tak jsem jí dávala smektu a bylo to takové lepší. Jenže ze dne na den umřela, protože se nakazila v té kleci. Vůbec jsem to nechápala co se stalo, proč najednou umřela, když měla jen průjem. Volala jsem si s Anetou a sameček jeden prý taky lehce průjmuje. Tak kluky přivezla k nám a udělala se koprolka klasická a zjistily se giardie. Jenže samečci na tom byly čím dál hůř, tak jsem je vzala na prohlídku a Jekl mi řekl, že se musí udělat koprologie 5 dní v kuse do uzvařené skleničky s kapkou vody. Tak jsem to sb& iacute;;rala, Jenže sameček ještě před vyzvednutím léků zemřel. Přesně 17.2. A Jekl mi řekl, že byl prolezlý červama, že tam měl zahradu mikroorganismů a ty nejtěžší jsou samozřejmě giardie a tasemnice!!!!

trochu jiná verze...
No a já blbá jsem po něm nevydesinfikovala karanténí klec a dala jsem tam dvě mladé samice do dočasky a divila jsem se jakto, že začaly najednou průjmovat. No a před pěti dny mi jedna umřela a když jsem to řešila se známou,tak mi řekla, že ti samečci co byli se samečkem taky teď hrozně průjmují, že jim dává smektu a mě to hned došlo a jela jsem na veterinu, kde mi udělali koprolku z bobečků u nás i u nich a potvrdilo se to co jsem si myslela. Ten velvet totiž jel od mámy moc mladý a malý a cesta byla moc dlouhá. Po cestě se asi hodně vystresoval a má giardie, které přenesl na moje dvě činčily - jedna z nich - White tan zemřela a na dva kluky od známé, kteří na tom taky nejsou nejlépe.

Vaše slova, pokud jste dodržela karanténu jak je tedy dle tohoto možne že se Vaše činčily nakazili?....
Navíc ty tasemnice nemusí mít všechny činčily, když se to přenáší snezením nakažených bobků tak do všech klecí se ti to nedostane.

Dále:
Informace v SZ ode mě ohledně toho proc je sameček u mě, coz tvrdíte že jste nevěděla a udělala jste svou teorii.....
Můžu mu vystavit rodokmen. Kamarádka rušila celý chov a vzala jsem si jeho rodiče i s ním když byl malý k sobě. Měla CHS pod ZO, takže není problém. rodiče jsou z dobrých chovů...

K tematu Ostrava (paní je z Opavy, to se Vam několikrát psalo, i to ze jede od Moniky a já tam samečka dovezu nez vyjede). Tohle jste mi psala po převozu.....
Dobrý den,
já také nechápu proč se to stále řeší. Jde o to, že kdyby mi totiž někdo řekl, že jede paní Veronika na výstavu do Německa a pak k Monice a následně do Brna, tak je mi jasné, že asi nebude v Brně odpoledne, jak mi Monika napsala.

Nepotřebuji se tu hádat a resit s Vámi něco veřejně. Pokud jste to ale zacala, nemůžete čekat že se nebudu bránit. Dost věcí jste upravila a píšete pokaždé něco jiného. Snazila jsem se dohodnout a nikde netvrdila že je nemoc od Vás nebo že jsem neudělala chybu. Vy ale chcete náhradu vseho a pokud ne, je zle. Od zacatku jste to zverejnit chtela pokud nedostanete to co požadujete, tak netvrďte že má plno jiných se mnou problém a naléhá na Vás.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”