Důchodce napadl psa....

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Pacinka » Stř Říj 24, 2012 19:19

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regio ... 1864937014

Co na to říkáte? Z některých příspěvků v diskuzi se mi dělá špatně.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Terezka » Čt Říj 25, 2012 7:08

Těžko říct, k čemu tam došlo. Taky jsem se setkala s agresívním jorkem. Utekl paničce, štěkal, cenil zuby, nakonec se sprostě zezadu zakousl mojí labradorce do stehna. Křičela jsem na tu ženskou, ať si pro něj dojde, ta řvala na mě, že jí přece nemůže nic udělat. Jako mít zmrzačenýho psa, protože mu nějaký hajzl překousnul achilovku, o to vážně nestojím a klidně bych ho příště nakopla taky. Vždy když vidím malého agresívního tyrana bez voditka, jak cení zuby, beru labradora do náruče, případně na něj pustím ovčáka. Oni už si to vyřídí.

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Laďka » Čt Říj 25, 2012 8:35

Kdoví,jak to všechno bylo.V každým případě má být pes na volným prostranství na vodítku.Ale kdyby mě někdo bezdůvodně napadl zvíře,tak ho taky zmlátím a zkopu.To já pak nevidím,neslyším.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Pacinka » Čt Říj 25, 2012 10:43

Terezka napsal:Těžko říct, k čemu tam došlo. Taky jsem se setkala s agresívním jorkem. Utekl paničce, štěkal, cenil zuby, nakonec se sprostě zezadu zakousl mojí labradorce do stehna. Křičela jsem na tu ženskou, ať si pro něj dojde, ta řvala na mě, že jí přece nemůže nic udělat. Jako mít zmrzačenýho psa, protože mu nějaký hajzl překousnul achilovku, o to vážně nestojím a klidně bych ho příště nakopla taky. Vždy když vidím malého agresívního tyrana bez voditka, jak cení zuby, beru labradora do náruče, případně na něj pustím ovčáka. Oni už si to vyřídí.



Já trávila s jorky dobrých osmnáct let. Moji psi byli vychovaní - dokonce líp, než kdejakej ovčák nebo dobrman. Mimoto...dva zasraní ovčáci mi zakousli prvního psa. Utekli pánovi ze zahrady, přiběhli k nám před barák, kde brácha Roníka venčil a pustili se do něj. Spočítej si sama, jakou má jork šanci proti dvěma agresivním NO. Jork ti tvého laba opravdu nezabije, naopak to jde velmi snadno a nikomu to nepřeju. Roník zemřel během čtvrt hodiny na vnitřní krvácení, vykrvácel mámě do náruče. Každý pes má být vychovaný, nehledě na velikost. Zde šlo o to, že pán pustil jorku z vodítka, vraceli se z vycházky a byli před vchodem do domu. Čubina snad zaštěkala na důchodce s holí, protože se ho bála. Tak jí tou holí rozrazil lebku. To není normální, nezlob se.

Napomenutí za porušení pravidla č. 4 viewtopic.php?f=4&t=4317 Vše jde říci slušně !

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod vera novotna » Čt Říj 25, 2012 12:17

Není svědka, není pána #-o ...
1.podle zákona musí být zvíře na veřejné komunikaci pod dohledem majitele, který mu zabrání v kontaktu s jinými účastníky provozu bez ohledu na to, jestli je to zvíře nebo člověk ! : povinnost byla porušena.
2.zdravotní stav včetně psychického ??? dalšího účastníka veřejné komunikace byl na běžné úrovni chování na veřejnosti nebo chyběl tady zákonný zástupce nebo kurátor, určený úřady pro dohled už těžko orientovaného účastníka z psychického hlediska jako nutný doprovod na veřejnosti?!?
3.obrana zvířete majitelem v instinktivním jednání duševního afektu po napadení zvířete dalším účastníkem veřejné komunikace, taktéž provedeném v automaticky psychické reakci např.při úleku nebo s jasným úmyslem poškodit zdraví zvířete napadajícím druhým účastníkem incidentu???
Z incidentu obou stran je jediná možnost soudního rozhodnutí ze zdravotních výsledků odborného psychiatricko-psychologického vyšetření obou osob včetně veterinárního vyšetření s možnými dalšími zdravotními následky zvířete a podle toho stanovení výše trestu za všechna napadení jako varování pro další zbytečné případy jiných incidentů. Tady zůstává otázka, zda by se neměly dané zákony pro tento případ znovu přehodnotit s ohledem k úmyslného úrazu zvířete při negativním výsledku odbor.psychiatricko-psycholog.vyšetření u obou stran včetně hmotného vyrovnání...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Wulfina » Čt Říj 25, 2012 17:12

Páneček labil, jak na tom bude asi jeho pes :roll:

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Pacinka » Pá Říj 26, 2012 8:31

Wulfina napsal:Páneček labil, jak na tom bude asi jeho pes :roll:


Nevím, jak bys reagovala ty, kdyby ti někdo majznul psa holí takovým způsobem, že by zvíře zůstalo bezvládně ležet...
Když někdo napadne člena mé rodiny, bráním ho. Asi tak.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Wulfina » Pá Říj 26, 2012 8:37

Těmhle situacím předcházím, protože vím, čeho jsou lidi schopní a psi zrovna tak...
Pokud vidim člověka, psi hned odvolávám, takže k člověku ani okolo člověka na volno opravdu neběhaj, ani nemaj šanci...
Pokud mám psa, je potřeba mít zvládnutý základní výcvik pro to, aby mohl běhat na volno a neobtěžoval své okolí a pak samozřejmě je potřeba předvídat...
:wink:

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Pacinka » Pá Říj 26, 2012 9:31

Wulfina napsal:Těmhle situacím předcházím, protože vím, čeho jsou lidi schopní a psi zrovna tak...
Pokud vidim člověka, psi hned odvolávám, takže k člověku ani okolo člověka na volno opravdu neběhaj, ani nemaj šanci...
Pokud mám psa, je potřeba mít zvládnutý základní výcvik pro to, aby mohl běhat na volno a neobtěžoval své okolí a pak samozřejmě je potřeba předvídat...
:wink:


Tak to je jasný a to už jsem psala výše. Moji psi nikdy nikoho neobtěžovali, pohybovali se tak metr a půl ode mě a poslouchali na slovo. Přesto se je pokusil občas někdo nakopnout. A znovu se ptám...jak bys reagovala ty, kdyby ti někdo zranil psa tak, že by bojoval o život? Dotyčný důchodce nebyl psem nijak nepaden..připomínám....(a jork by ho opravdu zabít nemohl :) )

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Wulfina » Pá Říj 26, 2012 10:13

Já bych nereagovala nijak, protože bych nikdy člověka nezavdala důvod mi mlátit či kopat do psa :wink:

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Pacinka » Pá Říj 26, 2012 10:15

Wulfina napsal:Já bych nereagovala nijak, protože bych nikdy člověka nezavdala důvod mi mlátit či kopat do psa :wink:



Tak ti gratuluju, že jsi se nikdy nesešla s člověkem, co nenávidí zvířata, přesněji psy a nakopne ti je jen tak z plezíru. Nikdy neříkej nikdy...závidím ti tvou jistotu.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Wulfina » Pá Říj 26, 2012 10:21

Nesetkala, proto jak jsem již psala hned psi odvolávám a chytám, když procházím kolem člověka, psi držím za obojky, psi jdou u nohy, plně soustředěni na mou ruku, která skrývá mňamku. Člověka naprosto ignorujou... Ještě se mi nestalo, aby ke mně přiběhl člověk, kterej vidí, že si psi držím, psi si ho nevšímají, že by je jen tak přišel nakopat...
Nebo dělám to, že jdu s čoklinama stranou z chodníku či ze stesky, psi posadím a opět sahám do kapsy a vytahuju mňamku. Člověka, dítě, zvíře naprosto ignorují...
A lidi co prochází okolo vidí, že psi jsou zaměřeni na něco jiného a v klidu prochází.. Nikomu nezavdávám důvod mi do psů kopat či je mlátit...
Dělám to tak vždycky a opravdu nikdy se mi nestalo, že když člověk viděl, jak jsou psi v klidu, aby ke mně doběhl a psa mi zmlátil nebo do něj kopal...
Dělám to tak už hafo let a opravdu nikdy se nic nestalo...
Ty by sis došla kopnou do psa, který o tebe nejevý žádný zájem a poslušně sedí a kouká, co panička tahá z kapsy?

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Pacinka » Pá Říj 26, 2012 10:29

Když pominu, že na nikoho neúčotočím sama - nemám proč...Tak moji psi nikdy taktéž nikoho neobtěžovali, přesto po nich vykopnuto bylo. Dotyčnému nevěnovali ani pohled, čuchali si na kraji chodníku. To dle mého taky není důvod k útoku. Já jsem byla skoro u nich a podotýkám, že šlo o jorky.

Edit. smazána citace, viz. pravidlo č. 8 viewtopic.php?f=4&t=4317

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Wulfina » Pá Říj 26, 2012 18:36

Tak vidíš :wink: Proto se mi ještě nestalo, aby mi někdo do psa kopal či ho mlátil...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Kobylatko » Pá Říj 26, 2012 21:05

Tomu ale zabránit prostě nejde že přiběhne nějaký mamlas a skope či zmlátí zvíře.Já osobně bych asi nereagovala nijak bo bych byla v šoku jak vubec muže být člověk tak hloupej a necitnej.Ale taková věc se mi ještě nestala.Nám taky nákej velkej chytrák otvíral branku za zahrady a pouštěl psa,Kavkazáka,měl fakt stěstí že pes tam vždy v tu chvíli nebyl.Do velkýho psa si nikdy nikdo nekopne už z duvodu že z takovího zvířete jde logicky strach a nevíš co udělá ale u máleho psa to dotyčného necitu uplně vybízí je to blbí ale je to tak.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod jasmin » So Říj 27, 2012 21:10

Samozrejme, ze musim souhlasit s Pacinkou.Jistotu dnes nemuze mit absolutne nikdo, zadny pejskar, ze jeho psa nenapadne nejakej psychopat, jako se to uz stalo nejednou, naposledy nekdy v lete to bylo i ve zpravach, ze nejaky psychopat napadal psy, kteri sli na vodaku!.Snad nejakou fenku labradora zkopal tak, ze byla vazne zranena, takze tvrdit, ze me se to nikdy stat nemuze je dost mimo realitu.Dosud se nestalo, ale jednoho dne se stat muze.Mozna se jeste nestalo proto, ponevadz jde o velke psy a taci psychousi a magori utoci na ty psy, u nichz vedi, ze se nebudou branit, nebo neubrani.Na pitbulla,mollose, rotwailera,vlcaka by si asi tezko dovolili.
A nechapu absolutne ten komentar na adresu toho panicka psa, ktery to mozna ani neprezil, ze je labilni a jakej pan, takovej pes.Nevime o tom sice uplne vse, ale dle zprav york opravdu neni nebezpecnej a toho chlapa nenapadnul.To, ze stekal neni duvod mu rozbit hlavu, ze bojuje o zivot.Ani, kdyby utocil, tak takova rana neni adekvatni vuci tak malemu psu.Pokud by slo o vetsiho psa a utok na cloveka, tak pak samozrejme se clovek bude branit i razantneji, pokud s majitelem psa nebude rec, nebo sveho psa nezvladne odvolanim sam.Tady to cele dela dojem, ze ten chlap nesnasi psy a ze takovych, i duchodcu se najde.
Takze, kdyby me nekdo bezduvodne napadnul me zvire takovymto zpusobem, tak ho budu branit tez a skonci na zemi.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod uhlice » Út Říj 30, 2012 0:30

Nebudu se zastávat ani důchodce,ani psa.Napíšu jen, že si musíme uvědomit, že důchodce se prostě bojí o svou stabilitu a pokud se kolem něj někdo motá, brání se aby se udržel na nohách.Myslím si, že hold v tomto případě pán jednal a nemyslel.Jork- měla jsem 3. Bože tak paličatý,uštěkaný a nevychovatelný pes [-o< .Měli jsme jednoho společně s rotwikem, dostali krmení a velké se normálně mohlo šáhnout do žrádla přidat do misky a nic, malej pokaždé na ruku útočil až jednou kousnul a zůstal viset na prstě.Podotýkám že psi učíme od štěněte, kdy si ho přivezem, že pán do žrádla prostě šahá.Já sem vůdce smečky,ale na jorky tohle prostě nezabírá,nemají myšlení smečkového psa.Jsou tak přešlechtění že se jim chování psa moc nedostává,ze všeho jsou vyplašení a štěkot je obrana.Pak záleží na povaze psa když je zahnán do úzkých,buď uteče,schová se pod postel,nebo jde po kotníku.Což by onoho důchodce dostalo k zemi.Stejně tak je to i v případě majitele psa.Jednal v afektu stejně jako důchodce.Nemyslel, viděl mazla na zemi.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 30, 2012 8:35

To není zas až tak pravda... :wink:
Jork je pes, jako každej jinej a dá se velmi dobře cvičit...
To, že váš pes byl nevychovanej byla jen vaše chyba!
Ano, jsi vůdce, jsi nadřazená, ovšem váš Jork to zcela nepochopil, možná nepochopil vůbec...
Na cvičáku máme Jorků 6, všichni šlapou jak hodinky.
Ty lidičkové s nimi dělají základní poslušnost, dogdancing a agilitty, kdyby byli zcela nezvladatelní, neměli by úspěchy...
A to, že se Jork dá výborně vycvičit v tom mě utvrdila moje babička.
Babičce je 64 let, vždy dělala se psi, byla psovod, na starý kolena už nechtěla nic velkýho, tak jsme jí pořídili Sarah.
Sára ve svých 11 měsících složila základní zkoušku poslušnosti ZOP. Na 98b/100b.
Takže na Jorky zabírá všechno, co na jiný psi, jen musíš vědět, jak správě vést výchovu a výcvik :wink:
Strašně mě vaděj argumenty, že Jork a další malý psi se nedají vychovat, to je omyl je to jen lenost, laxnost majitelů a hlavně polidšťování těhle malých psů.. :roll:
Pokud s nim máš problém, doraž, ukážu ti, že je to jen pes, kterej umí šplapat podle člověka...

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod uhlice » Út Říj 30, 2012 9:42

Už nemám, někdo mi ho ukradl :cry:. Ted máme bígla a 2 rotwiky,odě šlapou a pes hlídá jinde.Vychovala jsem 2 štěňata rtw, že v 8 týdnech uměli povely- ke mě ,sedni, zůstaň a aport i s posazením, nevyčůrali se doma, musela se zaměstnávat aby nedělala neplechu( nevím ale jestli je to k něčemu, pokud je nový pán k tomu nepovede dál protože takový pes prostě výcvik potřebuje.Ale myslím že jsem vybrala zodpovědné lidi co s rtw mají zkušenosti a o pejska přišli.Jorka si myslím, že jsem vedla stejně a stejně byla doma každé ráno na koberci louže i nadílka a to jsem s ním před spaních kolem 22 chodila ještě na zahradu venčit a nebylo to na krátkou dobu venčení.Polidšťování taky nemám ráda musí to mít hranice.Na cvičák jsem chodila s tátou tenkrát s našim psem byl tak dobrý že ho chtěli vzít na celnici, takže fakt nejsem pán co volá pojď sem, sedni si tu nebo dokonce udělej hačí a na vodítku vede psa pokaždé u jiné nohy:lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 30, 2012 11:11

Vskutku zajímavé...
V 8. týdnech? To teprv štěnda opouštějí rodná hnízda a jdou do světa :wink:
Nebylo to v 8. měsících?

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 30, 2012 14:35

Já se přiznám, že jorky nemusím...mám odjakživa na toto plemeno hodně špatné vzpomínky :D Na baráku sousedi o pár baráků dál mají jorka, no co si pamatuji, tak od mala je agresor, asi na něj kašlali, každopádně mamce nejednou prokousl kalhoty a já když ho vidím obcházím ho obklikou raději, mám z něho respekt. Páničci říkají on nic neudělá, no okolí už ví své :D

Ale abych jim nekřivdila o prázdninách jsem (sice jen víkend) hlídala jorka a ten byl opak, vycvičený strašně hodný a takový aktivista malej ani chvilku neposeděl :)

Jinak k tématu, kdo ví jak to bylo... třeba pejsek šel jen pro pohlazení, podívat se nebo jen tak procházel a důchodce bez důvodu reagoval přehnaně, no a nebo naopak, psík mohl být agresivní a řeknu vám není to vůbec nic příjemného když se vám zakousne do stehna...každopádně kdyby bezdůvodně někdo zaútočil na psa jen tak, no nevím asi bych mu taky dala co proto.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod uhlice » Út Říj 30, 2012 16:37

No diť joo 8.týdnu aby aspon něco uměla.Bylo to formou hry.Byla jsem s nimi doma,děti ve školkách a manža v práci.A fena rodila prvně,tak že sem jim pomáhala a pak když je odstavila nastoupila sem já.Fena už si jich moc nevšímala.Tak hotd jsem místo sezení aspon s nima něco dělala.Pak šla do světa.Těžké loučení :cry:

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod uhlice » Út Říj 30, 2012 16:51

Netvrdím že vše dělám dokonale, ale psi vedeme spravedlivě, pevnou rukou.Ale zase jsou to mazlové.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod Kobylatko » Út Říj 30, 2012 18:29

Musím souhlasit s Wulfinou pes prostě výcvik met musi i když jen základ at je to čivava nebo třeba kavkaz,náhodou přijde krizovka a bez zakladu ste v "lese" .Pes prostě není hračka a jakékoli jiné zvíře též.Naše jezevčanda ještě před mým přstěhováním k přiteli má od mala samovýchovu ale základy poslechne i když má svou hlavu to samo kavkazák a špic ale u toho je občas horší vzhledem k jeho minulosti ale snaží se :wink: .A též nemám ráda nevychovaný a nevycvičený zvířata pak nevíš co mužeš čekat.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: Důchodce napadl psa....

Příspěvekod uhlice » Út Říj 30, 2012 20:46

Vždyď já ale netvrdím že né :lol: .Taky sem toho názoru, že pes musí mít naučené základní povely.Ale nejsem toho názoru , že na to aby poslouchal na slovo, je nutně potřeba cvičák.Myslím, že základní povely dokáže naučit zodpovědný majitel psa.Nemůžu vlastnit 50kg obludku bez výcviku :lol: .Pak záleží co vše chci aby pes uměl a na cvičák si chodila pro rady a příklady od lidí víc zkušených. Možná i pro zabavení psa. Protože na co já budu potřebovat aby můj pes uměl stopovat, překonávat překážky, zadržovat pachatele atd. To že jsem psala, že mě před x lety neposlouchal Jork neznamená, že ostatní psi co máme jsou stejní. :D.Chci aby pes přiběhl na zavolání ke mě,uměl k noze,sedni,lehni,zůstaň.Prostě základ,nepotřebuju policejního psa a nepočítám že budu jezdit po soutěžích o poslušnosti psa.Ale zase nemáme psi jen aby nám štěkali za vratama a naháněli hrůzu.Nicméňě u nás je pán někdo jiný,néé já :lol: :lol: :lol: .Já mám činči

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”