Silverka ze zverimexu Fiona

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Nová činčilka ze zverimexu

Příspěvekod Maartyy » Po Kvě 14, 2012 17:25

A ještě jedna činča, musel jsem pro seno do zverimexu, tak jsem rovnou koukl na zvířátka. Přibyl jim tam burunduk páskovaný, sysel richardsonův a najednou vidím u klece se zakrslýma králíčkama cenovku činčila 790,- si říkám že tam za poslednich 5 měsíců žádná činčila nebyla. Jenom několik zakrslých králíčků a mezi nima plastová roura. Podívám se dovnitř a tam na mě čučí Činčil. V kleci je seník, klacek, jedna polička, skleněná flaška v které asi býval písek, ale momentálně tam byl nakvérovaný králík. Krmili tím nejlepším, směska které z 80% obsahovala snad jen obilí. Všichni 4 tajtrlíci co se tam motali se nakonec dohodli že to bude asi samička. Když sem se zeptal na barvu (na první pohled silver mosaic) tak pani si na PC otevřela wikipedii a hledala druhy činčil :roll: Říkali že má něco kolem dvou let a mají ji tam asi týden. Když jsem jim říkal že bydlení s králíkama a jako potrava směska s obilím neni absolutně vhodná strava tak mi řekli že nemají dost místa. Tak proč ji tam proboha vůbec berou? :roll: Asi tam večer ještě jednou zaběhnu, zkusím se zeptat na slevu nebo aspoň ji zvážit a prohlédnout si ji. Koupil bych ji už jenom proto abych ji mohl doručit do dobrých rukou.

Koupil bych ji hned, ale máme už samičku silver mosaic zarezervovanou a holek už tak máme nadbytek a zatím máme jen jednoho samečka. Být to kluk tak už má Bob kamráda. Kdyby ste ji někdo chtěli rád vám ji dovezu. Jedná se o zvěráč Hranice na Moravě-Albert-Pet star.

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: NABÍZÍM - Inzeráty odjinud

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 19:21

No to je strašné, neutočí nějak na sebe s králikem? Nevím jestli odkoupení něco vyřeší, za týden tam mají novou činčilu :?

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: NABÍZÍM - Inzeráty odjinud

Příspěvekod Maartyy » Po Kvě 14, 2012 19:46

Novou mit nebudou, tuto jim pry strcila znama kdyz se stehovali. Nevim jestli ji kralici neco delali, Kazdopadne pro chov cincil nemaji prostory takze a do ted nemeli zadnou.



Btw: cinca uz je v aute :) ja ji tam nemohl nechat.

Avatar uživatele
RENÁTA
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: Čt Bře 10, 2011 21:21
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: NABÍZÍM - Inzeráty odjinud

Příspěvekod RENÁTA » Po Kvě 14, 2012 20:03

tak to gratuluji já bych asi taky neodolala :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: NABÍZÍM - Inzeráty odjinud

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 21:12

Gratuluji k novému přírustku, těším se na foto - nejlépe v sekci Galerie :lol:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: NABÍZÍM - Inzeráty odjinud

Příspěvekod Maartyy » Po Kvě 14, 2012 21:24

Už jsem ji měl nafocenou, ale teď hupla do písku a rochní se a kožíšek je po pár otočkách uplně krásný, takže můžu fotit znovu. Hned se dočkáte :-D

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Maartyy » Po Kvě 14, 2012 22:24

musel jsem pro seno do zverimexu, tak jsem rovnou koukl na zvířátka. Přibyl jim tam burunduk páskovaný, sysel richardsonův a najednou vidím u klece se zakrslýma králíčkama cenovku činčila 790,- si říkám že tam za poslednich 5 měsíců žádná činčila nebyla. Jenom několik zakrslých králíčků a mezi nima plastová roura. Podívám se dovnitř a tam na mě čučí Činčil. V kleci je seník, klacek, jedna polička, skleněná flaška v které asi býval písek, ale momentálně tam byl nakvérovaný králík. Krmili tím nejlepším, směska které z 80% obsahovala snad jen obilí. Všichni 4 tajtrlíci co se tam motali se nakonec dohodli že to bude asi samička. Když sem se zeptal na barvu (na první pohled silver mosaic) tak pani si na PC otevřela wikipedii a hledala druhy činčil Říkali že má něco kolem dvou let a mají ji tam asi týden. Když jsem jim říkal že bydlení s králíkama a jako potrava směska s obilím neni absolutně vhodná strava tak mi řekli že nemají dost místa. Tak proč ji tam proboha vůbec berou? Asi tam večer ještě jednou zaběhnu...


Tak jsem tam šel znovu a když jsem ji viděl napresovanou v té plastové trubce tak jsem ji prostě musel vysvobodit od těch králíků.....
Koupil jsem jí nový záchůdek, napáječku, vyčistil karanténí klec a činču ubytoval. Akorát teď seděla v domečku a chroupala na prázdno, horní zoubky má krátké a spodní tak akorát, akorát nahoře na vrchním zoubku něco má
http://img687.imageshack.us/img687/4969/zoubky.jpg
Nepoznává to někdo? Jestli to neni háček nebo něco takového....


Jinak je docela krotká. když jsem ji převrátil na záda mezi kolenama tak znehybnela, nechala si vyfotit zoubky v tlamičce a pak spokojeně odhopkala. ( Jenom doufám že je unavená z posledního týdne ve zvěráči a ne apatická) jinak špatně hopká a nemá odhad vzdáleností, ono týden zalezlá v plastové rouře....hmotnost má 420g, ale připadá mi celkem velká, vetší než co byla Kitty a ta měla rok a půl a 440g tak snad to rychle dobere, týden na obilí asi neni pro činču to pravé. Docela dost pouští chlupy. Tak doufám že se brzo zbrchá. Zvažuju jestli si ji nechat, nebo ji nabídnu v inzerci. Bob je ještě malý a mladé asi ještě neměla, tak těžko říct jestli by se to stihlo. Navíc silverku do chovu už zamluvenou mám a nikdo neví jestli by Fiona do chovu vhodná byla. Teďka si trochu odpočinula v domečku a po hodince už vykukla.


Jinak je možné že bob cítí samičku jenom ze mě? Lítá kolem mě, po místnosti a tak a furt kníká....
Co mě ještě napadne tak dopíšu.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Maartyy » Po Kvě 14, 2012 22:24


Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod martej » Po Kvě 14, 2012 22:31

Hezká samička, ale je hubeňoučká, ale to se spravi :-)) Ten zoubek se mi nelíbí, přikláněla bych se, že se nějak poranila, možná ji mohl udělat i něco králík. Já bych raději zašla k vetovi, co se specializuje na zoubky, třeba do hradce: http://www.zoovet.cz

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Maartyy » Po Kvě 14, 2012 22:34

Hradec je dálka, zkusím to poslat mailem do Brna a buď bych zajel tam nebo do Ostravy, slyšel jsem tu něco o veterináři Raškovi který je moc šikovný prý.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod martej » Po Kvě 14, 2012 22:47

Já myslela, že jsi z Hranic na Moravě :oops: Pokud máš možnost jet do Brna, tak neváhej a jeď rovnou tam ;-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 22:51

Je pěkná, jen opravdu vyhublá. S tím zoubkem raději na veterinu, nevypadá to dobře.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Maartyy » Po Kvě 14, 2012 22:53

Jezdím trasu Hranice na Moravě-Veselí nad Moravou.......A Brno a Ostrava mi připadá teda sjízdnější ne??

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod martej » Po Kvě 14, 2012 22:56

Já nevím :-D Já se jezdila trasu Liberec- Ostrava a ten hradec se mi zdá blíž, ale mám orientaci mrtvého holuba, tak je dost možný, že se pletu :-D Ale každopádně, Brno je nelepší volba :-)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod tarja666 » Po Kvě 14, 2012 22:59

pěkná činčilka :D věřím, že váhu brzy dožene. Není divu, že je pohublá, pokud byla u králíků. Nemuseli se dobře snášet...
Jinak bych volila to Brno - už jen proto, že tam bude v nejlepších rukou ;) držím palce, aby to nebylo nic závažného!

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Dora » Po Kvě 14, 2012 23:10

Pěkná samička :-)
jen bych určitě nechala udělat co nejdříve koprolku!!!!Králik může přenést spoustu pro činčilu nebezpečných parazitu!!!! Vůbec nechápu jak to takhle můžou kombinovat :roll:

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod jejula » Út Kvě 15, 2012 9:34

Gratuluji k novému přírustku moc pěkná činčilka.Tak hodně štěstí u veta,ať je zdravá :)

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod monisska » Út Kvě 15, 2012 11:18

Taky gratuluju k nové činči.. je moc krásná :) Zveráče raději neobcházím, chtěla bych je zachránit všechny :D .. Mít činču s králíčkama, to je děsný. Sama doma chovám obojí a ani by mě nenapadlo je společně pouštět, natož mít v jedné kleci :(
Volila bych taky Brno.. Martej ty asi nevíš kde jsou Hranice na Moravě že? :D do Hradce je to přes půl republiky...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod martej » Út Kvě 15, 2012 11:20

není to přes půl republiky, mrkni do mapy. Brno je jen o 50 Km blíže :-)) Přes půl republiky je z Liberce do Ostravy:-))

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod monisska » Út Kvě 15, 2012 11:25

Právě že koukám, protože mě to zarazilo.. a já teda vidím rozdíl 70 kilometrů a to je docela dost, ono i těch 50 je zbytečná zajížďka...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Lenca » Út Kvě 15, 2012 17:45

tyjo,.tak to je super,že se najdou lidé,kteří mají dobre srdce a pomužou takovéto činčilce. Bud se bude mít dobře u vás,nebo ji najdete určitě dobrou novou rodinu :) gratuluju a držím palce s těmi zoubky

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 17:46

Držíme moc palečky, ať je vše oukej :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Reňaaa » Út Kvě 15, 2012 17:56

Moc pěkná, tak ať má zoubek v pořádku a nabere zpátky sílu :)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod Maartyy » Út Kvě 15, 2012 18:06

Podle veta je zoubek v pořádku....Jenže činča strašně pouští chlupy, má jich plnou klec, bobky se jí postupně zmenšovaly, teď už jí ze zadečku trčí jen jak kdyby korálky na nitce ,skoro nic nesnědla, a to už je i tak dost podvyživená. Jinak je strašně agresivní, stačí jít kolem a nebo dát ruku do klece a začne štěkat, občas se i staví na zadní a čůrá kam může. Přemýšlím i o tom že ji zajdu vrátit, nechci zažít znovu to co se stalo kitty, včera byla asi moc unavená že byla tak klidná :( Co radíte vy?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Silverka ze zverimexu Fiona

Příspěvekod martej » Út Kvě 15, 2012 18:24

tím, že ji vrátíš, nic nevyřešíš, raději dej někomu, kdo se o ní postará. Je škoda, zahodit šanci na její záchranu. Já osobně bch ji dala do mísnosti, kde je relativní klid, přehoďji přes klec deku, ať se cítí v bezpečí, zkus ji krmit v pravidelnou dobu a dej ji do napáječky bečko. Ale asi bych nejrpve zašla k tomu vetovi, protože je možný, že nežere kvůli tomu zoubku a bolí jí to. Nezažila si nic pěknýho a tak není divu, že útočí.

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”