Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Příspěvekod žanda » Čt Kvě 03, 2012 18:04

Máš pravdu, ale taky s tebou v několika bodech nemohu souhlasit. To že na výstavě neuspěje mutace ebony je minulostí. Na podzim vyhrála Romana s ebony violetem 3 místo ve světlé mutaci. Nebyl ani nazrzlý ani nevadilo tmavší bříško. Kvalita se v chovech lepší. Je pravda, že hodně díky dovezeným zvířatům ze zahraničí a nebo zařazení do chovu standardů od kožkařů vysoké kvality... jak z ČR, tak zahraničí.
Sama jsi se zúčastnila výstavy, kde absolutním vítězem byla Blue diamondka, což taky o něčem svědčí. A Martej na podzim vyhrála 1 místo s bílou samičkou v bílé mutaci. Takže ne jen kožkaři, standardi a velveti jsou nej.. Samozřejmě je mezi nimi víc kvalitních činčilek jak velikostí, tak kvalitou kožichu a barvy a proto je super, když se do chovu zařadí na zlepšení a pročištění barvy i hustoty srsti.

Pravdou ale je že stále na výstavě více vítězí Poláci se standardy linie Dánské. Ale díky tomu, že se chovatelé snaží, máme šanci že se dostaneme na jejich úroveň. Proto si myslím, že je dobré se snažit.

Co se cen týká, tak asi u nás jsou chovatelé, kteří se snaží vydělávat. Ale třeba já osobně raději prodám činčilku milým lidem, či známým levněji a jsem vděčná, když se mi jednou za čas ozvou s fotkou v mejlíku.. A myslím, že takových chovatelů je víc. :)

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Příspěvekod ajtik » Čt Kvě 03, 2012 18:43

Plně souhlasím a mohu tady slíbit až na výstavu bude nahlášených 10 ebonů udělám jim kategorii.Bohužel ale pokud budou mít nazrzlý kožich nedostanou 1třídu čímž ani pohár.
A jinak Petro black velvet co jsem koupila na výstavě má dvě dánské slečny a doufám že mimi budou super,protože je chci použít právě pro zkvalitnění ebonů. :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 03, 2012 19:37

Také souhlasím. Jen bych asi rozdělila nebo ubrala také u světlých mutací. Těch bylo zase v jedné kategorii až moc.
Jitko, tak ať se zadaří nějaký pěkný Black velvetek. A na mě v červnu mysli [-o<

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Příspěvekod ajtik » Čt Kvě 03, 2012 21:43

Není problém udělat víc kategorii pokud bude tolik barev přihlášených na výstavu včas.
Neboj já na tebe myslím stále :wink: ;)

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”