Nemocná činčila, poraďte...

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Pá Zář 28, 2012 17:26

Tak pomalounku krůček za krůčkem :wink: a pomalu se to začíná hojit, hlavně že rychleji papá, jen tak dál :D ...a léky v kapkách jsou o mnoho lepší :wink: ...

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Pá Zář 28, 2012 19:49

Kobylatko napsal:Tak se asi jen uhnala a chytla menší zácpu,předevčírem se puštěla 2x a včera též běhali.Už má i hlad a pápá včera ani nechtěla větvičku a jejich oblíbené mrkvové peletky od JR :D .Než sem sem večra psala tak se pohotovostně dala bylinky ze seznamu proti zácpě a vypadá to vpoho bobky už sou lepší a vipila 10ml vody s jablečným octem.Jednou ji uškrtím za to strašení :lol: ,kolikát jen tak leží a dělá že je mrtvá :twisted: .Pro jistotu sem ted zametla klec a budu sledovat bobiše :D .

Ta zácpa nebude z aktivnějšího výběhu, právě naopak by měla mít normální bobky, ale jestli má oblíbené mrkvové peletky, tak s nimi opatrně a jen špetku míchat s ostatními granulemi. Možná proto z nich má zácpu a snaží se jí zbavit protahováním těla s rychlým běháním a pak se zadýchává s vyčerpaným odpočinkem : jablečný ocet je taky vhodný pro pročištění trávení, aby dostala chuť k jídlu, ale raději je nutno vysledovat činčilí chování jak u jídla tak i vzhled bobků. Určitě u ní nebude stále andělíček strážníček, až ji budeš škrtit :wink:...

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Ne Zář 30, 2012 19:46

Tak se zase ozývám se zprávami o Zoe. Vypadá to, že jsme se bohužel nikam neposunuli. Činča pořád sama nežere, takže dokrmujem stříkačkou. Jediný posun je, že množství kaše, které jsme předtím dávali skro hodinu nám teď trvá sníst asi 15 minut a činča je o maličko víc aktivní. No zítra máme jít na kontrolu, tak jsem zvědavá, co nám řeknou....

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Ne Zář 30, 2012 20:54

Při takovém opakovaném zásahu do organismu a k tomu největšímu velice pomalu odeznívají následky, které se hojí pomaleji, ale po podání ATB a analgetik s ostatními léky to začíná vést k lepšímu zhojení : činčilce se už vytvořila antibiotiková plena, proto je aktivnější a je to vidět na rychlejším kousáním dokrmované kaše a určitě dostane pochvalu od paní doktorky, když víkend dobře dopadl. Jakmile Zoe začne sama mít zájem o jídlo a snahu krmit se sama, tak to bude velký skok :wink: ...stále držím palce ... [-o<

Disable adblock

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Út Říj 02, 2012 17:28

Tak včera jsme u vet nebyli, protože jsem onemocněla, půjdeme ve čtvrtek, ale mám super zprávu - Zoe si dneska dala jablíčko a sama ho spapala :D Snad je to krůček s samostatnému krmení. Ale teď nevím, jestli mám přestat krmit, abych věděla, zda činča začne sama jíst, a nebo krmit dál... myslím, že když ji nakrmím a ona tím pádem nebude mít hlad, sama jíst nezačne... ráno jsem jí dala 20 ml kaše, teď jsem ji zvážila a asi jí dnes dám už jen trochu, aby ji to nezasytilo úplně a ráno zvážím abych viděla, zda něco snědla sama a nebo zda hubne a nesnědla nic... jsem tak ráda, že si dala to jablíčko, vím že je to maličkost, ale je to krůček ke zlepšení :)

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Stř Říj 03, 2012 9:22

Určitě dál dokrmovat dále až do doby, než se Zoe sama pustí do ostatního jídla nejen do měkkého jablíčka (fakt super zpráva) :wink: s podáváním léků, hlavně dobrat ATB a pak se domluvit na kontrole s doktorkou na podání probiotik na obnovení správné činnosti peristaltiky...taky Ti přeji brzké uzdravení a snad to nebude tak zlé :wink: ...

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Stř Říj 03, 2012 14:06

Dneska ráno si činča sama dala asi 16 ml kaše bez nucení, takže to vypadá, že dostává chuť k jídlu. jo a ještě včera zbaštila rozinku o kterou do této doby vůbëc nejevila zájem. snad se to obrací v dobré [-o<

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Čt Říj 04, 2012 23:19

Výborná zpráva =D> ...vypadá to o moc lepší :wink: s hojením a brzy se Zoe pustí sama do tvrdých granulí a určitě teď zkouší kousat seno, když jí stačí menší dávka kaše bez velkých cavyků :P ...a kontrola taky určitě dopadla mnohem líp...

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » So Říj 06, 2012 8:43

Tak jsem myslela, že už to bude lepší... Dobrali jsme ATB, viděla jsem činču i sem tam kousnout do granulky, ale dnes před krmením jsem zvážila a přes noc zase nic nesnědla a dokrmování děs běs.. Prvních 5 ml spapá bez problémů a pak se u toho mrská a kroutí a nechce polykat, jako na začátku. V pondělí jdeme k vet, tak jsem zvědavá co nám řekne...:( už t v pondělí bude 2 týdny od broušení a činča pořád sama nežere. Chci se zeptat, myslíte, že by jí za tak krátkou dobu mohly zoubky zase přerůst, když nic tvrdého vlatně nejí? a taky kolik kaše denně je dostatečná dávka pro činču která když je zdravá váží cca 400 g - je malého vzrůstu.
Díky za rady a za podporu. Nechci to vzdát, ale jsem už zoufalá... :cry:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod Terezka » So Říj 06, 2012 10:49

Taky jsem kdysi léčila činčiláčka se zoubkama. Tuhou stravu nechtěl papat, tak jsem mu granule rozmixovala v mlýnku na kafe a dávala mu to k dispozici, seno také a obilninové klíčky takové ty vločky. Dával si to sám a dobrovolně, kolik chtěl. Měl to k dispozici čerstvé.

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » So Říj 06, 2012 15:02

No je blbé, že když dám do misky nadrcené granule, neb třeba namočené, nevezme si je :( a kdybych dala do klece vločky, sežere je činčila, která je v kleci se Zoe... Navíc mi připadá, že má Zoe asi zácpu, bobečky jsou malinkaté a takové pokroucené... mohlo by to být z kaše nomina? raději teď budu dávat jen rodicare...

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » So Říj 06, 2012 23:56

Tak to vypadalo slibně se Zoinou chutí k jídlu, ale jestli má zácpu a místo normálně velkých bobků jsou to takové maličké zahnuté "rohlíčky", tak musí papat něco pro měkčí konzistenci bobků : ideální je ta dokrmovací kaše Rodicare smíchaná s troškou Nominy a ředěné šťávou ze švestkového kompotu a taky ředěnou vodou. Kdyby byla možnost dát do kaše rozdrcené a namočené lněné semínko, tak zácpa povolí a činčilka začne bobkovat větší bobky. Určitě by pomohlo čerstvé jablko a zvláště jablečná šťáva. Při zácpě teď nedávat nic, co staví stolici jako ovesné vločky, sušenou mrkev nebo mrkvové granulky, hrachové vločky, které ještě navíc nadýmají stejně jako samotné obilné klíčky. Seno je vhodné s příměsí heřmánku nebo máty peprné a dát do misky nařezané na maličké kousky spolu s nadrcenými granulemi a vojtěškovými kolečky a přidat rozdrcenou kuličku pro mimina od Vitakraftu. Všechno podávat suché a bez vody, jinak hrozí akutní nadýmání i u druhé zdravé činčilky bydlící se Zoe v kleci. Největším plusem při zácpě je dostatek volného výběhu, aby se pohybem uvolnila peristaltika střev a taky nezapomenout na dostatek vody, třeba i podat činče injekční stříkačkou bez jehly, když sama odmítá více pít. Myslím, že se projevila u Zoe stagnace z únavy po dlouhém dokrmování, proto už to odmítá. Její zabroušené zoubky se spíše trochu zakulatily na zubních ploškách, ale nepřerostly za tak krátkou dobu jako je 14 dní od zákroku : to se potvrdí až na kontrole i jak dále s užíváním probiotik. I když je Zoe menšího vzrůstu a váží kolem 400 g, tak dovede taky spořádat až 30 g stravy při normálním zdravotním stavu : mám taky stejně velikého samečka, který je stále při chuti když je po úraze očí a moc špatně vidí, tak má jako první z ostatních činčil vymetenou misku a se senem je to jakbysmet a o okusování radši nepíšu : pořád jsou v kleci třísky na podpal :wink: ...Se Zoe to hlavně nevzdávat a stále ji nutit do dokrmování.
Kdysi jsem měla samečka s přerostlými zuby i kořeny, ale na broušení zubů musel dohnat ztracenou váhu aspoň z poloviny úbytku kvůli úspěšné narkóze a dokázali jsme to chtíc nechtíc po 2 týdnech dokrmování kaší Nominou, kdy po přibroušení zubů ho čekalo opětovné dokrmování na další dobroušení zubních plošek, ale to už po prvním zákroku ztratil asi polovinu přibrané váhy před zákrokem a už naprosto odmítal aspoň maličké dokrmování velmi řídké kaše jak byl zesláblý a jen zapíjel ATB se šťávou ze stříkačky a do týdne bez určené denní dávky to nezvládo jeho zaplynované zažívání :( ...navíc bydlel v kleci se svojí malou dcerkou, o kterou jako samec nejevil v takovém stavu zájem, ale sloužila mu jako termoform a den po propuštění z kliniky ze zvědavosti ochutnala omylem kaši určené taťkovi a nezvládla prudké nadmutí a chudinka umřela v hrozných křečích :( ...ještě před samečkem jsem přišla o mamču skoro 2 měsíce po porodě s přerostlými kořeny a zuby, které se navíc rozvinul na klinice těžký zápal plic, kde se ji snažili dokrmovat před zákrokem zubů, ke kterému nakonec nedošlo. Mimčo po narození při umělém dokrmováním vydrželo asi měsíc a při absenci mateřského mléka to dále nezvládlo :( ...

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Ne Říj 07, 2012 12:39

Samozřejmě se budu pokoušet Zoe dál krmit a nevzdávat to. Zatím každý den snědla min. 40 ml kaše, tak budem dále pokračovat, ale trhá mi to srdce, když ji vidím jak je zbídačená chudáček můj malý... Uvidíme co nám řekne paní vet v pondělí, třeba nám taky něco poradí, nebo zjistí, proč je na tom Zoe tak jak je... A ty granule mám nadrtit na prach? nebo jen na malé kousíčky a pak smíchat s nasekaným senem. Taky budu muset u vet koupit rodicare, protože nám rychle dochází a pokud bude mít jen ten malý, objednám celou tu velkou nádobu, ať máme do zásoby. Zkouším jí teď rodicare míchat s troškou dětské jablíčkové přesnídávky, aby to měla chutnější, ale nejeví zájem o nic. bobečky jsou menší než normální, ale ne uplně malinkaté, spíš tak divně tvarované - jakoby spojené nitkou a pokroucené, taky mají světlejší barvu, ale to přisuzuji kaši. \kdyžtak jich zítra pár sesbírám a vezmu k vet na rozbor.. Kéžby se to zase zlepšilo [-o<

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Ne Říj 07, 2012 12:41

JEŠTĚ JSEM CHTĚLA MOC PODĚKOVAT ZA PODPORU A RADY :) A TAKY ŘÍCT, ŽE MĚ TO S NEMOCNÝMI ČINČILKAMI, KTERÉ UMŘELY, MOC MRZÍ :cry: :cry:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Ne Říj 07, 2012 15:09

Děkuji moc za projevený soucit... tehdy jsem během 2 let přišla o 5 činčilek včetně narozených mimin : přesto všechno jsem dodržovala rady vetů, protože jsem byla bez možnosti internetu a vše kolem činčil jsem hledala ve všech vydaných chovatelských knížkách...ale i tak jsem to nevzdávala a snažila se dál co nejvíce bylo v mých silách, pečovat o zbývající maminu s miminky a začala raději už preventivně chodit na veterinární prohlídky. Tu maminu mám do dneška a vůbec bych ji za nic na světě nevyměnila :wink: ...
S dětskou jablečnou přesnídávkou mám špatné zkušenosti, moc ji činčilky nechtěly, ale spíš se mohly mezi sebou přetrhnout při vůni jablečného sirupu nebo čerstvého jablka a kaši jsem míchala se sirupovou šťávou. Taky určitě Zoe bude mít větší chuť k jídlu a bude se těšit a povzbudí ji to v náladě, aby nevypadala tak unaveně a zbídačeně : možná na ni taky působí různá změna počasí jako dneska, kdy je to pro ni jen na spánek...taky je lepší posbírat její bobečky i ze včerejška i s ostatními od druhé činčilky, tak stejně i všechny bobky z dneška a ze zítřejšího rána, přitom všecky uchovávat zakápnuté kapkou vody v uzavíratelné skleničce dole v ledničce a vzít je sebou na rozbor parazitů při kontrole činčilky : i když Zoe je zalečena ATB, tak není stoprocentně jisté, že jsou bakterie parazitů zalečeny do svého obvyklého množství, kdy spíše pomáhají při zažívání, ale taky dokáží být vůči některým ATB naprosto imunní a po případném pozitivním laboratorním výsledku veterinářka předepíše na ně účinnější lék, po kterém je dobré podávat probiotika pro obnovení normální činnosti zažívání. Zoiny bobečky spojené jakoby nitkami můžou mít také původ jak ve změně stravy, tak i v aktivitě v poslední době....napovídá tomu i barva bobečků : 40 ml stravy je krásná denní dostačující dávka pro malou nedorostlou činčilku a podle toho se pozná, že už netrpí bolestmi při kousání a do misky bych ji zkusila dát už rozdrobené granulky na maličké kousky s kousky nasekaného nebo nastříhaného sena anebo ještě lepší je zbytek drti z pytlíku od sena. Pomůže taky špetka suché kaše Rodicare nebo Nomina a taky dvě nebo tři rozdrcená vojtěšková kolečka : dají se koupit i vážené, které jsou čerstvé nebo alespoň tak vypadají oproti normálním baleným...vůbec nevadí, když bude na misku taky chodit druhá činčilka, třeba přiměje Zoe taky více k samostatnému jídlu a pak při nezájmu o samostatnost ji trochu dokrmit, ale hlavně musí hodně pít a mít dostatečnou večerní aktivitu!

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Po Říj 08, 2012 20:32

Tak jsem dnes byli na veterině, prohlídli činču a dali jí 2 injekce na podporu trávení a chuť k jídlu a zítra zase na kontrolu... Prý jestli se to nezlepší domluvíme se na hospitalizaci... :( Vůbec netuším, kolik to bude stát a po,alu ztrácím naději na to, že se to zlepší... :cry:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Út Říj 09, 2012 10:39

Tak snad už konečně po povzbuzujících injekcích dostane chuť k jídlu :wink: a bude se sama snažit papkat, ovšem pokud jsou zuby už v pořádku. V případě hospitalizace budou určitě v nich pokračovat a snažit se Zoe rozkrmit a přimět ji k samostatnému jídlu. Myslím, že cenu si účtují jen na podávané léky, narkózu a případný chirurgický zákrok a stravu i dokrmovanou: mě stál sameček po úrazu s očima s třítýdenní hospitalizací kolem třech tisíc a byly v tom započítané ATB, RTG + sono, analgetika, narkóza, chirugický zákrok, strava a pohotovostní výjezd. Tehdy před lety u činčilek léčených se zuby mě každá přišla maximálně kolem dvou tisíc a byl v tom započítaný RTG, narkóza + zákrok, ATB, analgetika, vzdušná komora, dokrmování stravou bez placení zhruba týdenního pobytu a následné kontroly po propuštění byly zdarma. Tak snad to nebude se Zoe tak zlé, aby si ji tam nakonec nechali na pár dnů na pozorování a konečně se "probere" a začne hladovět snad po možných vitamínových injekcí s výtažky bylin. :wink:

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Út Říj 09, 2012 15:39

Tak abych řekla pravdu, tak dnes když jsem jela na veterinu, byla jsem odhdlaná zeptat se doktorky na uspání činčilky, abych jí už konečně zbavila toho trápení... :cry:
Paní doktorky ale zjistila, že Zoe má v pusině zánět a bouličku s hnisem-možná absces, dala nám ATB a dohodly jsme se na čtvrtek na vyčištění v narkoze. Řekla jsem si, že musím zkusit ještě tuhle možnost a pak uvidím, zda se Zoe zlepší a nebo ... Na jednu stranu mám pocit, že nemám právo brát Zoe šanci na život, i když třeba ne dlouhý a na druhou stranu bych zase nechtěla aby se trápila... #-o

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Stř Říj 10, 2012 11:36

Tak to je konečné vysvětlení zbídačeného a apatického stavu u Zoe : ten hnisavý absces v tlamičce, který ji vadí při jídle...tak snad další dávka ATB zabere k úplnému zahojení a do zítřka taky může hnisavá boule dozrát k povrchu dásně a sama prasknout, pak by se nemusela v narkóze odstraňovat a tak znovu otevírat ránu od kousání. Stačilo by jen vyčištění ranky a teď po každém dokrmení je dobré jemně potřít absces ředěným tamtum verde, třeba napomůže dřív k prasknutí bouličky. Už v žádném případě raději nemyslet na uspání činčilky :roll: , protože sama Zoe moc vnitřně bojuje proti svému osudu #-o ...

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Čt Říj 11, 2012 21:22

Zouinka mi dneska odešla... :cry: Byla bojovník, ale osud jí nepřál a zoubky měla ve strašně špatném stavu. Paní vet mi během zákroku volala, že dělali kontrolní rtg, že kořeny má hodně zvlněné a že jí i vypadla jedna ze stoliček. Prý má 4. stupeň onemocnění - ten nejhorší. Měla jsem se rozhodnout, zda ji mají absces vyčistit, odstranit nekrotickou tkáň a probudit ji a nebo ji mají nechat spát. Rozhodla jsem se ji už netrápit... :cry: Trhá mi to srdce, ale paní vet říkala, že jsem udělala dobře, že už by stejně dlouho nevydržela a měla by bolesti. Nechtěla jsem aby se už znovu trápila, byla to moje myška a nezasloužila si to. vždycky bude v mém srdíčku :cry:
děkuji všem za pomoc a rady a všechno...

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod vera novotna » Čt Říj 11, 2012 21:45

Tak to je moc velká škoda činčilky Zoe a ještě o to víc větší, že se nepřišlo dřív na začínající absces, který by po zhojení mohl Zoe prodloužit aspoň na pár dnů život i když podle RTG se ukázala smutná prognóza :( ...je mi to moc líto a o to víc, že to moc dobře znám ze svých zkušeností, ale zase se člověk musí utěšovat tím, že udělal vše pro život zvířátka a po jeho skonu je mu určitě lepší ve zvířecím nebíčku....bohužel i s tímto koncem se musí v životě přesto počítat i když úplně s jiným průběhem :roll: ...a i přes tento smutek je lepší brzy pořídit druhé samotné činčilce jinou mladou společnici, aby se brzy vyrovnala a hlavně s novým příchodem kamarádky zapomněla na tu první a byla dále šťastná v její společnosti... přeji vše dobré a brzkou novou činčilí radost :wink: ...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod minlub » Čt Říj 11, 2012 21:47

To je mi moc líto :( aspoň se už netrápí

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Pá Říj 12, 2012 11:03

Děkuju všem. Je mi strašně smutno... :cry: Snad to bylo dobré rozhodnutí...

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Říj 12, 2012 15:13

Vždycky při takovém čtení si vzpomenu na Berušku. Byla druhá z mých pěti činčilek, protože jsme spolu prožily všechny ty útrapy se zuby a ač bojovala a vzpírala se konci, ke kterému muselo logicky dojít, překvapovala mě svojí vitalitou. Taky nezapomenu, vím, že jako já i ty jsi udělala vše. Někdy to prostě nejde.

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Nemocná činčila, poraďte...

Příspěvekod TaaraK » Pá Říj 12, 2012 15:57

Vím, že jsem asi udělala vše co jsem mohla a že to tak pro Zoe bylo nejlepší. Navžycky si ji budu pamatovat zdravou a veselou a když nemocnou, tak jen tak, že bojovala jako lev až do konce. Naučila mě trpělivosti a taky jsem díky ní poznala, že můj manžel, ač se tváří, že činčily jsou moje a jeho se to netýká, má je rád víc, než dává najevo. Za to všechno jsem jí strašně vděčná.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”