úmrtí mikroše

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

albona

úmrtí mikroše

Příspěvekod albona » Ne Srp 20, 2006 21:34

Ahoj... Je to trošku zmatený, tak od začátku... V druhém vrhu mých činčil se narodili čtyři maloši, dvakrát silver, dvakrát standart. Činčily ¨jsem nechala v klidu, nerušila jsem je, pravidelně pouštěla proběhnout se po venku. No a jeden den jsem objevila, že jeden malý standart je mrtvý (podle zápachu). Myslela jsem, že byl slabý, že se třeba narodil poslední a tak umřel... Moc jsem to tehdy neřešila... No a před týdnem se mi narodili další mikrošci, tři, dvakrát silver a jeden standart... Zdálo se mi, že rodí dost dlouho, kolem jedenácté ráno mi psal taťka (byla jsem na brigádě) že máme malý a když jsem odpoledne přijela, ještě nebyli narození všichni... No a včera jsem našla mrtvýho malýho standarta... Nevíte proč se to stalo? Kde dělám chybu? Ještě mě napadlo, že mu něco udělali a že to může být tím, jak je teď o prázdninách nepouštím (nemám čas, dojíždím přes hodinu do práce a mám 12hodinové směny, takže nespím ani 6hodin, prostě teď nestíhám, ale párkrát venku byli, když mám volno nebo nás pustí dřív, že je škaredé počasí - dělám plavčíka) Jinak další věc mě napadla, že jsou na dietě, sameček má cukrovku, tak mají jen seno, pelety, ostropestřec a občas kopřivy + minerální kostku a calciové tablety... Jinak už mě nic nenapadá... Může to být tím? Co myslíte? Díky za odpovědi....

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Srp 20, 2006 22:03

vrhy po 3 až 4 mládatech jsou velice náročné, mládata se musí dokrmovat, anebo je nutné dohlížet na to, aby se mláděla střídala u maminy, protože ji často fungují jen dva cecky a tak můžou mládata pojít hladem, nebo že nemají dostatek tepla, rozhodně se mamině s tolika prcky musí pomoci! podívej se třeba tady na fóru nebo na www.cincily.cz , tam by to mělo být dobře popsané

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Srp 21, 2006 7:18

souhlasím s khelis. Pokud se ti narodí 3 a více mláďat musíš je u samice opravdu střídat nebo je sama dokrmovat. Důležité je také vážení, abys věděla, kolik které váží a jak které nabírá. Taky jsem takhle přišla o mládě, a to jsem ho dokrmovala, ale asi to měl napsáno v osudu, že to nepřežije. Samice by si měla v každém případě po porodu odpočinout od samce. Naše Amálka měla tři - jedno tedy umřelo. Samce jsem od ní dala pryč, ale nemohla to unést, tak jsem ho vrátila. Teď to vypadá, že je opět březí a jestli bude mít zase tři (nebo víc), tak nekompromisně půjde Chico od ní. Minulý porod byl dost rychlý - 2 mláďata za 35 minut...
Pokud nemáš tolik času, kolik je nutné, s mláďaty bych si to rozmyslela.... :wink:

albona

Příspěvekod albona » Stř Srp 23, 2006 18:55

Ne, já čas mám... Jenom teď o prázdninách jsem na brigádě, mám 12 hodinový směny a jsem tam skoro každý den.... Během školního roku není problém, pokud nejsem pryč tak jsou venku každý den... No a s tím oddělením samce... Někde, už nevím kde to bylo, jsem četla, že se od sebe vůbec oddělovat nemají a mají být furt spolu, že když nebude samice chtít, tak se znova nespáří a bude mít tu pauzu... Kdysi jsem to zjišťovala, protože já takhle samce po dvou vrzích oddělila no a když jsem je po nějaké době dala dohromady tak přes rok a půl neměli mladé... Až teď koncem dubna se narodili dva standarti... Jinak před tím ten rok a půl nic... To jsem zjišťovala proč ty malochy nemají a bylo mi řečeno to, co už jsem tu psala, že se od sebe nemají nikdy oddělovat... Tak nevím... Je plno názorů ale kterej je ten správnej.... :(

Disable adblock

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Srp 23, 2006 22:28

albona napsal: Tak nevím... Je plno názorů ale kterej je ten správnej.... :(

To je pravda, tak přidám taky můj. Mám doma páreček, a vůbec by mi nevadilo, že nebudou mít rok a půl mladé. Hlavně že si užívají, není nad bezpečný sex :lol:.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Srp 24, 2006 7:33

Naše Casy taky zatím nezabřezla dvakrát za sebou. Vždycky má pauzu i přes to, že u ní samce nechávám. Je na ní spoleh... :D

Miltonie

Příspěvekod Miltonie » So Zář 02, 2006 10:59

Já jsem přemýšlela nad tím, proč některé samice zabřeznou několikrát do roka a jiné samce klidně odmítají a mohou s ním zůstávat...v přírodě by to mělo být tak, že samice bude rodit v období, kdy je dostatek potravy pro mladé i pro ni, tedy na jaře a na počátku léta. Období "pozná" kromě jiného (např. chemické složení potravy během roku se mění, teplota se mění atd.) i podle fotoperiody. Naše Myšina teď po druhém vrhu v létě Kubu vytrvale odmítá, přesto ale chce být v jeho blízkosti. Pravdou je, že nemají umělé večerní osvětlení, pouštím je jak je jejich přirozeností za šera a nesvítím jim, maximálně rozsvítím jednu žárovku pokud je hodně pozdě, takže stejně mají v místnosti šero. Bydlí v kuchyni a tam večer nejsme, takže i tady mají tmu tak jako je venku. Naše činči tedy fotoperiodu +- vnímají takovou, jaká je ve skutečnosti a alespoň nějaké sezonní chování by měli mít zachované.
Není možné, že u těch z vás, kterým činči rodí jeden vrh za druhým, prostě činči nepoznají co je za roční období, protože se jim večer svítí, takže mají celý rok +- stejně dlouhý den?

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » So Zář 02, 2006 12:39

Miltonie napsal:Není možné, že u těch z vás, kterým činči rodí jeden vrh za druhým, prostě činči nepoznají co je za roční období, protože se jim večer svítí, takže mají celý rok +- stejně dlouhý den?


Ja mam svetlo neustale ale nevidim v tom vplyv na zvierata.Niektore otehotneju hned po vrhu niektorym to trva 2 roky.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”