skříňoklec tipy

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
dedej
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Út Dub 17, 2012 13:01
Místo/Bydliště: Hradec Králové

skříňoklec tipy

Příspěvekod dedej » So Kvě 10, 2014 10:16

Zdravím, mám v plánu vybudovat svým činčilákům novou velkou skříňoklec a přemýšlím čím ji vybavit a jak nejlépe ji uzpůsobit. Nějaké prolézačky, hračky, zajmavé řešení poliček, domečků, dna....
Za všechny tipy, nápady a hlavně fotky vašich vychytávek, budu ráda :)

Disable adblock

Avatar uživatele
NikolaGott
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: Stř Led 08, 2014 21:24
Místo/Bydliště: Vojkovice

Re: skříňoklec tipy

Příspěvekod NikolaGott » So Kvě 24, 2014 21:37

Já jsem hledala inspiraci na internetu. Je všude dost foteček a kolikrát i vtipné a důmyslné nápady na prolézačky a zábavu pro činče :) A zbytek jsem doladila prostě podle fantazie. Ale i když je skříňoklec přesně podle mého přání, tak vždycky na internetu najdu nějakou hezčí a propracovanější :D

Avatar uživatele
dedej
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Út Dub 17, 2012 13:01
Místo/Bydliště: Hradec Králové

Re: skříňoklec tipy

Příspěvekod dedej » Ne Kvě 25, 2014 9:56

Taky hledám všude kde se dá a ptám se kde se dá :) Mám na na plánování klece pár měsíců, tak si to chci pořádně rozvrhnout a promyslet. Klec bude velká. Výška 2 m, šířka 1,5 - 2 m (uprostřed možnost rozdělit na dvě, když bude potřeba) a hloubka cca 70 cm. Budou tam dvě činčilky (občas s rodinkou). Tak myslím, že místa na vymýšlení je tam dost :)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: skříňoklec tipy

Příspěvekod Dantha » Pá Kvě 30, 2014 11:10

Myslím si, že voliéra bude opravdu veliká! Pro dvě činčilky luxus! Určitě bych doporučila udělat minimálně jedno, možá radši dvě dělící patra. 2m na výšku je hodně a co si budem povídat, činčily občas nevyměří skok dokonale a z poličky jednoduše spadnou. Pád ze dvou metrů by mohl mít škaredé následky. v dělících patrech doporučuju vyříznout rohovou díru a opatřit ji kovovými lištami, aby činčily průlez nezvětšovaly. Měla jsem takto řešenou klec a a každém dělícím patře měli záchůdek, protože byli líní chodit čůrat až na dno. Dělící patra je dobré opatřit linem nebo dlaždicemi pro snadnější úklid. Pokud budete dělat předěl v polovině klece (na odstav mláďat nebo samce...) Doporučuju pořádně promyslet systém, aby se pak nestalo, že se omylem k sobě dostanou. (protáhnou se totiž i miniaturní skulinkou).
Vzhledem k velkým rozměrům doproučuju pořádně promyslet dvěře, jednak aby se nevylamovaly z pantů (pokud budou velké) případně aby se dalo dosáhnout do všech míst klícky - jinak činčily nechytnete :-) za sebe bych asi zvolila variantu vyrobit čtyři až šest dveří v čelní stěně, která budou kopírovat rozložení dělících polic tak, aby rám dvěří dosedal na dělící polici (jinak se budou činčily protahovat mezi policí a pletivem). Větším množstvím oddělených dvířek se dá předejít případnému útěku zvířat při čištění. Přeju hdoně zdaru při budování činčilího apartmá!

Disable adblock

Avatar uživatele
dedej
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Út Dub 17, 2012 13:01
Místo/Bydliště: Hradec Králové

Re: skříňoklec tipy

Příspěvekod dedej » Pá Kvě 30, 2014 18:03

Děkuji za rady. Mám v plánu klec rozdělit na výšku po jednom metru (to by snad mohlo být dostačující?). Dvířka budou v každém dělení, takže by měly být čtvery. Snad to panty ustojí (to je dobrá připomínka). Kovové lišty kolem otvorů jsou určitě dobrý nápad :) Předěl klece - budou tam otvírací dvířka, která se v případě potřeby zavřou. Jinak budou otevřený. Jen ještě pořád nevím, jak přesně ty dvířka vyřešit, aby se daly snadno zavřít a zůstaly zavřený i před činčilí vynalézavostí. A aby nepřekážely, když budou otevřené.

Za další rady a nápady budu ráda

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: skříňoklec tipy

Příspěvekod Dantha » Út Črv 03, 2014 23:11

jj, 1m na výšku nebývá problém. Mám taky metr výšky a zatím si nikdo vaz nezlomil. Pokud průlezy nebudou zahraněný, tak si je určitě zvětší, takže kovová lišta to jistí - sice je dražší, ale je to levnější než pořád měnit dělící police a navíc je můžeš udělat klidně z dřevotřísky, která je levnější než masiv. Já osobně bych asi zvolila průlez nějaký obdélník nebo čtverec (zase zalištovat - použila bych jen L profil) a z druhé - nezahraněné- strany bych dala U profil tak, aby se do něj dala zasunout deska pro rozdělené klece. (V případě, že by byl strach, aby si o ten volný U profil neublížili, tak bych do něj vyrobila ještě z desky něco přpomínající velké U (opět je potřeba zahranit volné hrany) takže buď by bylo v otvoru to zmíěné dřevěné U a měli by tím udělaný průlez nebo by tam byla čvtercová (obdélníková) deska. Deska se pak v případě potřeby dá pojistit nějakým břebíčkem aby ji nezvedli.

Každopdáně to je je takový nápad, jak zamezit otvírání jakýchkoli háčků a podobných věcí :-)

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: skříňoklec tipy

Příspěvekod Zrzka » Čt Črv 19, 2014 20:56

mám něco podobného - fotky na mém webu :-)

Avatar uživatele
dedej
Nový uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: Út Dub 17, 2012 13:01
Místo/Bydliště: Hradec Králové

Re: skříňoklec tipy

Příspěvekod dedej » Čt Črv 19, 2014 22:02

hezké klícky :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”