kukuricna drt

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

kukuricna drt

Příspěvekod Vlasticka » Po Lis 28, 2005 11:05

Koupila jsem Mysce hobliny, protoze jeji byvala majitelka rikala, ze je na ne zvykla. Mam ale strach z toho zanetu oci a chtela bych proto prejit na kukuricnou drt. Mate s ni nekdo zkusenosti? Saje dobre moc jako hobliny? Prosim piste sve nazory, proc ano ci ne kukuricnou drt (myslim tu jemnou, ne hrubou). Dekuji :wink:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Lis 28, 2005 12:45

Určitě je lepší kukuřičná drť. Nepráší, krásně saje, dobře se to uklízí, protože se to nelepí na dno klece. Bohužel je to trošku dražší, od 70 Kč za 5 kg. Dělají se dvě varianty - hrubší a jemnější, lepší je jemnější, tolik to netlačí do tlapek. Činčila to nežere, protože jí to nechutná, asi je to bez chuti.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Lis 28, 2005 12:49

používám tu hrubší variantu, dávám to do šuplete na dnu klece, ale nad tím šupletem mám ještě pletivo, po kterém činči chodí. ale Casyně dávám tu drť do misky, ona tam chodí čůrat. Taky to nežere a je to fakt perfektní.

Hanka

Příspěvekod Hanka » Po Lis 28, 2005 13:37

I Pišta má kukuř. drť - jako dno klece mám dřevěný šuplík, který vytahuju bez otevírání dvířek. Na dřevo dávám radši ještě noviny - na dno ty leské, navrch pak klasické mladofrontové :D a na ně pak sypu drť. Když si při dovádění rozrochní drť, tak pořád to ještě vsáknou ty noviny. Jinak dříve jsem dávala taky hobliny, ale drť je o 100% lepší - nepráší, činčák to nekonzumuje a připadá mi, že i lépe sají.

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Lis 28, 2005 14:45

Dekuju, nebyla jsem si prave jista tou savosti, ale ted ji urcite koupim. :wink:

Majka

Příspěvekod Majka » Út Lis 29, 2005 8:26

Ja pouzivam do curacich rohu lisovane drevo a je to taky skvely.Jen se divim ze to cinca nezere.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Lis 29, 2005 15:09

já jeden čas používala taky tu drť - tu hrubší variantu. byly s ní spokojený, rádi se v tom rochnily :lol: . I mě docela vyhovovala, protože se dobře uklízela, nelepila se na dno klece když jí počůrali, jako to bylo s hoblinama, vůbec neprášila (to nevím jak ta jemnější), voněla a navíc se perfektně uklízela z koberce :lol: . Pak ale konečně i k nám do Teplic dorazila ta buková podestýlka a já jsem přešla na ni - přišlo mi to pro ně přece jen přirozenější mít tam dřevo. S tím jsem zatím nejspokojenější - dobře to saje, dno klece není vůbec špinavé, dobře se to uklízí jak z klece tak ze země a nemusí se toho dávat tolik. Občas najdou nějakej obzvlášť zajímavej kousek a ten pak zlikvidujou, ale je to jen dřevo tak se jim nic stát nemůže. Ale ta drť je taky dobrá.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Lis 29, 2005 17:47

U nás vedou dřevěné granulky. Jsem s nimi moc spokojená, jen pídě momentálně odmítá pochopit, že se do toho čůrá. Bere jako děsnou psinu, že se s nimi dá házet po kleci, hrabat v nich a ře to dělá rachot :? A hlavně úzkostlivě dbá, aby si do nich nenačůral. Sice jsem mu dala do mističek s granulkami i trochu použité podestýlky, ale je to nanic.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Lis 29, 2005 19:15

Iva napsal:U nás vedou dřevěné granulky. Jsem s nimi moc spokojená, jen pídě momentálně odmítá pochopit, že se do toho čůrá. Bere jako děsnou psinu, že se s nimi dá házet po kleci, hrabat v nich a ře to dělá rachot :? A hlavně úzkostlivě dbá, aby si do nich nenačůral. Sice jsem mu dala do mističek s granulkami i trochu použité podestýlky, ale je to nanic.

alespoň že se baví :lol: :lol: :lol:
a ještě bych se chtěla zeptat...kolik asi stojí ta dřěvěná podestýlka????
a jak dobře saje?!

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Lis 29, 2005 19:25

khelis napsal:alespoň že se baví :lol: :lol: :lol:
a ještě bych se chtěla zeptat...kolik asi stojí ta dřěvěná podestýlka????
a jak dobře saje?!


Stojí kolem 100,- Kč a píše se tam, že podestýlka je zcela bez chemie. Saje pěkně, když se granulka namočí, rozpadne se, takže se dají vyhodit jen ty rozpadlé a ty vcelku ponechat.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Lis 30, 2005 11:54

Drevene granulky od Ivy = buková podestýlka od Janči??? Kolik te drevene podestylky je za 100,- ?

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 30, 2005 17:01

Vlasticka napsal:Drevene granulky od Ivy = buková podestýlka od Janči??? Kolik te drevene podestylky je za 100,- ?

a kde se dá koupit????

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Lis 30, 2005 17:15

khelis napsal:
Vlasticka napsal:Drevene granulky od Ivy = buková podestýlka od Janči??? Kolik te drevene podestylky je za 100,- ?

a kde se dá koupit????


ja to prave nevim (teda jestli to byla otazka pro me), snazim se zjistit co to je a jake to ma vyhody :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Lis 30, 2005 17:20

To je podle toho, co komu vyhovuje. Vlastnostmi je to tak nastejno. Já se v tomto případě řídím cenou.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 30, 2005 17:51

Vlasticka napsal:
khelis napsal:
Vlasticka napsal:Drevene granulky od Ivy = buková podestýlka od Janči??? Kolik te drevene podestylky je za 100,- ?

a kde se dá koupit????


ja to prave nevim (teda jestli to byla otazka pro me), snazim se zjistit co to je a jake to ma vyhody :wink:

ne! :oops: to bylo jen doplnění, ale asi jsem to špatně uvedla! :oops: :oops: :oops: :roll: :roll:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Lis 30, 2005 19:37

Vlasticka napsal:Drevene granulky od Ivy = buková podestýlka od Janči??? Kolik te drevene podestylky je za 100,- ?


myslím že ne, protože to moje jsou přímo kousky dřeva (většinou takový placatý čtverečky) a vůbec se to nerozpadává, ale kupodivu to saje fakt dobře, počůrané pak jen ztmavnou takže dokud to nerozhrabou tak to je hezky vidět a můžu je nabrat lopatičkou.. teď je nemám z sebe (jsem v Praze na škole), nevzpomenu si jak se to jmenuje. Je toho myslím tak 5 kilo, ale možná že kecám. I na velkou činčilí klec ten pytel bohatě stačí, nemusí tam být moc silná vrstva.. Jo, a prodává se to v průhlednejch igelitech, takových těch jako ta kukuřičná drť, i velikost je asi tak stejná...

Angela

Příspěvekod Angela » Stř Lis 30, 2005 19:46

ja pouzivam hobliny bohuzel,kukuticny drt je na nas moc draha
musime zivit jeste psa 3 kocky zajice a leguana :lol: :roll:
od naseho znamiho mame takove zvlastny hobliny vuuuubec neprasia perfis saji
mal je pro stenata jako podestylka ale uz je nepodrebujeä to je ten nas zanmi veterinar :lol: )
je to moc spatny s tema hoblovackama? :oops:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Pro 01, 2005 9:10

Já také používám hobliny a Honzíkovi vyhovují. Nepřáší a nedráždí mu oči, takže prozatím podestýlku měnit nebudu. Podle mě jsou hobliny v pořádku.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Pro 01, 2005 10:06

Moji Mysce taky zatim vyhovuji, pry je na ne zvykla, ale ja nechci cekat a menit podestylku az bude mit zanet oci. Nerikam, ze si muzu dovolit kupovat to nejdrazsi, ale radsi si priplatim a koupim tu drt, nez aby se ji neco stalo. U nas stoji kukuricna drt ta jemna 79,- kc 5kg. Vim, ze je to mnohem drazsi nez hobliny, ale jestli se toho nemusi davat moc, tak to snad nejakou dobu vydrzi.

Majka

Příspěvekod Majka » Čt Pro 01, 2005 11:22

Ja uz pouzivam hobliny dost dlouho a zatim jsme nemely zadne problemy.Doufam tedy ze uz to tak zustane.No a do rohu kam chodi curat dam to lisovany drevo nebo kukuricnou drt a myslim ze je cinca spokojena.

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Čt Pro 01, 2005 18:14

khelis napsal:a ještě bych se chtěla zeptat...kolik asi stojí ta dřěvěná podestýlka????
a jak dobře saje?!


Kupuju Jonase - 10kg za 86,- Kč (kdyz je dobra cena). Jednou ale i za 99,- ale do 100,- se clovek vejde :wink: Navic to nedavam po cele kleci, tak to i dyl vydrzi!

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Čt Pro 01, 2005 18:17

Jo a saje to supr, kdyz se ovsem cinca trefi na zachudek a ne na dno klece :lol: Granulky to pohlti, nabobtnaj, rozpadnou se a kdyz to uschne, je z toho jenom dreveny prasek a nespini to klec!! :wink:

romana

Příspěvekod romana » Čt Pro 01, 2005 21:37

Vždy jsem činčilkám dávala na dno klece hobliny a nikdy jsem s tím neměla problém. Když jsem jim zkoušela dávat kukuřičnou drť, tak ji vesele vždy všechnu vyhrabaly, asi, abych se doma tolik nenudila a měla jsem co uklízet :wink: ale nejlépe se mi osvědčilo dát do rohů, kam chodí čůrat kukuřičnou drť a na to pak hobliny + hobliny na celé dno klece. Takže tak :wink:

Mia

Hobliny nebo něco jiné,,,

Příspěvekod Mia » Ne Pro 04, 2005 11:00

Zajímalo by mě kolik stojí stejné množství hoblin a té slavné kukuřičné drti popř těch dřevěných granulí :?:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hobliny nebo něco jiné,,,

Příspěvekod camilla » Ne Pro 04, 2005 12:32

Mia napsal:Zajímalo by mě kolik stojí stejné množství hoblin a té slavné kukuřičné drti popř těch dřevěných granulí :?:


kupuji u nás v Žatci v Kauflandu hrubou kukuřičnou drť od firmy Sonnenland. Obsah je 10 litrů a stojí to asi 77 Kč. Dávám toho jen trošku, mám 4 činči, to balení mám už asi tak 3 týdne, a mám vybranou teprve půlku...

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”